درباره من:

وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی.

نام و نام خانوادگی:

سهراب کلانتری

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  البرز

آدرس دفتر:

البرز-کرج- هشتگرد_ خیابان امام -خیابان خوئینی ها- نبش خ شهید سیاوش کیان پ 2

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور شرکت ها
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
چک و سفته و اسناد تجاری
امور ثبتی
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
قتل
کلاهبرداری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
امور حسبی
تصادفات
نظرات:
عبدالعلی
مشاوره تلفنی

" عالی "

رضا شفیع
مشاوره تلفنی (خانواده)

" 100% عالی "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام خدا قوت

دختری ۲۱ ساله هستم و سال ۹۷ عقد کردم و در منزل پدر هستم نامزدم اقدامی برای عروسی نمی‌کند و می‌گوید تفاهم نداریم و اقدام به جدایی هم نمی‌کند من ۶ سال است در منزل پدرم هستم رابطه خوبی نداریم رفت و آمد نداریم پولی هم نمی‌دهد من می‌خواهم حق و حقوق قانونیم را بگیرم دوشیزه هم نیستم مهریم ۳۱۴ سکه است چگونه باید اقدام کنم و آیا میتوانم حقوقم را بگیرم؟

 • با سلام جهت مطالبه مهریه به دفترخانه ای که عقد کردید مراجعه کنید و درخواست مطالبه مهریه بدهید و از طریق اجرای ثبت اموال زوج را توقیف کنید اگر اموالی نداشت با اخذ گواهی به دفتر خدمات قضایی مراجعه کنید و دا‌دخواست مطالبه مهریه بدهید. نفقه خود را نیز می توانید از طریق سواری حل اختلاف مطالبه کنید و از طرفی دادخواست الزام به تهیه مسکن نیز بدهید. اگر نفقه را بعد از صدور حکم پرداخت نکرد می توانید دادخواست طلاق بدهید.

سلام.بنده ی واحد آپارتمان بنام همسرم صلح کردم ( صلح نامه در بنگاه معاملات ملکی نوشتم چون سند تفکیکی نداره)از طرفی سند مادر در رهن بانک ملی هست و بانک ۱/۳ از کل سند رو تملک کرده .آیا می تونم با توجه به اینکه حق مرتهن رعایت نشده صلح نامه رو باطل کنم؟؟؟

 • با سلام

  همسر شما تا زمانی که تنفیذ صلحنامه را نگیرد صلحنامه معتبر نیست 

سلام یه نفر ۲سال تعلیقی داره ودوباره همون جرم رو مرتکب شده اسلحه کلاشینکف و ۲تابیسیم ازش گرفتن دوباره حکم ۲سال تعزیری قطعی بهش دادن بعد اعتراض مکرر که انجام داده سوال اینه که امکان داره زندان نره

 • با سلام

  اگر در مدت تعلیق مرتکب جرم جدید بشه همه باید حبس قبلی را بکشه و هم اینکه در این مورد جدید نیز به مجازات حبس محکوم خواهد شد و در این صورت امکان تعلیق اجرای مجازات وجود ندارد.

   

   

   

   

باسلام

درصورت تهیه پوشاک و خوراک و هزینه های جاری فرزند(هزینه تحصیل و سرویس مدرسه)

آیا بازهم باید مبلغ نقدی نفقه  را به مادر فرزندم پرداخت کنم؟

آیا با حکم استرداد جهیزیه، سیسمونی هم استرداد داده میشود؟

 • با سلام

  اگر هزینه ها را پرداخت کنید نیازی به پرداخت نفقه نیست.

  اگر جدا از زوجه زندگی می کنید بهتر است به جای خرید پوشاک و... مبلغ را به حساب زوجه واریز کنید تا خودش خریداری کند.

  در صورتی که دادخواست مطالبه نفقه داد می توانید با ارائه مدارک مربوط به خرید دفاعیات خود را مطرح کنید.

   

   

   

   

سلام بنده ی ماشین داشتم ک معامله کردم و مستقیم از شخص فروشنده به نام خانمم کردم وشفاها توافق کردیم ک بریم مهر ببخش ولی نکرد حالا چیکار میتونم کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام

  می توانید با ارسال اظهارنامه رجوع از هبه را اعلام کنید و در اظهارنامه قید کنید هدیه بوده و سپس دادخواست رجوع از هبه بدهید.

سلام 

خانمم بدون دلیل خانه وبچه ها را رها کرده وبه خانه پدرش رفته الان من چه اقدامی باید انجام بدهم

 • با سلام

  بدوا جهت بازگشت زوجه اظهارنامه ارسال کنید و سپس دادخواست الزام به تمکین بدهید.

من یه سال ازدواج کردم همسرم مهریه اجرا گذاشته هیچ مالی جز ی تیبا ندارم و کارمند دولت هستم حدود ۶ میلیون حقوق میگیرم خانمم بابت مهریه ۱۱۰ عدد چقدر حقوق منو میتونه توقیف کنه؟ آیا ماشین ازام میگیرن بابت مهریه؟

 • با سلام

  درصورتی که فرزند نداشته باشید یک سوم و اگر داشته باشید یک چهارم حقوق بابت مهریه توقیف میشه و ماشین نیز قابل توقیف است. 

سلام خانم متاهلی هستم فیلم های متعدد از همسرم دارم که با دوستانش تریاک در خانم مصرف میکنن آیا این فیلم ها برای حصانت فرزندم میشه به عنوان دلیل ارائه بدم؟

 • با سلام

  اگر ثابت کنید اعتیاد به مواد مخدر باعث آسیب به سلامت بدنی و روحی فرزندان میشه دادگاه حکم به سلب حضانت میده

سلام

من راکب موتور بدون گواهینامه بودم تصادف کردم مقصر طرف مقابل بود آیا بیمه به من تعلق میگیره؟

 • با سلام

  بله دیه و خسارت شما از طریق بیمه راننده مقصر باید پرداخت بشه .

  صرفا به جهت رانندگی بدون گواهینامه جریمه می شوید.

سلام.

۱۸ سال پیش پسر همسایه که در آن زمان ایشان مثل بنده به سن قانونی نرسیده بود، با دو شاخه سیمی به چشم من آسیب رساند و منجر به کاهش دید من به میزان ۸۰ درصد شد. در آن زمان پدرم شکایت نکرد. آیا الان من می توانم از این شخص شکایت کنم؟ با توجه به اینکه هیچ پرونده پزشکی از قدیم ندارم و فقط از همسایه ها می توانم به عنوان شاهد استفاده کنم.

 • با سلام

  با استناد به شهادت شهود می توانید شکایت کنید.

  ولی اگر مدارک پزشکی از زمان حادثه نداشته باشید احتمال رد شکایت وجود دارد

بنده اقدام به شکار غیر مجاز با اسلحه مجوزدار شکاری نمودم که قاضی علاوه بر جریمه نقدی، سلاح بنده را به نفع دولت ضبط کرد. آیا در مورداسلحه مجوزدار، اجازه دادن چنین حکمی دارد؟ درصورتی که در قوانین صید و شکار چنین مجازاتی تعیین نشده است.

 • با سلام

  تحت شرایطی قابل توقیف است

با سلام.

کارمند بانک تمام وجوه اختلاس را قبل از صدور کیفرخواست مسترد نموده است. بانک با دادخواست جدید مطالبه ضرر و زیان نموده است. آیا باتوجه به تبصره 2 ماده 515 قانون آیین دادرس مدنی امکان رد خواسته بانک وجود دارد؟

 • با سلام

  خیر تاثیری در دعوای حقوقی ندارد‌

با سلام
من دیروز خودرویی معامله کردم که پس از ثبت سند و تعویض پلاک متوجه شدم خودرو چپی هست و فروشنده از قبل در جریان این موضوع بوده و بنده را آگاه نکرده بود.
هنگام ثبت سند فروشنده صاحب سند نبوده و ادعا کرده ماشین را شرایطی خریده است ولی صاحب سند را با خودشاون آورده بودند.
بعد از این موضوع بنده چندین مرتبه با شماره فروشنده تماس گرفتم که ابتدا جواب نمی دادند که پس از چندین بار زنگ زدن، مجددا جواب بنده رو دادن .

میگفتن باید چند وقت بهم فرصت بدین تا حدود ۲ میلیون تومان بهتون برگردونم، در صورتی که بردم پیش کارشناس گفت نزدیک ۸ میلیون تومان خسارت هست. .
من یک چک تضمین شده به فروشنده دادم که عکس چکم رو دارم
به همراه ۹ میلیون تومان وجه نقد.
آیا میتونم از دست فروشنده و صاحب سند شکایت کنم؟

 • با سلام

  با ارسال اظهارنامه فسخ قرارداد را اعلام و سپس دادخواست تنفیذ فسخ قرارداد بدهید

سلام ارسال پیام های عاشقانه در واتساپ رابطه نامشروع یا جرم هست؟ پدر خانم میتونن از من شکایت کنن؟ خود دختر خانم شکایتی ندارن ولی پدرشون تهدیدبه شکایت کردن

 • با سلام

  اولاً پدر شوهر به هیچ عنوان حق شکایت ندارد و در صورت شکایت دادگاه وارد رسیدگی نمیشه و منع تعقیب صادر میشه.

  ثانیاً: صرف ارتباط در فضای مجازی رابطه نامشروع محسوب نمی.

سلام
شخصی عضو کانون بازنشستگان بوده است و به علت مشکلاتی که مشاهده می کند از عضویت کانون انصراف می دهد. آیا پس از انصراف، حق پرسش از عملکرد مسئولان کانون را دارد یا خیر؟ از کجا میتونم شکایت کنم لطفا منو راهنمایی بفرمایید 

ممنون از وکلای عزیز

 • با سلام

  موضوع سوال شما واضح نیست و با این توضیحات امکان پاسخگویی وجود ندارد.

سلام. آیا کسی میتونه به جای شاکی رضایت بده؟ تصادف صورت گرفته است. چون خود شاکیدبیمارستان هست مثلا خانمش میتونه بیاد کلانتری رضایت بده؟

 • با سلام

  خیر نمی تواند مگر اینکه وکالت داشته باشد

سلام. آیا کسی میتونه به جای شاکی رضایت بده؟ تصادف صورت گرفته است. چون خود شاکیدبیمارستان هست مثلا خانمش میتونه بیاد کلانتری رضایت بده؟

 • با سلام

  خیر نمی تواند مگر اینکه وکالت داشته باشد

سلام خسته نباشید 

،من یه سوالی داشتم ،پدری که مخالف ۱۰۰٪ازدواج دخترشه ودخترش سن قانونی رد کرده و۲۵سالشه، وخودش بازبون خودش گفته که من شوهرش نمیدم ،ودلم نمیخواد، بااینکه دختر بهش گفته ک من میخوام وراضی هستم ،اما به هیچ وجه قانع نمیشه ،وهرکیو بگی ازبزرگان شهرفرستادن طرفش اما مرغش یه پاداره، وهمچنان به لجبازی ادامه داده، 

خب دختر میتونه ک اجازشو ازدادگاه بگیره و دادگاه ولی دختربشه،،،

لطفا مراحل قانونیشو برام بگین لطفا 

 • با سلام

  با مراجعه به دفتر خدمات قضایی دادخواست تجویز ازدواج بدهید

باسلام و وقت بخیر
بنده کارشناس مشاور ایمنی و بهداشت یک کارخانه بودم. قرارداد بنده با کارفرما برای پیاده سازی الزامات ایمنی و بهداشت از خرداد ماه تا شهریور ماه بود. کارفرما بنا به کسری بودجه، به صورت یک طرفه شفاهاً اعلام کرد که قرارداد فسخ شود. الآن کار من در کارخانه نیمه تمام مانده و یک سری الزامات ایمنی صنعتی و بهداشت کار اجرایی نشده است. اگر احیاناً حادثه کاری احتمالی بخواهد برای یکی از کارگران این کارخانه پیش بیاید، چطور باید عمل کنم که پای من گیر نباشد و بازرسان اعلام نکنند که کارشناس کار را نیمه تمام گذاشته و مقصر بوده است؟ تاکید می کنم که فسخ قرارداد از طرف کارفرما شفاهی بوده و حاضر نیست آن را مکتوب کند.
باتشکر از وکلای محترم وکیل تیک

 • با سلام

  با ارسال اظهارنامه مراقبت به شرکت اعلام کنید.

سلام. مالک یک واحد از مجتمعی ۸ واحدی هستم. ۴ واحد دارای پارکینگ هستند. به دو واحد هنگام خرید گفته شده که در حیاط میتوانند ماشین خود را پارک کنند. ظاهرا (طبق گفته آن ها) در سند آن ها حیاط به عنوان پارکینگ آمده ولی حدودی برای آن مشخص نشده است. دو واحد دیگر پارکینگی ندارند. در صورت جلسه تفکیکی کل مساحت حیاط به عنوان محوطه مشاعی ذکر شده و در گواهی پایان کار ساختمان فقط به دو واحد پارکینگ در فضای باز اشاره شده و نامی از حیاط برده نشده است. در بخش ملاحظات پایان کار آمده: (ساختمان در سه طبقه روی دو زیر زمین + ۵ متر مربع انبار جنب خرپشته و کلاً به صورت هشت واحد مسکونی اجرا گردیده است. دو واحد پارکینگ در فضای باز و چهار واحد در زیر زمین دوم تامین و جریمه کسری دو واحد پارکینگ  و ۱۴۳ متر اضافه بنا و ۲۲۴/۶۰ متر مربع مازاد تراکم طی فیش های ایکس و باقیمانده عوارض تبصره ۱۲ طی فیش ایگرگ و عوارض حق تشرف … پرداخت گردیده است.)  آیا این دو واحد حق استفاده از حیاط را به عنوان پارگینگ دارند؟ موارد ذکر شده در کدامیک از سند، صورت مجلس تفکیکی و گواهی پایان کارقابل استناد است؟
آیا بر فرض ذکر حیاط به عنوان پارکینک در سند این دو واحد آیا اشکالی در سند وجود دارد؟
با تشکر

 • با سلام

  حیاط جز مشاعات است و بدون رضایت تمام مالکین کسی حق تصرف ندارد.

متهم به خیانت در امانت شدم چون شاکی دو نفر شاهد آورده که مدارک رو تحویل ندادم و گفتم باید کپی بگیرم در حالیکه شاکی و وکیلش بدون رسید اصرار داشتند مدارک را روی میز بگذارم و برم وقتی گفتم رسید بدهید گفتند فردا بیا اینجا کپی بگیر از ششصد تا سفته  این شاهد ها رو وسط جلسه وکیل از بیرون صدا کرد و‌گفت شاهد باشین مدارک را ندادند فردا قراره کپی بگیرن در و بست و با کلمات کلی بد شروع به تهدید من کرد که چند سال باید بری دادگاه آب خنک بخوری اخه من اداره کار شکایت کردم و متهم شدند گفت تا رضایت اداره کار و ندهم باید در زندان باشم من دو بار اظهارنامه فرستاده بودم متاسفانه اونها هم یکبار بعد من اظهارنامه فرستادن که من ندیدم میشه کمکم کنید چیکار کنم 

 • با سلام

  سوال شما واضح نیست و با این توضیحات امکان پاسخگویی وجود ندارد.

باسلام بنده سرباز بودم و جرمی مرتکب شدم که دادگاه نظام برای بنده ۵ ماه حبس تعزیری در نظر گرفته و از این ۵ ماه دو سوم آن را برایم تعلیق نموده است،این در حالی است که من در ابتدا پرونده ۱۵ روز زندان بوده ام .حال میخواستم بدونم آیا میتوانم برای الباقی زندانم حکم جایگزین درخواست بدم ؟مثل جزای نقدی یا پابند یا فعالیت اجتماعی .در ضمن اولین باری هم که جرم انجام داده ام.ممنون

 • با سلام

  میتوانید پیگیری کنید

سلام وقتتون بخیر سوالی که دارم اینه که اون خانومی که به دست همسرش کشته شد و فیلمش تو اینترنت پخش شده حکم و مجازات این آقا چی هست؟

 • با سلام

  اولیای دم با پرداخت نصف دیه می توانند قصاص کنند

سلام من خانومم دوماه هس گذاشته رفته ومهریه اش هم گذاشته اجرا لطف کنیدراهنمایی ام کنیدمن نمیخام باهاش زندگی کنم دارایی من یه خونه بایه ماشین سواری که وسیله کسبم هس،چطورمیتونم توفشارقرارش بدم که مهریش ببخشه یاکم کنه بعدطلاقش بدم ضمن اینکه دادخواست الزام ندادم چون فورآبرمیگرده فقط اظهارنامه فرستادم،خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

 • با سلام

  بهترین راه حل طلاق توافقی است

سلام

مالک گاراژی  هستم به متراژ ١۴٠٠متر. ملک سال ۶۴ ساخته شده و سال ٩۵ پایان کار جدید برای اون گرفتیم و بعد از اون هم هیچگونه ساخت و ساز نداشته ملک. الان شهرداری میگه از سال ٩٩ قانون ماده ۵ شامل ملک شده و باید تمام ملک تجاری بشه و اومده نیوجرسی گذاشته درب گاراژ و درب رو جوش کرده. لازم بذکر هستش که یک دکل ایرانسل داخل محوطه گاراژ قرار داره. لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکر

 • با سلام

  از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کنید

سلام من یک مادر هستم با شوهرم در مورد مسئله ی مهمی مشکل پیدا کردم که میخواهم مدتی با بچه ام از خانه ی شوهر به خانه ی پدرم بروم تا شوهرم پیگیر مشکلمان شود اما از این میترسم که شوهرم از نظر قانونی بچه ام را ببرد و از من دور کند آیا این حق را دارد که بچه ام را از من دور کند ؟

 • با سلام

  حضانت فرزند تا 7 سالگی با مادر است و بعد از آن با پدر است

خانومم بدون اطلاع من از خانه خارج شده دو تا فرزندم هم برده متاسفانه هم مورد اخلاقی وهم مورد دارد ندارد مستند همراه با دوشتههد مرد دارم ادغام راهنمایی کنید که صبح چه کنم من کرجم دو فرزند دارم یه پسر چیه دختر

 • با سلام

  بدوا اظهارنامه ارسال کنید و سپس دادخواست الزام به تمکین بدهید.

سلام وقت بخیر۲سال ازهمسرم جدازندگی میکنم حکم جلب عدم پرداخت نفقه گرفتم باحضورشاهدام واستعلام ازکمپ میتونم اعتیادشوثابت کنم ولی متاسفانه دادگاه شاهدامونخواسته وازکمپ هم استعلام نگرفته وچون همسرم درهیچ دادگاهی حاضرنمیشه رای طلاق نداددادگاه وپرونده رفت تجدیدنظربااین شرایط امیدی به حکم طلاق هست درتجدیدنظر؟

 • با سلام

  اگر نفقه بیشتر از شش ماه پرداخت نشده باشد ممکن است دادگاه به استناد آن رای طلاق بده

سلام ، شخصی در زمان حیات مورث من زمین ایشان را بدون داشتن وکالت از ایشان فروخته است ( معامله فضولی ) ، و مورث من معامله را تنفیذ نکرده است ، در حال حاضر مورث من فوت شده است و من خودم قصد دارم زمین را بفروشم ، آیا بنده باید فروشنامه را از طریق دادگاه باطل یا فسخ کنم ؟

 • با سلام

  با اخذ انحصار وراثت دا‌دخواست اعلام بطلان معامله فضولی بدهید.

سلام

پدر بزرگ من بعد لز فوت پدرم به تازگی فوت کردن ، عموها هیچ اقدامی برای تقسیم اموال نمیکنن ما میتونیم این اقدام شروع کنیم چون پدرم هم ارث میبرد؟ 

 • با سلام

  پدر شما از پدرش ارث نمی برد بلکه پدربزرگ از پدرتون ارث می برد.

من با شخصی معامله کردن دو سال گذشته الان بچه های طرف دارن حکم حجر میگیرن آیا معامله من زیر سوال میره این آقا خودش حسابدار بوده و زمان معامله آدم معقولی بود و قیمت هم واقعا به روز بود ، خیلی منو تهدید میکنن که بیا پول پس بدیم ملک پس بده در حالی که توی این دو سال کلی ملک گرون شده آیا میتونن برای من مشکلی ایجاد کنن؟

 • با سلام

  اصل بر صحت و لزوم قرارداد است و مدعی باید خلاف آن را ثابت کند.

  در هر صورت اگر ثابت بشه در زمان معامله محجور بوده معامله باطل است.

  در صورت درخواست ابطال معامله می توانید دادخواست استرداد ثمن معامله به نرخ روز بدهید.

با سلام 

شرکت خانواده ای سهامی خاص با برادرها و خواهر ها ثبت کردیم برادر بزرگتر برای دو سال مدیر عامل شده از او مدت حدود سه سال گذشته ولی آگهی تغییرات ندادیم و شرکت در حال فعالیت است آیا اقدامات این مدیر که دوره مدیریتش تمام شده قانونی هست ؟

 • با سلام

  بله قانونی است

   

پدرم محکوم به ۵۰ ملیون شده حال ایشون رفته عسار زده حال بایس بنده چه کنم ؟؟؟

 • با سلام توضیحات شما واضح نیست و با این توضیحات امکان پاسخگویی وجود ندارد.

   

   

   

مطالب منتشر شده: