درباره من:

متولد ۱۳۶۵

نام و نام خانوادگی:

حکیمه خاتون صادقی

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  یزد

سابقه کار:

12 سال

آدرس دفتر:

تهران-تهران- خیابان فرخی یزدی

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور شرکت ها
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
امور کارگر و کارفرما
سایر امور حقوقی
سرقفلی و حق کسب و پیشه
کلاهبرداری
خیانت در امانت
امور حسبی
تصادفات
روابط موجر و مستاجر
نظرات:
سعید رحیمی
مشاوره تلفنی

" ممنون خیلی خوب بود "

عباس عامریان
مشاوره متنی (دیوان عدالت اداری)

" وکیل جوان و پیگری هست اما با تلاش بیشتر میتونه بهتر هم بشه "

مهدی پرستش
تحریر اوراق قضایی (امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد))

" با سلام اگر در حین این مشکل یا هر مشکل دیگه ای پیش بیاد،حتما مجددا به ایشون مراجعه میکنم و از ایشون راهنمایی میگیرم "

مهدی پرستش
تحریر اوراق قضایی

" با سلام بسیار عالی و فوق العاده بودن ایشون و با صبر و‌ حوصله فراتر از وظیفه وقت گذاشتن و راهنمایی کردن.ممنونم از ایشان "

امیر موحد محیاپور
مشاوره متنی

" کامل و عالی "

محمود حیدری
مشاوره تلفنی

" با تشکر از راهنمایی مفید سرکار خانم صادقی "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام 
چنانچه محکوم علیه رای داوری به دادگاه تقاضای ابطال بدهد آیا  تشکیل جلسه رسیدگی و دعوت طرفین مثل بقیه ی دعاوی ضرورت دارد یا اینکه دادگاه فقط دادخواست و مدارک محکوم علیه رای داوری را بررسی می کند و نیازی به حضور و دعوت محکوم له نیست؟ آیا تصمیم دادگاه قطعی است یا اینکه قابلیت تجدید نظر خواهی را دارد یعنی چنانچه دعوای ابطال رد شود آیا قابل اعتراض از طرف خواهان (محکوم علیه رای داوری) است؟ و چنانچه ابطال شود آیا قابل اعتراض از طرف خوانده (محکوم له رای داوری) است؟

 • سلام هر دعوایی با حضور طرفین رسیدگی خواهد شد و قطعا قابل تجدیدنظر خواهی هست.

سلام وقتتون بخیر من سوالی که داشتم اینکه پدر خانومم دو تا زن داره

از زن اول دو تا دختر داره که متاهلن و یک پسر داره 

از زن دوم هم فقط یک دختر داره که خانوم منه

الان پسرش تصادف کرده و احتمال مرگش هست چون دکترا گفتن

اگر زنده بمونه ارث و میراث چطوری تقسیم میشه و اگر فوت کنه چطوری تقسیم میشه اگر امکانش هست کامل توضیح بدین

باتشکر

 • سلام سوال مفهوم نیست اول باید مشخص شود که فرد متوفی کیست تا بتوان نسبت به تعیین وراث اقدام نمود.

باسلام از طریق آگهی کار در منزل  دیوار مورد اغفال و فریب قرار گرفتم و در دام فیشینگ افتادم از طریق اطلاعات بانکی ای که به کلاهبردار داده ام تمامی چت ها داخل روبیکا صورت گرفته است آیا امکان ردیابی فرد وجود دارد؟درغیر این صورت نیز با برگرداندن چت های پاک شده توسط فتا  بیگناهی من نزد قاضی پرونده به اثبات میرسد و ردمال نمیخورم؟

 • سلام امکان بازیابی پیام ها در روبیکا وجود دارد میتوانید از این طریق بی گناهی خود را ثابت نمایید.

سلام مغازه ماهی ۴۰ میلیون اجاره کردم بعد از دوماه میخوام خالی کنم حاضر هستم‌ ضرر وخسارت قانونی هستم‌ ولی موجر همکاری نمیکنه میگه من یکساله اجاره دادم در ضمن قرارداد ما از قرارداد قدیمی بنگاه هستش چطور میتونم شکایت بکنم ممنون میشم درضمن بنده متوجه شدم که بعدش که کرایه مغازه همسایه ها ۲۵ میلیون بوده که به من گران داده اینجانب نزدیک به سومین ماه اجاره را پرداخت میکنم و نه ماه از قراردادم مانده

 • سلام بسته به مفاد قرارداد شاید بتوان از فسخ استفاده کرد اما در کل، قرارداد اجاره از عقود لازم است و قابل فسخ نیست بهتر هست با توافق اقاله نمایید.

سلام خسته نباشین 

همسر بنده ۳ ساله که تمکین نکرده و ناشزه شده مهریه اش رو هم داره میگره 

حالا میخاستم بدونم میشه برای عدم اشتغال ایشون اقدام کنم به چه صورت است

 • سلام چنانچه ایشان حق اشتغال را در عقدنامه نداشته باشند چنانچه شغل وی خلاف مصلحت خانواده و شان وی باشد میتوانید دادخواست دهید.

با سلام ، بنده همرم یک ساله ازم تمکین نمیکه و رای گرفتم تو دادگاه  و اجرایه هم دارم و ایشون الان دوباره در شهر خودم شکایت کرده که بنده قرص اعصاب میخورم و تحت نظر پزشک هستم و لی بنده به دلیل بیماری وس واس و استراب و استرس تحت نظر بودم از سال ۹۹ و تا الان خوب شدم با دارو و ایشون دادگاه منو به پزشکی قانونی فرستاد و همسرم رو همین طور و همسرم تو دادگاه ادعا کرده که من اونو میزدم   و من جنون دارم در صورتی که اینطور نیست حاا ایا استرس و استراب در حال خوب شدن باشه باعث طلاق میشه 

 • سلام پس از اثبات عسر و حرج زوجه که یکی از آنها بیماری صعب العلاج زوج میباشد امکان طلاق وجود دارد و نظریه پزشکی قانونی در تصمیم دادگاه بسیار موثر است.

باسلام پسرم باعروسم بعلت کلاه برداری ازاشخاص که دونفرمیباشند درزندان هستند ومدت یکسال است درحبس می‌باشندوتوان مالی ندارند رد مال نمایندوازطرفی پسرم باتشخیص دکترمتخصص ناراحتی قلبی وعروقی داردمیفرمایید چه کاری کنم ازراهنمایی شما متشکرم

 • سلام با ارائه مدارک پزشکی، میتوانید تقاضای تجدیدنظر در نوع مجازات پسر خود را داشته باشید.

با سلام

اگر متهم خودش در پرونده حقوقی اقرار کرده به خیانت در امانت و محکوم به مال استرداد و پس دادن شده باشه میشه کیفری خیانت در امانت ازش شاکی شد 

 

 • سلام ظرف مدت یکسال از تاریخ اطلاع و کشف جرم توسط ایشان و با اثبات سوء نیت وی میتوانید شکایت کنید.

با سلام ، بنده بابت کلاهبرداری که از من شده بود دچار افسردگی مزمن و اختلال خواب و.. شدم . به گونه ای که حتی توان انجام کار های شخصی و بهداشتی خودم رو هم نداشتم.

سوال من اینه که آیا میتونم بابت این صدمات روحی روانی که تمام ابعاد زندگی من رو در برگرفته از فرد کلاهبردار شکایت پرداخت دیه داشته باشم؟

به غیر از دارو های مصرفی و گزارش پزشک معالج و همچنین استشهاد آشنایان و دروهمسایه مبنی بر شروع این افسردگی پس از این واقعه مدرک دیگری ندارم.با توجه به اینکه بنده هرگز در تیمارستان بستری نشدم .آیا شانسی برای پیروزی در دادگاه وجود داره و دیه تعلق میگیره؟؟ در این صورت مبلغ دیه چقدره؟

 • سلام با توجه به ادله ای که به آن اشاره نمودید میتوانید مطالبه ضرر و زیان نمایید.

با سلام و خسته نباشید

برادر شوهرم مجرد بود که پارسال فوت کرد.پدر و مادر شوهرم هم در قید حیات نیستند و فقط دو تا خواهر شوهر دارم که متاهلند.

سوالم اینه که ارث برادر شوهرم به کی میرسه؟

ممنونم

 

 • سلام وراث ایشان طبق فرمایش شما شامل خواهر و برادر خواهد بود

سلام 

اگر تاجری محکوم به ورشکستگی به تقلب شود و بابت این حکم مثلاً به ۳ سال حبس محکوم شود،

هیچگونه اموال منقول و غیر منقول هم نداشته باشد و یا پیدا نشود، 

بعد از اتمام مدت حبس ،از زندان آزاد می شود؟

اگر اینگونه است ، تکلیف طلب طلبکاران چه میشود؟

خواهشاً اگر دوستان وکیل ، نظر خود را عنوان می کنند ، مواد قانونی آنرا هم ذکر بفرمایند.

فقط در خصوص همین سوال

ممنونم

 • سلام جای نگرانی نیست پس از حصول متا نزد تاجر ورشکسته طلب طلبکاران پرداخت خواهد شد.

با سلام یک واحد آپارتمان خریداری کرده ام و 80 درصد ثمن پرداخت کردم و تحویل گرفته ام. یک قسط ثمن با چک پرداخت کرده ام در مبایعه نامه قید شده: درصورتی که چک شماره... وصول نشود فروشنده حق فسخ یکطرفه را دارد. فروشنده چک را وصول کرده ولی چون برای حق فسخ مدتی قید نشده آیا فروشنده میتواند با ماده 401 قانون مدنی خیار شرط درخواست فسخ مبایعه نامه را بدهد؟

 • سلام با توجه به وصول چک امکان فسخ وجود ندارد.

سلام.شخصی زمینمو که ساخت ودیوار ندارد رو سال۹۵فروخت.خریدار نصف روز در زمینم پی کنی کرد برای دیوارکشی که بین من وخریدار درگیری رخ داد واز زمین خارج شد وتا امروز داخل زمینم نرفته.خریدار فقط پی کنی کرد وشن وآجر هم داخل زمینم نیاورد.من عناوینی که درصورت رد یا تایید معامله میتونم مطرح کنم رو در ادامه مینویسم،لطفا شما چک کنید آیا فقط عناوینی که نام میبرم رو میتونم بطرفیت فروشنده وخریدار مطرح کنم؟اگر عنوان دیگری هست لطفا نام ببرید،اگر هم فقط همین عناوینه که نوشتم،لطفا بهم بگید همین عناوینی که نوشتی رو میتونی مطرح کنی نه بیشتر که متوجه بشم.درصورت رد معامله:۱_فروش مال غیر ازفضول۲_تخریب عمدی از خریدار۳_اجرت المثل ایام تصرف از هردو۴_ورود غیرمجاز از خریدار.درصورت تاییدمعامله:۱_مطالبه ثمن.

 • سلام از مشاوره متنی برای راهنمایی دقیق تر استفاده کنید 

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
مادر بنده از همسر اول خود 3فرزند دارد و نمی‌خواهد ارثی به آنها بدهد ایا راهی وجود دارد تا در قید حیات هست اموال خود را به یکی از فرزندان خود که از همسر دوم هست  ببخشد ولی آن فرزند تا مادردر قید حیاط هست هست اجازه فروش و تصرف در اموال ایشان نداشته باشند

 • بله طبق عقد صلح عمری می‌توانند اموال را جابجا کنند.

با سلام من و باجناقم یک واحد آپارتمان را به صورت شراکتی خریدیم
سه دانگ سه دانگ
در موقع اجاره واحد ،مستاجر ۱۵۰ میلیون تومان مبلغ رهن واحد رو به حساب باجناقم واریز می‌کنه 
۱۰۰ میلیون از این مبلغ متعلق به مالک قبلی واحد بوده که بایستی ما بهش می‌پرداختیم
باجناق من بر اثر سهل انگاری جهت انتقال پول به حساب مالک قبلی اقدام به نصب نرم افزار بانکی جعلی می‌کنه و با این کار حسابش رو خالی میکنن
سوال من اینجاست که آیا در این ضرر به وجود آمده که بر اثر بی دقتی و سهل انگاری شریکم بوده من هم شریک هستم یا خودش باید تمام این ضرر را جبران کنه؟

 • سلام در بازگرداندن پول، هردو مسئولیت تضامنی دارید اما پس از پرداخت میتوانید با استناد به سهل انگاری صورت گرفته پول پرداختی را از وی مطالبه کنید‌

سلام/من یک سیم کارتی روی گوشیم دارم که به نام مادرم هست به اسم خودم نیست/خواهرم الان یک سال هست باماقطع رابطه کرده تواین یک سال همش به من پیام میده فحش،نفرین،تهمت هم به خودم هم به همسرم داده تمام پیام هاش نگه داشتم خواستم ببینم می تونم برم شکایت کنم چون سیم کارت به نام خودم نیست اگرمیشه کجابایدبرم چطوری ازپیام پرنت بگیرم بعدحکمش چیه؟؟؟

 • سلام بهتر هست بصورت مشترک شکایت توهین مطرح کنید.

سلام من کارم خرید فروش ماشین وحواله ک ب ۱ نفر ۲تافروختم و بیعانه۲تامختلف بوده هم زمان هم مبلغ.۸و۵ که جمعا ۱۳ میشن‌.رومعامله بحثمون شده فقط و هیچ طلبی ازمن نداره.رفت طلب ۱۳ میلیون کرد وحسابم مسدود کرده وازدروغ گفته ک طلب داره ازمن درصورتی ک معامله بوده وانجام شده کلاهبرداری چیزی نبود.این معامله هم۲شهر مختلف بوده ماهم پیش هم نیستیم فقط پیام و زنگ بوده رد بدل کردیم.رابط همون شهر فرستادیم پیش مالک هرحواله رفتن کاراشون تودفترخونه انجام دادن قولنامه وکالت اینا‌شماره مالک دادم هماهنگ کرده و تکمیل زده همون شهرخودش نمایندگی هست.داخل پروفایل سایت شرکت هم مشخصه که این ماشین هاشهردیگه هستن وخریداری شده برای شهردیگه.سپاس

 • سلام توضیحات مبهمی ارائه نموده اید توصیه من به شما استفاده از مشاوره تلفنی است.

سلام مادرم ۳۰سال پیش فوت کرده پدرم ارث مادرم رو تصرف کرد بخاطر احترام  تالحظه فوت نخاستیم الان بعد فوت پدر برادرناتنی ومادرناتنی ازماارث میخان درحالیکه فقط یک چهارم به پدرمیرسه ولی چون پدربنده قبل فوت زمین وباغ وخونه رو به اسم خودش زده جریان چجورمیشه؟

 ملک ها سندندارد فقط پدر در شهرداری منطقه به اسم خودزده وقید کرده سهم ارث پدرخودمیباشد درحالیکه برای مادرمابودهو طرفینی که امضا کردن الان درقیدحیات هستن ومیگن ما اون موقع سواد نداشتیم امضاکردیم

ماخودمون استشهادمحلی هم جمع کردیم وشاهد داریم که ملک ها واسه مادر میباشد.مادرناتنی هم شکایت کرده برای تقسیم ترکه واسه دوهفته دیگه.

 • سلام مسیر سختی در پیش دارید برای ابطال اسناد مورد ادعا باید شاهد و دلیل اقامه کنید.

سلام ما یک زمین 5000متری کشاورزی فروختیم خریدار خاک ریزی و تفکیک کرده و یک زمین هم جوار ما که از زمین ما عبور نداشته یک در به عبور به زمین ما باز کرده البته با اجازه کسی که زمین رو خریده بدون اجازه ما که فروشنده ملک بودیم ما میتوانیم جلوی این در رو بگیریم؟ البته از یه وکیل پرسیدم گفت خریدار میتواند با خرید ملکهای همجوار ملک رو بدون اجازه ما اذافه کند و راه باز کند ایا درست هست این حرف با تشکر

 • سلام با توجه به اینکه مالکیتی نسبت به ملک ندارید امکان دخل و تصرف یا ادعایی در این خصوص ندارید.

سلام وقت بخیر من دادخواست مهریه دادم ومقداری طلا ک همسرم برای پس انداز خریده بود رو برداشتم تا در دادگاه ارایه بدم بتونم بجای مهری بردارم.و قصد ندارم انکارکنم که طلاهارو بر داشتم.ایا مشکلی یرام پیش میاد؟و اینکه میتونم طلاهرو به عنوان قسمتی از مهریه بردارم؟

 • سلام به هر حال ایشان می‌توانند تحت عنوان سرقت از شما شکایت کنند.

سلام من دوره های آموزشی که فایلها ضبط شده بر روی بستر اینترنت در قالب یک برنامه بوده را خریداری کرده بودم و کل دوره ها دانلود کرده بودم ولی کمتر از ۶ ماه  لایسنسس دوره ها را غیر فعال کردند و امکان مشاهده دوره ها دیگر نیست.  و میگن مجدد باید خرید کنم با توجه به اینکه به این دوره ها ۳ میلیون پول داده بودم و هنوز مطالعه درست حسابی هم نکرده بودم. این کار موسسه آموزشی قانونا ایراد ندارد که دوره ها که پول داده بودم و مالکیت آنها را داشتم مدت دار کردن و از اختیار من دسترسی به محصولی که قبلا خریده بودم سلب کردند؟ درست است قانونیه؟

 • سلام با توجه به مالکیت شما نسبت به فایلها چنین اجازه ای را ندارند مگر اینکه در اینخصوص قراردادی فیمابین شما وجود داشته باشد.

سلام خسته نباشین سوال داشتم درموردسرقت تعزیری .راستش من همسرم یک موتور کولر دزدیده والان ۱ماه هست که زندانه ودر طول این مدت رضایت شاکیو گرفته ومال راتحویل داده وسابقه هم ندارد واینکه یک روز قبل ازتاسوعا میره بازپرسی وبازپرس به همسرم میگه که برو منتظر برگه باش که میادداخل زندان میخواستم بدونم منظورازبرگه چی هست احتمال داره ازادی باشه؟واینکه چندروز طول میکشه که این برگه برسه زندان؟؟وامکانش هست بهش حبس داده باشن ؟چون رضایت شاکی روپرونده بوده ومال زیر ۲۰میلیون هست ممنونم راهنماییم کنیین واقعاعاجز شدم

 • سلام برای اطلاع از مفاد برگه حضورا پیگیری کنید

سلام و عرض ادب 

بنده طبق نظر شورای تامین و هیت حل اختلاف اداره ثبت احوال شهرستان ری رد تابعیت شده ام

چون کد ملی و ثنا  ندارم و دادخواست  باید توسط یک وکیل دادگستری در دادگاه مطرح شود لذا فقط جهت طرح موضوع و ارایه دادخواست به دادگاه و استفاده از آدرس جناب عالی برای ابلاغات تقاضای همکاری دارم

پیگیری شرکت در جلسات دادگاه و تنظیم و ارایه دادخواست ها و لوایح و دفاعیه حضوری و یا الکترونیکی و یا... تماماً بر عهده خودم خواهد بودا

لازم به ذکر است که آدرس واقعی خودم نیز به دادگاه ارائه می شود

 • سلام پس از ثبت وکالت توسط وکیل، وی باید در جلسات حاضر شود و عدم حضور ایشان، تخلف انتظامی خواهد بود. بنابراین خواسته شما عملی نیست.

سلام خدمت اساتید گرامی. ایا دردوران عقد دختر میتونه بدون اجازه شوهر مسافرت بره درصورت نداشتن پدر با پدربزرگش بره الان سر همین قضیه میخواد طلاق بگیره خونه پدرش هست چیکار کنم شما بگین تمام وسایل وطلاهایی که براش خریدم هم دستش هست خونمون هم نمیاد اصلا ازش خبر ندارم نفقه هم ازم میگیره میشه کمکم کنین ممنون میشم 

 • سلام از زمان ثبت عقد ازدواج زوجین مکلف به حسن رفتار و اخلاق با یکدیگر بوده و زوجه باید تحت حمایت زوج قرار گرفته و کارهایش با اذن وی باشد چنانچه همسر شما دوشیزه نباشد میتوانید دادخواست الزام به تمکین مطرح کنید.

سلام وقتتون بخیر سوالم اینه که ما دوماه پیش یک ماشین فروختیم بعد طرف چک پنجاه میلیون داد طرف اومد گفت بیا ماشین بزنید به نام ما رفتیم زدیم الان از اون دوماه چک رو هم ثبت نکرده به نام نزده بعد دوروزه اومده گفته  جلو حساب بستم هیچکاری هم نمیتونی بکنی الان من چکی که تو دستمه ثبت نکرده باید چیکار کنم ممنون اگر جواب بدید

 • سلام به استناد به چک مزبور تنها راه شما طرح دادخواست مطالبه وجه میباشد و همزمان تقاضای تامین خواسته کرده و ماشین را جهت پرداخت مبلغ، توقیف کنید

سلام وقتتون بخیر

در مرحله اجرا حکم مزایده ملک موروثی،کارشناس رسمی دچار اشتباه فاحشی در نظریه خود شده،منتها ما بعد یکهفته متوجه اشتباه کارشناس شدیم که ضرر زیادی به ما واردمیکنه، چگونه بایستی اعتراض کنیم؟آیا موقع اجرا میشه اشتباه رو به قاضی اجرای مزایده گوشزد کرد؟

 • سلام با توجه به گذشت مهلت ۷ روزه اعتراض؛ باید با کارشناس درخصوص اصلاح نظریه خود و یا قاضی اجرای احکام صحبت کنید.

سلام بنده خریدارطبقه دوم ام.موقع رویت ملک فردی انجا سکونت وگفت من طلبکار فروشنده ام وتاریخ 10/4تخلیه می کنم که در مبایعنامه درج وهمین طلبکار زیل مبایعنامه را امضاکردموقع قرارداد فروشنده گفت فعلا نمی توانم سند بزنم چراکه باید کارهای شهرداری را بکنم وبرایش اب وبرق بکشم وبه من وکالت داد وسفته تضمین گرفتمو180میلیون ازمابقی ثمن را هنوز نپرداخته اموخانه را هم بخاطر اینکه طلبکارش فعلاانجاست تحویل نگرفته هرچند الان بدون اذن من نشته واز تاریخ 10/4هم گذشته وبلند نمیشود.چگونه بیرونش کنم ؟من مبایعنامه ووکالت دارم وسند رسمی بنام من نیست.

 • سلام ابتدا بواسطه اظهارنامه و سپس به استناد اظهارنامه و مبایعه نامه و امضای ذیل آن میتوانید تقاضای تخلیه ملک را داشته باشید.

سلام وقتتون بخیر  ببخشید همسرم خونه رو ترک میکنه میره خونه مادرش، الانم ک برگشته ن ناهار و شام خونه نمیخوره حتی ب بچه شم توجه نمیکنه  ایشون سرهنگ هستن  میگه ۴۸۰۰ حقوق میگیرم  تا الان فیش حقوقی شو نشونم نداده  خواهراش براش تصمیم میگیرن  اگه من شکایت کنم  اون میتونه ادعا کنه من تمکین نکردم  

 • سلام تحت چه عنوانی قصد شکایت دارید؟!

  اگر خواهان طلاق هستید باید عسر و حرج خود یعنی سختی و مشقت خود در زندگی را ثابت کنید

  برای دادخواست مطالبه نفقه و ترک انفاق هم بصورت حقوقی و هم کیفری امکان طرح دعوا را دارید.

با سلام و خسته نباشید 

بنده سال ۱۴۰۰ از طریق شوهر خاله ام متوجه شدم که برادرش سرمایه گذاری شروع کرده وکسی که پول به حسابش بریزد وارد اون سرمایه گذاری میشود و هر ماه سودی بهش تعلق میگیرد من هم مبلغ ۵۰ میلیون به حساب ایشون یعنی برادر شوهر خاله ام واریز کردم ولی تا الان نه سودی گرفته ام نه اصل پولم رو مدرک هم فقط یه فیش واریزی دارم آیا با این توضیحات میتوانم شکایت کنم و به پولم برسم ؟ 

 • سلام به استناد فیش واریزی دادخواست استرداد وجه مطرح کنید

سلام۔خسته نباشید۔بنده هشت ساله با همسرم زندگی میکنم و صیغه یکساله بودیم که هر سال تمدید میکردیم۔در حال حاضر چند ماهه که از صیغمون گذشته ولی ما همچنان با هم زندگی میکنیم۔ایا من میتونم حالا که تایم صیغمون تموم شده مهریمو طلب کنم؟و اینکه ما یه دختره ۴ساله داریم۔هزینه ها و مخارج فرزندمون به طوره قانونی ماهیانه چه مقدار میباشد که پدرش موظف به پرداختشه؟پدره بچه ماهیانه چقدر باید بابت مخارج بچه پرداخت کنه؟

 • سلام امکان مطالبه مهریه را دارید برای مطالبه نفقه فرزند اقدام کنید این موضوع با توجه به نظر کارشناس مشخص خواهد شد.

خانومم مهریش رو اجرا گذاشته و سهم ارث من رو از حیاط مسکونی توقیف کرده بود بعد از مستسنیات دین شدن حیاط سهم من ازاد شد و از اداره ثبت پرونده من مختومه شد اما بعد از ۱ ماه از دادگاه دوباره پلاک رو توقیف کردن در صورتی که پلاکی به اسم بنده نیست میتوانم حیاط خود رو به مادرم انتقال دهم و سند رو به نامش بزنم؟

 • سلام با توجه به توقیف مجدد امکان انتقال وجود ندارد.

با سلام خانم هستم ۵۴ ساله ،چندسال پیش به اتفاق همسرم خونه ای خریدیم واز آنجایی پیش پرداخت خونه را من دادم قولنامه خونه به اسم من بود ولی بعدا متوجه شدم همسرم بدون اطلاع وهماهنگی با من سند را به اسم خودش زده می خواستم بپرسم من می تونم علیه همسرم‌اقامه دعوی کنم

 • سلام اگر مبایعه نامه بی قید و شرط به نام شما بوده امکان انتقال سند به نام همسر وجود ندارد بنابراین باید متن مبایعه نامه به نظر برسد

با سلام من سال ۹۷بابت مهریه ام ملکی از پدر شوهرم که به همسرم نیز از آن ارث می‌رسید توقیف کردم و مادر شوهرم سال ۹۹ان را بنام خویش انتقال داده و بعد نیز با چند نفر دیگر شریک شده و آن را ساخته اند لازم به ذکر است که مادر شوهرم بعد از فوت همسرش سال ۹۵ از فرزندانش وکالت گرفته و یا آن ملک توقیفی را انتقال داده .بنده یکبار دادخواست ابطال سند زدم اما دادگاه بدلیل از بنده خواستند ابطال اسناد و اسناد انتقال را بزنم و مجددا شکایت کنم منظور از اسناد انتقال وکالت نامه مذکور است؟بنده به این وکالت نامه دسترسی ندارم فقط شماره و تاریخش را میدانم !!! لطفاً راهنمایی کنید 

 • سلام برای رفع ابهام از سوال شما نیاز به مشاوره تلفنی هست و اینکه چطور ملک توقیفی به نام فرد دیگری سند زده شده.

سلام بر اساتید محترم آیا چکی که از تاریخ سررسید آن بیش از پنج سال گذشته و بعد از پنج سال اقدام قضایی شود تاخیر تادیه از زمان تاریخ چک‌ محاسبه میشود یا تاریخ تقدیم دادخواست آیا ماده ۳۱۸ قانون تجارت ملاک است یا وحدت رویه ۸۱۲ مبنای محاسبه خسارت تاخیر تادیه کدام قانون است ؟ به نظر اساتید محترم خسارت تاخیر از زمان تاریخ چک محاسبه میشود یا تاریخ تقدیم دادخواست؟؟

 • سلام خسارت تاخیر تادیه از زمان صدور گواهی عدم پرداخت محاسبه خواهد شد.

رأی دیوان به نفع کارگرصادرشده وطرف شکایتش من که فرزندمدیردردفترکارمیکردم گفته از1/1/97تا 31/6/1400 ،5ساعت کارمیکردم ورأی هم همینطورصادرشد.پدرم درت2/99 فوت شدن ودفتربه اسم ایشون تاتاریخ6/1401 بازوکارمیکردوهمه عملکردروبه حساب متوفی میریختن،جلسه اول نرفتم وطبق صحبتهای کارگررأی صادرشدوبعدبه بهم زنگ زدکه فقط بیمه بیکاری میخوام باهم توافق کردیم پول واریزشدوانصرافشونوشت ودفترکارگزاری برای هردومون بارگزاری کردرجلسه دوم نرفتیم مجددرای اول صادرشد،تنهاچیزی که بارگزاری کردم برگه انصراف ازشکایت که نتیجه نداد،فرم حضورغیاب،فیش،فرم تسویه حساب ماهانه وقرارداددارم چه جوری میتونم ثابت کنم خودم کارمندبودم وتاریخ استخدامش از 1/1/98و 4ساعت

 • سلام باید تمامی اسناد و مدارک خود را از توافق، واریز بیمه بیکاری و انصراف از شکایت را به دفاعیه خود منضم کنید.

سلام .

مدت یکساله ک از خیانت همسرم آگاه شدم 

در مدت ۲۰ سال زندگی بسیار بی مسئولیت بود و کارهای مردانه رو هم من میکردم . ا اینکه غرق کارهای ساخت خونه مریضی پدر شدم و ...

همون موقع مهریه رو گذاشتم اجرا مجبورش کردم نصف خونه ۱۷۰ متری ک خودم ساختم البته با پول هر دو مون رو ب نامم بزنه . ماشین و دو زمین و خونه رو قفل کردم . 

اولا میشه بگید نصف دیگه خونه و ماشین  چقدر ب من و بچه هام میرسه و بعد 

میخواد حق طلاق و حضانت دختر ۷ سالم رو بده ب من بدون شرط  . آیا ب نفع اون نیست ک حضانت رو بگیرم ؟ 

و چ کار دیگه ای بهتره انجام بدم ؟ 

در ضمن اگر بره خارج کشور دستم بسته میشه ؟ 

هزاران سپاس 

 • سلام به احتمال زیاد نصف دیگر منزل جزء مستثنیات دین حساب شده و قابلیت توقیف نداشته باشد.

  با گرفتن حق طلاق و حضانت همه چیز به نفع شما خواهد بود و به راحتی میتوانید نسبت به درخواست طلاق اقدام کنید.

  میتوانید برای بدهی وی به خود تقاضای ممنوع الخروجی وی را داشته باشید.

با سلام خدمت وکلای محترم 

مقید به وقت نظارت در اجرای احکام به رای قطعی به چه صورت هست و اینکه در رایی که بنده توانستم طرف مقابلم را هم الزام به تنظیم سند و هم تحویل ملک مورد معامله رای بگیرم .حال این رای به دلایلی در مورد تنظیم سند قابلیت اجرا ندارد .ایا در قسمت دوم این رای در مورد تحویل مبیع میتوانم اقدام کنم یا خیر 

با سپاس

 • سلام احتمالا برای استعلام یا انجام کار دیگری فعلا پرونده شما قابلیت اجرا ندارد. رایی که به نفع شما بوده و قابلیت اجرا داشته باشد با درخواست صدور اجراییه از جانب شما انجام خواهدشد.

سلام وقت بخیر 

ماشینی با من تصادف کرد و فرار کرد الان مشخص شده راننده گواهینامه نداشته و فوت شده و حکم قرار موقوفی تعقیب صادر شده . میخواستم بدونم آیا با اعتراض زدن میتونم خسارت وارد شده به پام رو از مالک ماشین که مادر راننده بوده بگیرم یا خیر ؟ و آیا میتونم از مالک ماشین بایت اینکه ماشین رو به فردی داده که گواهینامه نداشته شکایت کنم ؟ 

با تشکر 

 • سلام بله به هر حال دیه شما نوعی دین به گردن متوفی باقی مانده و قابل مطالبه از اموال وی میباشد.

با سلام.  بنده از مجبوری . وام فرزند آوری یک نفر رو خریدم و خودم ضامن وام هستم و باهاش یک قرارداد دستی با امضای دو شاهد تنظیم کردم و یک فقره سفته هم با امضا و اثر انگشت از او گرفتم.  سوالم این هست که اگر همه پول رو برداره و فرار کنه و من به عنوان ضامن مجبور به پرداخت اقساط بشم، آیا با اقامه دعوا می تونم به حقم برسم یا نه؟  با تشکر 

 • سلام بله امکان مطالبه دارید.

با سلام بنده وکیل گرفتم روزی که داشتم قرارداد می‌بستم گویا پرونده اصلاً به دادگاه نرسید نداد خواست نوشته نه لایحه نه اقدامی کرده پولو پس نمیده چکاری باید انجام بدم؟

 • سلام اول مطمئن شوید که هیچ اقدامی صورت نگرفته سپس به استناد فیش واریزی خود به کانون متبوع وکیل مراجعه کرده و ثبت شکایت کنید.

باسلام برای درخواست طلاق چه باید بکنم چون همسرم هم معتاد به مصرف قرص هم ناتوانی جنسی دارد ممنون میشم 

 • سلام به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق از جانب زوجه تنظیم کنید البته برای اخذ رای موافق باید بتوانید عسر و حرج خود را ثابت کنید.

سلام .شخصی ازما به عنوان تصرف عدوانی شکایت کرده ولی بعداز طی کردن مراحل دادگاه رای برائت بنفع ماصادرشد همان شخص دوباره حقوقی شکایت کرده وبعد ازطی کردن مراحل دادگاه حالا قاضی پرونده را به شورای حل اختلاف داده است خواستم ببینم منظور از این کار قاضی چه بوده است یعنی قاضی برایش حقی قائل شده است یا جزء روند پرونده است چون ما لایحه عدم سازش زده ایم روی پرونده داخل شورای حل اختلاف

 • سلام معمولا دعواها جهت ایجاد صلح و سازش ابتدا به شورای حل اختلاف ارجاع داده می‌شود.

با سلام من از بانک سامان وام گرفتم بصورت یک کارت خرید رفتم ماشین سواری خریدم وقتی کارت کشیدم آقای فروشنده گفت ده میلیون تومان بابت مالیات باید بکشی قیمت ماشین هم یکصدو شصدمیلیون تومان بود آیا چنین چیزی هست با تشکر

 • سلام به قرارداد خود مراجعه کنید اصولا پرداخت مالیات با فروشنده میباشد مگر اینکه بر خلاف آن توافق کرده باشید.

سلام وقت بخیر من سال 92مستاجر داخل یک گاراژ میکانیکی بودم که ب علت مشکلات چهار ماه توی مغازه نبودم و داخل گاراژ یک مغازه و یک انبار داشتم بعد چند ماه که برگشتم دیدم که صاحب ملک مستاجر جدید اورده و انبار من رو تخریب و کل وسایل داخل انبار نیست و تحویل من نداده ولی مغازه رو پدرم خالی کرده و تحویل صاحب ملک داده و یک دستگاه خودرو که برای تعمیر واسه من اورده بودن تخریب شده و از سال92به بعد خیلی از همسایه ها و ریش سفیدا واسطه شدن ک مشکل حل کنن و بعد این همه سال مشکل حل نشده و صاحب ملک زیر بار خسارت نمیره خواستم راهنمایی کنید از چه طریقی شکایت کنم و با چه موضوعی؟ضمنا صاحب ملک چهار پنج سال ملک به یک نفر دیگه فروخته و مبایع نامه کرده ملک رو

 • سلام دادخواست مطالبه خسارت و ضرر و زیان تنظیم کنید اما با توجه به گذر زمان امکان اثبات ادعای شما و میزان خسارت وارده سخت خواهد بود

باسلام. من از یک نفر ک سابقه دار هم بوده شکایت کیفری خیانت در امانت و جعل عنوان شکایت کردم در مرحله بازپرسی بوده ک ابلاغ 5 روزه داشته بعد روز پنجم در روند پرونده دیدم نوشته پرونده دارای بازداشتی است مفهوم این جمله چیه؟ و اینکه من الان باید به شعبه مراجعه کنم برای پیگیری یا خیر؟ چون ی شهر دیگه هستم میپرسم. ممنون

 • سلام این جمله به معنی بازداشت متهم میباشد پیشنهاد می‌شود حضوری به شعبه مراجعه کنید.

سلام و احترام ؛

جهت معامله ای فضولی در حال تنظیم دادخواست حقوقی می‌باشم اما از تاریخ و میزان معامله اطلاع درستی ندارم از نظر شما بزرگواران آیا صرفاً بردن نام معامله و محل وقوع کفایت می‌کند یا حتما میبایست تاریخ و مقدار در دادخواست قید شود؟ در صورت لزوم این امر چه راهکاری پیشنهاد می‌فرمایید برای اطلاع از تاریخ معامله _ سپاسگزارم

 

 • سلام نیاری به اطلاع از این موارد ندارید.

با سلام و درود خدمت شما و همکاران محترمتان

بنده سال 88 دچار مشکل مالی شدم . درگیر چند پروژه ساختمان سازی بودم بعلت نوسانات بازار ....جلب مرا گرفته بودند .از ترس آبروریزی ..،با یکی از دوستانم مشورت کردم ملک بزرگی داشتم به همین دوستم وکالت بلاعزل دادم قولنامه ای هم مبنی بر اینکه ملک را در اختیار ایشان گذاشتم تنظیم شده و حتی چند رسید نیز بابت پرداخت پول به وی دادم ولی موضوع اینجا است هیچ پولی از طرف ایشان به من داده نشده و من ریالی دریافت نکردم .سال 94 به وی مراجعه کردم که متوجه شدم دوستم ملک مرا فروخته ،چندین بار به در خانه اش رفتم که از بابت ایجاد مزاحمت برایم شکایت کرد و مدت 23 روز در زندان بودم حالا از شما خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید چگونه ملکم را بدست بیاورم با تشکر

 • سلام باید به دلیل صوری بودن معامله دادخواست بطلان مطرح کنید البته باید بتوانید با دلایل و مدارک قوی اقدام کنید و الا نتیجه نخواهید گرفت. وجود شاهد در این ادعا کمک موثری خواهد کرد

سلام.فردی از ما درباره غبن فاحش در معامله خانه شکایت کرده و تقریبا پول کامل خانه را هم گرفته.الان جلسه اول در مورد اعسار فرد می باشد.باتوجه به اینکه فرد بازنشسته هست و پول هم از ما گرفته می توانیم کاری بکنیم که اعسار برای او اجرا نشود؟

مبلغ قرارداد حدود ۳ میلیارد

 • سلام برای رد ادعای اعسار ایشان باید با دلیل و مدارک متقن مبنی بر متمکن بودنشان به دادگاه ارائه دهید.

سلام زوج به دیوان اعتراض کردم طلاق نمیدم داخل دادنامه نوشته اعتراض فرجام خواسته ابرام می گردد یعنی چی بنفع زوج هست

 • سلام به معنای پذیرش اعتراض میباشد 

سلام من شش دانگ زمین سند بنامم هست سه دانگ زمین رو به خانمم وکالت دادم که ی سال از این اتفاق می گذرد می توانم شش دانگ رو صلح بدم ب دخترم ؟

 • سلام بله تا زمانیکه همسر شما به موجب وکالتنامه سند رسمی به نام خود نگرفته باشد میتوانید نسبت به آن هر اقوامی انجام دهید.

با عرض سلام وخسته نباشید 

بنده ساکن تهران هستم یکی از دوستان برای ثبت نام وام ازدواج مدارک خودم و همسرم رو گرفت ....بعد از مدتی فهمیدم که در نبود ما در بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه بندر ماهشهر .....هم کارت صادره کردن و هم وام گرفتن .شخص متخلف هیچگونه وکالتی از ما نداشته ....از اساتید محترم برای حل مشکل راهنمایی لازم راخواستارم...

با آرزوی موفقیت شما اساتید محترم....

 • سلام شکایت کیفری خیانت در امانت مطرح کنید.

سلام ،بنده دچار بیماری استراب و وسواس بودم واز سال ۹۹تحت نظر پزک معالج و داروهای من تا الان خیلی کم شد و بهبود یافتم و همسرم زوجه یک ساله ازم تمکین نمیکنه و بنده حکم تمکینشو دارم واجرایه ولی الان وکیلش درخاست داده طلاق به دلیل سوع معاشرت و قاضی منو به پزشکی قانونی معرفی کرد ولی هنووز جوابش نیومد ایا میتونه بطلاق بگیره ومهره هم بگره در صورتی که من بیماری صبلعلاج ندارم و در حال خوب شدن هستم ایا بر اساس ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی بند ۶ که دست قاضی رو باز گذاشته میتونه طلاق بگیره در ضمن من هیچ گونه دعوا بهش نگرفتم و سابقه ندارم 

 • سلام نتیجه این دعوا بستگی به نظریه پزشکی قانونی دارد در هر حال چنانچه عسر و حرج زوجه ثابت شود صدور حکم طلاق قطعی است.

با سلام خدمت وکلای محترم 

شخصی شش و نیم متر به حریم زمین پدر بنده وارد شده و مرتکب تصرف عدوانی شده حالا با دادن مبلغی به پدر بنده ، توافق کردن که پدرم رضایت بده .

حالا متهم می‌گه که باید قراردادی بنویسیم مبنی بر اینکه پدر من شش و نیم متر زمین مورد تصرف رو به ایشون فروخته و مبلغی دریافت کرده که خریدار بعدی زمین ما مدعی اون شش و نیم متر نشه . 

آیا می شه بدون این قرارداد پدرم رضایت بده یا حتما باید چنین قراردادی نوشته بشه ؟ نیت این فرد از مطرح کردن موضوع قرارداد چیز دیگه ای می‌تونه باشه ؟ 

و اینکه برای رضایت به این شخص حتما باید به دادگاه محل وقوع زمین مراجعه بشه یا به صورت آنلاین هم می شه رضایت داد .

با سپاس

 • سلام رضایت می‌تواند در قالب سند رسمی در دفترخانه یا در دادگاه صورت پذیرد تنظیم قرارداد صوری ممکن است منجر به عواقب ناخواسته ای گردد.

باسلام و خسته نباشید،شکایتی از بنده مطرح شده به عنوان مدیر بیمارستان در خصوص اینکه به دلیل قصور پزشکی و امتناع از انجام وظیفه باعث به کما رفتن یک خانم 70 ساله شده آید.میخواستم ببینم اینکه این اتهامات با توجه به شرح وظایف من به من وارد هست یا نه ؟!بنده کاملا در جریان هستم که اسم من بخاطر غرض شخصی نوشته شده.باتوجه به اینکه کادر درمان و پزشک زیر مجموعه مدیر پرستاری و رئیس بیمارستان هستند.

 

 • سلام به هر حال نام شما بعنوان مشتکی عنهم مطرح شده و شما باید در جلسه بازپرسی شرکت کرده و از خود دفاع کنید چنانچه طبق نظر بازپرس شکایت از شما بی دلیل باشد قرار منع تعقیب صادر خواهد کرد.

سلام عرض ارادت:::ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چنانچه خودرویی بر خلاف مسیر جاده دو درطرفه در شونه خاکی با فاصله یکی دومتر از جاده(منظور فاصله خودرو  از اسفالت جاده ) پارک شده باشد وبموجت وجود علف زار استتار شده باشد وخودرویی که درحال عبور از محل مذکور وارد شونه خاکی وبرخورد شاخ به شاخ با خودرو مذکور بشود  کدام خودرو  از نظر قانون مقصر حادثه  میباشد،،،،،چنانچه قطغی نمیشود به این پرسش پاسخ داده بشود لطفا بفرمایید با توجه به نتیجه پرونده ها وتجارب شما بزرگوارا مقصر بودن کدام خودرو 

 

 

 پرونده های

 

 

 

 • سلام سوال خود را با کارشناسان مربوط به راهنمایی و رانندگی مطرح کنید.

سلام خسته نباشید خلاصه عرض میکنم مادر بنده درسال 84 بدلیل بیماری روانی خودشون جلوی قطار انداختن وفوت کردن هرچه پیگیری کردم کسی چیزی بهمون نداد الان میخوام بدونم آیا پرونده قابل پیگیری هست وبه نتیجه می‌رسد یا فایده ای ندارد. ممنون از شما

 • سلام یا توجه به نحوه مرگ وی، عنوان خودکشی صدق می‌کند و برای این موضوع خسارت و مطالبه ضرر و زیان قابل تصور نیست. 

با سلام یک کلاهبردار حرفه ای قرار داد ساخت 2دستگاه 90متری آپارتمان منعقد کر«ددر سال 98» ،من بصورت ناشیانه کل وجه مورد نظر را پرداخت کردم،بعد از حدود 2سال فهمیدم زمین اصلا به اسم ایشان نیست،شکایت کردم دادگاه کیفری 2وی را محکوم به یک سال زندان و وجهی که آن روز پرداخت کرده بودم،الان دادگاه جبران ضرر و زیان است طرف فراری است.  وجوهی را که کلاهبردار باید پرداخت کند از نظر دادگاه چقدر است؟پول آپارتمانهای ساخته شده ؟یا پول پیش پرداخت؟

 • سلام چنانچه خواسته ضرر و زیان مطرح کرده اید مابه التفاوت پول پرداخته شده با توجه به تورم محاسبه خواهد شد.

سلام وقت بخیر

 

دست دامادمون موقع کار با دستگاه پرس در محل کار له شده و شصتش قطع شده و از مچ پیوند دادن که پنجاه پنجاه هستش و فعلا طول درمان داره
ما کی باید شکایت کنیم برای دیه و بقیه مسائل؟؟

 • سلام هر چه زودتر برای طرح دعوا و مطالبه دیه اقدام کنید.

با سلام خانم هستم ۵۴ ساله ،چندسال پیش به اتفاق همسرم خونه ای خریدیم واز آنجایی پیش پرداخت خونه را من دادم قولنامه خونه به اسم من بود ولی بعدا متوجه شدم همسرم بدون اطلاع وهماهنگی با من سند را به اسم خودش زده می خواستم بپرسم من می تونم علیه همسرم‌اقامه دعوی کنم

 • سلام از آنجائیکه قولنامه ملک به نام شماست میتوانید دعوای ابطال سند مطرح کنید.

سلام وقت بخیر.من خانمم میگه سه دونگ ازخونه که داریم بنامش کنم نمیدونم نقشه داره یانه ولی میترسم یه وقت این کارانجام بدم .بعدمهریه ای که داره روبزاراجرابرابقیه خونه بگیره لطفا راهنماییم کنید

 • سلام میتوانید قانونا و طبق اقرارنامه رسمی سه دانگ منزل را در برابر مهریه وی به نامش منتقل کنید.

باسلام و عرض خسته نباشید

من چند روز پیش مسکن ملی خودمو فروختم و وکالت دادم و بابت ضمانت سفته دادم
و نمیدونستم که اصلا قانونی نیستش و الان میخوام کل مبلغ معامله رو به خریدار برگردونم و معامله فسخ بشه
اگر طرف معامله نخواست که فسخ بشه من اگر شکایت کنم میتونم خونمو برگردونم؟ 

 • سلام عقد بیع از عقود لازم و غیر قابل فسخ هست با اینحال قرارداد فیمابین نیازمند بررسی بیشتر است 

سلام.ضامن هستم ۳قسط دینی سررسید شده و معوق نیست ولی ماهانه اقساط پرداخت میشه وکیل بانک اخطاریه ثنا فرستاده و حساب یارانه مسدود شده میتونم رفع انسداد کنم قانونی؟؟؟

باتشکر

 • سلام سوال خود را واضح تر مطرح کنید.

سلام.بنده در سال ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ راکب موتورسیکلت بودم که وسیله ای از پشت سربه من برخورد میکنه و متواری میشه به اورژانس اطلاع میدن به بیمارستان منتقل میشم شکایتی مطرح کردم و آدرس محل کارمودادم.برای من چند بار ابلاغیه میاد به محل کارم  به من خبر نمیدن خودم پیگیری کردم متوجه شدم که رای را صادر کردند که در آن زمان به دلیل نبود مدرک کافی مختومه شده...دوباره شکایت کردم تمام مدارکهای لازم دادگاه بود و دستور دادن بردم تا اینکه رای دادند که دیه از صندوق بگیرم ولی صندوق واخاهی زد و دادگاه پذیرفت(که قبلا شکایت شده و رای صادر شده ) منهم تجدید نظر زدم رد کرد )..حالا بگید من چه کنم وکیل میخام که حق منو بگیره بابت اون تصادف دچاربیماری SPORS به معنی اختلال حرکتی شدم..ممنون از وکیل تیک

 • سلام آراء صادره و مدارک شما نیاز به بررسی دارد.

با سلام خدمت وکلای محترم

اینجانب قرارداد دستی تنظیم کردم و از کاربن استفاده کردم و تنها امضا و اثر انگشت من از طریق کاربن در صفحه دوم افتاده است و امضای کسی در صفحه دوم به غیر از من نیست اما صفحه اول در غیاب من توسط طرف قرارداد به امضای چند نفر رسیده است. حال در دادگاه چه اتفاقی میوفتد؟ و اگر من صفحه خودم را که امضا و اثر انگشت با کاربن افتاده را دوباره امضا کنم چه اتفاقی میوفتد؟

سوال اساسی: چگونه میتوانم ادعا کنم که اسناد باهم مطابقت ندارد؟

با سپاس فراوان

 • سلام موضوع مورد دعوا به درستی و واضح بیان نشده اما چنانچه ادعای جعل داشته باشید به کارشناسی ارجاع داده خواهد شد.

با سلام و خسته نباشید

من در پی محکومیت مالی، ملکی را برای مزایده به دادگاه معرفی کرده بودم که کارشناس در نظریه خود اعلام کرده مالکیت شما محرز نیست!

آیا دادگاه فرصت معرفی مال دیگر را میدهد؟

آیا خواهان در چنین حالتی می‌تواند حکم جلب بگیرد؟

آیا دادگاه در چنین شرایطی رای صادر میکند یا فرصت برای من چقدر است تا دفاع کنم؟ با تشکر فراوان

 • سلام میتوانید طی تنظیم یک لایحه مال دیگری به اجرای احکام معرفی کنید

با سلام دستور قضایی مبنی بر پيوست نمودن سابقه مرتبط وبنظر رسيدن پرونده و ابلاغ وصول نظريه كارشناس 

 

به چه معنایی است ؟

 • سلام این متن مربوط به امور دفتری دادگاه بوده و ارتباطی با اصحاب دعوا ندارد.

سلام من از سرمایه گذار مطبم  به دلیل اینکه مطبمو زمانی که نبودم باز کرده و شروع به طبابت کرده و خودشو پزشک معرفی کرده شکایت کردم الان تو سامانه ثنا برام ابلاغیه اومده ولی من از شکایتم منصرف شدم چکار باید بکنم ؟اگر ابلاغیه حضور وانجام ندم مشکلی پیش میاد

 • سلام میتوانید انصراف خود از طرح شکایت و اعلام رضایت خود را در قالب لایحه به شعبه مربوطه ارسال کنید.

با سلام و احترام

برای تحریر و تقسیم ترکه یکی از وراث اقدام به تنظیم دادخواست نموده است و لیست اموال را طوری تنظیم کرده که در بعضی از اقلام آن مقدار مال(فاقد سند) را کم یا زیاد نوشته است و به دادگاه ارائه کرده است، حال روش اصلاح آن چه موقع و چگونه است؟ 

 • سلام شرح دفاعیات خود را بطور مفثل در قالب لایحه به دادگاه ارائه دهید.

سلام پول یه آقایی از طریق ارز دیجیتال به حساب بنده واریز شده بود ایشون از من شکایت کردم من هم پول رو به حساب ایشون واریز کردم ایشون هم رضایت داد حالا دادگاه قرار موقوفی تعقیب صادر کرده این به چه معناست و من لازمه کاری رو انجام بدم؟

 • سلام پرونده مختومه شده و اتهامی متوجه شما نیست.

سلام و عرض ادب
خدمتتان عرض کنم امروز نامه ای قضایی به پلیس راهنمایی و رانندگی برای توقیف خودرو جهت بازداشت وتوقیف به خاطر مدیون بودن فرد برای مهریه بردم ولی پلیس راهور پاسخ داد هیچ خودرویی به نام فرد مورد نظر نیست درصورتیکه صد درصدمطمئنم بهمن ماه ۱۴۰۱ خودرو ثبت نامی خودرا که (را نا پلاس پانوراماست) تحویل گرفته است.
به احتمال قوی چون حدود ۷ ماه است درگیر شکایت و طلاق هستیم ایشان خودرو را پس از تحویل گیری واگذارنموده است. 
بنابراین تقاضامندم راهنمایی بفرمائید: ۱-چه راهی وجود داره تا متوجه بشیم خودرو یادشده به چه شخصی واگذارشده است؟
۲- درصورت مشخص شدن میشه خودرو را متوقف نمود؟  متشکرم

 • سلام چنانچه بعد از مطالبه مهریه توسط شما، ماشین واگذار شده باشد میتوانید به جرم فرار از دین از ایشان شکایت کنید.

با سلام و درود خدمت شما و همکاران محترمتان

بنده سال 88 دچار مشکل مالی شدم . درگیر چند پروژه ساختمان سازی بودم بعلت نوسانات بازار ....جلب مرا گرفته بودند .از ترس آبروریزی ..،با یکی از دوستانم مشورت کردم ملک بزرگی داشتم به همین دوستم وکالت بلاعزل دادم قولنامه ای هم مبنی بر اینکه ملک را در اختیار ایشان گذاشتم تنظیم شده و حتی چند رسید نیز بابت پرداخت پول به وی دادم ولی موضوع اینجا است هیچ پولی از طرف ایشان به من داده نشده و من ریالی دریافت نکردم .سال 94 به وی مراجعه کردم که متوجه شدم دوستم ملک مرا فروخته ،چندین بار به در خانه اش رفتم که از بابت ایجاد مزاحمت برایم شکایت کرد و مدت 23 روز در زندان بودم حالا از شما خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید چگونه ملکم را بدست بیاورم با تشکر

 • سلام باید بتوانید صوری و غیر واقعی بودن معامله را بواسطه دلایل و مدارک خود ثابت کنید و دادخواست بطلان معامله صوری مطرح کنید. لااقل در نیت خود از حضور شاهد استفاده میکردید تا گرفتار نگردید.

سلام  سه ساله ک  عقد کردم  خانمم سر ناسازگاری رو داره  مجلس عروسی همه چیز رو اکی کردم  خانمم ب بهانهای مختلف گفت کنسل کنم منم بخاطر ارامش همسرم کنسل کردم  رفتیم  خونه زندگیمون  بهانه های مختلف یک ماه از خونه رفته  زنگم زدم گفته ما باهم تفاهم  نداریم   ازمن تمکین نمیکنه  بنظر شماچکارکنم 

 • سلام ابتدا از طریق مشاور خانواده برای رفع مشکل خود استفاده کنید در صورت عدم حصول نتیجه، بدوا به موجب اظهارنامه از وی خواهان تمکین شوید و سپس دادخواست الزام به تمکین در دادگاه خانواده مشرح گنید.

درود بر وکلای عزیز ،همسر بنده از من تمکین نمیکنع و بنده رای و اجرایه رو دارم ولی بازم نمیکنه و دادخاست طلاق هم داده با بر سو معاشرت و سوع رفتاد که چون مدرکی نداره دلیل رو بر عسر حرج به عرف گذاشته وکیلش ولی بنده هیچ مشکلی و ۱۲ بند و عسر حرجی براش ایجاد نکردم منظور از عسر حرج به عرف ینی چی در ضمن مهریه ش اجرا هست ولی دادگاه نرفته هنوز و اعسار نخورده ایا میتونه طلاق بگیرهطبق ماده ۱۱۰۳ قانون مدنی زن ومرد باید با هم معاشرت خوب داشته باشن ایا میتونه با توجو به این قانون طلاق بگیره  

 • سلام چنانچه بتوانند به هر نحوی عسر و حرج خویش را ثابت کند امکان صدور رأی طلاق وجود دارد.

با سلام خسته نباشید بنده محکوم له چند فقره چک برگشتی هستم که حکم جلب  صادر شده ولی اصلا طرف پیدا نمیکنم  میخواستم  ببینم از طریق  نقطه زنی .اگه  گوشی خاموش باشه یا بدون سیم کارت میشه جای طرف پیدا کرد 

 • سلام باید خواسته خود را به واحد اجرای احکام تسلیم کنید در صورت خاموش بودن تلفن همراه امکان نقطه زنی بعید میباشد

سلام وقت بخیر همسرم ۲سال و۸ ماهه ب دلیل قصور پزشگی فوت کردن میخواستم بدونم باتوجه ب پیگیری و شکایتی ک کردم بعداز اعتراًضات و تشکیل کمییون ۷ نفره و مقصر بودنشون ۲۰ درصد از دیه رو براش بریدن اگه باز پیگیرشم میتونم حقشو بگیرم کامل یا یا نه ؟

 • سلام میتوانید به نظر هیئت کارشناسی نیز اعتراض کنید و ممکن هست نتیجه بگیرید

بما سلام ایا در مورد رای قطعی در خصوص کلاهبرداری که بهم نسبت داده شده و۱۰ماهوررو حبس و مال و رد مال حکم بود که من بعد از ۲ماه مبلغ رد مال و منتفی کردم و ب صندوق دولت ریختم و مرخصی هستم ۲ماهه شاکی هم پیشنهاد داد ک رضایت میدم ک نری زندان ولی گویا در همون تایم زفت ضرر زیان شکایت کرده در صورتی که مبلغ ضرر هم داده شده ایا رضایت نامه ای که در مورد ۲پرونده درخدمات قضایی اعلام کرده رضای اطلاع کنه تاثیر گذاره؟

 • سلام اعلام رضایت باید یا بصورت محضری یا در دادگاه صورت پذیرد چنانچه اعلام رضایت کرده باشند مشکلی نیست و مطالبه ضرر و زیان به پرونده کیفری شما ارتباطی ندارد.

سلام

چهار برادر وچهار خواهر دارای یک قطعه زمین کشاورزی ورثه ای دارند .

یکی از برادران فوت می‌کندو همسر ایشان که کفیل یک بچه صغیر و دو بچه کبیر هست بدون اجازه سایر شرکا با نسق ملک مشا از اداره کشاورزی اقدام به گرفتن کود و بذر یارانه ای  و کاشت و برداشت زمین می‌کند. آیا عمل او مجرمانه است و سایر ورثه میتوانن علیه او شکایت کنند؟آیا جهاد کشاورزی عمل مجرمانه انجام داده اگر جواب آری است به کجا  و چگونه شکایت کنیم؟

 

 • سلام ایشان مرتکب عمل استفاده از مال مشاع بدون اجازه سایر مالکین شده اند که شما می‌توانید اجرت المثل استفاده از ملک خود را مطالبه کنید

با سلام

برای دادخواست الزام فروشنده ملک به تحویل و تسلیم پارکینگ مربوطه و اصلاح صورتمجلس تفکیکی و الزام به صدور و اخذ پایان کار اصلاحی و صورتمجلس تفکیکی اصلاحی میخواستم بدونم چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام باید برای هر کدام از خواسته های خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک اقدام کنید.

سلام وقت بخیر بنده پرورش ماهی دارم که حدود حوالی ساعت ۱۹ یک نفر به داخل پرورش ماهی اومده و با نگهبان من درگیر شد که نگهبان با استفاده از  چوب میزنه نه و سر طرف می‌شکنه  بنده شاکی شدم و شکایت کردم به عنوان ورود به عنف  که متاسفانه قاضی حکم به برائت طرف نموده است در صورتی که صورتجلسه  کلانتری ان محل و فیلم دوربین مداربسته موجود می‌باشد و در اختیار قاضی بوده الان میتونم به رای اعتراض کنم و چه کاری باید انجام بدهم با تشکر

 • سلام ظرف ده روز میتوانید به قرار اعتراض کنید و تمام اسناد و مدارک خود را بار دیگر ارائه دهید.

سلام  وقت همگی بخیر  ببخشید  بنده با دختر خانمی  قرار ازدواج داشتم و از اعتمادم سو استفاده کردن  از حسابم مبلغ زیادی پول  به حساب خودش  انتقال داده  ایا میتونم با شکایت  به حق خودم برسم ممنون  راهکار بدید لطفا چطوری میتونم پولی که ازم رفته برگردونم ممنون همیشه سلامت پیروز باشید

 • سلام به استناد پرینت حساب خود، و میزان واریز وجه برداشت شده میتوانید دادخواست مطالبه وجه تنظیم کنید. 

با سلام . مردی برای خاتم خودش یک آپارتمان و یک دستگاه ماشین به نام خریده. و الان این خانم به همسر خودش خیانت کرده. آیا مرد میتواند آنها را از همسرش بگیرد؟

 • سلام میتوانید دادخواست رجوع از هبه تسلیم کنید البته به شرطی که عین موهوبه یعنی خانه و ماشین هنوز به نام ایشان باشد.

  برای خیانت هم می‌توانید شکایت رابطه نا مشروع مطرح کنید.

با سلام خدمت وکلای محترم .اگر مالک با سند عادی ملکی را به خریدار اول بفروشد و بعد بصورت رسمی به شخص دیگر واگذار کند .میتواند خریدار اول مقدم با توجه به سند عادی و مقایرت نداشتن با سند رسمی ابطال سند رسمی موخر را بخواهد .واینکه خریدار سند عادی میتواند با توجه به ماده ۲۲و ۴۶ و ۴۷ و ۴۸ثبت از مالک ملک  رای کیفری انتقال مال غیر بگیرد که بگوید بعد از مبایعه نامه با من رفتی مال من را انتقال دادی ـیا فقط در باب حقوقی میتوانمدبه مالک اول رجوع و خسارات قراردادی بگیرم 

 • سلام فروشنده مرتکب جرم فروش مال غیر شده هم بصورت حقوقی و هم کیفری امکان طرح دعوا دارید.

باسلام وقت بخیر دادنامه الزام به تمکین دادگاه تجدید نظر تایید کرده الان که رای قطعی شده میتونم اجرائیه بدم یاباید صب کنم پرونده برگرده به دادگاه بدوی.   وسوال دیگه بعدازاجراییه چقدر طول میکشه بره اجرای احکام وایا خودم باید پرونده رو ببرم اجرای احکام یاخودشون میبرن

 

 

 

 • سلام پس از ارسال پرونده به دادگاه بدوی باید درخواست اجرای رای دادگاه را داشته باشید

درود بر وکلا محترم

در پرونده سفته خواهان چند خواسته داشته

۱اعسار از هزینه دادرسی

۲مطالبه وجه سفته

۳مطالبه تاخیر تادیه

حالا دو سئوال داشتم

۱اینکه شعبه رای به اعسار خواهان از هزینه دادرسی داده ایا خوانده میتواند به این رای اعتراض کند و اگر نکند هزینه دادرسی با خوانده است؟

۲تاخیر تادیه از زمان سفته که چند سال پیش بوده محاسبه میشود یا زمان اجرا گذاشتن سفته(خواهان قبلا چندین بار از طریق پیامک و تلفن به خوانده گفته بوده پول برگردونه )

 • سلام خوانده می‌تواند به رای اعسار صادر شده اعتراض کند وای به هر حال پس از محکومیت خوانده، وی محکوم به پرداخت هزینه دادرسی خواهد بود. 

  خسارت تاخیر تادیه از زمان واخواست سفته محاسبه خواهد شد.

سلام خسته نباشید ما زمینی تو روستا داریم که تو طرح هادی هستش و چند نسل در آنجا زندگی کردیم و یه خانه با قدمت چهل ساله هم داریم و برای کشاورزی استفاده نشده و تازه متوجه شدیم که بخشی از این زمین کابری باغات اعلام شده آیا راهی هست که بتوان به کاربری مسکونی تغیر داد؟

 • سلام برای تغییر کاربری باید به بنیاد مسکن مراجعه کرده و با توجه به قدمت استفاده از آن، خواهان تغییر کاربری شوید.

سلام علیکم یک فقره چک در وجه بنده با مبلغ مشخص و امضا شده ولی بدون تاریخ میباشد که در سالهای گذشته ک چک صیاد هنوز نبود صادر شده . لازم ب ذکر است ک دارنده حساب در سال ۱۴۰۰ شکواییه ای بابت اینکه چک سفید امضا برای ضمانت داده تنظیم کرد ولی دادگاه طبق اینکه چک سفید امضا نبودو برای بدهی بود و نظریه کارشناس ک چک نوشته دارنده حساب است رای ب بی گناهی بنده داد و چک قابل وصول است .

برای وصول چ اقدامی کنیم وچ تاریخی بزنم ؟چطور پیگرد کیفری یا حقوقی صورت میگیرد؟

 • سلام از آنجایی که چک شما صیادی نیست برای وصول مبلغ آن، باید به دادگاه حقوقی دادخواست دهید. تاریخ چک را تاریخ واقعی طلب خود قید کنید تا بتوانید خسارت تاخیر تادیه نیز دریافت کنید. امکان اقدام کیفری برای شما وجود ندارد.

اگر به حساب کسی پول کارت به کارت کرده باشیم از حساب خودمان برای قرض و طرف پس ندهد پول را و بگوید نمی‌دهم. آیا می‌توان شکایت کرد و حق خود را گرفت ؟

 • سلام میتوانید دادخواست استرداد وجه پرداختی را به استناد پرینت حساب خود مطرح کنید.

سلام خواهره من بایکی از دوستاش به بانک میرن اونجا یه پیره زنه بوده ۴ میلیون پول میگیره اینا هم با موتور بودن خلاصه زنوسوار میکنن تا برسانن چند مترجلوتر تصادف میکنن وکیفه پیرزنه از دستش میفته وخواهرم کیفش وبر میداره وفرار میکنه الان دوروزه خواهرم رو گرفتن قاضی براش۳۰۰ میلیون قرار صادرکرده وبه شاکی زنگ زدن میگه ۲۰ میلیون میگیرم رضایت  میدم حکم این کار چیه وایا شاکی میتونه بگه ۲۰ میلیون بدید باید بدیم یا نمیتانه انقدر بگیره 

 • سلام بهتر هست رضایت خانوم رو جلب کنید و الا محکوم به رد مال و حبس خواهید شد.

سلام ملکی خریدم قولنامه‌ای سرمراجعه به محضر چهار ماه بعد فروشنده نیامد شکایت کرد م دادگاه نامه داده سند در رهن بانک درصورتی که به هیچ وجه نگفت ساختمان وام داره کمک فرمایید 

 • سلام باید دادخواست الزام به فک رهن علیه ایشان مطرح کنید. در ضمن برای پاسخگویی دقیق تر متن مبایعه نامه باید مطالعه شود.

سلام 

چچوری میشه پرینت پیامک های روبیکارو بدون دستور قاضی گرفت و اینکه چچوری باید از قاضی حکم بگیری برای پرینت روبیکار و تا چند وقت پیامک های روبیکا داخل پرینت میمونه 

 • سلام بعد از طرح شکایت و استناد به متن پیامک ها، با دستور قاضی امکانپذیر است.

سلام یکی از آشناها پدرشون زندانه و مادرشون با کسی رابطه نا مشروع دارن و مادرشون الان تقاضای طلاق کردن وکیل هم دارند ولی پدرشون راضی به طلاق نمیشن آیا مادرشون بدون رضایت همسرشون میتونن طلاق بگیرن؟

 • سلام چنانچه بتوانند عسر و حرج خویش را ثابت کنند امکان صدور گواهی امکان سازش وجود دارد از موارد عسر و حرج برای زوجه حبس زوج به مدت بیش از ۶ ماه میباشد.

باسلام،دقیقا یک سال بعد از اتمام معافیت تحصیلیم سال ۹۷،پدر و مادرم طلاق گرفتن سال ۹۸،خواهری دارم ک جزء بهزیستی هست و مادرمم کمیته امداد،آیا برای معافیت کفالت می‌توان با وجود غیبت آن را موجه کرد؟؟؟

 • سلام با توجه به غیبت امکان استفاده از کفالت وجود ندارد مگر اینکه بتوانید غیبت خود را موجه جلوه دهید.

سلام بنده یه پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم دردادسرا  نامه پزشکی قانونی وشهودم روی پرونده حالا میگه پرونده فرستادم برای اظهار نظر یعنی چه وممکن منع تعقیب بده

 • سلام بهتر است صبور بوده و منتظر نظر دادگاه بمانید.

سلام

برای پیدا کردن آدرس بدهکار، اگر اجاره نامه با کدرهگیری به نامش داشته باشد، چگونه می توانم آن را استعلام و پیدا کنم ؟ آیا دادگاه در این زمینه کمکی می کند مثلا نامه جهت استعلام  کدرهگیری و پیدا کردن آدرس فرد بدهکار می دهد ؟

یا از طریق آموزش و پرورش و استعلام مدرسه فرزندش و در نتیجه گرفتن  آدرس منزلش از مدرسه امکان پذیر است ؟

 • سلام اصولا معرفی خوانده و ارائه آدرس با شما بعنوان خواهان میباشد و فرضیات شما امکانپذیر نیست.

باسلام،ببخشید اگه بخوام به همسرم زوجه وکالت در طلاق بدم میتونم به شرط این بدم که وکالت در زمانی اعتبار دارد که۱ بخشش کلیه حقوق مالی مث مهریه اجرتامثل نفقه و ۲درقبال داشتن فرزند مشترک ایا میتونم ااین ۲شرط رو قید کنم 

 • سلام بله این امکان برای شما وجود دارد.

سلام خسته نباشید بنده۱۰ساله که ازدواج کردم وچندسالیه که همسرم دچار زگیل تناسلی شده وبه سبب اون ما چند ماهیه که هیچ رابطه ای نداریم ومن از طریقivfباردارشدم وپسر۹ ماهشه میخواستم بدونم چجوری میتونم از همسرم جدا بشم و حضانت پسرم تا چه زمانی بامنه ممنون 

این که ما رابطه ای نداریم میتونه دلیل قانع کننده ای برای طلاق بشه یا خیر؟

 • سلام برای مطالبه طلاق باید بتوانید عسر و حرج خویش را ثابت کنید و یکی از دلایل عسر و حرج بیماری مقاربتی لاعلاج همسر و مفارقت جسمانی است

  حضانت فرزندان تا ۷ سالگی با مادر و پس از آن با پدر میباشد ولی در بعضی مواقع به تشخیص دادگاه بعد از آن نیز می‌تواند حضانت به مادر واگذار گردد.

باسلام برای تصرف عدوانی مزاحمت ملکی دردادگاه حقوقی چه مدارکی برای اثبات نیازهست.

 • سلام باید ثابت کنید شما در ملک مزبور، قانونا متصرف بوده اید و شخص ثالث به عدوان و زور شما را از تصرف در آن منع کرده است به شهادت شهود هم می‌توانید استناد کنید

سلام ببخشید من از تو دیوار یک اگهی کار دیدم بعد رفتم دیدم اون بی وجدان میگه بیا من بهت پول میدم تو ارز بخر واریز کن به کیف پولم بعد دو شب یهو دیشب حسابم مسدود شد پیگیزی کردم دیدم وای بدبخت شدم الان باید چیکار کنم رسید واریز دارم چت هاص هست و یک شماره تلف ازش دارم 

 • سلام به بانکی که حساب را مسدود کرده مراجعه کنید تا مرجع دستور دهنده جهت توقیف حساب را بیابید سپس با مراجعه به شعبه از خود دفاع به عمل آورده و خواهان رفع توقیف شوید.

سلام 

یک قطعه زمین کشاورزی دیم ورثه ای داریم که یکی از وراث بدون هماهنگی با شرکا با اسناد زمین  بذر و کود از اداره ‌کشاورزی گرفته و همچنین اقدام به کاشت زمین کرده است .

اکنون که  مو قع برداشت  است اگر یکی دیگر از  وراث بدو ن هماهنگی با سایرین اقدام به برداشت محصول کند.چه عواقبی برای برداشت کننده در پی خو اهد داشت؟

 • سلام طبق قانون، محصول متعلق به صاحب بذر است بنابراین شما و هر یک از ورثه می‌توانید پس از برداشت محصول توسط ایشان اجرت المثل سهم خود از زمین را درخواست کنید.

سلام،بادرخواست تامین خواسته توسط خواهان وپس از تایید تامین خواسته توسط قاضی، قبل از طرح دعوی اصلی یا حین طرح دعوی،اگرخوانده مستمری بگیر یا وظیفه بگیر یا بازنشسته یا شاغل آموزش وپرورش باشد یا تامین اجتماعی تفاوتی ندارد؟وهرکدام که باشد،فقط یک سوم تا یک چهارم از حقوق دریافتی اش قابل توقیف است با تامین خواسته؟منظور،وسوالم اینکه تفاوتی ندارد که خوانده مستمری بگیر است یا وظیفه بگیر واز آموزش وپرورش حقوق دریافت میکند یا از تامین اجتماعی از هرکدام که باشد یک سوم تا یک چهارم قابل توقیف است؟؟سوالم فقط از حیث تقاوت در توقیف حقوق وظیفه بگیر ومستمری بگیر وبازنشسته وغیره است.سپاس

 • سلام خیر تفاوتی ندارد و در هر حال همین میزان قابل توقیف است.

با سلام وقت بخیر

دادسرا برای متهم قرار جلب به دادرسی با اتهام کلاهبرداری به مبلغ یک میلیارد تومان صادر کرده (صدور چک از حساب مسدود)، جلسه اول رسیدگی دادگاه کیفری بدوی بیش از دو ماه گذشته، متهم نه در دادسرا و نه دادگاه حضور نداشته، در حالیکه وکیل من در جلسه اول دادگاه حضور داشته حال آنکه نه متهم و نه وکیلش در جلسه اول دادگاه کیفری نبودن... بعد از بیش از دوماه از جلسه اول دادگاه کیفری مجدد ابلاغیه اومده جلسه رسیدگی و مواجهه حضوری گذاشتن.. این به چه معناست؟ منتظر چه چیزی باشم؟ دادگاه کیفری تا چند جلسه رسیدگی قابل تمدید هست؟ 

 • سلام مواجهه حضوری جلسه ای است که شما و فردی که از وی شکایت کرده اید در حضور دادگاه از ادعای ۷ود دفاع میکنید به احتمال زیاد پس از مواجهه حضوری نسبت به پرونده تعیین تکلیف خواهد شد.

   

سلام من یک ماه ونیم پیش درخواست ملاقات دخترم رو دادم وکلاس مشاوره هم رفتیم ول هنوز اس مس برای من نیومده من باید چکار کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

 • سلام موضوع را حضوری از شعبه مربوطه پیگیری کنید.

سلام وقتتون بخیر.من با خانومم سه روز پیش بحث کردم و ایشون خونه رو ترک کردن و رفتن کلانتری شکایت کردند و رفتن درخواست مهریه اش را داده و توقیف اموال را کرده است من ی خونه قولنامه ای دارم و ی خونه سند دار و ی موتور که سند داره و داخل شرکت دولتی کار میکنم همسرم میگه یا بیا حق طلاق بده و هم خونه رو بنامم کن من ی دختر ۶ ساله دارم تا برگردیم بنظرتون چه کاری بکنم که تو زندگی بیشتر آسیب نبینم

 • سلام تصمیم گیری در خصوص این مورد به عهده خود شماست اما چنانچه مطمئنید این کار از فروپاشی نهاد خانواده جلوگیری می‌کند میتوانید خواسته وی را عملی کنید.

باسلام در یک آپارتمان ۵ واحدی زندگی میکنم که من وهمسایه روبرویم  مالک هستیم و سه واحددیگرمستاجر دادن،کلا از مشکلات ساختمان شانه خالی می‌کنند و فقط با پرداخت هزینه ها از کارهای ساختمان سرباز می‌زنند و انتظار این رو دارند که بنده یا مالک دیگه تمام کارهارو رایگان انجام بدیم  و ما دو واحد مدیریت را سالی یکبار جابجا میکنیم،چون ساختمان کلنگی و سیستم گرمایشی شوفاژ خانه است وقت و هزینه نگهداری زیادی صرف کار مدیریت میشود بنده از این وضع خسته شدم آیا در قانون راهکاری داریم که از این سه موجر یک نفر را بتونیم مدیر آپارتمان کرد،یا جوری باشه که حداقل بابت زحماتی که میکشیم حق مدیریت دریافت کنیم

 • سلام قانونا تمامی ساکنین آپارتمان مکلف به پرداخت حق شارژ و هزینه های مربوطه میباشند همچنین میتوانید از بین مستاجران فردی را به اتفاق بعنوان مدیر ساختمان انتخاب کنید.

با سلام من در یک ملک مستاجر بوده ام و به علت خراب بودن درب قفل حمام من در حمام به مدت بیش از 5 ساعت محبوس شدم و سرانجام به علت اینکه کسی در خانه نبود مجبور شدم درب را بشکنم. اکنون صاحب خانه می گوید باید درب را تو تعمیر کنی آیا من که قفل درب ملک استیجاری خراب بوده و محبوس شدم مقصرم یا آنها و خسارت با کیست؟ آیا من مستاجر می توانم از آنها شکایت کنم؟

 • سلام طبق قانون روابط موجر و مستاجر چنانچه خرابی، ناشی از ملک باشد موجر مکلف به تعمیرات است و چنانچه ناشی از عمل مستاجر باشد وی مکلف به تعمیر خرابی است. طبق مطلب عنوان شده خرابی حاصل ناشی از عیب سابق بوده و بر عهده موجر است.

سلام،با خانمی حدود ۲ سال دوستی داشته ام،سپس ایشان از من یک چک سفید امضا بدون تاریخ و....گرفته اند،و سپس دوستی را کاملا قطع نموده اند از بابت چک دست ایشان از من طلاجات و....گرفته اند،و من هم ب بانک رفته و اعلام مفقودی چک  نموده و به دادسرا مراجعه و حکم را به بانک ارایه نموده ام، (حدود۴ سال از این موضوع گذشته )از بابت مدرک فقط گفتگو  در واتس آپ دارم ک ایشان اعتراف نموده اند ک چک و طلاجات را از من گرفته اند چگونه میتوانم چک را بلااثر و طلاجات را پس بگیرم؟آیا اظهار نامه دهم یا دادخواست  طرح شکایت ارایه دهم؟ میخواهم قوی برخورد نمایم چون به احتمال زیاد ایشان هم از من شکایت می کنند از  کجا شروع کنم؟

 • سلام باید علت صدور چک و تحویل طلاجات مشخص شود در خر حال وجود چک در دست دیگری نشانه مدیونیت شماست.

سلام و احترام خدمت شما حقوقدانان خسته نباشید.  بنده در سال ۹۱ با مبایعه نامه ملکی به متراژ ۳۴۰ متر مربع خریداری نموده ام و قولنامه فروشنده به مورخه ۵۷ میباشد که سال ۹۳ اصالت و صحیح بودن معامله از طریق دادگاه تائید شد و بنده در مورخه ۸۸ دعاوی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ارائه کردم . از دادگاه حقوقی حکم گرفتم و مورخه ۱۴۰۱ /۱/۱۶ برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام رفتم .و تا به این تاریخ حکم دادگاه حقوقی را شعبه اجرای احکام اجرا نکرده است . تکلیف بنده چیست

 • سلام قطعا باید به صورت حضوری پیگیری کنید

سلام.با سازنده قراردادم به اتمام رسیده و فقط ده درصد از تعهدات خود را اجرا(اخذنقشه ومجور پروانه ساخت و اجرای فونداسیون)عمل نموده و مابقی احداث ساختمان ۵واحدی را رها نمود.

درقراردادقیدشده درصورتیکه سازنده تعهدات خود را در موعدمعین انجام ندهد با تاخیرنماید مالک حق فسخ یکطرفه داشته و نقشه و پروانه و احداثات به مالک تعلق و سازنده حق مطالبه هزینه‌ها ندارد.

چندبار اظهارنامه مثمرثمرواقع نشد

حال دادخواست تنفیذفسخ به داورمرضی الطرفین دادم.

ایاداور در حین رسیدگی وصدور رأی فسخ قرارداد ،نسبت به مسائل اجرا شده توسط سازنده(نقشه و پروانه و فوندانسیون)تعیین تکلیف و در این موردنیز رأی صادر نماید ؟

 • سلام باید دید حیطه اختیارت داور تا چه میزان است چنانچه در قرارداد فیمابین صلاحیت اظهارنظر را برای داور تعیین کرده باشید میتواند‌

با سلام یکی از دوستانم در پرونده چک به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان محکوم شده ولی از آنجایی که هیچگونه دارائی ندارد توان پرداخت این مبلغ را ندارد و با انجام  تمام استعلامات،اعسار ایشان در دادگاه بدوی پذیرفته شد و رای به پرداخت بصورت ماهیانه ۷ میلیون تومان بدون پرداخت پیش پرداخت داده شد ولی در تجدید نظر با اعمال نفوذ وکیل طرف مقابل رای شکسته و ۴۰۰ میلیون پیش قسط تایید شد،حال با گذشت بیش از ۶ ماه از قطعیت رای و فراری بودن این بنده خدا از ترس جلب شدن آیا راهکاری برای کاهش مبلغ پیش با توجه به عدم توانایی برای پرداخت مبلغ وجود دارد؟قابل ذکر است که از تولد تا به امروز هیچگونه مال منقول وغیر منقول و حساب بانکی با موجودی نداشته و تمام حساب هایش مسدود و ممنوع الخروج  و الخدمت هم شده

 • سلام با استناد به شرایط مالی، میتوانید دادخواست تعدیل پیش قسط تسلیم کنید

با سلام در منزلی که در حال حاضر در آن سکونت دارم سه دنگ آن به نام بنده و سه دنگ دیگر به نام همسرم می باشد، همسرم مهریه اش را اجرا گذاشته و حکم توقیف منزل را اخذ کرده بود، با توجه به مستثنای دین شدن سه دنگی که به نام بنده است این ملک از توقیف خارج شده. همسر بنده اظهار نامه ای در خصوص حق شفعه شریک در مال جهت جلوگیری از نقل و انتقال و فروش نسبت به سه دانگ بنده را اظهار کرده است. 
آیا امکان هبه کردن سه دانگ برای من به شخص ثالث وجود دارد؟ آیا در صورت هبه امکان لحاظ شدن فرار از دین  وجود دارد یا خیر؟

 • سلام امکان هبه یا صلح برای شما وجود دارد و فرار از دین هم نمیباشد

سلام
وقت بخیر خدمت وکلای  محترم
امروز ابلاغیه ایی برای بنده آمده از یکی از شعبات بازپرسی شهر مشهد،بنده اصلا در جریان این پرونده و اصل موضوع شکایت نیستم همانطور که در ابلاغیه مشخص شده ۵ روز به بنده مهلت داده اند جهت حضور و دفاع از اتهام انتسابی،اتهام هم مشارکت در کلاهبرداری ذکر شده
خواستم بدونم لازمه که با خودم ضامن یا وثیقه هم ببرم در زمان حضور در شعبه بازپرسی؟
و اینکه محل سکونت من مشهد نیست و باید ۱۰۰۰ کیلومتر رو تا اونجام برم
و سوال بعد اینکه وکیل به جای من نمیتونه بره این جلسه رو؟

 • سلام از آنجایی که از اتهام انتسابی بی خبر میباشید حتما باید خود شما حضور داشته باشید و ضامن یا وثیقه همراه خود ببرید حضور یک وکیل هم در کنار شما راهگشا خواهد بود

سلام پدربزرگ درهفت سال پيش ملکی بادستخط خودش‌ بابت هديه تولد هبه واگذار نموده‌ به بنده ولی حال حدودا دوسال شده‌ آلزایمر گرفته‌ وفرزندان ديگر معترض هستند که پدربزرگ اشتباه کرده و مربوطه به حال است‌ چکار بايد کرد تا بحق خودم‌ برسم باتشکر 

 • سلام اصل بر صحت معاملات و هبه است بنابراین چنانچه ادعای خلاف آن دارند باید ثابت کنند.

با سلام. روال طلاق از طرف مرد به چه صورت است؟ با تشکر

 • سلام باید دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازس مطرح کنید

  توجه داشته باشید که باید تمامی حقوق مالی زوجه را پرداخت کرده و در صورت عدم توانایی نحوه پرداخت را مشخص کنید.

سلام وقت بخیر.بنده احتیاج شدید به یک وام دارم یکی از دوستان که سه تا بچه هم داره چون قبل از سال ۸۵ ازدواج کردن و وام ازدواج هم گرفته بود با کمک یه وکیل و دفترخانه ازدواج از هم طلاق و دوباره ازدواج کردن البته طلاق صوری فقط عقدنامه عوض شده و از این طریق ۱۲۰ میلیون وام ازدواج گرفت .میخوام بدونم من هم که دو تا بچه دارم و قبل از ۸۵ ازدواج کردم و وام ازدواج هم گرفتم آیا من هم میتونم این کار رو بکنم؟ دفتر خانه ای که ازدواج کردم آیا راحت موافقت میکنه؟ مشکلی پیش نمیاد؟ممنون از راهنماییتون برای طلاق باید چکار کنیم؟

 • سلام امکان اقدام حقوقی و قانونی در این خصوص متصور نیست

سلام جهت گرفتن ده در صد حسن انجام کار سال ۹۶،پیمانکاری برق ساختمان شذ جدید امیرکبیر

باید چه اقدامی کنم چون قرارداد ندارم من و نسخه قراردادی که بستیم به من تحویل ندادن،

اما از سرپرست و نگهبان و کلی کارگر روزمزد و پیمانکار و صاحبخانه شاهد دارم.

 • سلام خواسته شما مشخص نیست اما با اینحال بایر دعوای خود را در اداره کار مطرح کنید.

سلام وقت بخیر،

از اداره دولتی در دیوان عدالت اداری شکایت نمودم و دادخواست به هیأت بدوی دیوان عدالت اداری ارسال گردیده

چگونه دفاعیات و مستندات اداره را مشاهده نمایم؟

 • سلام برای پیگیری از دیوان عدالت اداری باید به صورت حضوری مراجعه کنید.

با عرض سلام ؟مادرم درتاریخ۱۳۵۲/۵/۹ بعداز پدرش فوت کرده الان داییم رفته ثبت احوال تاریخ فوت پدرش را که درتارخ ۱۳۵۰/۱۱/۱۸فوت کرده به دروغ تاریخ فوت رابه  ۱۳۵۲/۹/۵خلاف واقعه گزارش کرده تامادر من راازارث محروم کندگفته خواهرم قبل از پدرش فوت شده حکم چیست چکار کنم؟ 

 • سلام ادعای شما متصور به نظر نمی‌رسد چطور ممکن است بعد از این همه مدت بتوان تاریخ فوت را تغییر داد؟ اگر دلایل متقن و قوی دارید میتوانید به استناد دلايلی که دایی ارائه دادا حسب مورد ادعای جعل مطرح کنید.

باسلام سازنده ملک مورد مشارکت بنده بدون اجازه بنده و عدم تقسیم نامه یک واحد رو پیش فروش کرده است طبق قرارداد و دادنامه صادرشده مبنی بر تقسیم واحدهاکه  بصورت بالمناصفه ۵۰ ۵۰ می باشد آیا میتوانم بعوان فروش مال غیر شکوائیه تنظیم کنم

 • سلام برای پاسخ دقیق باید قرارداد فیمابین بررسی گردد.

با سلام خانمی هستم ۳۸ساله  ارشد با مردی ازدواج کردم یکبار نامزدبودند طلاق گرفتند شش ساله ازدواج کردم بچه سه سال هشت ماه دارم گرمدره هستم مشکل من اینه همسرم مامانیه باباش هم سکته مغزی خفیف کرده دق میکنم به همسرم گفتم نمیام تهمت زد بهم من خادم امام رضا هستم فرمانده پایگاه بودم مومن هستم خانواده ام مادر پدرما گفتم حرفهای رکیک زدند بی تربیتی خیلی بی تربیتی نمیتونم بگم میخام طلاق بگیرم همسرم میگه مریضه تو مشکل داری گفتم نمیام میگه طلاق بگیر خانوادش هم بدبیراه میگند خسته شدم ایا با هوس پدرش مریضه کناربیام همسرم بی غیرته

 • سلام برای نظر دادن راجع به اینکه آیا طلاق بگیرید یا نه به مشاوره خانواده نیاز دارید اما درمورد چگونگی طرح دعوی طلاق میتوانید از مشاوره حقوقی استفاده کنید با اینحال سوال شما مبهم است.

سلام میخواستم بدونم چه نوع سلاحی یا چیزی برای دفاع در برابر حمله در مواقع ضروری میشه حمل کرد که جرم محسوب نشه

 • سلام حمل هر نوع سلاحی اعم ازسرد و گرم نیاز به اخذ مجوز دارد.

باسلام بنده بابت نفقه خودم و دخترم درخواست اجراییه دادم .من میتونم بابت نفقه خودم ودخترم ازاجرای احکام درخواست کسر از حقوقش رو بدم .چون بابت مهریه از حقوقش کسر میشو اعسار زدن رفع توقیف شده وبه سکه تبدیل کردن .

 • سلام بله امکانپذیر است.

با سلام بابت یک ملیون تومن مهریه در سال ۱۳۷۳ . الان چقدر باید پرداخت کنم .با تشکر از شما

 • سلام 

  2,606,677,524 ریال

با سلام

بابت یک چهارم کسر از حقوق از اجرای ثبت برای مهریه اعسار زده شده و اعسار پذیرفته شده که هر شش ماه ، نیم سکه بدون پیش قسط پرداخت بشه

ایا اجرای ثبت این یک چهارم کسر از حقوق را رفع توقیف میکند؟ یا باید اولین قسط پرداخت شود و بعد رفع توقیف شود؟تکلیف نیم عشر دولتی چه میشود ایا زوج باید برای رفع توقیف نیم عشر دولتی بپردازد

 • سلام یک چهارم حقوق توقیفی جزو مستثنیات دین و اعسار پذیرفته نخواهد شد.

سلام.برادرم چندماه پیش از من شکایت کردکه من روی ماشینش اسید ریختم ودوربین مداربسته هم یه نفر را نشان می‌دهد که می گوید من هستم.چند بار به شورای حل اختلاف رفتیم اما نتوانست ثابت کند وبالاخره گذشت کرد.واز ادامه منصرف شد.ایا من می‌توانم اعاده حیثیت کنم.پیش همه آشنا فامیل همسایه این تهمت را به من زد الان من چه کاری میتوانم بکنم.

 • سلام بله قانونگذار این حق را به شما داده تا بتوانید نسبت به این موارد اعاده حیثیت کنید چنانچه مشخص گردد برادر شما با علم به عدم ارتکاب جرم توسط شما و به قصد اذیت علیه شما طرح دعوا کرده محکوم خواهد شد.

سلام  وقت بخیر ببخشید اگر ملکی را مادربزرگم به نوه ها هبه کرده باشد و ما این ملک را به مادرم به ازای دریافت  طلا فروخته باشیم آیا مادربزرگم می تواند ادعا کند که ملک هبه شده را پس بگیرد آیا این ملک از این جهت که به مادرمان فروخته شده در بازگشت هبه مشکلی ایجاد نمی کند؟ 

 • سلام از آنجایی که مال موهوبه به واسطه بیع از بین رفته بنابراین امکان رجوع وجود ندارد.

سلام ماشینی رو از یکی از اقوام نزدیک خریدم ،بیست میلیون به کارت خانومش بیعانه زدم و قولنامه رو خودمون دو تایی نوشتیم ،پس از تحویل ماشین ایراداتی رو در ماشین دیدم و ماشین رو پس دادم ،۱۷ میلیون رو پس داد و سه میلیون به عنوان  زیان نگه داشت در صورتی که مقصر خودش بود ،ایا میتونم ازش شکایت کنم؟

 

 

 • سلام اولا باید قرارداد فیمابین بررسی و سپس علت زیان ایشان روشن شود.

سلام وقت بخیر ببخشید پدرم فوت شده و در قولنامه ای که نوشتیم مادربزرگم سهم الارث خودش رو به نوه هاش هبه کرده اگر ملک هبه شده ما اجاره داده باشیم یا این که به کسی فروخته باشیم خواستم بپرسم مادربزرگم می‌تونه ادعا کنه که ملک هبه شدش رو برگردونه؟ در چه صورتی می‌تونه ملک هبه شده رو برگردونه؟

 • سلام چنانچه مالکیت مال موهوبه منتقل شده باشد امکان رجوع از هبه وجود ندارد.

سلام 

پدر بنده زمان جنگ سرباز بود اما بعد جنگ اواسط سال 69 به محل عملیاتی کردستان اعزام شد برای اقدامات بعد جنگ و 10 ماه دوران خدمتش رو اونجا گذروند و خدمت کرد این دوران خدمتش مشمول ایثارگری نمیشه ؟ اصلا راهی نداره که این کارت ایثارگری بهش تعلق بگیره ؟

 • سلام موضوع شما نیاز به بررسی بیشتر دارد لذا به بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنید.

با عرض سلام و خسته نباشید من یک چک ده میلیون که صادر کننده چک خودم هستم و شریکم پشت چک ده میلیونی منو امضا کرده بود ولی ما پول نقدا دادیم و چک ده میلیونی که صاحب حسابش من هستم پس گرفتم و بعد از مدتی همون چک ده میلیونی که پشتش امضا شریکم بود مبلغ چک خودمو اضافه کردم و دادم به شخص دیگری و الان شریکم که پشت چک منو بعنوان ضامن امضا کرده بود و رفته شکایت منو کرده بعنوان جعل و استفاده از سند مجعول و تبانی برای بردن مال غیر آیا این کار من جعل و جرم می باشد

 • سلام آنچه واضح است امکان طرح دعوی جعل وجود ندارد مگر اینکه مطلب بطور کامل توضیح داده نشده باشد به هر حال موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد.

سلام

من چند وقت پیش رفتم تو یه اکانت روبیکایی الان طرف رفته پلیس فتا اونا میتونن شماره منو با اون اکانت بالا بیارن؟

 • سلام پاسخ شما مثبت است روبیکا پیام رسان داخلی است

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت وکلای گرامی. بنده ملکی داشتم که همسرم با ارائه وکالتنامه ای که از بنده داشتند سند ملک را که ۸ واحد بوده بنامش خودش زده است و بنده دستم از همه جا بریده است میخواستم بدانم آیا میشود دادخواست حساب دوران وکالت را بدهم یا خیر و آیا تا چه زمانی میتوانم حساب دوران وکالت را اخذ نمایم، آیا حقی به بنده از آن ملک عایدم میشود یا خیر؟ متشکرم

 • سلام وکالتنامه باید به نظر برسد به احتمال زیاد امکان مطالبه حساب دوران وکالت را خواهید داشت.

سلام من شکایتی داشتم با دی ان ای معلوم شد وطرف من تو کمپ هست.بین ما عقد عادی خونده شده بود الان داریم ب صورت غیابی دردفترازدواح ثبتش میکنیم اما سردفترمیگن نمیتونی مهریه روبالاپایین کنی مهریه من اون موقعد۱۴سکه بوده اما من پشتوانه ی برای یچم میخوام میشه توضیح بدین یااصلابگین این حرف اقادرسته

 • سلام امکان افزایش مهریه در سند ازدواج وجود ندارد اما میتوانید به موجب سند رسمی از زوج بخواهید در قالب تعهد دیگری به شما مدیون باشند.

با سلام و عرض ادب محضر مبارک حقوقدان‌های عزیز و عالیقدر ، بنده از شخصی به اتهام فروش مال غیر که دو قطعه زمین بود شکایت کردم متهم در دادگاه حاضر نشد و رای بصورت غیابی صادر شد متهم واخواهی کرد اما دوباره در دادگاه حاضر نشد در دادنامه جدید ضمن رد واخواهی به متهم بیست روز وقت دادن برای تجدید نظر، احتمال داره متهم برای اطاله دادرسی تجدید نظر خواهی بده مثل واخواهی که در دادگاه حاضر نشد سوالم از کارشناسان محترم اینه که اگر ایشون درخواست تجدید نظر خواهی بده آیا بهش رسیدگی میکنند یا رد میکنند و در صورت رسیدگی چقدر طول می‌کشه پروسه تجدید نظر خواهی ، آیا رای تجدید نظر خواهی همون رای قطعی خواهد بود یا خیر ، با تشکر فراوان از پاسخگویی کارشناسان محترم 🙏🙏🌹🌹

 • سلام امکان تجدیدنظر خواهی وجود دارد و پروسه زمانی و نتیجه قابل پیش بینی نیست

سلام وقتتون بخیر  ببخشید مهریه ام یک میلیون تومان  و طلا هم ۲۰۰هزارتومان در سند ازدواج ثبت شده  میتونم برا طلا هم اقدام کنم  اونم مثل مهریه باید ب اجرا بزارم  لطفا راهنمایی فرماید  ممنون از شما ها 

 • سلام بله باید از طریق اجرای ثبت اقدام کنید.

با سلام خودروی بنده از 8 صبح در یکی از شهرستانهای نزدیک سکونت داخل تعمیرگاه بوده. ساعت 2 ظهر بعد از ترخیص از تعمیرگاه در دروازه خروجی شهر تسمه تایم پاره کرد و چون پنجشنبه بود افتاد به شنبه. به برادرم جهت بکسل واحترام خودرو به شهرم تماس گرفتم اما تقریبا نیم ساعتی که گذشت یکی از اشنایان بنده را دید و گفت که با برادرت تماس بگیر و نیاد. بعدش با توجه به اینکه طنابی پیدا نشد و دیدم دوباره باید خودرو را بیارم همونجا گذاشتم و سوار خودرو دوستان شدم ولی در دروازه شهر به ابست بازرسی خوردیم و از زیر ماشین ایشون مواد کشف شد ابتدا قبول کرد ولی بعدش نصف اون رو انداخته گزدن بنده

 • سلام هر ادعایی نیاز به اثبات دارد اگر موادی که از زیر ماشین ایشان پیدا شده تعلق آن به شما را باید ۲ابت کند شما در دفاع فقط باید از انکار استفاده کنید.

باسلام وخسته نباشید خانمی هستم55ساله .سال82مقداری زمین کشاورزی ازپدرم به ارث رسید که برادرم ان را مبلغ یک میلیون تومان چک داد وخرید وبنده سند رابنامش زدم چک بعد مدتی پول نشد وبرادرم امد وچک راگرفت وگفت تاچندوقت دیگر پولش را حتی یه کم بیشترپرداخت میکنم الان بعدگذشت 20سال نه پولی داده شده ونه چیزی من هم همون اوایل سندزدم میخواستم کارشناسان محترم نظربدند که آیا ارثیه من قابل برگشت است لازم به ذکراست من چندسال قبل ازعمل سکته کردم وازناحیه زبان کاملا لال شدم ویک دستم بی حس ودارای بیماری سرع نیز میباشم ..ممنونم ازلطفتون بهم کمک کنید

 

 • سلام ادعای شما نیاز به اثبات دارد چنانچه توان اثبات این موضوع را دارید میتوانید برای مطالبه ثمن‌ زمین اقدام کنید.

سلام من مبتلا به بیماری ام اس هستم وام اس من از نوع عود کننده و متاسفانه هر روز در حال پیش رفت هست هم حرکتی مشکل دارم وهم بینایی پلاکهای توی مغز وگردنم هم همه اکتیو هستن .پدر و مادر من جفتشون فوت کردن و بازنشسته بودن میخوام بدونم با این وضعیتی که دارم و کمیسیون پزشکی اونو تایید کرده میتونم از حقوق شون استفاده کنم 

 • سلام چنانچه شما خانوم و مجرد هستید امکان استفاده از بیمه پدر و خدمات حقوق و بیمه ای ایشان را دارید اما چنانچه دارای همسر هستید یا اینکه آقای بالای ۱۸ سال هستید این امکان برای شما وجود ندارد. 

🤔سلام من واسه کارای انحصار ورثه بعد فوت پدرم وکالت کاری وتمام کمال به برادرام دادیم به زن بابامون.هیچ کاری نمیشه کرد که بتونیم حقوق خود را طلب کنیم

 • سلام میتوانید آنچه که انجام آن را از وکیل خواسته اید خود شخصا انجام دهید.

سلام‌پسر‌ عمو‌هام‌ ۳متر‌ از ملک‌ بنده‌ را‌ از‌ پدرم‌

خریدن‌ قولنامه‌ای‌‌ من‌ شکایت‌ تخریب‌ و تصرف

دادم‌ دادگاه‌ آنها را‌ محکوم‌ و رفع‌ تصرف‌ محل‌ را

صاد رکرد ه‌نیاز‌به‌ دادخواست‌ ابطال‌ قولنامه

هست؟ واز بابت‌ قطع‌ اشجار‌ و تصرف‌ حبس

داده.

 • سلام باید متن دادنامه به نظر برسد.

سلام.  وقتتون بخیر

در پرونده ضرب و جرع عمدی با قفل فرمان، در دادگاه آیا معمولا مجازات حبس هم میدهند یا فقط دیه؟

چه درخواست هایی رو میشه داد که حبس ندن؟

 • سلام برای پاسخ دقیق تر پیشنهاد میکنم از مشاوره تلفنی استفاده کنید.

سلام بنده توافقی از همسرم جدا شدم که از ۱۴ تا سکه ۷تاش و بخشید و ۷تاشم قسط بندی شد هر ۴ماه که یدونش و دادم سر وقت دومیش سکه گرون شد نتونستم اعسار زدم قرار شد هر ۷ ماه یک سکه بدم و سکه عقب افتادرو بیستمه این ماه بدم میخاستم بدونم اگه این یدونرو نتونم بدم جلب صادر میشه؟

 • سلام بله با درخواست ایشان امکان دارد

سلام برادر من سال ۹۹ تا الان ماهی یک میلیون مهریه پرداخت میکنه و قاضی قبل حکم اقساط حکم توقیف ماشین با کاربری تاکسی برادرم رو داده بوده و الان بعد دوسال ماشین رو یگان ویژه توقیف کرده که برای مهریه توقیفی داره ،و الان اون خانم رضایتش لازمه ؟تا ماشین آزاد بشه ؟چون الان اون خانم میگه میخوای رضایت بدم باید ماهی دومیلیون پرداخت کنید در صورتی که حکم دادگاه ماهی یک میلیون هست ،و برادرم امرار و معاش و کارش این تاکسی هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 

 • سلام از آنجایی که خودرو از مستثنیات دین به شمار می‌رود باید درخواست رفع توقیف ماشین را بنماید.

سلام‌ خسته‌ نباشین‌‌ من‌ خانمم‌ فوت‌ کرده‌ مادر خانومم‌ رفته‌ شکایت‌ کرده‌ حظانت بچه‌رو بگیره‌ آیا‌ این‌ حقو داره‌ بعد‌ دادگاه‌ برا من‌ چون‌ بچه‌ رو‌ دیر میبردم‌ بچه‌ رو ببینن‌ جریمه‌ بریده‌ آیا‌ جریمه‌ پرداخت‌ نکنم‌ احتمال‌‌بازداشتی‌داره

 • سلام حضانت فرزند در صورت فوت یکی از والدین با فردی که زنده است خواهد بود و حق ممانعت از ملاقات طفل با بستگان را نخواهد داشت.

سلام خدمت وکلای محترم

سال نو مبارک

همسر خواهرم  حدود هفت ماهه که رفته و هیچ خبری ازش نداریم

خانوادش هم اظهار بی اطلاعی میکنن و اعلام گمشدگی کردن و اینجور کارها

میخواستم بپرسم آیا خواهرم میتونه که طلاق غیابی و مهریه ونفقه فرزندش را بگیره؟

 • سلام امکان مطالبه نفقه و مهریه را دارید در خصوص طلاق نیز چنانچه شش ماه متوالی از همسر خبری نباشد میتوانید تقاضای طلاق داشته باشید

سلام انشالاه همگی سال خوب وشادی داشته باشید  بنده محکوم به پرداخت  یک میلیارد شده ام  و الان چند ماه هست فراری هستم  درخاست اعسار داده ام ولی قاضی قبول نمیکه چون با قاضی مشاجره داشته ام  ممنون میشم راه کاری بهم بدید بتونم قسطی کنم  انشالاه همیشه سلامت پیروز باشید

 • سلام زمانیکه قاضی بدوی اعسار را نمی‌پذیرد امکان تجدیدنظر خواهی برای شما وجود دارد چنانچه دادگاه تجدیدنظر نیز اعسار شما را نمی‌پذیرد ناگزیر باید بپردازید

با سلام.  همسرم با دو نفر دیگه وارد رابطه شده است و من چت هاشو داخل ایتا و سروش دیدم ازشون عکس دارم. برای اقدام باید چیکار کنم میشه بعنوان سند ازشون استفاده کرد؟  

 • سلام ابتدا باید به جرم رابطه نامشروع از ایشان شکایت کنید سپس به استناد آن دادخواست صدور گواهی امکان سازش مطرح کنید 

آیا زن می‌تواند به دلیل معتادی شوهرش بااوبه بی احترامی وبددهنی وفهاشی درمحضرعموم رفتارکند و  هیچ کدام از تعهداتش عمل نکند ودرخاست طلاق کند،ایا همچین حقی رادارد

 • سلام داشتن اعتیاد همسر یکی از موارد عسر و حرج محسوب می‌شود با توجه به توهین و تهدید و سوء رفتار وی، میتوانید تقاضای طلاق داشته باشید.

سلام

وقت بخیر

بنده در اداره ای کار میکنم به عنوان راننده حدود سه ماهی هست که مشغول به کار شدم با مدرک تحصیلی لیسانس در این مدت اکثرآ داخل شهر رانندگی میکردم اخیرآ گفتند که حدودا ۱۸۰ کیلومتری رانندگی به یک شهرستان داشته باشم(هرروز )برای یک پروژه ساختمانی که البته بنده این کار را قبول نکردم وازسمت مدیر امور اداری تهدید به اخراج شدم وگفتم من کمر درد دارم وهروز نمی توانم این مسیر رابروم وبرگردم و با مدیر مجموعه صحبت کردم وتقریبا مسئله حل شد (حدودا دوروزی قبل از سال جدید) حال مجدد ازسمت کارگزینی اداره احضار شدم که تعهدی بدهم  

نظر تان در این مورد چیست؟

 • سلام اخذ تعهد در چه خصوص قرار است اخذ شود؟ بنابراین مفاد تعهدنامه باید مطالعه شود.

سلام

بنده در پرونده اعسار  متاسفانه رای به نفع من صادر نشد آیا امکان تجدید نظر دارد

 • سلام در مهلت ۲۰ روز پس از صدور رای، تجدیدنظرخواهی کنید.

سلام ازم شکایت شده  برام پیامک اوده و شماره سریال فرستاده شده گفته شده به سایت مراجعه کنید بعد به شورا نمیتونم وارد سایت بشم باید چکار کنم؟

 

 • سلام باید مطمئن شوید که پیامک از سرشماره عدلیران برای شما ارسال شده باشد در ادامه از طریق سایت عدلیران به سامانه ثنا وارد شوید.

سلام سال نو مبارک

برای گرفتن مهریه البته صیغه نامه دارم و سال ۹۷ تا ۹۸ بوده و در محضر خانه تو سعادت اباد تهران صیغه خوانده شده و صیغه نامه دریافت کردم چه کاری باید انجام بدم؟

مهریه بنده اون موقع پول نقد بوده مبلغ ۵ میلیون تومان

به روز هستش مبلغ ۱۵ میلیون میشود

 که ایشان حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی را دریافت میکند و هم شرکت و کارخانه دار در ساخت و ساز ملک هم در سعادت اباد تهران 

 • سلام باید به اجرای ثبت مهریه مراجعه کنید در ابتدا باید به دفترخانه ای که صیغه نامه را صادر کرده مراجعه کرده و اقدام کنید.

سلام تقریبا 30 سالم هست و سه فرزند پسر دارن همه ببزرگتر از خودم میخوام کفالت مادرم بگیرم ایا راهی وجود داره از دادگاه بتونم کفالت بگیرم ( حکمی که نشان دهد باید از مادرم نگهدار کنم ) البته این را بگم که کفالت برای سربازی نمیخوام .

 

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما وکلای عزیز و سال خوبی براتون ارزومندم

 • سلام در صورتی امکان گرفتن کفالت وجود داید که برادران بزرگتر امکان این امر را نداشته باشد با این حال اثبات این امر مشکل و غیرممکن است.

باسلام وتبریک سال نوخدمت وکلای محترم .واماسوال بنده ایامیتوان ازدادگاه درموردملک مشاعی ارثیه ای که تصرف شده فقط دستورفروش گرفت وخارج ازدادگاه فروخت یاخیرحتمابایدازطریق دادگاه به مزایده گذاشته شود؟باتشکر

 • سلام چنانچه برای فروش ملک با سایر شرکا به توافق رسیده باشید امکان فروش ملک را دارید.

سلام 

من چند وقت پیش که از سر کار به منزل بر می گشتم تو جاده با ماشین شخصی حین مصرف مقدار دو سانت و هفتاد شیشه و یک عدد پایپ و مقداری آب جو با مارک جوجو ازم گرفتن که آب جو ها جرمی براش صادر نکردن و تبرئه شدم ولی هنوز جرم شیشه رو ابلاغ نکردن 

میخوام بدونم که آیا زندان داره یا نه تا حالا هم سابقه نداشتم و اولین بارم بوده 

و آیا نیاز به وکیل هستش که بگیرم

ممنون از راهنمایتون

 • سلام چنانچه از وکیل در پرونده استفاده کنید قطعا بهتر خواهد بود مجازات شما حبس نخواهد بود.

با سلام،
برای من بدلیل جعل مدرک و استفاده از سند مجعول حکم ۳ سال حبس دادن و حکم جلب صادر کردند.
ولی من سالهاست ایران زندگی نمیکنم. و این حکم رو به وکیل من ابلاغ کردن.
سوالهای حقوقی که من از خدمتتون دارم:
۱- امکان دارد که قاضی اجرای احکام حسابهای بانکی من را در ایران مسدود کند؟ (با وجود اینکه پرونده من مالی نیست)
۲- آیا امکان دارد قاضی حکم ممنوع الخروجی برای من صادر کند؟ و آیا حکم ممنوع الخروجی مانع گرفتن پاسپورت از طریق کنسولگری های ایران در خارج از کشور میشود.

با سپاس فراوان

 • سلام بله امکان تمام سوالات شما وجود دارد.

سلام، پدرم با دوشخص شریک شدن و ملکی رو خریدن، ۵یا۶ سال گذشت و ملک قیمتش بالا نمیرفت تا سال ۹۷ پدر من بخاطر مشکل قلبی مجبور شدن سهمشون رو به شرکاشون بفروشن، پدر من بیشترین سهم رو داشت اما بخاطر مشکلشون کمتر از مقداری که حقشون بود شرکا بهشون پرداخت کردن پدر من شصت و هفت پول داده بودن و شریک شده بودن ولی شرکا ۵۰ میلیون بیشتر بهشون ندادن، پدر من یک هفته بعد از دریافت پول فوت میکنن، و قیمت ملک میلیاردی فردای روز فوت پدرم بالا میره، و ما تقریبا تمام سرمایه زندگیمون رو از دست دادیم، ایا راهی هست ما بتونیم اقدام کنیم که از ملک فروخته شده به سهم خودمون برسیم چون پدر من بخاطر مشکل قلبی ناچار به این کار شد

 • سلام معامله بدون اکراه و زور صورت گرفته بنابراین صحیح و معتبر است.

سلام امروزازسامانه خدمات قضایی پیام اومده روی گوشیم که دادخواست شماره فلان به شعبه دادگاه عمومی حقوقی فلان باشماره پرونده ورمزشخصی ثبت گردید این پیام یعنی چی؟؟؟/سیم کارت روی گوشی من به نام مادرم هست/درصورتی من ازکسی شکایت نکردم ولی فکرکردم‌کسی‌ازم شکایت کرده رفتم‌ کافی‌ نت‌زده‌ تو سیستم شماره‌ سریال‌ شناسنامه‌ خطامیده‌ اصلا بالانمیاد/لطفا رهنمایی کنید الان چکار کنم؟؟؟از مامانم هم شماره سریال خطا میده 

 • سلام به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید

سلام وقت شما بخیر

من ی خودرو خریدم قولنامه ای دستی

محضری نیست ۲ تا هم شاهد داره

میخاستم بدونم تو دادگاه اعتبار داره؟

از مبلغ ماشین ۲۰ تومن مونده ک قرار شده برا موقع سند زدن پرداخت بشه

بعد یک سال پیگیری مالک نمیومد سند بزنه من شکایت کردم.الان سر لج افتاده میگه ماشین من بیشتر می ارزه

تو اون قول نامه همچی نوشته شده.میخام بدونم اون اعتبار داره؟

 

 • سلام قولنامه فیمابین دارای اعتبار و مفاد داخل آن لازم الاتباع است.

سلام خدا قوت، من به مدت یکسال در قسمت برش پارچه چرم شرکت مانتو بصورت قرارداد (شفاهی) کار میکنم و چند روز پیش به دلایل نامعلوم کارفرمام گفت اخراجی و منم اداره کار شاکیش شدم و درخواست بازگشت بکار دادم. اگه کارفرما لج کنه و بگه قسمت برش چرم که کارگر شاکی درش کار میکرده رو دیگه نیاز ندارم و کلا قسمت برش چرم رو جمع کنه و از ماشین صنعتی استفاده کنه تو این گرونی بدون حقوق و بیکار تکلیف درخواست بازگشت بکار من چی میشه و چیکار کنم؟ و در کل کدام توجیهات میتوانند موجب رای نیاوردن درخواست بازگشت بکار کارگر شوند؟

 • سلام کارفرما میبایست مطابق رای اداره کار به آنچه ملزم شده عمل کند.

سلام وعرض ادب، بنده برای هزینه دادرسی 114سکه دادخواست اعسار دادم ودر جلسه بدوی دو شاهد بردم که قاضی گفت اعسار رد شده، من به دفتر شعبه مراجعه کردم، گفتن اگه همسرت یکجا مهریه داد توهم هزینه دادرسی رو یکجا میدی اگر اعسار زد توهم قسطی میدی الان حکم در دادگاه تجدید نظر به سه سکه پیش قسط وهر یازده ماه یک سکه تمام محکوم شدندبرای گرفتن سکه هزینه دادرسی چطور محاسبه میشه، کلا همش رو من باید پرداخت کنم؟؟ باید تشکر 

 • سلام چنانچه در دادخواست خود مطالبه هزینه دادرسی و خسارات وارده رو هم درخواست کرده باشید ایشان باید پرداخت کنند و الا خود شما باید پرداخت کنید.

سلام من تو دیوار فعالیت دارم شخصی از من خرید کرده بعد از ۶ روز حساب من مسدود شده بدون هیچ پیامی که شکایت کرده باشه چطور میشه؟

 • سلام ابتدا به بانک مربوطه مراجعه کنید تا متوجه شوید دستور مسدودی حساب از چه ارگانی صادر شده سپس با مراجعه حضوری پیگیر علت انسداد حساب خود شوید.

با سلام..بعد از قبولی در آزمون کانون وکلا و تعیین محل اشتغال،آیا یک درصد راهی هس بعبعدا بشه انتقالی گرفت مرکز استانت چون محل سکونتت بوده..یا همیشه تا ابد باید در اون شهر به وکالت پرداخت؟ممنون از پاسخ گویی

 • سلام بله معمولا کانون ها بر اساس شرایطی که دارند تقاضای انتقالی را می‌پذیرند.

سلام در خصوص سوگند استظهاری سوالی داشتم طبق ماده ۱۳۳۳ قانون مدنی و ماده ۲۷۸ ایین دادرسی مدنی ایا دارنده چک بعد از فوت متوفی اقدام به اخذ گواهی عدم پرداخت و به طرفیت وراث اقدام طرح دعوی کند یعنی در صورتی که دارنده تا زمان حیات متوفی اقدامی در این خصوص نکرده باشد ایا در این خصوص قرار اتیان سوگند صادر میشود؟و همچنین خسارت تاخیر تادیه به ان تعلق میگیرد؟

 • سلام با توجه به اینکه وجود چک و گواهی عدم پرداخت آن در ید شما در حکم سند لازم الاجراست نیازی به خوردن سوگند استظهاری نیست.

سلام وقت بخیر، شغل من کارشناس پاسخگوی تلفنی سامانه ۱۲۴ هست(واقع در سازمان صمت استان ها جهت دریافت شکایات تلفنی مردم از واحدهای صنفی و مغازه ها) و رفتم اداره کار جهت طرح شکایت از سازمان ولی اداره کار ظاهرا رانت داره و گفتن باید بری دیوان عدالت و چون در اداره دولتی خدمت میکنی مشمول قانون کار نیستی…ضمن اینکه با قرارداد شفاهی مشغول بکارم و بدون حکم کارگزینی ورابطه استخدامی ثبت نشده

آیا بخشنامه مشاغل یازده گانه کارگری ادارات دولتی شامل من میشه یا ابطال شده و قابل استناد نیست؟

مگه شغل من جزو مشاغل کارگری ادارات دولتی(بعنوان تلفنچی) محسوب نمیشه؟

 • سلام بهتر هست شکایت خود را از طریق دیوان عدالت پیگیر شوید چون درواقع شما از عملکرد یک اداره دولتی شکایت دارید

باسلام پدرم متولد۱۳۱۳بود در سال ۱۴۰۰ فوت کردن بیسواد هم بود. مدت ده سال میشد آلزایمر داشت اکثر مردم روستامون خبر داشتند. برادرم ایشان رابرده بنگاه معاملات کلی زمین کشاورزی وسهمیه آب راقولنامه کردن بنام خودش.توی قولنامه نوشته که بابت عروسی خواهرم سال۱۳۸۹و برای عروسی برادرم سال ۹۲ مبلغ ۱۰۰میلیون جهزیه و خرج عروسی کرده.آیامیشه قاضی را قانع کرد که درآن سالها اینقد گرانی حکم فرمابود؟ آیا ادعای ایشان درست است؟

 • سلام میتوانید با شهادت شهود و با استناد به بیماری ایشان ابتدا حکم حجر وی و سپس ابطال اسناد را خواهان شوید.

سلام مهلت دعوی شهادت کذب تا یکسال  در موضوع انتقال مال غیر از روز تنظیم حکم قطعی  میباشد یا صدور ابلاغیه

 • سلام از زمانی که به کذب بودن شهادت ایشان پی بردید.

سلام ، هزینه دادرسی در دعاوی ملکی به چه صورت است چون قیمت ملک  بر اساس ارزش منطقه‌ای بسیار کمتر از قیمت واقعی ملک است،  هزینه دادرسی بر اساس ارزش منطقه‌ای ناچیزه اما اگر بعد از ارجاع امر به کارشناس قیمت واقعی ملک مشخص بشه آیا مابه التفاوت  هزینه دادرسی رو دوباره از ما میگیرند ؟ 

 • سلام خیر هزینه دادرسی بر اساس قیمت منطقه ای ملک محاسبه میشه

باسلام وعرض ادب .ماازدادگاه بدوی دردومرحله رای خلع یدوقلع قمع گرفتیم رفت ت ن که حکم توسط شهادت دونفرازوراث  که ملک توسط فرزندانشان تصرف شده نقض شدطرف دادخواست اثبات مبیع والزام تنظیم سنددادکه حکم اعلامی صادرشدحالااین حکم اعلامی اگردرتجدیدنطرقطعی شودلازم الاجراست لازم ب ذکراست همه وراث سندتک برگ دریافت کردن وحکم عدم افرازهم گرفتیم همچنین محرم است که دادگاه ت ن پارتی بازی کرده وگرنه این رای غیرعادلانه وخلاف قانون صادرشده ایاماموظف ب انتقال سندهستیم یادادگاه اعلام دین کرده 

 • سلام برای بررسی دقیق تر باید آراء صادره ملاحظه گردد.

با سلام چک برگشتی دارم مال سه سال قبل ، حسابم مسدود بوده ، الان باشاکی توافق کردم رضایت بده ، برام دفتراسنادرسمی رضایت نامه بنویسم کفایت میکنه ؟

 • سلام بله پس از اخذ رضایت میبایست آن را به شعبه بانک مربوطه جهت رفع انسداد ارائه نمایید.

سلام خسته نباشید.بنده یه فلزیاب جی پی ۳۰۰۰هزارداشتم که موقع حمل ازم گرفتن این نوع فلزیاب کارایی که داره فقط توسنگ شکنها وگاوداریها وشرکتهای گازاستفاده میشه بنده نیز چون مدرک لوله کشی صنعتی (پایپینگ) دارم ازاین دستگاه استفاده کردم الان ازشماتقاضادارم بنده رارهنمایی کنیدکه بتونم دستگاهم ودوباره ازشون بگیرم لوله کشی صنعتی مگه مجازنیست ازاین دستگاه استفاده کنه پس چرادستگاه بنده رومصادره کردن،؟

 • سلام بدون دستور قضایی امکان مصادره اموال وجود ندارد مگر اینکه در حال انجام عمل مجرمانه باشد لذا موضوع شما نیاز به بررسی بیشتری دارد.

سلام نامادری شوهرم  بر علیه  من وپسر. ۱۷ساله ام وشوهری شکایت کرده بعد یک سال قاضی  حکم برائت به شوهرم و پسرم داده ومن هم به دیه ۱۹میلیو ن  میخواستم بپرسم متوانم برای پسرم ادعای حیثیت کنم یا نه قاضی  حکم بند ماده ۴ داده ممنون میشم پاسخ بدین  با تشکر

 • سلام اعاده حیثیت باید از جانب همسر شما بعنوان ولی طفل صورت پذیرد.

سلام پرونده ای دارم استان مشهد و من شهرکردم.حضوری نمیتونم برم .توی سامانه ثنا میخام روال پرونده رو ببینم نوشته اطلاع رسانی فقط برای اشخاص ذی صلاح یا نمایندگان مجاز میباشد و به شعبه مراجعه کنید. میشه لایحه بزنم تا روال پرونده برام باز بشه؟یا حتما باید حضوری برم؟اگ میشه لایحه زد عنوانش رو میگین؟ممنون میشم

 • سلام عنوان پرونده ای که در دادگاه است مشخص نشده.

  به دفتر خدمات الکترونیک قضائی مراجعه کنید و از روال پرونده آگاه شوید. چنانچه امکان رفتن به آنجا را ندارید نسبت به اخذ وکیل اقدام کنید.

سلام پسر‌ عموم‌ ۳متر‌ از‌ ملک‌ کشاورزی‌ که‌ سند

ششدانگ‌‌ بنام‌ بنده‌ است‌ از‌ پدر‌پیر‌ وناتوان‌ و

بیسواد قولنا‌مه‌ای‌ خریداری‌ کردند.

با‌ توجه‌ باینکه‌ خریداران‌ از‌ خرید‌ مال‌غیر‌ کاملا

مطلع‌ بودند‌ باز‌ هم‌ معامله‌ نمودند؟

من چکاری باید انجام بدم؟

 • سلام دادخواست ابطال مبایعه نامه به استناد فضولی بودن عمل پدر خود و دلایل دیگر به دادگاه حقوقی ارائه دهید.

سلام، بنده شکایتی داشتم مبنی بر فروش مال غیر که دو قطعه زمین بود حکم بدوی صادر شده و منتظرم تا رای قطعی بشه و دادخواست غرامات بدم بجهت مستحق للغیر درآمدن مبیع وفق رأی وحدت رویه 811، سوالم در مورد هزینه دادرسی است باتوجه به اینکه هزینه دادرسی بر اساس قیمت ملک هستش و باید برای تعیین قیمت ملک ، موضوع به کارشناس ارجاع شود آیا میشود هزینه دادرسی رو بعد از نظر کارشناسی و رای دادگاه پرداخت کرد و اینکه آیا هزینه دادرسی هم جزو غرامات محسوب میشود و قابل مطالبه است با تشکر از پاسخ‌گویی حقوقدان‌های محترم و عالیقدر 🙏🌹

 • هزینه دادرسی همزمان با طرح دعوا در مرجع قضایی باید پرداخت شود. بله در ستون خواسته، در دادخواست خود، خواهان خسارات دادرسی گردید تا توسط خوانده پرداخت شود.

باسلام

در سال ۹۸ خودرویی رابه فردی اجاره دادم فرد مورد نظر خودرو اینجانب را به فروش رسانده ودادگاه حقوقی  بابت اجاره سال ۹۸ مبلغی را تعیین نموده که به نسبت امروز پول ناچیزی است با چه قانونی می شود ادعای پرداخت به قیمت روز کرد؟

 • سلام باید به جرم انتقال مال غیر از ایشان شکایت می‌کردید

  متقاضای رسیدگی کارشناسی توسط کارشناسان دادگستری شوید.

سلام و عرض ادب خدمت وکلای محترم، بنده همسرم از ماه فروردین منزل رو ترک کرد و توسط وکیل دادخواست عدم امکان سازش رو مطرح کردن که قاضی با تعیین حقوق مالی من رای رو صادر کردن که من اعتراض زدم و ۲۰ دی ماه از دیوان عالی جواب اومد و قطعی شد و ۳ ماه فرصت برای ثبت داره که تا الان همسرم اقدام نکرده و بخاطر مهریه که قسط بندی شده حتی و نفقه فرزندم و خودم که حکم جلب دارم فراری هست و معلوم نیست کجا هست،با توجه به اینکه طلاق رجعی هست من برای ثبت میتونم اقدام کنم یا خیر؟چه کاری برای طلاق انجام بدم؟

 • سلام چون خواهان طلاق ایشان بوده اند لذا وی باید برای ثبت اقدام نمایند.

با سلام من ازهمسرم توافقی جدا شدیم  حضانت با منه حتی اگه بچه هام به سن قانونی رسید این حق راه دادن اونا رو تو خونش نداره الان ۵ سال بچه هاروبرده نه خبرم کجاست نه نمیزاره ببینم تکلیف من چیه ممنونوچونمن سنی هستم جهیزیه وطلا رومن خریدم و این خانم چیزی از خونش نیاورده و حکم دادگاه جهیزیه بقیه چیزها به این خانم تعلق نگرفته ووسایلمو پس نداد باید چه کاری انجام بدم تشکر

 

 • سلام دادخواست ملاقات فرزند در دادگاه خانواده مطرح کنید.

  ابتدا با ارسال اظهارنامه خواهان استرداد وسایل متعلق به خود شوید چنانچه پاسخی دریافت نکردید سپس به استناد اظهارنامه شکایت خیانت در امانت مطرح کنید.

سلام مابا همسایه بحث کردیم خودزنی کردن ودرشکایت درشورا نزد سه عضوقاضی شورا اعتراف کردند که بامااصلا درگیر نشدن اعتراف نامه شورا موجوداست قاضی دادگاه با قسم دادن 30م دیه صادرکرده به مدارک وشاهدان هم توجه نکرده 

 • سلام به استناد مدارک خود نسبت به رای دادگاه تجدیدنظر خواهی کنید

  مضافا اینکه چنانچه از خود زنی مطمئن هستید به این مورد اشاره کنید تا در پزشکی قانونی مورد بررسی قرار گیرد.

سلام،بنده درخواست طلاق دادم الان خانمم نشسته داخل خونه بدتر شده نمیره چه کاری باید انجام بدم

 • سلام تا زمانیکه صیغه طلاق صادر نشده، ایشان زوجه شما محسوب شده و شما موظف به پرداخت نفقه ایشان میباشید لذا قانونا امکان اخراج وی از منزل را ندارید.

سلام.بنده مدتی پیش تصادفی داشتم که بیمه ثالث مقصر نصف مبلغ خسارت واقعی بنده را پرداخت نمود.سوال بنده این است که با شکایت از شخص مقصر آیا بنده علاوه بر مابه‌التفاوت هزینه خسارت آیا میتوانم هزینه های وکیل و دادرسی و کارشناسی را نیز از مقصر بگیرم یا خیر؟

 • سلام بله امکان طرح دعوا علیه ایشان و درخواست خسارات وارد به خود را دارید.

سلام اگه یه دفتر پیشخوان یه ماینر رو برا یه نفر بفرسته و بگیرنش برای دفتر پیشخوان هم مسولیت داره؟

 • سلام بله با اطلاع از این امر مسئولیت دارد.

سلام

من چطوری میتونم چک هامو رفع اثر کنم

نزدیک به ۱۰ساله چندتا چک برگشتی دارم نقد دادم ولی چکمو نداده 

برای رفع اثر کجا برم چیکارکنم

ممنون از راهنمایتون

 • سلام طبق قانون جدید چنانچه سه سال از صدور گواهی عدم پرداخت گذشته باشد و ذینفع اقدام حقوقی یا کیفری در مرجع قضایی مطرح نکرده باشد صادر کننده می‌تواند از بانک تقاضای رفع سوء اثر کند.

با سلام

زوجه دوساله بدلیل ضرب‌وجرح زوج،در منزل پدری میباشد که پرونده کیفری ودیه پرداخت شده.دراین مدت نفقه ای پرداخت نشده.کارشناس دادگستری مبلغ نفقه رو یک میلیون وسیصدزده.بعداز کارشناسی زوج ادعای پرداخت نفقه کرده.

لازم ب ذکر است زوجه طبق نامه دادگاه یارانش رابمبلغ۴۰۰تومن جداکرده.

بااین وصف احتمال حذف نفقه برا زوج است؟ کارشناس دادگستری چی میشه؟

 • سلام تا زمانیکه علقه زوجیت وجود دارد زوج موظف به پرداخت نفقه است مگر اینکه طبق حکم دادگاه نشوز وی ثابت گردد.

سلام من چند ماه پیش ماشینم به سرقت رفت و بعد از اعلام سرقت ومراحل قانونی پس از چند روز پیدا شد. حالا برای من ابلاغ آمده که به مهلت 5روز باید به بازپرسی دادسرا حظور پیدا کرده به علت ادای توضیح دعوی به طرفیت مبنی بر، مفهوم این ابلاغیه چیست

 • سلام پس از طرح شکایت نیاز به توضیح بیشتری از جانب شما هست که باید به شعبه مراجعه کنید

سلام وقت بخیر، یکسال و نیم هست بدون قرارداد در اداره‌ای کار میکنم که حقوقم را دستی میدهند و بیمه‌ام نمیکنند…تعداد زیادی مدارک جهت اثبات رابطه کارگر کارفرمایی را دارم و میتوانم بیمه معوقه را دریافت کنم…اما اطلاعی از نحوه اثبات قرارداد شفاهی ندارم طبیعت شغل من مستمر است…چگونه ثابت کنم با اداره قرارداد شفاهی ۳۰ ساله دارم تا ملزم شوند قرارداد معین منعقد کنند؟آیا میتوان اثبات شدن "وجود رابطه کارگر کارفرمایی" را به منزله اثبات "وجود قرارداد شفاهی" تلقی نمود؟آیا حالتی از کار وجود دارد که فرد بدون هیچگونه قراردادی کار کند؟...چون ادله مکتوب و محکمه پسند اثبات نوع قرارداد شفاهی را ندارم و کارفرما نفوذ و قدرت بالایی دارد

 • سلام دعوی خود را در اداره کار مطرح کنید برای ادعای خود باید ادله ای همچون شهادت شهود داشته باشید پس از اثبات روابط کارگری و کارفرمایی امکان مطالبه خواهید داشت

با سلام و خسته نباشید 

بنده با یک نفر شریک شدم ۸۰ میلیون چک دادم بهش تا کار کنیم الان که کار تموم شده ۸۰ میلون منو داده ولی سود که از بایت فروش به من میرسه را نمیده میگه برو هرکاری میخوایی بکن حالا من چیکار کنم 

 • سلام چنانچه توافق خود را بصورت مکتوب درآورده باشید با استناد به آن میتوانید طرح دعوی کنید.

باسلام.زمین کشاورزی داریم که ازپدرم ارث رسیده است.حدود۲۵ سال قبل آنرا به نام مادرم سندزدیم.دراین فاصله مادربزرگم( مادربزرگ پدری) ونیز دوتاازخواهرانم مرحوم شدند.میخواستم بپرسم آیا فرزندان خواهرم،یا فرزندان مادربزرگم( دوتاعمودارم) می‌توانند سهم الارث بخواهند؟ 

سندزمین بنام مادرم هست،وایشان هم الحمدلله درقیدحیاتند

 • سلام خیر ارثی نخواهند برد تنها افرادی که در زمان فوت، در قید حیات هستند ارث خواهند برد.

با سلام

من سال 98 یک دستگاه تیبا 2 خریداری نمودم و در قولنامه ذکر شده که بعد از 15  روز انتقال سند انجام بشه و کل مبلغ تعیین شده هم پرداخت شده بوده و فقط یک میلیون گذاشته شده بود برای بعد از انتقال سند

الان سه سال و نیم هست که از تاریخ موعد گذشته و هنوز انتقال سند انجام نشده

و من الان رفتم سایپا استعلام کردم و میگن که سند رهن سایپا هست و جریمه دور کرد هم به آن افزوده شده

رفتم دفتر قضایی برای شکایت میگن که تا زمانیکه در رهن سایپا هست نمیتونید شکایت کنید

من چطور میتونم. اقدام کنم و از این طرف شکایت کنم؟؟

چکار باید بکنم؟؟

 

 • سلام دادخواست الزام به فک رهن و تنظیم سند تسلیم کنید.

سلام 

آیا در شورای حل اختلاف بابت مطالبه وجه توی جلسه اول شاهد رو میخوان یا ن میتونن به همون شهادتنامه کتبی استناد کنند 

مبلغ کمتر ۱۰ میلیون تومان است 

 • سلام صرف شهادت نامه کفایت نمی‌کند و شهود باید حضور یابند.

باسلام یک باب مغازه داریم شهرستان سنقر چهار دانگ آن بنام یه نفر و دو دانگ آن بنام خانمم میباشد هر دو نفر وکالت محضری داریم و قولنامه بنگاه کل ساختمان که دو واحد مسکونی و دو واحد مغازه هست یک سند مادر دارن هنوز تفکیک نشده   طرف از فرصت استفاده کرده مغازه که شریک هستیم ۴ دانگ او و ۲ دانگ ما کامل داده اجاره بدون اطلاع و هماهنگی مدت ۵ سال یک ریال بابت دو دانگ به ما نداده وشکایت هم کردیم دادگاه. گفته باید سند بنام شما باشد تا اون موقع بتونی خسارت سهم دو دانگ از ای آقا بگيري در صورتی که هر دو طرف وکالت محضری داریم چند نفر شاهد داریم وکل کرایه شش دانگ به جیب میزنه فعلا نه جواب تلفن میده نه پیام لطفا  راهنمایی بفرمایید  ممنون

 • سلام چنانچه سند مادر بصورت مشاعی میباشد امکان اجاره دادن مغازه بدون حضور شریک دیگر وجود نداردو چنانچه در این مدت بدون اذن شریک دیگر کل ملک را اجاره دادا باید از عهده اجرت المثل این ۵ سال برآید. لذا دادخواست مطالبه اجرت المثل این مدت را مطالبه کنید. 

سلام ببخشید من به ملک خریدم مربوط به ورثه بوده الان که داخل دفتر اسناد رسمی کارهایش انجام داده ام یکی از ورثه حاضر به امضا برای انتقال سند نمیشود من باید چکار کنم؟

قولنامه مشاور املاک دارم پولم  به حسابشون واریز کردم فیشم دارم

 • سلام چنانچه تمامی ورثه قولنامه را امضا کرده باشند باید به طرفیت ایشان دعوای الزام به تنظیم سند مطرح کنید.

سلام وقتتون بخیر من یک کارگاه صافکاری و نقاشی دارم استاد نقاشم یه سگ نگهداری میکنه داخل کارگاه

چند روز قبل یک از مشتری هامون اومد وچندین مرتبه بهش گفتن که طرف سگ نرو ولی اون گوش نکرده گفته نمیتونه من را بگیره و متاسفانه سگ مچ دستش را گاز گرفته و حالا رفته شکایت کرده سگ هم بسته بوده و چندین شاهد هم داریم،دوربین هم به صورت غیر واضح مشخص میکنه

به نظر تون دادگاه من را محکوم به دیه میکنه یا خیر

 

 • سلام چنانچه شما به ایشان توصیه های لازم را کرده باشید و شاهد برای این موضوع داشته باشید خیر مضافا اینکه صاحب حیوان مسئول آسیب به افراد است آن هم به شرط آنکه در نگهداری حیوان کوتاهی کرده باشد.

سلام من دوسال پیش همراه برادرخانمم برای یه پیمانکارافغانی کارمیکردم اول ماه صفرمن ازساختمان افتادم وپیمانکارخرج بیمارستان من رودادمن ن بیمه ون قراردادکارداشتم وقتی دیه دادن برادرخانمم ازمن ۱۵ تومن گرفت جمع طلبش ازپیمانکاروگفت ۵تومن باقی روجمع غرامت بردار الان بعددوسال برادرخانم میگه پیمانکار ۵تومن زده جمع حساب من الان من میتونم ۵تومن به جای غرامت بردارم پس ندم

 • سلام بهتر است از مشاوره تلفنی استفاده کنید‌

سلام مسکن مهر به صورت وکالتی خریده ام.ملک سه دست چرخیده.اولین نفر اقرار نامه مالی هم داده . من هم از فروشنده اقرار نامه مالی گرفته ام. پول عرصه را هم به حساب عمران ریخته ام که بعد از آن عمران مرا به دفتر خانه برای تغییر نام معرفی کرد که مشخص شد دو ماه قبلش آن خانم بر اثر کرونا فوت شده.که گفتند وراث را برای امضا باید بیاورید. بعد از پیدا کردن وراث که پدر و مادر ویک فرزند دختر به سن پانزده سال از شوهر اول و یک فرزند نوزاد از شوهر دوم که جمعا ۵ نفر میشوند معرفی شدند. سوال من اینه که اون اقرار نامه به من کمک میکنه یا نه؟ پدر متوفی میگوید برای امضا می آید اما نوه اول ایشان یا باید حکم رشد بگیرد یا دادگاه حضانت آنرا به پدر بزرگش بدهد بهترین راه برای من چه میباشد؟ 

 

 • سلام اقرارنامه از لحاظ قانونی معتبر است.

  چون در بین ورثه صغیر وجود داره باید به یکی از طرقی که خودتون اشاره کردید اقدام کنید.

باسلام وقت بخیر  درمورد عفورهبری که دادن سوال بپرسم من جرم م معاونت درقتل بوده حدود7سال هست میخواستم ببینم عفو شاملم میشه 20سال هم هست که حبس دارم

 • سلام باید حداقل نصف مدت حبس را متحمل شده باشید با اینحال درخواست خود را به رئیس زندان تسلیم کنید.

سلام وقت شما بخیر  ببخشین یه سوال داشتم  نیم حبه زمین کشاورزی از پدر بزرگم  ارثیه یادگار هست با یک حلقه چاه  می خواستم ببینم بین  سه دایی  و    یک خاله  ومادرم  به نحو صحیح  چطور  تقسیم میشه به چه  سهمی ؟؟ ممنون از برنامه خوبتان 

 • سلام با توجه به اینکه هر پسر دو برابر دختر ارث می‌برد سه دایی کلا شش سهم برده و دو دختر دو سهم جمعا می‌شود هشت سهم که بر همین مبنا محاسبه خواهد شد.

سلام، بنده سه سال پیش دوقطعه زمین خریدم که زمینها معارض داره میخوام حقوقی شکایت کنم در دادخواست حقوقی خوانده باید فروشنده زمین باشد یا شخص مدعی معارض ، و آیا این شکایت حقوقی مالی به حساب میآید و باید هزینه دادرسی با توجه به قیمت زمین پرداخت شود و سوال دوم اینکه اگر مبیع مستحق للغیر باشه میتونم تمام حق حقوقم رو به نرخ روز از فروشنده مطالبه کنم با تشکر از پاسخ‌گویی وکلای عزیز و عالیقدر 🙏🌹

 • سلام دعوای اثبات مالکیت به طرفیت مالک زمین و افرادی که متعرض زمین شما هستند تسلیم کنید که دعوای حقوقی محسوب شده و مستلزم پرداخت هزینه دادرسی است.

  در صورت مستحق للغیر بودن امکان دریافت اصل مبلغ و خسارات وارده به خود را دارید.

سلام خواهشا راهنمایی کنین

ماده 265 قانون آیین دادسرای کیفری مستندا به مواد 607و720و656 از کتاب پنجم از قانون تعزیرات مصوب 1375

قرار جلب به دادرسی متهم 

من برادرم زندانه و تلفنی گفته این متن رو ببخشید اگه اشتباهی وجود داره در جمله

معناش چیه؟

 • سلام مستندا به این مواد قرار مجرمیت برادر شما صادر شده و ایشان مجرم شناخته شده اند.

با سلام . سوالی داشتم در مورد این که پدر و مادر من به رحمت خدا رفتند در حالی که سال ۸۶ برای حج تمتع ثبت نام کرده بودند. و من و خواهر برادرهایم  دست نوشته ای نوشتیم و امضاء کردیم و حج پدر را برای برادر بزرگتر و حج مادر را برای خواهر بزرگترمان نوشیم و شرط کردیم که فقط خودشان به حج بروند  و اگر خودشان نرفتند  خواهر یا برادر بعدی برود. اما حالا به دلیل برخی مسائل وراث  هرکدام سهم خود را میخواهد. اما برادر بزرگ میگوید که امضاء دادید تمام شده. آیا برای انتقال فیش حج به او به امضاء ما در ثبت نیاز هست یا فقط با آن دست نوشته میتواند فیش حج را به نام خود انتقال دهد؟ و این که ما میتوانیم آن دست نوشته را لغو کنیم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

 • سلام برای انتقال باید تمامی وراث حضور داشته باشند یا به وی وکالت در انتقال بدهند.

  میتوانید برای فروش و تقسیم فیش حج در دادگاه اقامه دعوا کنید.

   

سلام و احترام بنده برای نگارش یکسری از فصول پایان نامه کار را به یک مجموعه سپردم بنده اما آنها کاری که بمن تحویل دادند کار کپی و بدون رضایت بنده بود اکنون نه پول مرا پس می دهند نه کار را انجام می دهند بنده چندین سوال داشتم 

1_در صورت شکایت از این افراد بنده هم مجرم خواهم بود؟ البته من استفاده نکردم از آثار متقلبانه و صرفا سپردم 

2_مرجع طرح شکایت از این موسسات دقیقا کجاست؟

3_مستنداتی که بنده دارم توافقنامه_ آدرس سایت شماره همراه _شماره ثابت و شماره کارتی که بهش پول واریز کردم مستندات کافی است ؟ و از کجا باید اقدام به طرح شکایت کنم ممنون 

 • سلام میتوانید دادخواست الزام به انجام تعهد بر مبنای توافق خود را در دادگاه حقوقی مطرح کنید.

  به هر حال شما از ایشان خواهان کاری طبق ضوابط خود بوده اید که این امر انجام نشده بنابراین به جهت عدم انجام تعهد میتوانید مطالبه ضرر و زیان خود را نیز خواهان شوید.

سلام من با همسرم به مشکل خوردیم.من به همسرم تو سند ازدواج حق کا ومسکن دادم الان خانومم محل کارش تو تهران و منزل ترک کرده رفته شهرستان.اقدام کرده برای مهریه ونفقه خودش وبچم.ما خونه ای که داریمو سه دانگ سه دانگ شریک هستیم که در گروی بانک هست.میخواستم ببینم اگه من اقدام کنم برای طلاق میتونه این سه دانگ خونرو از من بگیره یا جز مستثنیات دین به حساب میاد.ممنون میشم کمکم کنید خانومم داره بد جور اذیت میکنه منو تشکر

 • سلام چنانچه غیر از این ۳ دانگ منزل ديگري ندارید قابل توقیف نخواهد بود اما چنانچه شما خواهان طلاق باشید باید از عهده حقوق مالی زوجه برآیید.

عرض سلام خدمت وکلای عزیز  یه سوال داشتم بنده امسال در دادگاه کیفری دو به جرم افتراء محکوم شدم به 8 میلیون جزای نقدی که 6 میلیونش تعلیق شد و 2میلیون پرداخت کردم متاسفانه نتوانستم از خودم دفاع کنم و محکوم شدم حالا این محکومیت کیفری که من دارم دیگر نمیتوانم در ازمون سردفتری و استخدام نیرو انتظامی اقدام کنم؟ خواهشا جوا ب منو بدید و اینکه من تا کی محروم میمانم از استخدام در سازمان های دولتی ممنونم 🙏🙏

 • سلام جزای نقدی سوء پیشینه محسوب نمیشود

باسلام لطفا  راهنمایی  کنید آیا به تایین درصد  دیه که پزشک قانونی  تایین کرده میشه اعتراض کرد بنده راکب موتور سیکلت بودم ومقصر هم راننده پراید  بوده صد در صد ۴/۵ دیه کامل چقدر  میشه  بعد به مدت ۵ماه بنده تحت درمان بودم اینا رو لحاظ نکردند لطفا  بفرمایید  چکارکنم  دارای دو بچه  وهمسر هستم  ممنون

 • سلام میتوانید به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کنید و در ضمن برای هزینه درمان هم می‌توانید مجددا دادخواست دهید

با سلام اگر پدری بخواهد از پسر ۳۰ ساله اش که‌ در خانه این پدر زندگی میکند بخاطر ضرب و شتم و ايجاد اذیت و آزار شکایت بکند چه باید بکند؟

آیا قانون از این پدر حمایت می‌کند؟

مجازت پسر چه خواهد بود؟

 • سلام به جرم ضرب و جرح عمدی از وی شاکی شده و با مراجعه به پزشکی قانونی میزان جراحات وارده را مشخص کرده و مطالبه دیه کنید

سلام موقوفه ایی موجود با عواید آن سهم اولاد ذکور بوده است.پدرم حدود بیست سال قبل فوت شده و دو برادر داشته‌ ام که در بهزیستی بودند و ایشان نیز چند سالی است فوت شده اند انحصار وراثت این دو گرفته شده که تنها دو خواهر وارث اینها هستند عواید موقوفه که سهم پدر و برادران بوده.تا قبل از فوت. را چگونه می‌توان پیگیری کرد؟

 • سلام با مدارک و مستندات خود به اداره اوقاف مربوطه مراجعه کنید.

سلام من میخوام زنم روطلاق بدم به خاطرخیانتی که به من کرده ومن فهمیدم ولی نمیتونم ثابت کنم البته پیامهای واتساپ اشون رو دارم که چه حرفهایی باهم زدن وخیلی بددهن وفحاشی میکنه وباعث عابرو ریزی من جلوی دروهمسایه حتی محل کارم وهمکارانم شده وفحش میده وباعث کتک کاری میشه جلوبچه هاهم روان خودم وبچه هام درحال آسیب زدن چه کاربایدبکنم تاراحت شم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام میتوانید نسبت به طلاق همسر خود اقدام کنید اما باید حقوق قانونی وی را نیز پرداخت کنید .

سلام من شوهرم به جرم قتل عمد زندان است برج ۵ امسال رفته وتا ۷سال براش حکم بریدن من میتوانم طلاق بگیرم با تمام حق و حقوقم ممنون راهنماییم کنید

 • سلام بله میتوانید خواسته خود را به نتیجه رسانده و حق و حقوق خود را مطالبه کنید.

سلام تقسیم نامه ای نوشتیم به یکی از برادرا  ۶۰۰ متر از ی زمینی واگذارکردیم (تو تقسیم نامه نوشته حدودا ۶۰۰ متر ) ایشون ۶۴۵ متر به پسرش انتقال داده و پسرش همین متراژ به ی آقایی دیگه واگذار کرده حالا اون آقا ۷۰۰ متر انتقال داده و همه مدارکم بدست آوردم آیا آقایی که ۶۴۵ متر خریده و ۷۰۰ متر فروخته انتقال مال غیر کرده ؟ معامله فضولی دادخواست بدم مازاد ۶۴۵ متر تا ۷۰۰متر نتیجه داره ؟  ممنون

 • سلام هم قابلیت طرح شکایت کیفری فروش مال غیر و هم دادخواست حقوقی معامله فضولی را دارد.

سلام به وکلای عزیز و گرامی  فردی دوسال حبس تعلیقی داره و دوباره به ۲سال تعزیری محکوم شده . و قرار ایشان ۲میلیارد تومن است.  حال سوال این است امکان داره اصلا زندان نره    چون این فرد اذعان دارد که کلا زندان تعلیقی و تعزیری بنده بخشیده شده است لازم بذکر است هر دو بار از این فرد اسلحه کلاشینکف و بیسیم و فشنگ گرفتن و اینکه از طریق امنیت دستگیر شده   ممنون میشم جواب بدید باتشکر وسپاس 

 • سلام ارتکاب مجدد جرم تعلیقی، باعث می‌شود هم مجازات جرم جدید را متحمل شود و هم مجازات جرم تعلیقی را.

دادخواست شماره

...ارسالي از طريق سامانه خدمات قضائي به شعبه 7 دادگاه عمومي حقوقي شهرستان .. (22 حقوقي سابق) ارجاع و با شماره پرونده ... و رمز شخصي ... ثبت گرديد

ببخشید این دادخواست واسه من اومده 

ممکنه واسه مهریه باشه 

که من نرفتم امضا کنم

 • سلام باید از طریق دفاتر خدمات قضایی پیگیر شده و از مندرجات آن مطلع شوید.

سلام شرمنده مزاحم شدم 

من چند وقت پیش چندتا از برگ چک هایم مفقود شد توسط دادگاه چک ها رو مسدود و نامه اش را به بانک بردم ولی حالا دوتا از چک هایم توسط شخصی برگه شده ویکی از چک ها اصلا با امضای من فرق میکنه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ..ممنونم

 • سلام با توجه به ارائه چک، نسبت به شکایت سرقت و جعل اقدام کنید.

سلان در مورد ادعای جعل ملاک خط نوشته چک است یا امضا 

 • سلام هر دو ملاک محسوب می‌شود.

سلام  وقتتون بخیر  ببخشید همسرم همش تو خونه کتک کاری و فحش میده یکبار شکایت کردم چون امنیت جانیندارم  بخاطر بچهم و زندگیمو دوست داشتم رضایت دادم  یک ماه خوب شد بازمجدد  کتک کاری و فحشو دعوا  الان میخوام مهریه م اجرا بزارم یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان طللا در سند ازدواج قید شده بازم منو تهدید کرده اگه شکایت کنی اولا با بنزبن اتبشت میدم کسی نمیفهمه  تهدید کرده طلاقت میدم خونه راهت نمیدم   اگه طلاقم داد  پدرم ۷سال پیش فوت شده بعداز طلاق میتونم از مستمری پدرم  اقدام کنم  ممنون 

 • سلام با این تفاسیر شما هم می‌توانید مهریه خود را مطالبه کنید و هم طلاق بگیرید پس از صدور حکم طلاق میتوانید از مستمری پدر متوفی برخوردار شوید در پرونده خود از وکیل استفاده کنید.

با سلام

برای بررسی پرونده و گرفتن کپی صفحات پرونده چک به مبلغ 70 میلیون تومان حق الوکاله یک وکیل فقط برای این موضوع چقدر میشود

 • سلام این موضوع توافقی فیمابین وکیل و موکل است ولی هزینه مطالعه پرونده یک تا سه میلیون متغیر است

سلام وقت بخیر.یک پرونده حقوقی داشتیم بابت مطالبه خسارت به ساختمان که دست مستاجربود ایشون محکوم به مبلغ ۴۰میلیون تومان شدند و۲۰روزوقت اعتراض داشتند که روز ۲۰ام یک دادخاست علیه ما همون شعبه پیامک شد که ازقسمت پیگری پرونده خوندم که اعسار ازهزینه داد رسی درحال بررسی است الان تکلیف ماچیست وچه اقدامی باید کرد حدود ۱۱روزازاین پیامک میگذره باتشکر

 • سلام ایشان ادعا کرده اند که توانایی پرداخت یکجای خسارت شما را ندارد و خواهان تقسیط پرداخت شده است شما باید منتظر روز جلسه شده و خلاف ادعای ایشان را در خصوص اعسار وی ثابت کنید.

سلام.

من داخل زندان بودم وهمسایه بنده با همسرم رابطه داشتن و من فهمیدم با همسایم درگیرش

اون رو کتک زدم و رفت چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام چنانچه بتوانید رابطه نامشروع همسر خود را بواسطه ادله قابل توجهی مثل عکس، شاهد و یا امثال اینها به اثبات برسانید میتوانید از وی به جرم رابطه نامشروع شکایت کنید 

  توجه داشته باشید که همسایه نیز می‌تواند از شما به جرم ضرب و شتم و احیانا مطالبه دیه از شما شاکی شود.

با عرض سلام وخسته نباشید بنده ۱۵ سال هست که ازدواج کردم ودو دختر دو قلو داشتم که یکی شون چهار ماه که از دست دادم.شوهرم خیلی اذیتم میکنه فرهنگی هم هست. ایشون هیچ خرجی وپولی به من نمیده اگه هم بده با دعوا و فحش حتی ‌دکتر هم نمیبره و پوشاک و خرج ماهیانه که یه زن نیاز داره رو نمیده میگه نباید به زن پول بدم وکارتاشو وپولاشو ازم قایم میکنه و تازه تهمت دزدی هم بهم میزنه میگه تو پولامو برداشتی خانواده ش هم ازش دفاع میکنن میگه همین که میوه یا مرغ وماهی میخرم نفقته .و قانون برا زن هیچی نگفته.من چکار کنم لطفا راهنمایی کنید .راستی دخترم معلول شد و ۱۲ سال ازش مراقبت کردم بعد چی 

گفت جواب این همه سال زحمت تو مگه چکار کردی از نظر روحی وروانی آسیب دیدم.لطفا راهنمایی بفرمایید چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام برای دریافت نفقه خود باید دادخواست الزام به پرداخت نفقه به دادگاه خانواده تسلیم کنید

  برای دریافت مهریه نیز باید دادخواست مطالبه مهریه تسلیم کنید و با ارائه فیش حقوقی همسرتان درخواست توقیف حقوق وی را داشته باشید همچنین می‌توانید با استعلام از اداره ثبت، از حساب‌های بانکی وی و دارایی های ایشان مطلع شده و نسبت به توقیف آن اقدام کنید.

  برای درخواست طلاق هم باید عسر و حرج خود را ثابت کنید.

 سلام  وقت بخیر 

 ببخشید پدرم قبلا کارمند بازنشسته الان در قید حیاط نیستن  من میخوام طلاق بگیرم می تونم اقدام کنم برا حقوق پدرم  خواهر شهید هستم پدرو مادرم از بنیاد شهید هم هرماه پولی دریافت میکردن الان دوتاشونم در قید حیات  نیستن   میتونم اقدام کنم برا حقوق شون 

 • سلام از بنیاد شهید سوال کنید.

با سلام  برای دریافت خسارت افت ماشین که خوانده در شهر دیگر میباشد خواهان برای دریافت خسارت لازم است به جلسه رسیدگی دادگاه  برود یا قاضی بر اساس مستندات اعم از تامین دلیل و کروکی رای صادر میکند .          ۱ . اگر نروم درخواست بنده ابطال میشود       ۲. بعد از حکم قاضی باید چکار بکنم چون من در کرج تصادف کردم و خوانده در تبریز میباشد

 • سلام بهتر هست که در جلسه حضور داشته باشید چون اتفاقات روز رسیدگی قابل پیش بینی نیست و چنانچه موفق به اخذ رای موافق نشوید تنها میتوانید تجدیدنظر خواهی کنید.

با سلام شخصی پولی را بابت خرید کالایی به حسابم واریز کرده و بعد از مدتی حساب من مسدود شده.پیگیری کردم گفتن که اون شخص کلاهبرداری کرده و پول به کارت شما زده.چطور میتونم حسابمو باز کنم؟ممنون

 • سلام به مرجعی که نسبت به مسدودی اقدام کرده مراجعه نمایید و در ضمن مدارک و اسناد ادعایی خود را هم ارائه دهید تا نسبت به رفع مسدودی اقدام شود.

سلام من کنتور گاز خونمو دستکاری کرده بودم که طی چندین بار اخطار من به اداره گاز نرفتم وانها پرونده مرا به دادگاه فرستادند وطی چند احضار که بهم حکم صادرکردند که طی ان قرار شد بنده مبلغ حدود پنج میلیون به اداره گاز بابت تغییر ارقام مصرفی ومبلغ شش میلیون وصدهزار تومن به نفع دولت پرداخت نمایم من اداره گاز رو تصویه کردم ورضایت نامه کتبی اخذنمودم وبرای مابقی مبلغ چندین بار واخواهی کردم ولایحه دادم ولی طی اخرین ابلاغ قرار شد مبلغ رابه طور کامل پرداخت نمایم بااین احتساب که اگر طی ده روز برای پرداخت اقدام نمایم بیست درصد مبلغ کم میشود حالا راهی هست که ان مبلغ رااز من نگیرند ؟چون الان شرایط خیلی سخت شده توان دادن ندارم مخارج خانواده رابه زور درمیاورم؟ 

 • سلام خیر باید برای پرداخت اقدام کنید

با سلام

من از طریق یکی از گروههای تلگرامی که تبلیغ مدرک تحصیلی با استعلام و قانونی میکرد آشنا شدم و سفارش مدرک تحصیلی دادم که ظاهراً کلاهبرداری بوده و مدرکی به من داده نشده.حالا سوالم این هست چطور میتونم طرح شکایت کنم و اگر شکایت کنم خودم بخاطر اینکه سفارش مدرک دادم تحت پیگرد قانونی و سابقه کیفری میشم یا نه؟چون من مدرک رو اصلا نگرفتم و جایی هم استفاه نکردم.ممنون میشم جواب بدین

 • سلام با ارائه مدارک خود و پول واریزی به حساب ایشان میتوانید به جرم کلاهبرداری از ایشان شاکی باشید

  خیر مجازاتی در انتظار شما نیست 

سلام وقت تون بخير 

من مسئله‌ حقوقی‌ داشتم وبه‌ وکيل مراجعه‌ کردم حق وکالت رو کامل پرداخت کردم نقد ۱۵میلیون تومن تیرماه اينکه مهرماه پرونده‌ من رو شروع کرد وابلاغ اوليه که‌ به‌ دادگاه‌ ارسال‌ کرده‌ بود بدون ارائه مستندات اصلی در صورتي که‌ روند اجراي کار قانوني رو درست ومنطقی توضیح داد ولي در اجراي کار تکميل وناقص بود 

بعد که‌ گفتم ادامه‌ ندین و.....

حضوري که‌ رفتم مدارک‌ من رو با وجود این‌که قبلا با خودش هماهنگ کرده‌ بودم ولي مدارک رو هنوزم نداده‌ 

 

راهکار چيه این‌قدر وقت من رو گرفته‌ وکار رو ناقصی انجام داده

 • سلام حضورا به دفتر وکیل مراجعه کنید و پیگیر کار خود باشید چنانچه از روند کار خود راضی نیستید نسبت به فسخ وکالت اقدام کنید.

سلام

یکی از وراث بدون اذن سایر وراث در ملک مشاع که اکنون قبر پدر و مادر در آن هست اقدام به کاشت گل ولوله کشی آب ونصب صندلی نموده است.و فرد دیگری از وراث اقدام به تخریب گلها و لوله کشی و.. نموده است .

حال نفر اول علیه فرد دوم ضمن تهیه استشهاد محلی مبنی بر وقف ملک در گذشته توسط پدر

(دروغ) به دادگاه  به جرم تخریب شکایت کرده است.سوال این است که فرد دوم برای دفاع و تبرئه خود چکار باید بکند

 

 • سلام ایشان ادعای وقف دارند لذا باید ادعای خود را ثابت کنند. 

باسلام
پدر من تو دوران سربازیش(ژاندارمری) هفت ماه اسیر بوده
ما الان مدرکی داریم که ایشون در چه تاریخی اسیر شده اما مدرکی نداریم که چه مدت اسیر بودن
چند روز دیگه قراره کمسیون تشکیل بشه
باید در کمسیون چی بگم و چجوری اثبات کنم هفت ماه اسیر بودن

 • سلام از طریق منطقه ای که ایشان را به خدمت سربازی اعزام کرده پیگیر شوید همچنین می‌توانید به شهادت شهود استناد کنید.

سلام پدرم درسال 58فوت شده.برادرم پیش از تقسیم ارث اقدام به فروش اموال غیر منقول نموده.وجز اموال پدرم نیاورده .من هیچ مدرک سندی ندارم فقط بیع نامه .خریدار مشخص کرده فروشنده چه کسی هست وخریداران هم اقرار براینکه مال برای چه کسی بوده.ایا من میتوانم علیه برادرم به عنوان فروش مال غیر . علیه خریداران بطلان معامله بدهم

 • سلام بله امکانپذیر است اما اگر از حضور وکیل در دعوی خود استفاده کنید موفق تر خواهید بود مخصوصا اینکه مدارک و مستندات قوی نیز در دسترس ندارید

سلام وقت بخیر 
قطعه زمینی در مازندران خریدیم در روستا پروانه ساختمان را از شهرداری سال ۸۲گرفتیم همه هزینه های ساختمان پرداخت و همه قوانین رعایت وطبق جوازعقب نشینیها انجام شدحدود ۲۰ ساله داریم توش زندگی میکنیم.چندین سال پیش دنبال سند رفتیم.دهیاری مراجعه کردیم.گفتند برای چی سندمیخواید فقط دو خانه در این روستا سند دارندپروانه ان زمان از شهرداری صادرشد شهرداری گفت دیگه جواز روستایی صادر نمیکنن و دست دهیاری است اما دهیار گفت جواز شهرداری را امضا نمیکنه دهیاری میگه پروانه جدید بگیریدیعنی خانه ای ساخته نشده بعدگفتندتوی طرح هادی جدید کوچه ۸ متری ولی توی جواز شما ۶ متره چون خانه لب کوچه نمیشه چه باید کرد

 • سلام مدارک خود را به همراه درخواست خود به شورای مسکن ارائه داده و خواهان بررسی موضوع شوید

عرض احترام خدمت عزیزان دارم مادر زنم تاحد مرگ وابسته به دخترشه دعواهای لفضی و روزهای تلخ مسبب ایشونه، روز اول اصرار به طلاق داشته7ماه اجازه یک تماس یک پیام نداد یبارصحبتی کردیم گوشیو داغون کرد خلاصه به فحش رسید در این چهارسال هر چند روزی قهر میگیرتش واقعا بین دوراهی گیر کردم دوس دارم زمونه برگرده به اون ساعت واز تصمیمم دس بکشم ازجانب حساسی عاطفی خستم چون خانمم حاملس ونمیدونم چکار کنم؟ لطفا😔 راهنمایی بفرمایید

 • سلام قبل از هر اقدامی به مشاوره خانوادگی رجوع کرده و سعی کنید مشکل خود را از این طریق رفع کنید.

سلام خدمت وکلای عزیز وکیل تیک 

بنده به موتوری رو خریداری کردم از نمایشگاه و هزینه اش کامل پرداخت شده و قولنامه نوشتم و از صاحب اصلی موتور وکالت‌نامه گرفتم ولی به دلایلی نتونستم تو اون تاریخ مقرر کارهای تعویض پلاک و از این قبیل رو انجام بدم ...

حال که از صاحب موتور می‌خوام که بیاد برای تمدید وکالت‌نامه ایشون نمیاد 

مدارک موتور از قبیل قولنامه و سند فروش موتور کارخونه و همه این ها رو هم دارم و در ثبت اسناد موجود است 

میخواستم بدونم باید چیکار کنم بجز شکایت .

ممنون از وکلای وکیل تیک

 • سلام خواسته شما بدون طرح شکایت ممکن نیست لذا میتوانید ابتدا با ارسال اظهارنامه از ایشان خواهان تنظیم سند شوید در صورت امتناع دعوی الزام به تنظیم سند مطرح کنید

سلام خسته نباشین

من آقایی هستم متولد 66 من به دلایلی سال 89 از خدمت سربازی فرار کردم ومیخام بپرسم ایا راهی هست که مابقی خدمت رو بخرم ؟

 • سلام شرایط خرید خدمت هنوز اعلام نشده و به نظر می‌رسد این موضوع امکانپذیر نباشد.

سلام وقت بخیر، بنا به درخواست رئیس یکی از سازمان‌های دولتی استان اصفهان و بعلت نیاز مالی بدون انعقاد قرارداد و دریافت حقوق و بیمه به مدت یکسال هست که امیدوارانه بعنوان کارمند مشغول بکار شده‌ام تعدادی نامه ارسالی به وزارت دارم(جهت اثبات روابط کارگر و کارفرمایی) چگونه میتوانم حقوق و بیمه از دست رفته را بازیابی و با توجه به ذات استمراری وظیفه‌ام در سازمان این سازمان را مجبور به انعقاد قرارداد دائم بنمایم؟ تشکر

 • سلام برای دریافت حقوق و بیمه خود میتوانید در اداره کار طرح دعوا کنید و برای الزام ایشان به انعقاد قرارداد بصورت دائمی نیز از طریق دیوان عدالت اداری الزام ایشان را بخواهید.

باسلام و احترام درمورد ارث و میراث که آیا بدون رضایت  و امضا وارثین  میشود یکی از وراث ملک را به اسم خود بزند؟

 • سلام پس از فوت مورث، اموال به صورت مشاعی در تملک وراث میباشد و امکان تصرف یا انجام عمل حقوقی از جانب یکی از ورثه به تنهایی امکان ندارد لذا میتوانید قانونا پیگیر عمل خلاف قانون وی باشید.

سلام

ایا فروش سهام یک شرکت سهامی خاص به غیرسهامداران موجودنیازمند اخذتاییدیه از سهامداران موجود یا شخص دارای مالکیت بیش از 50 درصد سهام میباشد؟

باتشکر

 • سلام برای پاسخ دقیق تر باید به مفاد اساسنامه مراجعه کرد اما بطور کلی نیازمند تایید میباشد.

با سلام.اگر یه شرکتی که قرداد اولیه با من ندارد و با طرح یک موضوع بد و اثبات نشده بنده رو از کار بیکار کند.آیا راهی برای احقاق حق وجود دارد؟

 • سلام بله از طریق اداره کار اقدام کرده و برای حقوق و مزایای خود شکایت کنید.

  برای این امر باید در سامانه روابط کار نیز ثبت نام به عمل آورید.

سلام وقت همگی بخیر من محکوم به پرداخت صد میلیون شده ام که با دیرکرد شده یک میلیارد والان فراری هستم چه طور میتونم قسطی کنم که زندان نرم یا اگه برم زمان کم برم   ممنون از  همگی انشالاه همیشه سلامت باشید

 • سلام بلافاصله دادخواست اعسار خود را برای شعبه صادر کننده رای محکومیت از طریق دفاتر خدمات قضایی ارسال کنید.

سلام وقت بخیر 

قرار داد مشارکت ساخت با صاحب ملک به مشکل خوردیم


تو  قرار   واحد ها مشخص میباشد 
و الان تعداد ۴ واحد نوساز تحویل دادم و دوتا را تحویل ندادم 
متاسفانه پول  قرص الحسنه  که از ما  گرفته  بعد از ۱۸ ماه هنوز بما نداده است قرار ۱۸ ماه بوده 

۲،، طبق توافقات انجام شده بدهی‌های طرف اول به سازنده بابت پیشروی و اضافه بنا را هنوز تسویه نکرده و امروز و فردا میکند

۳ ،، آیا میتوانم بخاطر این دو گزینه دو واحد از  اپارتمانها را تحویل ندهیم؟؟
بنطر شما قاصی همه اینا را تو یه دادخواست بررسی می‌کند 
یا جداگانه باید بابت هر یک از مسله شکایت کنم

تشکر  

 • سلام همه چیز باید طبق قرارداد فیمابین صورت پذیرد لذا برای تحویل واحد از سوی شما نیازمند بررسی دقیق فیمابین شماست 

  بهتر است با ارائه قرارداد به وکیل دادگستری راهنمایی دقیق تری اخذ کنید.

سلام یه ملکی رابصورت وکالت بلاعزل خریدم وسپس سندتک برگ گرفتم وفروشنده ۴سال پس ازانتقال قطعی بنام من درقیدحیات بوده اخیرا وراث ایشان دادخواستی مبنی برابطال سند وخلع ید وعدم تنفیذارائه نموده اند وطی دستورموقت اینجانب راازفروش ملک منع نموده اند متاسفانه مبلغ ضرروزیان احتمالی تودیع شده برای ملک۳۰‌میلیاردی ۲۰میلیون دریافت شده حالاسوالم ازمحضروکلای محترم اینه چه راهکاری وجودداره وایامیتوانم ازقاضی بخاطرعدم رعایت خیلی ازمواردقانونی شکایت کنم ازجمله ضرروزیان احتمالی ودادخواست پس از۲۰روزازدستورموقت ارایه شده ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام میزان خسارت احتمالی در اختیار قاضی میباشد و برای تعیین مدت ۲۰‌روزه ادعایی شما روز دقیق ابلاغ و اقدام باید اعلام گردد تا اظهارنظر دقیق تری انجام داد.

سلاپ من در یکی از بازار های شیراز در حال جواب دادن به یک تماس تلفنی بودم که ناخواسته و بدون عمد به یکدستگاه برش قاب،قابسازی برخورد کردم و از آنجا که دستگاه در محدوده ی پیاده رو و بدون هیچ گونه حفاظ در کنار باغچه قرار گرفته بود،دستگاه به درون باغچه افتاد و سپس به ماشین مغازه دار نیز برخورد کرد.مغازه دار بابت خسارت دستگاه و ماشین شکایت کرده است.من از سد معبر سوال پرسیده ام و گفته اند که نامبرده دستگاه را در محدوده ی سد معبر قرار داده است و این کار او خلاف مقررات است. ضمن اینکه از مدیریت بازار نیز سوال کردم و طی بررسی دوربین های بازار، مدیریت بازار نیز اعلام کرده که نامبرده دستگاه خود را در محدوده ی شهرداری قرار داده است. حال با توجه به شواهد فوق آیا من در این دادگاه محکوم خواهم شد یا نه ؟

 • سلام چنانچه عمل وی مصداق بارز سد معبر تشخیص داده شود شما در این دعوا پیروز خواهید شد.

سلام وقت بخیر

من ازیک خانواده پدروپسرودخترمبلغ۳۰۰میلیون چک دارم ازسال۹۴تا۹۶طی۱۱فقره که هیچکدام پاس نشده ۲فقره صیادی وبقیه قدیمی میخواستم بیینم هزینه دادگاه وکیل تاحصول نتیجه چقدره واین مبلغ به روزبخوادمحاسبه بشه تقریباتعدیه وتاخیره چقدرمیشه چقدرزمان میبره به نتیجه برسیم ممنون

 • هزینه دادرسی دعوی شما سه و نیم درصد ارزش خواسته در مرحله بدوی است و هزینه وکلا هم با یکدیگر متفاوت است. زمان رسیدگی نیز با توجه به تراکم پرونده های موجود قابل پیش بینی نیست.

سلام منو برادرم یک منزل به صورت ۳دانگ ۳دانگ شریکیم سند ومدارک خانه به نام من است بنده به او گفتم بعد از ۱۳ سال میخواهم جابجا بشیم وایشان قبول نکرد وبرای اینکه سه دانگش رابنامش بزنم شکایت کرد حال سوال من این است آیا من میتوانم درخواست جابجایی داشته باشم یا نه؟ وبا توجه به اینکه وی مدرکی ندارد آیا میتوانم تز زدن سند امتناع کنم؟ مدارک لازم برای اینکه بتواند سه دانگش را بنامش بزنم چیست؟

 • سلام اگر برای اثبات مالکیت سه دانگ در دادگاه طرح دعوی کرده است بهتر است تا تعیین تکلیف دادگاه صبر کرده و سپس اقدام کنید 

  به هر حال هر فردی می‌تواند نسبت به مایملک خود هر اقدامی انجام دهد و شما هم می‌توانید نسبت به جابجایی اقدام نمایید.

سلام

شب شمابخیر

ازوقتی که ارث ومیراث روتقسیم کردیم خواهرمون بلای جان ما شده وضع مالیش خوبه ما می‌خواهیم زمین خودمون رو بفروشیم نمیاد امضا نمیکنه زمینی راهم که درآن خانه ساخته پدرمان بهش داده خودش سند هم ندارد بهش میگیم بیاباما همکاری کن ما هم با شما همکاری میکنیم سند بگیری قبول نمیکنه یه سوال خاص دارم اگه ما براش شکایت کنیم برای خانه وزمینش که خط عادی از پدرم دارد چه پیش میاد ضمنا این خانه وزمین درسند پدرمرحوممان میباشد  ممنونم

 • سلام دادخواست تقسیم ترکه در دادگاه حقوقی مطرح کنید.

  ایشان برای مالکیت مالی که به نام پدر مرحوم شماست باید این موضوع را در دادگاه ثابت کند.

سلام وقتتون بخیر ۳سال پیش خودرومو دادم دست عموم بعداز چند ساعت اومد گفت خودرو رو دزدین من ازش شکایت خیانت در امانت کردم ولی بعد از ۴۰روز زندانی بخاطر فایل بودن رصایت دادم حالا اون خودرو پیدا شده ودست شخصیه که میگه خریده وقولنامه معمولی که تو خونه مینویسن داره .حالا چطور میتونم ازش شکایت کنم ماشینمو پس بگیرم؟؟

 • سلام قانونا باید ماشین به شما تحویل داده شود و ایشان که مدعی مالک بودن هستند باید ادعای خود را در دادگاه ثابت کند. لذا نسبت به تحویل ماشین اقدام نمایید. برای تحویل گرفتن ماشین از طریق کلانتری اقدام کنید.

باسلام .بنده یک دختر ۱۹ ساله هستم .که سه سال نامزدم .و به مشکل بر خوردیم . نامزدم هر بار ۹ ماه ۸ ماه ۶ ماه من و ول میکنه میره پی زندگی خودش .من هم مهریه ام رو اجرا گزاشتم چون اموال خانه ماشین نداشت سه تا سکه پیش قسط گرفتم سالی هم قرار ۱ دونه بده .بنده باکره هستم و نامزدم تمکین زده . من رفتم شورای حل اختلاف ولی خودش نیومد.و الان بازم  دوباره تمکین زده .من نمیدونم باید برم دادگاه یا نرم .چه چیزی تو دادگاه بگم که من محکوم نشم .ممنون میشم جواب بدید .

 • سلام از آنجائیکه باکره هستید میتوانید به حق حبس خود استناد کرده و عنوان کنید تا زمانیکه مهریه من پرداخته نشود حاضر به تمکین نیستم.

  در ثانی به استناد بی مسئولیت بودن وی د سایر دلایل میتوانید عسر و حرج خود را ثابت کرده و دادخواست طلاق بدهید.

سلام من اگر بخواهم به خاطر خیانت همسرم طلاق بگیرم میتونم حضانت دختر ۹سالم و مهریه رو بگیریم و چطور میتونم خیانت رو ثابت کنم با عکس و فیلم از صفحه چت میشه

 • سلام برای اثبات خیانت نیار به دلیل و مدرک دارید که عکس از چت ها می‌تواند اماره ای بر وقوع خیانت باشد سپس به استناد خیانت ثابت شده درخواست طلاق دهید. در خصوص حضانت، از آنجایی که دختر شما به ۹ سال تمام رسیده و قانونا باید پیش پدر باشد لذا دادگاه تعیین تکلیف خواهد کرد. مهریه در هر صورت قابل مطالبه است.

با سلام من یک دستگاه میوه خشک کن 10 کیلویی با قرار داد رسمی از یه شرکت خریداری کردم  الان که بدستم رسیده هنگام تست دستگاه متوجه شدم دستگاه اونی که تو قرارداد نوشتیم نیست و حداکثر 6کیلوساپورت می‌کنه.حالا با توجه قرارداد که دارم میتونم از شرکت شکایت کنم.

قرارداد تهران تنظیم شده من ساکن شهرستان هستم برای شکایت باید از کجا اقدام کنم .شهرستان امکانش هست یا تهران باید شکایت کنم .

 

 • سلام چنانچه خیارات را از خود ساقط نکرده باشید قرار داد شما به استناد خیار تخلف وصف قابل فسخ خواهد بود و میتوانید علاوه بر مبلغ پرداختی زیان خود را نیز مطالبه کنید. به هر حال بهتر هست قرارداد فیمابین برای راهنمایی دقیق تر مطالعه شود. دعوی شما در دادگاه عمومی تهران قابل طرح است.

سلام وقت بخیر

من 2 ماه عقد کردم و 4ماهه اختلاف پیداکردیم و الان درخواست طلاق دادم و مهریه رو مطالبه کردم، دوشیزه هستم. 

مهریه من 1000 سکه هست و الان دادنامه قطعی صادر شده. آیا برای پرداخت از طرف زوج فقط110 سکه قابل تقسیط هست یا بقیه مهریه هم قابل وصول هست؟

سهم الارث هم دارند می‌توان توقیف کرد یا از مستثنیات دین میباشد؟ 

 • سلام با توجه به باکره بودن شما ۵۰۰ سکه قابل مطالبه است و شما میتوانید سهم الارث وی را در ازای مهریه خود توقیف کنید.

با سلام و خدا قوت

همسرم یک خانه به مساحت ۲۰۹ متر خرید و نصف به نصف با همسرم سند زدیم حالا براینکه پس از فوت یکی از ما دو نفر وراث دیگه پاشون وسط نیاد باید چکار کنیم یعنی در صورت فوت یکی اختیار اموال به طرف مقابل برسد

 • سلام هر یک از شما می‌توانید نسبت به تنظیم سند صلح عمری در حق دیگری اقدام نمایید برای این امر به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید.

با سلام

پسر بنده را گول زدند وبه اسم کار بردند وخبری از کارش ومحل زندگی او نداریم و بجز چند شماره که آنها هم قطع شدند و دیگر جواب گو نیستند هیچ آدرسی ازش نداریم 

لطفا کمک مان کنید چطور میتوانیم اورا پیدا کنیم

 • سلام اعلام مفقودی یا شکایت آدم ربایی مطرح کنید دایره جنایی با توجه به اطلاعات شما اقدام خواهد نمود

سلام حدودا10سال پیش من چک برگشتی داشتم یعنی پول نقد دادم ولی طرف چک من برد برگشت زده والان چندتاچک برگشتی دارم

الانم هرچی  حساب بانکی کارت....دارم  باطل میشن 

میخواستم بدونم من میتونم کار کنم یا باید چک دوباره پاس کنم

 • سلام باید برای مطالبه وجه چک دادخواست داده و رسیدگی قضایی صورت بگیرد بنابراین در حال حاضر نیازی پاس کردن چک نیست لذا میتوانید درخواست صدور دسته چک جدید به بانک ارائه دهید

باعرض سلام و خسته نباشید بنده یک ازدواج ناموفق داشتم و حاصل ازدواج قبلیم یه پسر هستش الآن حدود ۳ سال ازدواج مجدد کردم بخاطر پسرم ولی از روزی که ازدواج کردم هی پسرمو میزنه اذیتش میکنه حتی یک بار هم کل انگشتای دستش و گذاشته به بخاری که من شکایت کردم ولی بخاطر آبروم رضایت دادم الآن هی میزنه پسرمو فحاشی میکنه.من چون خانه سازمانی زندگی میکنم بخاطر آبروم هیچی نمیگم.الآن چندروزه گیرداده بندازمش پرورشگاه وگرنه میکشمش.فیلمم ازش دارم که تهدید پسرم میکنه.من بهش میگم از خانه برو میگه تا آبروتو نبرم و پسرت و دیونه نکنم نمیرم.من باید چکار بکنم از خانه من بره چون ن من ن پسرم امنیت جانی نداریم.خاهش میکنم کمک بکنید بخاطر پسرم

 • سلام باید بتوانید آزار و اذیت وی را ثابت کرده و در هنگام چنین اتفاقاتی با ۱۱۰ تماس بگیرید پرونده پزشکی قانونی تشکیل داده و مطالبه دیه بکنید سپس به استناد همین رفتارهای ناهنجار تقاضای طلاق کنید.

سلام بنده سال ۹۷ به مدت یک سال صیغه یه اقایی بودم و مهریه ام را دریافت نکردم . و صیغه نامه را دارم میتوانم برای گرفتن مهریه که مبلغ ۵ میلیون تومان هستش اقدام کنم 

 • سلام امکان دریافت مهریه خود را دارید

  چنانچه مالی از وی سراغ دارید نسبت به توقیف آن اقدام نمایید.

با سلام خودرویی را در سال ۹۸ به فردی اجاره دادم که این فرد خودرو را به صورت صوری به همدستش معامله نموده از این فرد شکایت و به نتیجه رسیده ولی خودرو در دست همدستش می باشد که حاضر به استرداد نبود از همدستش هم شکایت نموده قاضی رای به استرداد وپرداخت اجرت المثل نموده ولی در دادگاه تجدید نظر  رای به عدم استماع بدلیل اینکه من دعوی ابطال قولنامه را نداده بودم آیا پس از دعوی ابطال قولنامه پرونده عدم استماع را میشه پیگیری کرد با چه عنوانی باتشکر

 • سلام پس از نتیجه گرفتن در دعوی ابطال قولنامه میتوانید مجددا دعوای استرداد خودرو و مطالبه اجرت المثل مطرح کنید.

 ازدکترزنان به دلیل  قصور پزشکی موجب نقص عضوشده  شکایت کردیم .
درکمسیون بدوی نظام پزشکی مقصرشدبعد ازان دکتر اصلا نه دادگاه و نه پزشکی قانونی شرکت نکردتکلیف چیست؟دوماه از ابلاغیه گذشته
 • سلام حضورا پیگیر پرونده خود باشید. در هر حال برای گرفتن دیه خود میتوانید با استناد به محکومیت ایشان از طریق دادگاه اقدام کنید.

سلام.بنده یه ماشین داشتم با مقداری پول با یه ماشین دیگه معاوضه کردم.طرف بنگاه داره.قرار شد چک ۴ ماهه بهشون بدم برای مابقی طلبشون.بعد از ۴۵ روز به بهانه فروش ماشین و نشان دادن به مشتری ماشین رو ازم گرفت و بهم نداد. چون چکم درست نشد که بهشون بدم.تا الان هم نه پولم و ماشینمو بهم میده نه این ماشین رو میفروشه که پولمو بده.چکار باید بکنم

 • سلام چنانچه قرارداد مکتوبی دارید میتوانید به آن استناد کرده یا شکایت خیانت در امانت مطرح کنید یا دعوای حقوقی استرداد ماشین... در هر حال اظهارنظر دقیق، نیازمند بررسی بیشتر قرارداد فیمابین است

سلام بنده سابقه ۲۳سال خدمت فراجا را دارم وبا بازنشستگی پیش از موعد باموافق استان محل خدمتم نامه ام توسط استان به فراجا ارسال شد موافقت نکردند ایا اگر غیبت بالای شش ماه را شروع کنم وحکم اخراج برایم بزنند بعد از دیوان عدالت اداری میتوانم بازنشستگی و تمام حق حقوقم را بگیرم یا نه ویا هیچگونه شغل مناسب با درجه ام حدود ده سال فراجا به نداده میتوانم از ناجا شکایت کنم تا با بازنشستگی پیش ازموعدبنده موافق کنند لطفا مرا راهنمایی فرمایید ،ممنون  

 • سلام برای بازنشستگی قانونا میبایست ۳۰ سال کامل خدمت انجام دهید و بازنشستگی پیش از موعد نیازمند دلایل موجه و قانونی است.

سلام بخشید شوهرم هنوز ثبت محضرم نکرده7ساله که ازدواج کردم همش امروز فردام می‌کنه چکار کنم 

 • سلام میبایست دادخواست ثبت واقعه ازدواج در دادگاه خانواده تسلیم کرده و برای دعوی خود از شهادت شهود استفاده کنید.

 

سلام در خصوص ادعای حیثیت طرف چه جریمه ی شاملش میشه

 • سلام جزای نقدی تعیین می‌شود که این جزای نقدی به حساب دولت واریز خواهد شد

سلام خسته نباشی من ۳ ماه خانمم خانه من رو ترک کرد وبعد این همه مدت شاکی من شده که اون رو کتک میزنم وپول خرج مخارج زندگی بهش نمیدم که برعکس کل حقوق که دریافت میکنم دست خودشه واصلا دست بهش نزدم  والان بخاطر کارم با کفالت پدر ازاد هستم میخواستم بدونم بادورغ گفتن خانم چیکار باید کنم وراستی سند ماشین وقولنامه خونه رو بدون که من خبر داشته باشم برداشته

 • سلام هر ادعایی در دادگاه باید ثابت شود لذا ایشان برای اقناع قاضی باید دلایل متقن ارائه دهد

  میتوانید ابتدا با ارسال اظهارنامه از وی خواستار استرداد مدارک شوید چنانچه موثر نبود دادخواست لازم را تسلیم کنید.

با‌عرض سلام من در مورخه ۲۱/۹یک دستگاه ماشین پژو پارس را فروختم شخص خریدار وبنگاه دار با لک ودروغ کلاه سرم گذاشتن و زیر قیمت بازار خریدن بعدن من روجوع کردم ماشین را پس بگیرم و در بند قرار داد و این ماشین فوق یک پرونده قضایی درمورد اشتراک خواهر وبرادر در شبعه حقوقی دارد وبه شخص خریدار گفتم مشکل دادگستری دارد او امتناع و کرد و مبلغ بالاتر قیمت که به من داده بود ازمن خواست دار بود اظهارنامه  دادم جوابش نداد میتونم ازاو شکایت کنم وماشین را پس بگیرم وماشین را توقیف کنم 

 • سلام لطفا مدارک خود را بارگذاری کرده و خواهان مشاوره دقیق تر شوید چون موضوع شما صرفا با مطالعه پرونده قابل راهنمایی خواهد بود.

سلام من یه دختر دو ساله دارم و میخوام از همسرم جدا بشم واسه اینکه هم دست بزن داره هم بسیار بد دهنه و توی هر چیزی تو زندگی اختلاف نظر داریم و شدیدا اختلاف هست بینمون بخاطره خانواده ش هست برای طلاق چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام طلاق به درخواست زوجه نیاز به اثبات عسر و حرج وی دارد لذا باید بتوانید با شهادت شهود، گواهی پزشکی قانونی و سایر دلایل و مدارک ادعای خود را ثابت کنید.

سلام برادرم به جرم حمل ونگهداری موادمخدر زندانه. قبل از اینکه بره زندان از یه خانوم زیر ماشینش به مقدار۳۵گرم شیشه ازش گرفتن،اون خانوم روی برادرمن اعتراف کرد.درصورتی که اصلا مال برادرم نبود.مامور پرونده باراول میگه که اصلا برادر منو ندیده وزیرماشین پیداکرده،باردوم تایید میکنه که مال برادرمه.دوروز پیش رفته دادگاه وداره گردن برادرم میفته.میشه راهنماییم کنید چیکارکنم

 • سلام دعوای شما نیاز به ورود وکیل و دفاعیات حساب شده دارد چنانچه برادر شما بیگناه باشد قطعا قابل اثبات خواهد بود.

باسلام من ضامن یک نفر بودم در بانک بخاطر پرداخت نکردن اقساط بانک حکم جلب  منو گرفته بودمجبورشدم کل مبلغ وام یکدفعه پرداخت کنم سی و پنج میلیون بودلطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم سریعترحکم جلب وام گیرنده روبگیرم چون شکایت کردم ولی  دادگاه یک ونیماه بعدوقت داده لطفاً راهنمایی کنید از چه راهی سریع حکم جلب بگیرم ممنون 

 • سلام دستور جلب بعد از قطعیت رای به محکومیت فرد و عدم تمکین از حکم دادگاه صادر خواهد شد شما می‌توانید درخواست تامین خواسته کرده و اموال وی را توقیف کنید.

باسلام سالهاپیش ازدامادمون یه طبقه خریدم ودامادمون بمن نگفته بود که بعدش قصد ساخت بالاسر منو داره به مشکل خوردیم واینکه بخاطر همین پنجره سرراه پله ودر خرپشترو نذاشته میخوام اقدام کنم‌که انجام بده چی بنویسم ممنون

 • سلام چنانچه ساخت و ساز قانونی باشد میتوانید از طریق شهرداری اقدام کرده و گزارش تخلف کنید.

سلام وقت بخیر، یک ملکی خریدم ،بعداز خرید ملک متوجه شدم که ملک با همسایه دیوار مشترک داره ، حالا که به فروشنده میگم باید دیوار جدا کنی و یا خسارت پرداخت کنی قبول نمیکنه ، درحالی که قبل معامله به من نگفته بود که دیوار مشترک هست ، و در مبایعه‌نامه هم ذکر شده صد متر ویلایی اسکلت ،وامی ساخته شده ،آیا میتونم شکایت کنم و خسارت بگیرم ،؟؟؟؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 • سلام چنانچه در قرارداد شما این موضوع قید شده باشد میتوانید الزام وی را از دادگاه خواستار شوید.

سلام همسر بنده تما جهیزیه اش رو برده و به من رسید داده که جهازش رو برده الانم میگه دیگه نمیام خونه درخواست طلاقشم قاضی رد کرده که تجدید نظر داده می خواستم ببینم برای گرفتن عدم تمکینش باید چیکار کنم؟ و این که آیا میتونم ممنوع الخروجش کنم؟

 • سلام شما باید دادخواست الزام به تمکین تنظیم کرده و خواهان برگشت ایشان به زندگی شوید. تا زمانی که همسر ایشان هستید برای خروج از کشور نیاز به رضایت شما دارد اما امکان ممنوع الخروجی خیر.

سلام ارادتمندم بنده حدود 6سال هست صیغه آقایی هستم که 10ساله باخانمشون مشکل دارن ودعواوتنش داشتند وجدایی و...... تمام خانواده ایشون میدونن من همسر دوم وصیغه ایشونم خانمش هم میدونه ولی هیچ مدرکی ندارن ایشون با4تاپیام به بنده رفت شکایت کرد که من وهمسرشون رابطه نامشروع غیراززناداریم ونتونست ثابت کنه وقاضی حکم براعت ودلایل ناکافی داد به نفع ماحالا من میتونم ادعای حیثیت کنم یانه 20 روز هم مهلت درخواست تجدید نظردادن بهش هنوز 20 روز نشده 5روز گذشته من میتونم ادعای حیثیت کنم یاخیر؟؟؟؟؟ امکانش هست تجدیدنظر بزنه وکنترل کنه دادگاه خط من وهمسرم رو؟؟؟؟؟ 

 • سلام شما باید منتظر قطعی شدن رای دادگاه مبنی بر برائت خود شوید چنانچه دادگاه تجدیدنظر هم این رای را تایید کرد امکان درخواست اعاده حیثیت از جانب شما وجود دارد.

سلام بنده یک وسال نیم هست موتور قسطی خریدم و قولنامه هم دارم وسه قسط رو خواستم یکجا بدم به طرف که قبول نکرد و بنده رو اذیت کرد و گفت باید ۲۰میلیون بدی تا سند بدن بهت واینکه بنده برایشان به صورت پیامک حرف زدیم واین حرفها رد وبدل شد حالا باید چی کار کنم

 • سلام سوال خود را مبهم مطرح کرده اید اما آنچه مسلم است این است که باید مطابق به قرارداد فیمابین عمل شود و چنانچه هر یک از طرفین به آن عمل نکرد الزام وی را از دادگاه خواستار شد.

با سلام.بنده زمینی راحدودا ۱۰سال پیش فروخته ام ویک سوم پول را دریافت کردم.وقرار بر این شد تا تاریخ معینی زمین متراژ وبقیه پول را تصویه کند.اما متاسفانه نه بنده ما بقی پول را درخواست کردم ونه خریدار پیگیر تحویل گرفتن زمین شده. وباقی پول را پرداخت نکرده.الان بعد از چندین سال تکلیف این معامله چه میشود.

 • سلام موضوع شما برای پاسخ دقیق تر نیاز به بررسی مبایعه نامه فیمابین دارد اما در کل چنانچه حق فسخی برای شما وجود داشته باشد شاید بتوان این قرارداد را فسخ کرد و الا ملزم به آن خواهید بود.

سلام.بنده ی واحد آپارتمان بنام همسرم صلح کردم ( صلح نامه در بنگاه معاملات ملکی نوشتم چون سند تفکیکی نداره)از طرفی سند مادر در رهن بانک ملی هست و بانک ۱/۳ از کل سند رو تملک کرده .آیا می تونم با توجه به اینکه حق مرتهن رعایت نشده صلح نامه رو باطل کنم؟؟؟

 • طبق قانون، عقد صلح باید بصورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی تنظیم گردد و صلح عادی قابلیت پذیرش در دادگاه را ندارد

سلام دیوان عدالت اداری با عنوان ورود به شکایت رای داده است شعب بدوی  با استناد رای دیوان بدون توجه مدارک جدید رای به نفع خواهان داده است آیا شعبه بدوی ملزم و مکلف به رای دیوان اداری است

 • سلام سوال مبهم است اما بطور کلی دادگاه در رسیدگی کردن به پرونده مکلف است اما هیچ الزامی به تبعیت از رای دیوان ندارد.

سرپرستی فرزندی را قبول کردیم

برای سرپرستی دایم باید یک سوم اموال را به نامش بزنیم

سوالات زیر برام پیش اومده

۱. در صورت فوت بچه قبل از ما یک سوم اموال به نام زده شده به ما مسترد می شود ؟ 

۲. آیا کودک بعد از ۱۵ سالگی می تواند درخواست اموال کند؟

۳. در صورت پیدا شدن والدین اصلی و درخواست استرداد کودک اموال به نام کودک شده چه حکمی پیدا می کند؟

۴. اگر یک سوم اموال به نام کودک بخورد در صورت نیاز به فروش باید از دادگاه اجازه گرفت؟

۵. امکان صلح عمری به جای به نام یک سوم کردن هست؟

 • سلام طبق راهنمایی همکاران اقدام کنید همچنین بهتر هست سوالات خود را از اداره مربوطه بطور دقیق بپرسید

سلام بنده ی ماشین داشتم ک معامله کردم و مستقیم از شخص فروشنده به نام خانمم کردم وشفاها توافق کردیم ک بریم مهر ببخش ولی نکرد حالا چیکار میتونم کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام دو راهکار برای شما وجود دارد یا دادخواست رجوع از هبه تنظیم کنید یا مطالبه ثمن‌ پرداختی را داشته باشید

سلام وقت بخیر 

بنده پدرم آلمانی هست و مادرم ایرانی 

پدرم خیلی سال پیش از پیش ما رفت و هیچ خبری ازش نداریم ،من مدارک شناسایی ندارم 

آیا من میتونم‌مدارک بگیرم؟

 • سلام سوال بسیار خلاصه طرح شده ... ولی در کل امکان اخذ مدارک شناسایی برای شما وجود دارد.

باعرض سلام ، متهم به فروش مال غیر و کلاهبرداری متواری شده ،حکم جلب سیار هم از اجرای احکام کیفری صادر شده ، اما محل مخفیگاه نامشخص است ،چگونه میتوان متهم فراری مجهول المکان را به پیدا کرد ؟ ممنون از پاسخگویی شما عزیزان 

 • با سلام از اجرای احکام خواهان نقطه زنی موبایل، ممنوع الخدمات و ممنوع الخروجی همچنین مسدود کردن کارت ملی وی را خواهان شوید

 با سلام و احترام

صدور چک از حساب مسدود با علم و اطلاع از انسداد حساب که در متن چک نوشته شده باشد بابت تضمین تحویل کالا ، آیا صدور چنین چکی بلامحل و مشمول تعقیب کیفری و جزایی می شود؟

آیا صدور چنین چکی را می توان در حکم تقلب و کلاهبرداری دانست؟

با سپاس

 • سلام این نوع چک طبق تعریف قانون تجارت، چک بلامحل بوده و دارای وصف کیفری است اما عنوان کلاهبرداری بر آن صدق نمی‌کند. مگر اینکه فارغ از چک صادر شده عمل وی را کلاهبرداری توصیف کنید.

سلام یه نفر ۲سال تعلیقی داره ودوباره همون جرم رو مرتکب شده اسلحه کلاشینکف و ۲تابیسیم ازش گرفتن دوباره حکم ۲سال تعزیری قطعی بهش دادن بعد اعتراض مکرر که انجام داده سوال اینه که امکان داره زندان نره

 • سلام با توجه به سوال اینطور استنباط می‌شود که در زمان تعلیق مرتکب همان جرم شده که در این صورت علاوه بر تجمل مجازات تعلیقی، مجازات جرم دوباره تکرار شده نیز اضافه میگردد.

با عرض سلام و خسته نباشید..

ایا برای دادگاه بدوی اجرت المثل حضور همه وراث(خواهان) الزامیست و اینجانب احدی از وراث میباشم که وکالت محضری برای امور دادگاهی دارم وجودم خودم کافیست بعنوان نماینده وراث یا وکیل چون میدانم وکیل حتما باید از دادگستری باشد نماینده رو مطرح کردم 

سپاس از لطف شما

 • سلام اگر شما طرح دعوا کنید فقط نسبت به سهم الارث شما رای صادر خواهد شد بنابراین باید به وکالت از سایر ورثه به وکیل دادگستری رجوع کنید

سلام خسته نباشید..میخواستم یه طبقه سقف وستون خانه بسازم طبقه چهارم تقریبا۱ماه طول میکشه بایدکیوبیمه کنم یاچندنفر...چه بیمه ای خوبه لطفادقیق توضیح بدین که به ضررمانشه خدای نکرده اتفاقی بیفته 

 • سلام ابتدا نیاز به اخذ مجوز از شهرداری دارید سپس باید با هر کدام از کارگزاری های بیمه صحبت کرده و ساختمان و حوادث ناشی از کار را بیمه کنید.

سلام ب من  تهمت سرقت منزل  زدن

بعد 5 ماه هم از پرونده میگذره تکلیفم معلوم نیس پرونده من چیکار میشه 

 • سلام فردی که ادعای سرقت از سوی شما را دارد باید بتواند این ادعا را ثابت کند حتما پیگیر پرونده باشید

سلام بنده ۱ سال پیش با مقداری مواد مخدر طی اتفاق دستگیر شدم و به زندان رفتم بعد از چند ماه که مشخص شد چقدر باید زندانی باشم من با گذاشتن سند به مرخصی اومدم الان یک سال که برنگشتم به زندان یعنی غیبت دارم من الان میخوام یه مسافرت خارجه برم برگردم سوالم اینه تو فرودگاه به مشکل نمیخوررم ممنوع الخروج نیستم نرم به مشکل بخورم لطفا راهنماییم کنید سپاس🙏🏼

 • سلام برای استعلام ممنوع الخروجی میتوانید از سامانه ثنا استعلام بگیرید یا به دفاتر پلیس به علاوه ده مراجعه کنید.

سلام پدربزرگم زمانی که درقیدحیات بودن تمام دارایی خودش روبه اسم یکی ازبچه هاش زده وبقیه روازارث محروم کرده .اگه پیگیری کنن چیزی بهشون تعلق میگیره یانمیگیره.سپاس ازپاسختون

 • سلام افراد در زمان حیات می‌توانند هر دخل و تصرفی در اموال خود بکنند مگر اینکه با ادعای محجور بودن متوفی در زمان انتقال اموال و اثبات این امر، ابطال انتقال را درخواست کنید.

سلام من و خانومم در سال ۹۹ خانومم به دلایلی میگفت ما برای زندگی با همدیگه مناسب نیستیم و ...تا اینکه خودش گفت من مهریه نمیخوام و در قبال مهریه شما حق طلاق رو به من بده . منم برام هم پول و هم حق طلاق مهم نبود گفتم زنی که خواسته بشه بره بذار بدون اقدامات قانونی برود و حق و حقوقاتش رو هم باید داد . خلاصه ما به اصرار خانومم با یک سری توافقات رفتیم دفتر اسناد و ایشون مهریهرو بخشید و حق طلاقم من بایشون دادم و کماکان زندگی میکردیم تا اینکه سال ۹۹ درخواست طلاق  . و ما با توافق برگشتیم به زندگی ومشکلی نداریم حالا سوالی که دارم اینه که با توجه به اینکه مهریه رو کامل بخشیده برای اینکه این موضوع و برگرداندن حق طلاق به حالت اول برگردد باید چیکار کنیم ؟ممنون 

 • سلام باید با توافق یکدیگر به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و نسبت به اعاده وضع به حالت سابق اقدام کنید.

سلام و عرض ادب .شرکت با مسولیت محدود دارم که سال گذشته تیرماه تاسیس شده و مادرم با ۹۹ درصد سهامدار اصلی اون بوده . 

مادرم سال گذشته اسفندماه فوت کردن ولی شرکت همچنان کار میکنه .

اگر من شرکت رو تعطیل کنم بدهی های مالیاتی شرکت به چه نحوی باید پرداخت بشه ؟ منظورم درصد بدهی هر شخص هست .

من  مدیر عامل و صاحب امضا شرکت هستم و یک درصد سهام دارم . 

سپاس از محبت شما

 • سلام با فوت مادر، سهام به ورثه به میزان سهم الارث آنان انتقال خواهد یافت لذا میزان بدهی هر فرد به میزان و درصد سهام اوست.

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم پدرم از مادرم شکایت کرده که ۱۹ پیش به جای مادرم پول خونه رو برای خرید داده  به عنوان قرض در حالی که مامانم طلاهاش داده بود به پدرم برای خونه و الان بدون هیچ مدرکی که نشون بده قرض و فقط چک هایی رو داره که به فروشنده خونه داده سوالم اینه که ایا میتونه پولو بگیره از مادرم و اینکه اگه میتونه خسارت تاخیر تادیه از چه زمانی محاسبه میشه ؟
ممنون میشم جواب سوالم رو بدین با تشکر

 • سلام پدر شما باید ادعای خود مبنی بر دادن قرض به مادر را ثابت کند. خسارت تاخیر تادیه از زمان مطالبه طلب و عدم‌پرداخت از سوی بدهکار محاسبه میگردد در صورتی که پدر شما قرض به مادر را ثابت کرد مادر شما باید با شهادت شهود و سایر ادله فروش طلاهای خود را به اثبات برساند.

من بعنوان یک بنا روزمزد نزد پیمانکاری که کار رو بصورت متری برداشته بود کار میکردم پس از پایان کار برای لکه گیری کار که جزو کار کارفرما کار میکردم که دچار حادثه شکستگی پا شدم و شکایت کردم که کارفرما قبول هزینه ودیه منو نداره من چه کاری میتونم انجام بدم؟؟

 • سلام‌چنانچه شکایت کرده و کارفرما محکوم به پرداخت دیه شده است باید از قسمت اجرای احکام دادگستری تقاضای جلب وی را داشه باشید.

سلام  شخصی ازبنده وسایل  قرض می‌کرده و زمانی که سرنصب بوده خانمش ازمن قرض می‌گرفته براش سرکار می‌برده بعد مدتی پول من نیاوردن که من از هر دو شکایت کردم که شورا آقا رو محکوم و خانم رد کرد ولی آقا و خانم تورای شورا گفت که ما از مغازه یشون جنس بردیم چون خانم رفته از من وشاهدینم اعادا حثیت کرده که قاضی برای ما منع تعقیب زده و دوباره اعتراض کرده باز مجدد رفته ازمن شکایت کرده همین موضوع رو منم تمام مدارک روپرونده گذاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام به اصرارهای خود ایشان در پرونده شورا استناد کنید مضاف بر اینکه رسیدگی دوباره اعتبار امر مختومه داشته و قابل رسیدگی مجدد نیست.

سلام؛من بمدت ۱۳ماه در شرکتی خصوصی مشغول بکار بودم،دو ماه پیش کارفرما خلف وعده کرد و حقوق من را افزایش نداد؛منم بصورت کتبی استعفا نامه نوشتم و از تاریخ استعفا نامه یکماه در شرکت حضور داشتم و سپس ترک کار کردم!

از روزی که استعفا نوشتم کارفرما حق و حقوقم رو پرداخت نکرد و در نهایت سفته هام رو نداد و تسویه نمیکند و ادعا میکنند کار هارا تحویل نداده ام درصورتی که من تمامی کار ها را تحویل داده و امضا گرفتم!

نسخه ای از قرارداد ندارم اما سابقه بیمه دارم،رسیدی هم از سفته ها ندارم!

ایا شکایت کنم میتوانم سفته ها و حقوقم را بگیرم!؟اگر کارفرما ادعای خسارت کند میتواند سفته ها اجرا بگذارد؟

 • سلام دعوی خود را از طریق اداره کار پیگیر شوید

  از آنجائیکه رسیدی برای دادن سفته ها ندارید بهتر است مراتب را طی ارسال اظهارنامه اطلاع داده و سپس خواهان استرداد لاشه سفته شوید یا شکایت کیفری خیانت در امانت مطرح کنید.

سلام 

یه سوال داشتم ایا میتونم زندگی نامه افراد موفق خارجی رو از زبان خودشون بنویسم با توجه به اینکه نمیدونم زنده هستن یا نه؟؟؟؟؟؟ 

کتابم الکترونیکی هست 

 • سلام زندگی نامه افراد متعلق به ایشان بوده و در صورت زنده بودن از خود ایشان و در صورت وفات از وراث وی باید کسب تکلیف شود.

سلام .من طی یه معامله خرید وفروش سنگ پشت چک را امضا کردم وفاکتور هم صادر شد به نام اون شخص ایشان چکهای مشتری به صاحب کالا ثبت کردن اما وصول نشد خود ایشان هم کالا را که سنگ ساختمانی بود تحویل گرفتن ودیگر جواب تلفن ندادن صاحب کارخانه از من شکایت ومن هم محکوم شدم .ایا میتوانم از طریق فاکتور طرح شکایت کلاهبرداری بنمایم 

 

 • سلام عنوان کلاهبرداری در خصوص این موضوع صدق نمی‌کند فقط میتوانید به صاحب حساب برای مطالبه وجه پرداخت شده مراجعه کنید.

با سلام و احترام

بنده تو یک شرکت مهندسی عضو هیات مدیره و سهامدار بودم البته 3سال پیش بعلت اختلاف مالی از هیات مدیره انصراف دادم ولی سهامدار هستم و از همون سال تاسیس تو کار نقشه تو شرکت کار کردم بعد کمک حسابدارمون بودم الان حدود 70میلیپن از سال 98به من بدهکار هستن ولی متاسفانه چون هیچ سندی در دست ندارم شکایت کردم ولی اداره کار می گه عضو هیات مدیره بودی با وجود دادن قرارداد و بیمه بازم رای به نفع اونها صادر شده چیکار باید بکنم.ممنون

 

 

 

 • سلام چنانچه فرصت دارید به رای صادره اعتراض کنید و حتما از وکیل دادگستری در این زمینه کمک بگیرید.

با سلام کارت بانکیه بنده سرقت شد و با آن کلاهبردا ی کردند بعد 2روز جلویه حساب را بستم چون به جمعه برخورد کردم کار از کار گذشته بود الان جلویه حساب بنده بسته شده چون شاکی دارم همان کسی که از حسابش کسر شده شاکیم است آلان باید چه کار کنم  راه کار میخام با تشکر

 • سلام به استناد شهادت شهود از خود رفع اتهام کنید.

 سلام.سال 91بعد از درخواست مهریه من .همسرم زمینی و که به نامش بود با مبایعه‌نامه به نام پدرش زد و پدرش وارد دعوی ثالث شد  .در مبایعه‌نامه به جعل تاریخ سال 88نوشته شد .بعد از رفع توقیف دو ماه بعد همسرم ملک را به نام مادرش سند زد .و همسرم با مبایعه‌نامه همان ملک را برای دخترمان خریداری کردند و یک سال بعد همسرم   و پدرش  فوت کردند.. برادرشوهرم با داشتن یک برگ از مبایعه‌نامه فروش زمین به پدرش.شکایت کرده که زمین متعلق به پدرمان بود و نباید برادرم به نام مادر سند میزد.آیا من میتوانم با مراجعه به کارشناس اثبات کنم مبایعه‌نامه در سال 91,برای فرار از مهریه من تنظیم شده و جعلی بود .و به این شکل صوری بودنش و ثابت کنم? 

 • سلام با ارائه اسناد و مدارک قابل اثبات است.

سلام ایا خانمم جهزیهاش روبرده ومن صورتجلسه کرده ام که راضی به زندگی کردن نیست چند نفر امضا کرده اند ایا نفقه به او تعلق میگیرد یانه ومنرو راهنمایی بفرمایید که برای اینکه نفقه تعلق نگیرد چکار بکنم

 • سلام برای اینکه نفقه به وی تعلق نگیرد مستلزم طرح دعوای الزام به تمکین از جانب شما و عدم تمکین زوجه است که در این صورت زوجه ناشزه محسوب شده و نفقه به وی تعلق نمیگیرد.

سلام وقت بخیر 

ببخشید من دو ماه میشه همسرمو طلاق دادم و مهریه هم با یه فقره چک به مدت سه ماهه پرداخت کردم این مدت سه ماه که دادگاه میزاره واسه رجوع 

به چه دلیلی هست یعنی میتونیم صیعه طلاق رو باطل کنیم هر کدام و اگه من بخام صیغه طلاق رو باطل کنم و خانم رضایت نداشته باشن باید چیکار کنم

طلاق ما هم توافقی بوده و خانم  تقاضای طلاق داشت نه من 

ممنونم بابت پاسخگویی و جوابتون 

 • سلام از آنجایی که طلاق شما توافق است لذا رجوع و ابطال رای طلاق نیز با توافق طرفین امکانپذیر است.

با سلتم بنده با ارائه یک وکالت نامه مدت دار در سال ۹۵ مدرک تحصیلیمو به عنوان امتیاز آور به یک شرکت دادم و الان به خاطر بدهی همان شرکت به تامین اجتماعی و دارایی همه حسابهام حدود سه سال است مسدود هستن. چطور می تونم جهت خروج از شرکت اقدام کنم.

سه بار اظهار نامه رسمی به مدیر عامل و مالک شرکت ارسال کردم ولی جواب نمیدن

 • سلام نوع شرکت مشخص نشده که از کدامیک از شرکت‌های تجاری است همچنین برای اظهار نظر دقیق تر باید مستندات ارائه و بررسی گردد.

باسلام وقتتون بخیرمن حدودبیست روزپیش ماشینی راخریدم که فروشنده بابت مخارج انتقال سندمثل مالیات وعوارض که برعهدش بودگفت خودت بپرداز فیشش رابرام بفرست بهت میپردازم حالا بعداز 20روزمیگه نمیدم اگه میخای بیافسخ کنیم چطوری پول مالیات وعوارض راازش بگیرم پول ماشینم کامل پرداختم ممنون؟؟؟ 

 • سلام به استناد پرینت وجه پرداختی و شهادت شهود دادخواست مطالبه وجه اقامه کنید 

با سلام و عرض ادب 

شوهرم  من و دخترم را مدتی از منزل بیرون کرده وقتی درخواست نفقه دادم ایشون عدم تمکین مطرح کردند میخاستم بپرسم بنده که منزلی برای سکونت ندارم چطوری باید ثابت کنم که این آقا اصلا منزلی برای من آماده نکرده است و آیا این آقا هر وقت دلش میخواست می‌تونه عدم تمکین بزنه یعنی این عدم تمکین ها اگر یک بار رد بشه بار بعد هم می‌تونه بزنه

 • سلام در جلسه رسیدگی به نداشتن منزل اشاره کنید و خواهان تهیه منزل شوید و به عدم پرداخت نفقه از جانب ایشان اشاره کنید همچنین می‌توانید دادخواست مطالبه نفقه تنظیم کنید.

سلام وقت بخیر....زنی که مهریه ش قسط بندی شده باشه و قصد طلاق گرفتن نداشته باشه و اما مرد دادخواست طلاق بدهد آیا تا تمام نشدن مهریه میتونه طلاق بدهد؟یعنی موقع طلاق باید تمام و کمال مهریه پرداخت شده باشه؟؟؟

 • سلام بله امکان تقاضای ازدواج از جانب مرد وجود دارد و پس از طلاق هم ملزم به پرداخت حقوق مالی زوجه خواهد بود.

سلام

 مالک ملک همجوارمان اقدام به ساخت دیوار غیرمجاز و غیرقانونی خطرساز  نموده است و در شهرداری شکایتی هم نسبت به این موضوع مطرح نمودیم و شهرداری پس از بررسی توسط کارشناسانش به مالک ملک همجوار اخطار تخریب و اعاده دیوار به حالت سابق را داد ولی مالک از تخریب دیوار خودداری نمود و خود شهرداری قریب به یکسال هم اقدام به تخریب دیوار نمی نماید

اگر بخواهم از طریق دادگاه اقدام نمایم چه دعوایی و به طرفیت چه کسانی مطرح نمایم؟ این دعوا مالی است یا غیرمالی؟ چنانچه ملک ما مشاع باشد همه ی مالکین ملک مشاع باید دعوا را طرح نماییم یا یکی از مالکین ملک مشاع میتواند دعوا را در دادگاه مطرح نماید؟

 • سلام ابتدا با ارائه دادخواست تامین دلیل به شورای حل اختلاف، خواهان بررسی وضعیت دیوار و خطرات احتمالی آن شوید سپس به استناد تامین دلیل دادخواست الزام همسایه خطاکار به رعایت مقررات ایمنی و ساخت مجدد دیوار را خواستار شوید.

سلام

متاهلم ولی زندگیم دوام زیادی نداره و چند وقت دیگه منجر به جدایی کامل بشه نمیدونم واز طرفی پدرم پیر شده و بازنشسته. ترس از این دارم که من که نه بیمه دارم نه درآمدی اگر بعداز فوت پدرم طلاق بگيرم حقوق ماهانه او به من تعلق نگیره و من نه خانه ای و نه درآمدی داشته باشم و دوفرزند که آواره خواهم شد

آیا می‌شود از همسرم  طلاق بگيرم و صیغه 99 ساله او شوم تا حقوق پدرم به من برسد. اگر صیغه شوم دیگر از همسرم چیزی به من ارث نمیرسد شاید بخاطر بچه ها مجبور شوم با او بمانم اگر بمانم بعد صیغه او می‌تواند همسر دیگری بگیرد؟

 

 • سلام برای اینکه از مستمری پدر استفاده بکنید باید از همسر خود جدا شوید در عقد موقت توارث بیت زوجین وجود ندارد و همسر شما می‌تواند ازدواج مجدد داشته باشد

سلام امکان محاسبه دیه صدمات . کبودی شانه سمت راست یک نیم هزارم دیه کامل.شکستگی استخوان ترقوه سمت راست چهار صدم دیه کامل.کوفتگی غده ادرنال بیست و پنج صدم درصد دیه کامل.شکستگی دنده اول سوم چهارم پنجم ششم هفتم هشتم نهم غیر محیط قلب هشت صدم درصد دیه کامل. آسیب نسوخ نرم قفسه سینه پارشنیم ریه دو صدم دیه کامل وجود دارد؟ ممنون میشم بفرمایید 

 • سلام بهتر هست برای محاسبه دقیق تر دیه صدمات پس از صدور رأی دادگاه به قسمت اجرای احکام دادگاه مراجعه کنید

سلام خسته نباشید

بنده نزدیک به دو سال است که با خانومم جدا زندگی میکنم و یک پسر چهار ساله داریم که حضانت بچه با منه،مهریه هم پرداخت کردم و طبق نظر قاضی سالی یک عدد باید پرداخت کنم و در مورد رای دادگاه برای تمکین هم با من است و من الان میخوام ازدواج کنم میخواستم بدونم برای ازدواج مجدد چه مدارکی باید داشته باشم و یا میتونم یا نه؟

همسرم تمکین نکرده و نفقه هم بهش تعلق نمیگیره،فقط مهریه میدم بهش

اگه میشه یه راهنمایی کنید،مرسی

 

 • سلام دادخواست تجویز ازدواج مجدد تنظیم کرده و با استناد به رای ترک انفاق ناشزه بودن وی را عنوان کنید.

ضمن عرض سلام.پدرم سال ۹۶ملکی فروخت که ثمن‌ معامله ماشین توسان بود.باتوجه باینکه ملک سندخورده وچنددست معامله شده شخصی بعنوان مالک ماشین شاکی شدودادگاه ماشین رابه شاکی داد.پدرم ۲سال پیش برحمت خدارفت.حالامامیتونیم ازخریدارملک بعنوان کلاهبردارخریدوفروش مال غیرکرده شاکی شویم باتوجه به گذرزمان.؟ازراهنمایی شمامتشکرم.

 • سلام میتوانید با اثبات ادعای خود در دادگاه حقوقی خواهان مطالبه قیمت روز ملک شوید.

سلام پدر و مادر آلزایمری دارم‌ برادر بزرگم ازالزایمری ايشان سوي استفاده کرده هر دومنزل ايشان بدون‌ دیناری پرداخت کند صاحب شده حال که‌ حدود شش ماه ازتنظیم سندانتقال می‌گذرد پزشکقانونی هم جوابگو نیست چکنیم لطفا راهنمایی بفرمایید

 • سلام میبایست از طریق دادخواست اثبات حجر پدر و مادر خود، آلزایمر ایشان را ثابت نموده پس از اثبات این موضوع ابطال اقدامات برادر را از دادگاه بخواهید.

۱..یک مغازه دارم واقع مشهد ، گل شهر 

میخواهیم جواز فعالیت بگیریم لطفا رهنمای ام نماید .

کجا باید مراجعه نمایم ، مصارف جواز یک ساله و یا دایمی چند تمام میشه ؟

  ۲.. مهاجرین افغانی آنهایکه جانش در خطر است و به کشورش رفته نمیتاند آیا دولت ایران برای این اشخاص ویزه شانرا  بشتراز  ۳ ماه تمدید میکند یاخیر .

وکلای محترم لطفا یک معلومات برایم ارائه فرماید دست تان درد نکند .

بااحترام

 

 • سلام میبایست در خصوص سوالات خود به صورت حضوری از وزارت کار یا وزارت امور خارجه پیگیر باشید.

سلام وعرض ادب ممنون میشم لطف کنید جواب سوالمو مطرح کنید ۵ماه پیش خانمم رفته خونه پدرش پسر بزرگموانداختن بیرون من نگه میدارم منزلی که خریده بودم بخاطر زندگی مشترکمون بنام خانمم کردم حالا منو پسرم خونه دوستم میخوابیم جایی یا کسیو ندارم وسایلای منزلموبردن خودم خریداری کرده بودم گیف ولباس وکتاب پسرمم داخل هستش مدرسه ۲هفته است نمیتونه بره چیکار میتونم بکنم قفلارم عوض کرده پدرزنم وورود به عنف یا خانه دیگری پدرزنم شکایت کرده از من میتونه این شکایتو بکنه ممنون میشم راهنماییم بکنین تشکر

 • سلام چنانچه برای وسایل خانه فاکتوری وجود دارد به استناد آنها دادخواست استرداد تنظیم کنید.

  برای شکایت مطرح شده نیز باید دلیل کافی و متقن وجود داشته باشد.

  بهتر است در پرونده خود از کمک یک وکیل دادگستری استفاده کنید. 

با سلام سوالی داشتم ، تفاوت راه حل های مسئولیت مدنی در مواد ۵۲۶ و ۵۲۸ و ۵۳۳ ق. مجازات اسلامی چیست؟

 • سلام اگر به صورت موردی و در خصوص موضوع خود بیشتر توضیح می‌دادید بهتر بود.

با سلام

حدودا 5سال پیش به دلیل بیماری سخت توسط پزشک معالجم حدود14 ماه استراحت مطلق واستراحت درمنزل داشتم ومحل کارم رابه دلیل عدم اطلاع ازقوانین کار ازاین موصوع مطلع نکردم وبعداز7ماه کمیته انضباطی مغرضانه تشکیل دادندومرابازن ودوبچه بعداز17 سال سابقه براحتی وبدلیل عدم حضوربیش از6 ماه درمحل کار بارعایت ماده 27 قانون کاراخراج کردند وزندگی مرا نابود کردند البته هنوزتسویه حساب نکرده آن.لطفا مراجهت بازگشت بکار راهنمایی کنید.

محمود عسگری 

 • سلام امکان طرح دعوی در اداره کار و همچنین در محل کار با استناد به مدارک پزشکی و... به کار خود برگردید.

سلام.مالک بااستنادبه قراردادمشارکت در ساخت،که باسازنده داره در اول قرارداد،یک واحد از سهم خودش را به علی در عوض دو واحد کوچک فروخته و مبلغ 200ملیون نیز موقع تحویل در آذرسال بعد از علی چک گرفته.

مقررشده که علی تا آخر آبان امسال دو واحد خود را به مالک تحویل نماید مشروط به اینکه اسکلت ساختمان نیز به اتمام برسد.

مالک و علی مبلغ500ملیون وجه التزام نزدیکدیگرسپردند.

حال سازنده تعهداتشو اجرا نکرده و علی میخاد چک مالک را به اجرا بذاره.

ضمنا سازنده نیز از بابت خسارت وجه التزام نزد مالک سپرده؟ 

چه خواسته و چه راهی پیشنهاد میدین تا علی و مالک به وجه التزام خود برسن؟

 

 

 

 

 • سلام طبق وجه التزام تعیین شده در قرارداد، دادخواست مطالبه وجه التزام قراردادی و الزام به انجام تعهد تسلیم کنید.

سلام وقت بخیر. اگر حق طلاق رو بصورت محضری و‌رسمی بگیرم میتونم راحت جداشم؟ توافقی و چه تشریفاتی دارد لطفا راهنمایی بفرمایید

 • سلام بهترین و راحت ترین راه برای طلاق داشتن وکالت تام و بلاعزل با حق توکیل به غیر میباشد .

سلام  در جریان واگذاری گربه  به شرط امانت و اینکه یک هفته دست امانت باشه و ما ببینیم شرایط نگهداری دارد یا نه و مطلع شدیم تو این مدت فروخته شده گربه ام 
و در جریان رفتن و صجبت کردن با آنها  مورد ضرب و شتم و تهمت و تهدید و توهین قرار گرفتیم و با رفتن به کلانتری شکایت کردیم آنها تا به امروز 12 روز گذشته شکایتی نکردن و حالا در جریان شکایت ما طرف مقابل شکایت کرده است و امروز به کلانتری رفتیم گفتن تو این مدت 12 روز رفتن شاهد درست کردن  و ما مورد ضرب و شتم قرار گرفته و ما گفتن ما گربه گرو نگه میداریم تا رضایت بدید یا دادگاه برگزار بشه گربه مورد آزار قرار دادن قبل دادگاه گربه با حکم دادگاه پس بگیرم میخواستمن کمکم کنید چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام هر ادعایی نیاز به اثبات دارد لذا باید بتوانید هم شما و هم ایشان ادعای خود را ثابت کنند در خصوص پس گرفتن شکایت هم بستگی به خود شما و شناخت از آنها دارد.

با سلام من از همسرم جدا شدم ودر حضور وکیل وی و وکیل بنده توافق در مورد مهریه کردیم با رای دادگاه 5عدد سکه پیش پرداخت وچهار ماه نیم سکه والبته اعسار من توسط دادگاه پذیرفته شد بعد توافق کردیم ومن هر چهار ماه اقساط مهریه را به خانمم پرداخت میکنم و ازش رسید میگیرم آیا بعدها درآینده ایشان میتواند با وجود دادن اقساط مهریه سهم الارث بنده را توقیف کند

 • سلام بله نسبت به مابقی مهریه هر زمانی که مالی از شما یافت شود قابل توقیف است.

سلام خسته نباشید

همسرم ازسال۹۷منزل راترک کرده و وسایلش روهم بدون اجازه دادگاه برده طلب نفقه کرد .. نفقه بهش تعلق نگرفت خیلیم سرسخته ک مهرش روبگیره ومن برای ازدواج مجدد درخواست دادم ودادگاه فروردین ۱۴۰۱قبول کرد ک ایشون اعتراض کردن و بعد۵سال گفتن من میخام بیام زندگی کنم الان ۲۰/۸/۱۴۰۱اومده بعد۲هفته طلب نفقه و من رومیکنه

 براش منزل فراهم کردم میخواستم بدونم واقعا من الان باید خرج ایشون روبدم بعد۵سال؟؟؟؟

چرااصلا بعد۵سال  باید باهاش زندگی کنم؟؟میشه یه راه حل بهم بدید!!چطوربگم من زنی ک ۵سال ول کرده رفته رونمیخام

 • سلام‌طبق قانون حق طلاق با مرد هست بنابراین شما بدون دلیل میتوانید وی را طلاق بدهید اما باید حقوق مالی وی از جمله مهریه را پرداخت کنید که البته میتوانید با اثبات اعسار خود مهریه را به صورت اقساط پرداخت کنید.

سلام خسته نباشید من دردادگاه تجدیدنظر قبل از 20 روز اعتراض زدم ودر دادگاه تجدیدنظر اصفهان ثبت شد میخاستم بدانم چند روز بعد از تثبیت رای نهای وقطعی می‌شود چند روز دیگه طول می‌کشد قبلا دادگاه کیفری بود ممنون میشوم

 • سلام این مورد قابل پیش بینی نیست و به موارد بسیاری بستگی دارد.

سلام خدمت وکلای عزیز من در یک پرونده ضرب وجرح عمدی در دادگاه بدوی برائت گرفتم الان شاکی اعتراض کرده وتازه فهمیدم دادستان هم  اعتراض کرده اولا میخواستم بدونم چون که دادستان اعتراض کرده نقض رای در تجدید نظر احتمالش بیشتر می شود ویانه فرقی نمیکندوسوال۲ من درچنین  شرایطی باید چه کنم که رای نقض نشه ممنون

 

 • سلام چیزی که برای شما مهم است نحوه دفاع در مرحله تجدید نظر است و تفاوتی ندارد که چه کسب نسبت به رای تجدیدنظر خواهی کرده است بنابراین بهتر است لایحه دفاعیه قابل قبولی تنظیم کنید.

من حدود ۱۰ساله که ازدواج کردم والان اعتیاد دارم به هرویین وشیشه و همسرم سر ناسازگای میزنه و میخواد جدا بَََشه منم میگم میرم ترک میکنم ولی قبول نمیکنه ما دوتا بچه هم داریم و اضلا د وست ندارم جدا شم چیکار کنم که نظرش عوض شه

 • سلام صرف عنوان اینکه قصد ترک کردن دارم کفایت نمی‌کند شما باید در عمل نسبت به ترک اقدام کرده و زندگی خود را حفظ کنید و الا با اثبات این موضوع در دادگاه، عسر و حرج زوجه ثابت شده و با درخواست وی موافقت خواهد شد.

سلام با چه موضوعی باید از کسی که یه نفرو بیهوش کنه حالا باقرص خواب یا هرچیزی دیگه،وهربلایی بخواد سرش بیاره وفیلمش بگیره وپخش کنه باید شکایت کرد ؟لطفا جوابمو بدین.ممنون و مجازاتش چیه؟

 • سلام باید ابتدا با مراجعه به پزشکی قانونی نسبت به ثبت آثار جرم صورت گرفته اقدام شده و سپس نسبت به شکایت تجاوز به عنف اقدام کنید.

درود برشما وقت بخیر مدت سه ماهه است که توسط شخصی که دارای سایت فروش لوازم‌خانگی است یکدستگاه یخچال تحویل درب منزل شخصی در شهرستان گردید ولی متاسفانه مابقی حساب که قرار بوده ظرف ۳ روز پرداخت نمایید به سه ماه طول کشیده حالا صاحب سایت فروش لوازم‌خانگی خانگی می گویید بیایید رسید بگیرید که هر زمان مابقی حساب خواستم پرداخت کنم با پول تاخیر آن پرداخت گردد خواستم در این مورد راهنمایی که چطور رسیدی اخذ گردد که محکمه پسند و قابل پیگیری باشد از راهنمایی شما سپاسگزارم 

 • سلام از طریق دفاتر اسناد رسمی اقدام کرده و نسبت به ثبت آن اقدام کنید.

دفترخانه بدون وجود مدرکی وکالتی نوشته که دونفر بعنوان ورثه یه شخص به یه نفر وکالت دادند جهت فروش سهم الارث و بعد از تنظیم وکیل سند کپی حصر وراثت به دفتر داده که کلا مشخص هست که موکلین نمی تونند وارث باشن .اشتباه نوشتن مسئولش دفترخانه هست یا نه مگر دفترخانه نباید با رویت اصل مدارک سند بنویسد

 • سلام خواسته ابطال وکالتنامه تنظیمی به استناد مواردی که ذکر کردید خواهان شوید. و پس از آن ابطال عملیاتی که بواسطه وکالتنامه انجام شده

عرض ادب و احترام 

بنده بخاطر گرفتن ارث شوهرم مطالبه مهریه کردم ولی نامادری ایشون قبل از من ملک را توقیف کرده و بعد من توقیف کردم الان بعد از چهار سال هنوز حاضر نمیشه برای ارزیابی مهریه ش ک بعد من مهریمو بگیرم لطف میکنید راهنمایی کنید من در صورت وجود این مال خودم مستأجرم میتونم طلب خسارت از این خانم بکنم؟ چون داره وقت کشی می‌کنه ک ارث رو به ما نده 

ممنون میشم راهنمایی کنید

 

 

 • سلام ابتدا درخواست خود را به اداره ثبت بنمایید و خواهان مزایده شوید اداره ثبت با حفظ حقوق توقیف کننده مقدم اقدام خواهد کرد.

سلام و عرض ادب .بنده ۳۰ سالمه و ۹سال ازدواج کردم.من مشکل اعتیاد داشتم والان متادون مصرف میکنم تا کم کم کمترش کنم و به امید خدا همین متادون هم کنار بذارم .خانمم منوترک کردورفت به خونه پدرش الآنم دیدم حسابام مسدود شده که فهمیدم مهریه اجراگذاشته .بنده چند ماهه پیش یه خونه خریدم که هنوز سندش نیومده وخریدش به صورت محضری هست تا پس از پایان کار سند صادر بشه.من خونه رو به نام خانمم کردم .حال میخواستم ببینم. باید چکار کنم آیامیتونه ازم جدابشه؟ ❤️🌹 

 • سلام زوجه برای گرفتن رای طلاق باید بتواند عسر و حرج خود را ثابت کند میتوانید با اثبات اینکه به همسر خود علاقه داشته و منزل را به نام وی کرده اید و همچنین در حال ترک اعتیاد خود هستید از صدور رأی طلاق جلوگیری کنید.

سلام ، وقت بخیر ، علیه شخصی دادخواست ابطال سند داده ام ، ولیکن متاسفانه در ستون خواسته شماره چاپی سندی را که می خواهم باطل شود اشتباه نوشته ام ، حالا باید چی کار کنم ؟ آیا دادخواست من رد می شود ؟

 • سلام میتوانید تا اولین جلسه دادگاه طی لایحه ای نسبت به رفع اشتباه اقدام کنید.

سلام.  آپارتمانی در پردیس اجاره داده ام.   مستاجر به شخص دیگری اجاره داده.   مبلغ پول پیش بیست تومن هست.  و ماهیانه هفت تومن.  که الان پس از سه ماه اجاره نداده     طی جلسه با مستاجر با ایشان قرارداد فسخ نوشتیم که تا یکم آذر تخلیه کنه و نکرده.    طی جلسه دیگری با متصرف (بدون حضور مستاجر اصلی) تک  برگه ای تنظیم شد که مقرر شد ایشان ملک را سوم آذر تخلیه کند.    امروز پس از مراجعه به آپارتمان متصرف گفت تا پولم را از مستاجر نگیرم نمی‌رم.   ضمنا مستاجر قراردادش (بدون کد رهگیری) را در دفتر املاک جا گذاشت و قرار داد ندارد. متصرف هم از ما برگه ای ندارد.    ممنون از راهنماییتون  

 • باید بررسی شود که آیا مستاجر حق اجاره دادن ملک را داشته یا خیر. در هر حال میتوانید با توجه به توافق بوجود آمده الزام وی به تخلیه را خواهان شوید.

با سلام

مجاور خانه ویلایی ام یه کوچه ۳متری بن بست به طول حدودا ۶۰متر است که  ۵خانواده در ان سکونت دارند وما هم سه پنجره در طول خانه به داخل کوچه داریم اکثر شبهاتا پنج الی شش ماشین در طول کوچه وپشت پنجره های ما پارک می نمایند به گونه ای که هرموقع از شب یا صبح هرکدام بخواهندبیرون بیایند بایدهمه ماشینهای پشت سر راجابجا نمایند و بعد به داخل کوچه بر گردند این ماشین بازیها وصداهای مربوطه ان وآژیر ودود حاصل از انها و..... کمترین اسایش را برای ما نگذاشته خواستم ببینم از نظر حقوقی حق پارک ماشین با این تعداد واین وضع را دارند؟ و ما از نظر قانونی حق اعتراض داری؟ 

با تشکر  

 • سلام قانونا مالکیت کوچه بن بست متعلق به ساکنین آن کوچه است بنابراین بهترین کار شکایت مزاحمت با اسناد و مدارک همچون شهادت شهود میباشد.

سلام بنده با شخصی مشارکت در ساخت داشته ام،سازنده ۳,۶دانگ داشتن مالک ۲,۴

وکالت کاری بلا عزل و تقسیم نامه به سازنده داده ام برای تفکیک و تقسیم

اما سازنده طبق سهام تفکیک نکرده و از هر واحد که متلعق به مالک است در حد ۱دانگ به نام خود کرده،من چه کاری میتوانم انجام بدهم؟

 

 

 • سلام حتما به وکیل دادگستری رجوع کنید چنانچه تقسیم نامه وجود دارد باید دادخواست الزام به انجام تعهد طبق تقسیم نامه و ابطال عملیات تقسیم را مطرح کرد

سلام،من دوسال پیش در یک معامله ملک که به صورت تهاتر انجام شد حضور داشتم ،معرف مالک گاوداري به واسطه ای بنام آقای آدینه،که بازمین تهرانسر تهاتر کنند ،بعد انجام معامله  وقتی رفتم برای اقدام به سند تک برگ مشخص شد معارض داره  البته آنها قبلش تو دفترخونه استعلام داشتن سالم بود ،مالک تهرانس اود قولنامه اول رو پاره کرد و گاوداري با۳۰۰تن توتون معامله کرد که من حضور نداشتم،مالک گاوداري بعداز مدتی قرارد رو فسخ کرد و من سند گاوداري بهش برگشت دادم،من این وسط قرار بو یک ماشین و۵۰۰میلیون پول  بگیرم که فقط ۲۰میلیون دادن وحالا هم بعداز دوسال همش تهدید به شکایت می کنند تازه من برای خسارت اینها یک ملک توی انزلی براشون برداشتم،میخواستم بدونم من چیکار کنم که از شر اینها راحت بشم ،ممنون

 • سلام متاسفانه بسیار مبهم عنوان شده و متوجه سوال شما نسدم

سلام.تقریبا ۱ ماه پیش من با خودروی پدرم تصادف کردم،و سرعت ۲تامون زیاد بود ولی یک لحظه کنترل فرمان از دستم خارج شد و از کنار به سپر عقب پراید برخورد داشتم که موجب شد خودروی پراید به سمت چپ منحرف بشه و به جدول و بعد به یک درخت برخورد کرد.ابتدا ایستادم ولی خیلی ترسیدم و صحنه را ترک کردم.
وقتی از حال آن شخص که با او تصادف کردم جویا شدم فهمیدم خوشبختانه حالش خوبه ولی دستش شکسته بود و مدتی در بیمارستان بوده.
البته شکایت کرده و می خوام بدونم چه حکمی برای من در نظر گرفته می شود؟
در سامانه ثنا این جمله گفته شده: پرونده با علت طرح رسیدگی بدوی نسبت به خواسته مطالبه خسارت در تاریخ فلان ثبت گردید
تا الان هیچ تخلفی از طرف من صورت نگرفته بود

 • سلام خواسته حقوقی مطالبه وجه خسارات وارد شده به خود را مطرح کرده که جنبه کیفری ندارد.

باسلام.بنده خانومی هستم ۶۵ ساله که ازدواج دوم به صورت عقدی کردم و بعداز ۱ سال زندگی همسرم من رو فرستاد کرج بچهام رو ببینم و بعداز گذشت چند روز متوجه شدم دادخواست طلاق داده!بنده مهرم ۵ سکه عندالاسطتاعه هستش و همسرم بازنشسته بانک صادرات هست و حقوق بگیر است.آیا با توجه به حق طلاقی که مرد دارد میتواند با دادخواست طلاق از من جدا شود؟یا این ۵ سکه اعسار بزند و اقساطی بدهد؟یا اینکه چون دادخواست از جانب اوست باید تمام مهر را یکجا پرداخت کند؟

و بنده چگونه میتوانم اساسیه خودم را از منزلش برگردانم؟آیا برای بازپس گیری اسبابم باید شکایت کنم؟

 • سلام ایشان می‌تواند مدعی اعسار شود و شما باید با دلایل متقن مانع پذیرش اعسار وی شوید. برای بازپس گیری وسایل دادخواست استرداد جهیزیه ثبت کنید البته شاید با ارسال اظهارنامه این مورد قابل حل باشد.

سلام چطور می توانم سند ماشینی که می خواهم خریداری کنم را به نام فرزند ۱۱ ساله ام بزنم ؟ پلاک هم به نام او می شود ؟ موقع فروش مشکلی پیش نمی آید ؟

 • سلام شما بعنوان ولی فرزند حق خرید و فروش برای وی تا سن قانونی را دارید 

🙏سلام،به وکلای عزیز، در صورتی که خانم بنده بخاطر خیانت و عضو شدن درباند فساد و قاچاق مواد بنده و پسر ۲ساله ام را یهویی بدون هیچ اطلاعی رها و رفته من هم توسط پیام رسانهای اجتماعی که از سیم کارتم باز کرده بود تونستم متوجه داستان حضورش در این باند خلاف بشوم که روابط نامشروع نیز داشته و حال حق حضانت در قبال بخشش مهرش را میخواد خواستم بدونم در این مورد جرمی متوجه اش نمیشود که دست ب همچین کارهایی در حین متاهلیت زده پیامها و تصاویری هم از پیغامهایی که ارسال میکردن موجوده

لطفا راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم

 • سلام میتوانید به جرم روابط نامشروع از ایشان شکایت کرده و با اثبات این موضوع از ایشان سلب حضانت نمایید برای جرم قاچاق وی، میتوانید دادستانی را مطلع کنید.

باسلام وقت بخیر بنده حدودا شش ماه پیش به دلیل یک سری از شرایط مالی ووام بدهی مجبور به گرفتن پول سودی شدم وچک دادم .ودر موعد مقرر اصل پول را مهیا کردم ولی سودآن را نه وطرفم راضی نشد وکل پول رامیخواست وچک من رابرگشت زد خلاصه تقاضا اعسار دادم واعسار من به دلایلی نامشخص رد شد ..ویگ چک دیگم دریک تاریخ دیگم دارم که اونم برگشت زده وبرای اونم تقاضا اعسار دادم .میخواستم ببینم اگر از نزول دادن این آقا من صحبت کنم یا یک دادخواست مبنی براین بدم که نزول داده .آیا برای خودم مشکل سازی میشود ..چون به نظر خودم شاید بترسد وبه اصل پول راضی شود .ممنون میشوم پاسخ دهید

 • سلام طبق قانون ربا دهنده و ربا گیرنده مجرم بوده و مجازات خواهند شد اثبات ربا کار دشواری است و اثبات اضطرار شما در اخذ ربا نیز دشوار میباشد چنانچه بتوانید با ادله محکمه پسند مثل شاهد، پیامک و... قاضی را مجاب کنید امکان طرح دعوا وجود دارد

با سلام مستاجری دارم که ۶ ماه هست هزینه قبض ها و  شارژ پرداخت نکرده،۳ ماه اجاره نداده . پول پیش اندکی هم نزد من داره، پایان قرارداد ایشان ۴ ماه دیگر است و قرارداد بصورت دستنویس با دو شاهد نوشته شده، ایا از طریق دادخواست مطالبه وجوه معوقه و دستور تخلیه فوری ، می‌توانم وجوه را از ایشان بگیرم و دستور تخلیه ایشان صادر شود؟  این کار جواب میدهد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 

 • سلام شما می‌توانید بابت مطالبات معوق خود دادخواست مطالبه وجه اقامه کرده و در سر موعد با استناد به عدم پرداخت به موقع و خسارات وارد شده تخلیه فوری را درخواست کنید.

سلام در خصوص خسارت تاخیر تادیه دیون متوفی مثل چک سوالی داشتم.اگر ورثه ترکه را قبول کنند خسارت تاخیر تادیه را تا چه زمانی باید پرداخت کنند تا زمان فوت یا اجرای حکم؟تشکر

 • سلام خسارت تاخیر تادیه تا زمان فوت محاسبه خواهد شد.

 باعرض سلام خواستم ببینم ارث به چه صورت است خواهربرادرارث سهمشون یکی است ممنون تشکر

 • سلام قانونا پسر دو برابر دختر ارث می‌برد.

ابلاغ دادنامه / قرار نهایی تصمیم نهایی یعنی چه ؟

یعنی بسته شدن پرونده ؟

یه توضیح بیزحمت

 • سلام یعنی دادگاه در خصوص موضوع تصمیم گیری نموده و شما باید برای ملاحظه به سامانه ثنا مراجعه کنید.

عرض سلام

وقت بخیر

بنده در کشور دیگری با خانم ایرانی ازدواج کردم و ازدواج در کنسولی ایران ثبت شد ولی دفترچه ازدواج صادر نکردند بعد از مراجعت به ایران  جهت دریافت وام به شعب بانک مراجعه کردم که دفترچه ازدواج درخواست کردند لذا جهت دریافت دفترچه به ثبت ازدواج مراجعه کردم و سردفتر مجددا ازدواج ما را ثبت کرد. الان جهت تعویض شناسنامه مراجعه شده ولی ثبت احوال می گوید دوبار ثبت ازدواج شده و این خلاف قانون است باید دادگاه یکی را باطل کن.

سردفتر فوت شده و دفتر را فروختن و من نمیدانم که از چه کسی باید شکایت کنم تا بتوانم یکی از ثبت ها را باطل کنم

درصورت امکان راهنمایی بفرمائید

 

 • سلام بایستی دعوی خود را در دادگاه به ثبت برسانید و خواهان ابطال ازدواج دوم شوید.

به نام خدا با سلام احتراما با توجه به تصویب قانون اخذ تابعیت ایرانی برای فرزندان مادر ایرانی در سال ۹۸ بنده برای فرزندم سه سال پیش تشکیل پرونده داده ام و هیچ خبری نشد ویک سال پیش از اداره امور اتباع خارجی استعلام گرفتم گفتند پرونده درحال بررسی است زمانش برسه خبرتون میکنیم و تا کنون خبر ندادند و اکنون با خبر شدم قانون مذکور لغو شده و در اینترنت سرچ کردم گویا حقیقت دارد اکنون بنده بسیار نگران و پریشانم که سرنوشت فرزندم چه خواهد شد لازم به ذکر است که پرونده نواقصی ندارد و فقط استعلاماتی که باید گرفته بشه زمانبر بوده و بنده نیز توان مالی گرفتن وکیل ندارم تا بتوانم برای پرونده فرزندم وکیل بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس فراوان از شما عزیزان

 • سلام نگران نباشید این قانون جدید التصویب برای افرادی که پس از این قصد گرفتن تابعیت دارند قابل اجرا بوده و نسبت به پرونده شما تاثیری ندارد.

سلام وقت بخیر

من سال 80 ازهمسرم جداشده حضانت فرزندم بدون حق نفقه به عهده گرفتم ومیزان مهریه 121سکه بوده که تعداد121سکه رادرازای توافق همسرم به طلاق بخشیده وتعداد 100سکه هم باتوافق طرفین تبدیل به پول نقد به مبلغ 6میلیون تومن گردید متاسفانه قاصی حکم به صورت اقساطی ماهیانه 10هزارتومان داده وهمسرم فقط 2قسط راپرداخت ومابقی راپرداخت نکرد من هم پیگیری نکردم حالا بعدازاین مدت زمان طولانی میتوانم برای مهریه اقدام کنم یاچون به صورت توافق به اقساط ماهی 10هزارتومن بوده نمیتوانم لطفا راهنمایی کنیدمتشکرم

 • سلام از طریق اجرای احکام دادگاه پیگیری کنید تا معوقات پرداخت گردد و نسبت به تسلیم دادخواست تعدیل اقساط مهریه نیز اقدام کنید

سلام،مادر بنده بعداز امدن به کرج متوجه شد که همسرش درخواست طلاق داده،و در حال حاضر در مرحله مشاوره هستند،زوج ساکن رودسر هستند مادرم(زوجه)ساکن کرج هست،آیا امکان این وجود دارد که پرونده طلاق را جهت رسیدگی به کرج انتقال داد،به دلیل اینکه مادر بنده در اون شهر غریب است و به دلیل سن بالا توانایی رفت و آمد به آن شهرستان را ندارد.

اگر این امکان دارد از چه طریقی برای انجام این کار اقدام کنیم؟    سپاسگزارم🌹

 • سلام آدرس ثبت شده در ثنا را به آدرس کرج تغییر داده و ایراد عدم صلاحیت به دادگاه رودسر گرفته و خواهان رسیدگی در کرج شوید.

سلام یک قطعه زمین ۴۰۰۰متر مربع بوده که چهار عروس هستیم وبرای هر عروس ۵۰۰متر مربع مهریه شده است و زمین هنوز تقسیم نشده بین عروس ها و ورثه.. وچند وقت پیش شهرداری ۶۰ درصد این زمین گرفته و مشکل این هست که این زمین باقی مانده باید کلا هر چه هست  بین عروس ها تقیسم شود یا تناسب گرفته شود که ۵۰۰ متر مربع از ۴۰۰۰مترمربع بوده حالا که حدود ۱۶۰۰متر مربع باقی مانده باید ۲۰۰ به هر عروس بدهند به جای ۵۰۰مترمربع ...وبقیه بین دیگر وارث ها تقسیم شود یا کلا هرچه مقدار مانده بین چهار عروس شود چون قبل از این که شهرداری بگیرد هم اصلا تقسیم نشده و هنوز تقسیم نشده واینقدر از زمین باقی مانده؟

 • سلام ابتدا مهریه که ار دیون ممتازه است پرداخته شده و هر چه باقی ماند به ورثه پرداخته خواهد شد.

با سلام و خسته نباشید 

من به استخدام شرکتی درآمدم و نگهبان بیل مکانیکی بودم برای سرو غذا ناچار به روشن کردن پیک نیک شدم متاسفانه به علت وزیدن باد شدید پیک نیک سر خورد و به زمین افتاد و خسارت فراوانی به بار آورد حالا صاحب باغ ازم شکایت کرده مبلغ صد و هفتاد میلیون تومان خسارت برام اومده دادگاه منو مقصر کرده حالا من در صورت شکایت از کارفرما بدلیل عدم رعایت نکات ایمنی و مستقر نکردن تجهیزات از جمله کانکس و کپسول ضد حریق آیا کارفرما مسئول ضرر وارده خواهد بود یا نه؟ 

 • سلام میتوانید از طریق اداره کار اقدام کرده و با اثبات عدم اصول ایمنی و آموزش به کارگر خواهان جبران خسارت وارده به خود شوید.

سلام من  یک سیم کارت ایرانسل داشتم به اسم کسی دیگه بود ۱۵ سال پیشم بود الان اون  مسدود کردن 

الان من چکار کنم 

 • سلام شما مالکیتی نسبت به سیم کارت نداشته اید لذا چنانچه صاحب سیم کارت را می‌شناسید با وی برای به نام کردن سیم کارت به نام شما توافق کنید.

با سلام،من ۲۰ سال قبل یک سفته به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال دریافت کرده ام ولی چون طرف خانم برادر من بودند بخاطر اینکه درون خانواده بود تا به امروز به اجرا نگذاشته بودمش،اگر بخواهم به اجرا بگذارمش میتونم مبلغ اون رو به روز دریافت کنم؟

 • سلام امکان مطالبه اصل مبلغ برای شما وجود دارد ولی از آنجایی که تا این تاریخ برای مطالبه آن به صورت قانونی اقدامی نکرده اید امکان مطالبه خسارت تاخیر تادیه وجود ندارد

سلام وقتتون بخیر 

۲ماه پیش خونه کسی بابام مهمونی بود از خانه یارو به میزان ۱۹ گرم شیشه و ۲ گرم و۷۸سانت هرویین پیدا شده بابام هم بیسواد همه چیز بنام بابام تمام شده آیا راه حل واسه حبسش هست یا نه با سپاس فراوان 🙏🙏

 • سلام با توجه به اینکه علت تمام شدن تمام این اتهامات بر گردن پدر شما باید رسیدگی شود چرا که مواد مکشوفه در منزل دیگری متعلق به صاحب منزل میباشد لذا سوال شما نیاز به بررسی بیشتر دارد.

سلام ،همسرم مهریه اش رامطالبه کرده، دوکاغذ داره یکی کاغذ عادی ودومی سندنکاحیه،درکاغذ عادی خانه وسکه نوشته شده وخطبه عقدازروی کاغذ عادی  خوانده شده،ولی درسندنکاحیه دفترخانه تغییراتی بوجوداورده وبجای خانه پول نوشته چون خانه اون زمان سندنداشته وپول وسکه درسندنکاحیه ثبت شده ولی اسمی ازخانه نیست،حالادادگاه بدوی رای به کاغذ عادی داده،من اعتراض کردم ولی دادگاه تجدیدنظرگفته شهودمعرفی کنیدوشهوداگه بگویندخطبه عقدازروی کاغذعادی خوانده شده،ایادادگاه بازهم کاغذعادی راقبول خواهدکرد،لطفا راهنمایی بفرماید

 • سلام طبق شهادت شهود در دادگاه ثابت نمایید که خانه جزو مهریه نبوده است و الا میبایست طبق سند عادی مهریه را پرداخت نمایید

سلام من برانفقه جاری اقدام کردم چندماهی هس واینکه همسرم یکماه دادفقط نفقه که حکم رای دادن بهم الان باید چه متنی بنویسم که دوباره پرونده جریان بگیره آخه انصراف زدم از پروندها؟میشه کمکم کنین لطفا

 • سلام برای پیگیری مجدد با توجه به استرداد پرونده باید مجددا طرح دعوا نمایید

سلام همسر من به دلیل مشکلاتی که با خانوادم داره اجازه نمیده من خانه پدرم رفت و آمد کنم آیا حقی بر این موضوع داره؟ و اینکه ایشون از نظر مالی و زندگی چیزی کم نمیزاره اما از لحاظ روحی و روانی من رو خیلی اذیت میکنن فحاشی به خانواده خرد کردن شخصیت و ... وچطوری میتونم این موضوع رو به عنوان عسر و حرج اثبات کنم ؟

 • سلام چنانچه اجازه خروج از منزل را ندارید میتوانید به جرم حبس غیر قانونی علیه ایشان طرح دعوا کنید عسر و حرج به واسطه شهادت شهود و ادله اثباتی دیگر در دادگاه قابل اثبات است.

با سلام چندین سال پیش پدربزرگم زمینی رو به پدرم میفروشه بعد باز اونو به یکی دیگه میفروشه الان چند ساله ک خریدار ساخت و ساز انجام داده ولی پدرم شکایتی نداشته الان ک پدرم در قید حیات نیستن من میتونم ادعایی داشته باشم؟ مدارک هم موجوده و تمام شاهدین و بنگاه دار در قید حیات هستن

 • سلام با توجه به مدارک و ادبه اثباتی میتوانید دادخواست ابطال سند تنظیم کنید

سلام درصورتیکه خیانت زن مشاهده شد و اثبات شد حداکثر چه مقدار مهریه به این زن تعلق میگیرد

 • سلام هیچ چیز مانع دریافت مهریه توسط زوجه نیست چرا که درواقع مهریه دین زوج به زوجه محسوب می‌شود.

سلام وقت بخیر...زنی بعد ۳۳سال زندگی، قصد دارد(نمیدونم اجرت المثل یا اجرت المسمی ست) مطالبه کنه....چطورمحاسبه میشه و چقدر میشه؟؟؟؟ 

 • سلام اجرت المثل ایام زوجیت با نظر کارشناس رسمی دادگستری و با توجه به شرایط زوجه، سال‌های زندگی و ... در نظر گرفته خواهد شد.

سلام مجازات شروع به امحا 600گرم هرویین چقد میششه آیا حبس به ایشان تعلق میگیره، حبس اون حدودا چند سال می‌باشد . آیا راه حلی برای کمتر شدن مجازات هست. باتشکر

 • سلام این جرم مشمول حبس تعزیری درجه ۴ خواهد شد که با توجه به سابقه متهم و شرایط دیگر امکان تخفیف وجود دارد.

سلام آیا در قانون فروش وی پی ان جرم محسوب می شود؟

 • سلام با توجه به عدم جرم انگاری این موضوع، فاقد وصف کیفری است.

سلام.وقت بخیر.من از خانمم جدا شدم و یک دختر دارم که با ایشون زندگی میکنه و هر سال برای نفقه بچه میره شکایت میکنه و یه مبلغ بالا درخواست میکنه امسالم با مبلغی که من قبول کردم موافق نکرده و پرونده رفته برای کارشناسی حالا سوالم اینه کارشناس بر چه اساسی مبلغ تعیین میکنه و ایا درامد و قسط و قرض من لحاظ میشه یا نه و بعد از نظر ایشون میتونم اعتراض کنم ؟؟ و راهی هست که بتونم جلوی این شکایت سالیانه در مورد این قضیه رو بگیرم؟ ازتون ممنون میشم سواللمو جواب بدین

 • سلام مادر فرزند هر سال می‌تواند بر اساس تورم موجود درخواست تعدیل نفقه و افزایش آن را داشته باشد شما می‌توانید در مهلت ۷ روزه به نظر کارشناسی معترض شوید .

سلام من لفظی صیغه شدم به طرف مقابل گفتم اگر در این مدت از هم رضایت داشتیم میریم رسمی میکنیم ولی رفتار ایشون برای من مورد تایید نبود و در این مدت برای من به عنوان مهر طلا خرید حالا ایشون شکایت کرده و طلا رو میخواد قانون میگه باید من شاهد داشته باشم بابت مهریه چرا حالا چکار کنم 

 • سلام برای اثبات این امر باید شاهد داشته باشید یا سند و مدرکی که ادعای شما را ثابت کند.

پدرم چند سال پیش یک وام مسکن داشتند که به شخصی فروختند و ان شخص یک منزل خریده چون وام به اسم پدرم بودا خانه به نام پدرم ثبت شده .در حال حاضر پدرم فوت شده ما برای اینکه منزل را به نام خود شخص سند بزنیم چه مدارکی لازم داریم .و اینکه برای اینکار گواهی انحصار وراثت محدود باید بگیریم یا نامحدود.و همچنبن نیاز به حضور همه وراث هست یا خیر؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • سلام میتوانید تمامی وراث به خریدار وکالت در انتقال دهید یا اینکه تمامی ورثه به یکی از وراث برای انتقال وکالت دهد.

سلام بنده به شهرداری بهوار بودم برای اینکه بتوانم مهلت بگیرم با یکی از شرکتهای که از شهرداری طبکار بود تهاتر انجام دادن براساس توافق  یک فقره  چک از دست چک قدیمی که داشتم به شرکت مذکور تحویل دادم که بعد متوجه شدم به دلیل عدم اطلاعات در نورد انجام دادن تهاتر سرم کلاه رفته  از طرفی هم نتوانستم در زمان سررسید چک مبلغ را واریز کنم بنابراین شرکت چک برگشت و دادگاه سریعا برایم اجراییه صادر نموده سوال بنده اینست  ایا نباید برایم اظهار نامه صادر میشد ایا تفاوتی در اجرای قانون بین چکهای قدیمی و جدید  میباشد

ممنون اگر پاسخ بدهید

 • سلام وجود چک در ید دیگری نشانگر بدهکار بودن شماست و با مراجعه به دادگاه اجراییه صادر خواهد شد لذا میتوانید نسبت به پرداخت چک دادخواست اعسار دهید.

سلام* وقت بخیر_در مشاعات ساختمان یکی از واحدها به زورگویی متوسل شده فقط موتور خودش در قسمت مشاع میگذارد*ودیگران  بخاطر نداشتن موتور، از حق خود صرفنظرکرده اند *چگونه میتوانم من هم در قسمتم مشاع پارکینگ ها موتور بگذارم؟ وآیاهزینه خرج کردهای شکایت و، وکیل رامیتوانم بگیرم؟ باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنم؟لطفا راهنماییم کنید. تشکر 

 • سلام استفاده از مشاعات ساختمان فقط با اجازه ساید مالکین آپارتمان امکان دارد چنانچه مالکین نسبت به استفاده شما نیز رضایت دارند می‌توانید به جرم ممانعت از حق از وی شکایت کنید و یا بعنوان یکی از مالکین قسمت های مشاع مانع استفاده وی از قسمت مشاع ساختمان گردید.

سلام ببخشید مزاحم میشم خواستم ببینم که من یه خرید از کارت خوان مغازه کردم با مبلغ ۳۵۰ هزار و رفتم پرینت حساب همون روز و ۵ روزه بعدشم گرفتم الان طرف قبول نداره و میگه شکایت میکنم تو رو به خدا کمکم کنید.

 • سلام سوال دارای ابهام است اما باید بدانید هر کس مدعی امری است باید بتواند آن را در محکمه ثابت کند و پرینت حساب دارای بار اثباتی است.

سلام ببخشید من وبرادران یک خانه مشا دارییم به خاطر اختلاف برادر باهمسرش ما خانه را نصف کرده وبه برادر دادیم حالا همسر ایشان آن خانه را برايه مهریه خود برداشته وما اعتراض  ثالث کردیم آیا نتیجه ای دارد؟

 • سلام شما می‌توانید رفع توقیف از قدر السهم خود را خواهان شوید.

سلام و عرض ادب خرابی شبکه آبرسانی واحد طبقه بالا به واحد طبقه پائین خسارت پنج میلیون و هشتصد هزار تومان وارد کرده است حال مالک واحد بالا مدعی می باشد به مستأجرم مربوطه به من ربطی ندارد . آیا درست می گوید ؟

 • سلام طرح دعوای مطالبه خسارت به طرفیت مالک و مستاجر با هم بنمایید تا با توجه به اینکه خسارت ناشی از اقدامات مستاجر بوده و یا مربوط به ملک بوده یا نه رسیدگی گردد.

سلام وقت بخیر 

پدر من ملکی ب صورت مشارکت هر کدام 3 دانگ با عموی من دارد پسر عموی من ب کرات اقدام ب اجاره دادن ملک بدون اطلاع پدر من کرده 

آیا حق این اجازه رو داره؟ چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام چنانچه پسر عموی شما بدون اذن، نسبت به اجاره دادن ملک اقدام می‌کند میتوانید علیه وی طرح دعوای حقوقی بکنید و ابطال اجاره را بخواهید

وقت بخیر

بنده در یک آپارتمان زندگی میکنم که یه همسایه ای دربلوک ما هست که دقیقا بالای واحد مسکونی ما زندگی میکنه. این شخص برای ساکنین  درگیری و مزاحمت های زیادی ایجاد کرده که بیشترین مزاحمت شامل حال بنده شده از نگهداری سگ و سر وصدای بیش از حد و توهین و تهدید افراد گرفته تا چند وقت پیش که به بنده و همسرم در آسانسور حمله کرد و مورد ضرب و شتم قرار داد.

 سوالی که داشتم این هست: این شخص ازشوهر قبلیش یک بچه داره 14-15 ساله.و آپارتمان را وکالتی به نام بچه زده شوهر سابق.(الان هم شوهر داره یکساله) آیا قانونی هست که با توجه به مطالب گفته شده به استناد به اون منع ورود برای این زن اعمال بشه و این فرد را از مجتمع بیرون کنه ....

 • سلام بهترین کار طرح شکایت مزاحمت و ضرب و جرح میباشد و امکان منع رفت و آمد در خصوص ملک امکانپذیر نمی‌باشد.

سلام حدود چهار سال است که توی شرکت ... فعالیت داشتم ودوسال است که شرکت سود سهامداران را واریز نمیکند و بعضی از سهامداران پول به حساب من زدن و من برایشان  ثبت کردم قبلا برایشان واریز می کرده شرکت وحالا شرکت واریز نمکند سهامداران از من شکایت میکنند آیا من چجور میشود از حق خودم دفاع کنم

 

 

 

 • سلام سوال خود را نامفهوم مطرح کرده اید با این حال باید قرارداد فیمابین شما و سهامداران ملاحظه شده و سمت شما مشخص شود تا پاسخ دقیق تر داد.

سلام. پای من ۲۸ روز پیش در خیابان به دلیل آسفالت نامناسب پیچ خورده و تمام این مدت نتونستم راه برم . ۳ تا رباط مچ پام کاملا پاره شده و احتمال خیلی زیاد جراحی لازم داره . میخواستم ببینم میتونم از شهرداری بابت این موضوع شکایت کنم ؟ چون بیمه هم ندارم هزینه های درمان هم زیاد میشه

 • سلام بله امکان شکایت وجود دارد برای این امر به گزارش پزشکی قانونی و استشهادیه شهود نیاز دارید میتوانید درخواست بازبینی صحنه حادثه را هم داشته باشید و مطالبه دیه و خسارات وارده را بکنید.

آیا برای دریافت مبلغ بیمه عمر حتما شماره شبا داد. نمیشه بیمه چک صادر بکنه در وجه شخص. ونمیشود که وکالت داد برای دریافت مبلغ بیمه؟ 

 • سلام جهت دریافت مبلغ میتوانید از وکیل استفاده کنید و روال کار شرکت را از همان جا پرس و جو کنید

سلام خسته نباشید بنده سال ۸۴ یک قطعه زمین از پدرم خریداری کردم وساختمانی روی ان بنا کردم بین ما قولنامه با اثر انگشت پدر وتمام اعضا،خانواده ودو نفر شاهد ومهر امضا،دو شورای محل تنظیم شد بعد از ساخت سند تک برگ وقانونی صادر ونزد بنده میباشد برادری دارم که حدود دو ساله بصورت توافقی داخل خانه ساکن شده بنده از ایشان خواستم تخلیه کنه اما متاسفانه هر بار به بهانه ای تخلیه نکرد به ناچار خلع ید ایشان را از دادگاه خواستم چند جلسه دادگاه برگزار شد و ایشان محکوم شد نا گفته نماند ایشان بهمراه دیگر اعضا،از بنده شکایت کردن که ملک جز،ارث پدری میباشد وبصورت سوری بنام بنده شده. حال دادگاه ۲۰ رو حق اعتراض به ایشان داده لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • سلام اصولا بار اثبات ادعا بر عهده مدعی است و حق اعتراض ۲۰ روزه جهت تجدیدنظر خواهی به برادر شما داده شده ابتدا باید ببینید که ایشان به چه مدارکی استناد می‌کنند سپس با توجه به لایحه وی برای دفاع موثر آماده شوید.

سلام، خسته نباشید، خدمت شما , همسرم سه سال پیش دو تا چک به صورت امانت به یکی از دوستانش داده که باید دوستش پرداخت میکرده که پرداخت نکرد وچک برگشت خورد الان بعد از دو سال طرفی که چک دستش بوده چک رو به دیگری واگذار کرده وطرف اومده شکایت کرده ودرخواست پرداخت کرده، اول که ما از دوست همسرم شکایت کردیم، خیانت در امانت با دو شاهد که به جایی نرسید وگفتن که بعد ازیک سال نمیتونی شکایت بکنی، که اابته خود چک رو کس دیگه برگشت زده ولی شاکی نفر دیگری  که به اون واگذار شده آیا میتونیم راه دیگری برای اثبات امانت و یا دفاع داریم لطفا راهنمایی بفرمایید 

 • سلام تنها با اثبات امانی بودن چک در ید دارنده اول میتوانید از پرداخت وجه خودداری کنید.

باسلام خدمت شما

دریک تصادف جاده ای منجر به فوت طرف مقابل شدم که طرف مقابل مقصر صد درصد شده است وماشین من کلا اسقاط شده که کارشناسان ۱۵۰میلیون قیمتگذاری کرده اند وهزینه های عمل جراحی اینجانب تا کنون۱۲۰میلیون شده است وماشین طرف مقابل بیمه کامل بوده وبه نام پدرشان میباشد.

آیا من میتونم با ارائه دادخواست هزینه های پزشکی وماشینم را بگیرم به چه صورت؟

ممنون از لطف شما

 • سلام بله دادخواست مطالبه خسارت کرده و دادگاه از باب مسئولیت مدنی رسیدگی و حکم صادر خواهد کرد.

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما وکلای عزیز شخصی از پدرم چکی دارد که تاریخ وصول آن در سال 1372بوده  وپدرم در سال 1390فوت کرده یعنی حدود به28الهی 30سال این چک معلوم نیست که چرییان چه بوده که در این مدت چندسالی که پدرم در حیاط بوده این چک رانقد نکرده وبازهم که مدت10سال ازفوت پدرم میگذرد چرا دراین مدت به ماهیچه نگفته و حالا که سال 1401بدون اینکه حتی به ما بگوید که من از پدرشما چنین طلبی دارم رفته چک رادر شورای حل اختلاف به اجرا گذاشته و شورای حل اختلاف هم مارا موضف کرده که چک به مبلق روز باید نقد پرداخت شود خواهشمندم من را راهنمایی کنید که آیا ما واقعاً این چک را باید پرداخت کنیم آنهم به نرخ روز متشکرم 

 • سلام یکی از مصادیق دریافت وجه به نرخ روز مطالبه آن و عدم پرداخت از جانب مدیون است اگر چکی که به شورا ارائه داده به همراه گواهی عدم پرداخت است شما باید اصل مبلغ به اضافه خسارت تاخیر را پرداخت کنید.

سلام فرستادن مدارک داخل پرونده برای شخص یا اشخاص جرم محسوب میشود ومجازاتش چیست؟

 • سلام سوال نامفهوم پرسیده شد.

سلام وخسته نباشید،من ۵سال پیش درخواست مهریه داده بودم ،بعد۵سال قهراومدم خونه پدرم وهمون حکم ۵سال پیش رواجراییه زدم،شوهرم اعسارزدوکلی مدارک جمع کردودادگاه هم بااعسارشوهرم موافقت کردن،میخاستم بدونم اگه من درخواست طلاق بدم بازم میتونم مهریه خودم رودریافت کنم ؟؟اصلامن میتونم دادخواست طلاق بدم ؟؟

 • سلام‌با اثبات عسر و حرج میتوانید تقاضای طلاق کنید اما با توجه به اینکه نسبت به مهریه در پرونده جداگانه ای رسیدگی شده در پرونده طلاق، به مهریه رسیدگی نخواهد شد.

باسلام وقت بخیر....آیا پلیس فتا میتواند با درخواست قاضی پیام های یک سال و نیم پیش برنامه های داخلی مانند روبیکا وبرنامه باهم را پرینت بگیرد ...همان یک سال و نیم پیش دلیت اکانت شده ولی فقط  پلیس فتا توانست اکانت ها را بالا بیاره...حالا میخواستم بدونم ایا دسترسی به چت ها و پیام ها هم امکان پذیر هست بعد از  این مدت  یا خیر؟؟

 • سلام به نظر پاسخ شما مثبت است اما بهتر هست از پلیس فتا موضوع را پیگیر شوید.

یکنفر پولی به من داد تا با آن پول وارد بازار مالی بشم و هیچ حرفی نه از سود و نه ضرر زده نشد نه قراردادی اگر پول به صفر برسد آیا میتواند شکایت کند؟

 • سلام بله با توجه به واریز مبلغ به حساب شما می‌تواند دادخواست مطالبه وجه تسلیم کند.

🙏سلام صبح بخیر 

چگونه بآید شكآیت بنویسم رفتم پزشک قانونی جوابشو گرفتم الان میگن شكایتتو تایپ کن  بیار اینجا یعنی الکترونیک قضایی  

تا ما کپی کنیم ثبت کنیم سر در نمیارم من راننده اسنپ بؤدم با چهارتا مسافر مرد مست درگیر شدم با چاقو و سلاحهای سرد دیگه ریختن سرم زدن فرار کردن الان نمیدؤنم

چیكآر كنم

 • سلام باید مشروح شکایت خود را تایپ کرده به انضمام مدارک خود، به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید چنانچه امکان نوشتن شکواییه ندارید از طریق همین سایت از یکی از وکلای دادگستری کمک بگیرید.

من حدود یک ساله ازدواج کردم و همسرم متاسفانه با خانواده من بدون هیچ دلیلی مشکل داره یعنی درواقع کلا رفت و امد رو دوست نداره...ما تازکی یم فرزند داریم که بهم اجازه نمیده به خونه پدریم برم و اجازه رفتن فرزندم هم نمیده ..ایا از لحلظ قانونی میتونه جلوی رفتن من و فرزندم رو بگیره؟

 • سلام تمکین در حد معقول از وظایف زوج است ابتدا مشکل خود را از طریق مشاوره خانواده رفع کنید اگر مثمر ثمر نبود میتوانید از ایشان به جرم حبس غیر قانونی از وی شاکی شوید.

همسربنده ازفروردین ماودوتا بچه‌ها شو رهاکرده رفته برای طلاق باید چه کنم؟

 • سلام با فرض اینکه شما زوجه هستید میتوانید با اثبات ترک زندگی مشترک توسط زوج و عدم پرداخت نفقه به مدت ۶ ماه عسر و حرج خود را ثابت کنید و درخواست طلاق کنید

  چنانچه زوج هستید دادخواست الزام به تمکین و نهایتا تقاضای طلاق کنید.

باسلام خسته نباشید.من یک موضوع شکایت دارم بنابر‌توهین وفحاشی وضرب وشتم براش دیه اومده کلاشده ۵میلیون وصد‌واینجادولت اومده منو(۲۰میلیون تومن)درحق خزانه دولت جریمه کرده میخواستم بدونم منی که نه پرونده ای نه سابقه ای هیچی ندارم وباراولم بوده آیااین درست که ۲۰میلیون منودرحق دولت جریمه کنن.ممنونم اگه راهنماییم کنید.باتشکرفراوان

 • سلام شما دو راه دارید یا نسبت به رای تجدیدنظرخواهی کنید ویا حق تجدیدنظر خواهی را ساقط نمایید تا بتوانید مشمول تخفیف شوید.

سلام.خانم برادرم از من شکایت ضرب و جرح کرده،شاهد فقط دو مرد دارد که گفتن بعد از اینکه ایشون رفتن کلانتری و زنگ زدن که بیان دنبالشون ایشون رو مجروح دیدن.البته کلانتری ۱۱۰ خودش از درب منزل ایشون رو برد،افسر تحقیق هم فقط یکی از همسایه ها گفتن درگیری در کوچه داشتن،درصورتی که فیلم دوربین مدار بسته دارم که درگیری نیست فقط کشیدن کیف دستی توسط هر دو ما به سمت خودمونه،و نامه پزشک قانونی،بنده تفهیم اتهام شدم و اتهام را نپذیرفتم،برای اثبات چکار می توانم بکنم؟قبل از آمدن ۱۱۰ خودم با ۱۱۰ تماس گرفتم و اعلام خودزنی ایشان را کردم،همچنین در کلانتری به سمت من حمله ور شدند که فیلم‌های کلانتری موجوده،لطفا راهنمایی کنید.

 • سلام اصل بر برائت است اگر مدعی خود زنی از جانب ایشان هستید این موضوع در پزشکی قانونی قابل اثبات است.

سلام چند روز پیش من با همسرم و خواهر و مادرش بحثم شد تو خونه مادر همسرم 

الان متوجه شدم هم همسرم و هم خواهر و مادرش علیه من تو کلانتری شکایت کردن و گفتن من زدمشون پزشکی قانونی هم رفتن

از طرفی همسرمم رفته درخواست مهریه کرده البته هنوز برا من ابلاغی نیومده 

خواستم راهنماییم کنید و این که من باید برم سامانه ثنام رو ببینم و اگه نرم مشکل پیش میاد یا نه برام ابلاغیه میاد؟

ممنون از راهنماییتون

 

 

 

 

 

 • سلام حتما به سامانه ثنا مراجعه و ابلاغیه را مشاهده کنید و خود را برای دفاع موثر آماده کنید برای مهریه هم چنانچه مالی از شما شناسایی گردد نسبت به توقیف اقدام خواهد شد.

سلام فرزندم چند سال است دریک واحد من زندگی میکند الان میخوام ملک تخلیه کنم و ایشان را از ملک بیرون کنم .بایدچکارکنم

 • سلام چنانچه رابطه استیجاری مابین شما وجود دارد باید دعوای تخلیه تنظیم کنید و الا دادخواست رفع تصرف عدوانی مطرح کنید که البته بهتر است قصد خود را با ارسال اظهارنامه به اطلاع وی برسانید.

سلام. من پارسال تصادف کردم و مقصر صددرصد بودم درحادثه تصادف دستم آسیب دید ودربیمارستان عمل جراحی کردم. من ازبیمه ماشین خودم برای جبران خسارت شکایت کردم ودادگاه هم دیه صادر کرد. حالا شرکت بیمه روی حکم دادگاه اعتراض زده. خاستم ببینم حالا چی میشه. ودیعه به من میدن ممنون میشم جواب بدین. 

 • سلام چنانچه دفاع موثری از جانب اداره بیمه صورت گرفته باشد امکان نقض رای بدوی وجود دارد. لایحه جوابیه شما بسیار موثر خواهد بود.

باسلام ما زمینی در یکی ازییلاقهای کجور داریم که راه وترابری گفته باید عقب نشینی کنیم متراژ رمین ما ۲۸.۰۰نتر حدود ۱۲,متر باید عقب نشینی کند و حدود هزار و صد مترش باید کم بشه میخوام بدونم بابته این کسری زمین به ماقرامتی پرداخت میشه یانه ؟

 

 

 • سلام بله امکان دریافت مبلغ برای شما وجود دارد به اداره مربوطه مراجعه کرده و مطالبه حقوق خود را بنمایید.

سلام 

پدر من به رحمت خدا رفتن 

۴دختر دارن 

ویک پسر 

و یک همسر 

و مادر پدرم در قید حیات هستن 

 

 

میخواستم سهم الارث هریک از اعضا را بدانم 

 

مخصوصا سهم مادر بزرگم را

 • سهم مادر یک هشتم

  سهم مادر بزرگ یک ششم

  از مابقی ترکه سهم فرزندان پسر دو برابر دختر خواهد بود

باعرض سلام و خسته نباشید.

خانم بنده مدت 8ماه است که خانه رابی دلیل ترک کرده ومن روبادوتابچه تنهاگزاشته ورفته درخاست مهریه ونفقه کرده حالاهم به دروغ تودادگاه گفته که بچه هابامن هستن نه شوهرم .وجلب منو بابت نفقه واسه خودش وبچه هایی که بامن هستن روگرفته ایا من میتونم کاری انجام بدم درضمن ماشین منوهم سرقت کرده وقتی که بابت یک سرقت دیگه گرفتنش اعتراف کرد که من بردم ماشینو لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون 

 • سلام دادخواست الزام به تمکین برای شما قابل طرح میباشد. با استناد به شهادت شهود میتوانید حضور بچه ها را در نزد خود اثبات کنید و در خصوص سرقت هم با استناد به اقرار خود وی از ایشان شکایت کنید.

سلام 

يك خودرو ٢٠٦ رو دادم دست كسي براي ٥ روز كرايه الان بعد از دو هفته ماشين رو تحويل نميده چكار كنم

 • سلام دادخواست استرداد و توقیف ماشین، ثبت نمایید.

باسلام برادر بند یکدستگاه ماشین سال ۹۸فروختن بعد از تقریبا ۳سال رو ماشین شکایت شد که اطاق ماشین دستکوب شد حالا دادگاه برای برادرم حکم قطعی به مبلغ ۱۴۰ملیون زده درصورتی که ماشین بیشتر۵روز پیش برادرم نبود به دادگاه اعلام کردیم ماهم ماشی خریدم ولی متأسفانه حکم صادر کرد حالا ازشما خواهش دارم راه حل اعلام بفرمائید برادر هم این مبلغ نداره چکار باید کرد ممنونم

 • سلام شما نیز می‌توانید به ید قبلی خود با ارائه مستندات و حکم دادگاه مراجعه کرده و خواهان جبران خسارت شوید.

با سلام. در سال ۹۳ شرکتی ۲سال حقوق مرا نداده و شکایت کردم و چون از شرکت شکایت کردم دادگاه گفت حقوقی هست و به شخص کارفرما که حقیقی هست ربطی نداره و اموال شرکت هم چیزی نلود که مصادره بشه‌. اما کار فرما در یک سررسیدی متعهد شد که در ۳ماه متوالی در تاریخ های مشخص بدهی ما رو بپردازه و امضا و مهر شرکت هم روش زد. الان ۶ سال میگذره و هنوز پرداخت نکرده. آیا میتونم از طریق اون دست نوشته دوباره شکایت و اقدام کنم؟

 • سلام شکایت خود را در اداره کار بر علیه شرکت و کارفرما به استناد مدارک موجود مطرح کنید.

باسلام،زوجه مبایعه نامه  زوج را در زمان استردادجهیزیه سه سال پیش از خانه زوج سرقت نمود و تا الان حرفی نزده بود و زوج هم فکر میکرد گم کرده و اعلام سرقت نکرده بود چون از ارزش ساقط شده بود و ملک فروخته شده بود حال بعد از سه سال با اقرار صریح به صورت کتبی ولایحه اقدام به شکایت فرار از دین به استناد همان مبایعه کرده است و اقرار کرده است دست زوجه می باشد حال زوج میتواند از زوجه بعنوان سرقت و خیانت در امانت شکایت نماید ممنون

 • سلام چنانچه مرور زمان یک سال از اطلاع زوج نگذشته باشد حق طرح شکایت وجود دارد. 

سلام میخواستم بپرسم برای ارث و میراث چه کار باید کرد پدر بنده ۳ سال هست که فوت کرده و وسیت نامه ننوشته است ما ۳تا برادر و یک خواهر با مادرم الان ما می‌خواهیم حقمان را جدا کنیم باید چه اقداماتی کنیم و یک چیزه دیگر که پدرم فقط ۲تا زمین به نامش هست بقیه ارث به نام عموم و مادرم هست ما باید الان چجوری قانونی حقمان را بگیرم مادرم می‌خواهد قانونی حق هرکی رو بدهد ولی چیزی که به نام عموم هست میخوام بدانم چجوری باید از طریق قانون بگیریم حقمان را لطفا راهنمایمان کنید ممنون 

 • سلام دادخواست انحصار وراثت و سپی تقسیم و تحریر ترکه برای تعیین میزان سهم هر یک از وراث لازم است. اموالی که به نام مادر و عمو میباشد جزو ترکه نیست مگر اینکه خود ایشان اقرار کنند مال متعلق به متوفی است.

من یک خودرو فروختم کلاسیک قدمی جیپ آهو من از دیوارمشتری پیداکردم از چندین نقطه ایران تماس گرفتن وبرای ماشین مشتری شدند بعضی هاشون حتی میگفتن که ندیده بیانه بدیم من گفتم که نه اول ببین یه قول نامه بنویسیم بعدا چشم چون قیمت روخیلی پایین زده بودم ویه مشتری ازاصفهان زنگ زد وبالوکیشن اومدتبریز طرف پسرشوفرستاده بود خلاصه من که دیدم طرف جوانهبازم تخفیف دادم وقرار شد که یه قول نامه وبعدش وکالت بلاعضل ولی طرف گفت که میخواد باماشین بره من گفتم ازکارهای ماشین که بازسازی کرده بودم یکم مونده ولی گفت من اینجا تمام میکنم باماشین میرم خلاصه من نزدیک ۱۵ روزمهمون توخونه نگه هش داشتم وباهاش کارهای ماشینو انجام دادیم وآشنا که داشتم از مکانیک گرفته تاتاییرفروش وابزارفروش همه روانجام دادیم حتی پول وکالت رو هم من دادم ولی موقع وکالت یکم از پول طرف موندگفت که میده تاموقع رفتن منم که خوب باورم شده بود ومادرم هم همین طور وهروسایلی که گرفت الان طرف رفته ومقداری تزم ابزار الات برده ووسایل آفرود وپول باقیمانده مامله وابزار فروش ومکانیک حدوداسی وپنج میلیون الان هم ابزارفروش وهم اونای که طرف طلب کاره از من دست برنمی دارن ومن مجبورم برای ابروم تصویه کنم وخودم هم دستم خالیه وای چون بدجور حالموگرفته وجواب محبتهارو این چنین بانامردی داده هرچی ازدستم بیاد باید بکنم وحقموبگیرم وتنها مدرک قول نامه سه برگ دست منه وکارت ماشین با کارت بنزین الان من چی کارکنم وچه جوری معامله رو بهم بزنم ووکالت یاکاری کنم که یکم آروم بگیرم آخه متوجه نیستید که خودم وخانواده ام خیلی محبت کردیم ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید

 • سلام میتوانید دادخواست مطالبه ثمن‌ تقدیم کنید البته بهتر هست برای اظهارنظر دقیق تر مستندات و قرارداد شما مطالعه شود.

با عرض سلام و ادب و احترام اینجانب مدت ۲۴ سال است که در یک مرغداری کار می کند از آنجایی که شما مستحضر هستید مرغداری یکی از مشاغل سخت و زیان آور است و بعد از گذشت بیست سال شامل بازنشستگی میشود ولی متاسفانه با قراردادهایی که ما امضا نموده ایم از قبیل ۳سال کارگر ساده ۵سال کارگر ایمنی و بهداشت ۳سال کارگر مسئول واکسیناسیون و۱۳سال کارگر تولید درخواست ما در اداره کار استان بغیر از کارگر تولید مابقی رد می شود و تامین اجتماعی شهرستان عنوان می کند که چون قراردادهای شما این شکلی است کار شما شامل سخت و زیان آور نیست و بعد از گذشت ۲۴ سال هنوز به فعالیت در مرغداری مشغولی لطفاً راهنمایی بفرمایید در ضمن من در طول این ۲۴ سال تماماً در آشیانه مرغداری کار انجام داده ایم

با تشکر

 • سلام چنانچه بتوانید ادعای خود را با شهادت شهود به اثبات برسانید امکان استفاده از مزایای آن را خواهید داشت .

سلام ادب احترام
بنده حقیر سوالی داشتم
همسر متوفی نسبت به مطالبه مهریه از واحد اجرای احکام اداره ثبت اسناد املاک پرونده اجرائیه نسبت به مطالبه ۵۰قطعه سکه تمام بهار جدید نمود علیه وراث متوفی؟بعد از عملیات اجرایی شناسایی توقیف اموال متوفی و محاسبه مهریه توسط کارشناس به مبلغ شیصد بیست هشت میلیون همراه با وکیل خود از ادامه پرونده اجرایی اداره ثبت انصرف داد و مجدد طرح دعوای مطالبه مهریه با کلیه خسارات در دادگاه حقوقی علیه وراث می نماید دادگاه مبادر به صدور حکم به محکومیت پرداخت ۵۰قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به نسبت سهم ارث وراث از اموال متوفی و پرداخت خسارت به مبلغ چهار میلیون دویست وراث محکوم میکنه از شما اساتید محترم تقاضایی دارم به سوالت اینجانب توجه راهنمایی نماید
۱)سوال اول وقتی همسر متوفی مهریه خودش را از اداره ثبت مطالبه و کلیه اموال متوفی را شناسایی توقیف میکنه و کارشناس مبلغ پرداخت دین یعنی مهریه را شیصد بیست هشت میلیون تعیین می نماید آیا نباید حکم دادگاه به پرداخت محکومیت میزان مشخص شد یعنی مهریه ،شیصد بیست هشت میلیون تومان باشد در صورت صحیح بودن به استناد چه ماده لطفا راهنمایی کنید
۲)محکومیت ورثه خواندگان دعوا به مطالبه خسارت با توجه به شرح توضیحات و حتی قبل از هر گونه مطالبه مهریه طی اظهارنامه به همسر متوفی اخطار قانونی مبنی بر پرداخت مهریه از اموال متوفی می باشد به ورثه ربطی نداره وجاهت قانونی دارد حکم دادگاه حقوقی بر پرداخت خسارت ؟
۳)وقتی همسر متوفی کلیه اموال توقیف کرد نسبت به ماترکه هیچ کدام از متوفی اقدام نکردند بازهم حکم دادگاه وجاهت قانونی مبنی بر پرداخت خسارت است
در پایان از شما اساتید محترم بنیاد وکلا تقدیر تشکر دارم ممنون میشم راهنمایی کنید نسبت به حکم صادر محکومیت پرداخت دعوای خسارت تجدید نظر خواهی کردم لایحه ارسال کردم ولی نمی دانم به استناد چه ماده ای لایحه بزنم که پرداخت مطالبه مهریه باید همان مبلغ تعیین شد اداره ثبت باشه؟و نسبت به محکومیت پرداخت خسارت باید از اموال متوفی باشه نه ورثه ای که هیچ ارثی بهشون تعلق نگرفته

 • سلام حکم به درستی صادر شده و برای شما حق تجدیدنظر خواهی وجود دارد خسارات مطالبه شده نیز از اموال متوفی چنانچه باقی بماند نسبت به سهم وراث قابل دریافت است.

سلام همسر سابق من ۵ تا اتهام الکی به من چسباند  ایجاد مزاحمت درب منزل باچاقو . ایجاد مزاحمت برای اطفال وبانوان درمعابر عمومی . مزاحمت تلفن . تهدیدوتوهین .اما درمرحله بازپرسی بنده تقاضای تحقیقات محل کردم وباز پرس قرار اعدادی تحقیقات محل صادر نمود بعداز تحقیقات مشخص شد از اتهامات ذکر شده فقط تهدید وتوهین پیامکی صحت دارد حالا بنده را فقط به جرم تهدید وتوهین محاکمه میکنند حال آیا بخاطر افترا و اتهامات کذب میتوانم اعاده حیثیت کنم ..

 • سلام حق دادخواهی برای تمامی افراد وجود دارد اما امکان نتیجه گرفتن بعید به نظر می‌رسد.

سلام خدمت وکلای عزیز

سوال من این بود که 

دختری که ازدواج کرده وچند روز باهمسر خود زندگی کرده وهمسر براثر تصادف فوت میکنه..

آیا حقوق دخترخانم بعد از ازدواج مجدد قطع میشه..یا  حقوق همسر فوت شده  بعد از ازدواج دختر باقی می مونه؟

سپاسگزارم

 

 

 • سلام خیر حقوق همسر اول قطع نمیشه

باسلام.بنده میخام از همسرم جدابشم.اما چون ایشون تهران هستن من نمیتونم هرروز تو جاده رفت و آمد داشته باشم

ممنون میشم راهنماییم کنید ک از شهر خودمون چطوری میتونم خیلی سریع طلاق بگیرم.مهریه هم بخشیدم

 • سلام در دعاوی خانوادگی، زوجه می‌تواند از محل سکونت خود اقدام کند.

سلام خسته نباشین‌‌.. من سال ۹۳ تصادف کردم ..بیمه توسعه بود...تا الان پولم و نداد و پروندم و بایگانی فرستادن بوون هیچ نامه ای یا تماسی ک برم و دنبالش کنم... نینا کاره ولش کردن ک من الان وکیل گدفتم کاراش و انجام بده فقط سوالم اینه من ک سال ۹۳..برام ۱۴ درصد زدن و ۱۰ سال تاخیر داشته بیمه ک بده پولم و ..هم توسعه هم الان ک ایران شده بزنم تاخیر تعلق باید بگیره دیگه؟؟ اگه مقصر خود بیمه باشه ک هست .. واسه نیمه کاره گذاشتن و هیچ خبری هم ندادن بهم .. حقدونگ ب نرخ روز حساب میشه ولی دیرکرد و تاخیر چی؟؟ ممنون میشم دقیق بهم جواب بدین..ممنون

 • سلام خسارات وارده با خسارت دیرکرد محاسبه شده و قابل دریافت است.

سلام وقت بخیر

احتراما به استحضار می رساند:

 

1- براساس توافق شفاهی فی مابین بنده  و خوانده ۱ آقا مبنی بر انتقال وجه به صورت قرض سه ماهه به مبلغ 300,000,000 ریال را طبق توافق طرفین به حساب خوانده ۲ خانم  در تاریخ 1400/11/20 واریز نموده‌ام و لذا با توافق بین طرفین قرار شد تا زمان بازپرداخت هزینه اقساط وام توسط خوانده ۱ پرداخت شود  

 

2- اما پس از واریز وجه مذکور و پس از سپری شدن 3 ماه و مراجعت بنده به خوانده محترم از انجام تعهد خود مبنی بر باز پرداخت مبلغ درخواست وقت ۳ ماهه دیگر کردند که با توافق طرفین قرار شد مبلغ در تاریخ 1401/05/20 بازگردانده شود اما خوانده ۱ بازپرداخت مبلغ را کتمان کردند و با لحن تند و زننده ای فرمودند که از ایشان شکایت کنم.

 

3- نتیجتا طلب بنده به مبلغ 300,000,000 ریال از جناب آقای و خانم  هم‌اکنون پابرجا بوده است

لطفا راهنمایی بفرمایید چکاری باید انجام دهم

 • سلام به استناد فیش واریزی علیه خواندگان دادخواست مطالبه وجه تنظیم کنید..

سلام خسته نباشید شوهرمن یک ماهه خانه را ترک کرده رفته یک خانم راصیغه کرده من بادوتا بچه گذاشته رفته .بایدچکارکنم

 • سلام مطالبه نفقه، مهریه و اجرت المثل در این وضعیت حق شماست ترک منزل را توسط پلیس صورتجلسه کنید تا بتوانید برای طرح دعوای طلاق به آن استناد کنید.

سلام من ازمهر۸۴تااردیبهشت ۹۷درشرکت بسته بندی مشغول به کاربودم اماتا۸۹بیمه نبودم وازتیر۸۹تاآخر۹۱بیمه مرا۱۲روزه بعنوان کارگر روزمزد ردکردن الان شکابت کردم مدارک هم لیست حقوق وعیدی وسنوات دارم که اسم شرکت وامضای مدیرداخلی وامورمالی درآن هست این مدارک کافیه واسه اثبات حضورم درآن سالهایی که برام بیمه ردنکردن؟؟ممنون

 • سلام مدارک کافی در اختیار دارید برای اثبات ادعای خود از شهادت شهود هم می‌توانید بهرمند شوید

سلام همسر من ترک خانه کرده ودو فرزند دوختر م را هم برده چه باید کرد

 • سلام مشخص نکرده اید که شما زوجه هستید یا زوج اما چنانچه شما زوج میباشید، میتوانید دادخواست الزام به تمکین تقدیم کنید و چنانچه زوجه هستید دادخواست مهریه و نفقه تسلیم کنید و در هر حال میتوانید دادخواست ملاقات فرزند هم تقدیم کنید.

باسلام من یه خانه که دودانگ ثبتی ان به نام من است ودرحال حاضر در همان خانه زندگی میکنم وچهار دنگ ان به نام برادرم هست ومن توان این که مستاجر بشوم ندارم برادرم از من میخواد که خانه را خالی کنم من پیشنهاد دادم که سهم خود را جا کنیم وهرکس درسهم خود بنشیند ناگفته نماند خانه ویلای به متراژ 270 متر هست خواستم ببینم نظر شما چیست 

 

 • سلام تقاضای تفکیک ملک از اداره ثبت محل، تقاضا کنید چنانچه به نظر اداره مزبور، ملک قابل تفکیک نباشد باید نسبت به فروش اقدام کنید.

درسال 97پدربنده ملکی را به صورت مبایعه‌نامه  به نام من انتقال می‌دهند با رضایت قلبی خودشان ،مادر و خواهرم به عنوان شاهد امضا می‌کنند وبنگاه دار نیز مهر و امضا می‌کند ودر مبایعه‌نامه مبلغ  یک میلیارد تومان  نوشته میشود و نوشته شده نقدا از طرف خریدار به فروشنده پرداخت گردید درصورتی که هیچ مبلغی پرداخت نشده است  در همان روز با حضور پدر و مادر و خواهر به دفترخانه میرویم ووکالت بلاعزل از پدر میگیرم وبعد سند ملک را به نام خودم میزنم3سال بعد پدر فوت میکند و برادر بنده ادعای محجوریت وبعد صوری بودن وبعد جعل امضا را به نوبت در دادگاه های مختلف مطرح میکند ودر هر 3دادگاه رای به نفع بنده میشود حالا در شکایتی دیگر گفته است پول مبایعه‌نامه را میخواهم وایشان پولی نداده است و مادر و خواهر وبنگاه دار هم گفته اند پولی پرداخت نکرده است با مشورتی که با چند نفر از وکلا انجام داده‌ام گفته اند در دادگاه بگو به صورت دلار داده ام 

1/آیا به نظر شما بزرگواران پرداخت به صورت دلار منطقی است؟

 • سلام موضوع شما نیاز به بررسی بیشتری دارد بهتر هست در پرونده خود از وکیل استفاده کنید اما به هر حال برادر شما باید ادعای خود را ثابت کند.

سلام. ببخشیدیه سوال داشتم از محضرتون. وسوالم اینه که.... ایا پسر بزرگ خانواده این حق رو دارد که پس از فوت پدرو مادر منزل پدری را بدون اطلاع دیگر خواهران وبرادران بفروشد ایا مبتواند همچین کاری بکند... با تشکر از لطف شما.... 

 • سلام خیر چنین حقی ندارد و اگر این اتفاق بیفتد مرتکب جرم فروش مال غیر شده است.

سلام و وقت بخیر
در خصوص عدم پرداخت شارژ ساختمان توسط یکی از واحدها از واحد خاطی شکایت کردم و الان حکم قطعی صادر شده و می بایست جریمه تاخیر تادیه هم پرداخت کنند. قسمتی از بدهی را قبلاً پرداخت کردند. روش محاسبه جریمه تاخیر تادیه به چه صورت می باشد؟
با تشکر

 • سلام محاسبه و تعیین میزان خسارت تاخیر تادیه به عهده واحد اجرای احکام دادگاه و بر اساس نرخ تورم بانک مرکزی میباشد

با سلام من و خواهرام برای تقسیم ترکه پدرمان به دادگاه رفتیم . در مدت دوسال بعد از طی مراحلی به مرحله مزایده اموال رسیدیم در این مرحله یکی از کاربران دادگاه به ما گفتند که در تقسیم ترکه به نا مادری شما هم ارث می رسد در حالی که ما بعد از فوت پدرمان مهریه و قسمتی از باغمان را به نامادری داده ایم و در دفتر ثبت او به ما وکالت تام داده تا اموالمان را تقسیم کنیم. و هچنین نامادریمان به صورت دستی نوشته ای داده که من یک هشتم اموالم را گرفته ام و هیچ سهمی از اموال منقول و غیر منقول همسرم ندارم. حالا تکلیف ما چیست و چکار باید کنیم؟

 • سلام مدارک خود را به اجرای احکام دادگاه ارائه دهید.

پدرفوت شده مادرم قبل فوت شده سه تا برادریم پدر دربورس سهامداره  حدودا بیست و چهار میلیون جهت تسویه حساب پرداخت کن  برادران منو وکلات قرار دادن  وکلات محضری  مالیات این سهام پرداخت کردم  حالا جای که سهام خریده شده اعلام می‌کنه پول بحساب سه نفر واریز میکنیم تمام مدارک دال بر وکلاتم فرستادم  میگن شصت جواب میدیم  شصت روزم گذشت   ممنونم راهنمایی بفرمایید

 • سلام طبق متن وکالتنامه رفتار خواهد شد چنانچه اختیار اخذ مبلغ را داشته باشید به حساب شما واریز خواهد شد 

سلام ببخشید یگ برگه رو کارشناسان ۳ نفره نگاه کردن و نظر دادن سفید امضا هستش همان برگه رفته کارشناسان ۵نفره آیا ۵نفره هم سفید امضا بودن هم را تایید خواهند کرد 

 • سلام مشخص نیست ممکن هست تایید بشه یا خیر

سلام و عرض ادب

وقت بخیر

پیش پرداخت مهریه برای طلاق به درخواست زوج یا زوجه با هم تفاوت داره؟

متشکرم

 • سلام میزان پیش پرداخت با توجه به وضعیت مالی زوج تعیین میگردد 

سلام همسر من بابت اجرت المثل از بنده شکایت کرده راهکار دفاع از خودم چیه و در صورت محکومیت مبلغ اجرت سالانه چقدر خواهد بود علاوه بر این خونه رو هم ترک کرده مهریه هم اجرا گذاشته یه زمین داشتم بابت مهریه توقیف شده من نمیخواهم با این زن زندگی کنم

 • سلام مبلغ اجرت المثل توسط کارشناس تعیین می‌شود شما باید بتوانید ثابت کنید که برای انجام کارهای منزل در مقابل پول پرداخته اید و یا اینکه ثابت کنید از ابتدا قصد پول گرفتن نداشته اند. با توجه به اینکه در خصوص تمامی مسائل مالی طرح دعوا شده و رسیدگی انجام شده میتوانید دادخواست طلاق از جانب زوج مطرح کنید.

سلام همسر من بابت اجرت المثل از بنده شکایت کرده راهکار دفاع از خودم چیه و در صورت محکومیت مبلغ اجرت سالانه چقدر خواهد بود علاوه بر این خونه رو هم ترک کرده مهریه هم اجرا گذاشته یه زمین داشتم بابت مهریه توقیف شده من نمیخواهم با این زن زندگی کنم

 • سلام مبلغ اجرت المثل توسط کارشناس تعیین می‌شود شما باید بتوانید ثابت کنید که برای انجام کارهای منزل در مقابل پول پرداخته اید و یا اینکه ثابت کنید از ابتدا قصد پول گرفتن نداشته اند. با توجه به اینکه در خصوص تمامی مسائل مالی طرح دعوا شده و رسیدگی انجام شده میتوانید دادخواست طلاق از جانب زوج مطرح کنید.

سلام همسر من بابت اجرت المثل از بنده شکایت کرده راهکار دفاع از خودم چیه و در صورت محکومیت مبلغ اجرت سالانه چقدر خواهد بود علاوه بر این خونه رو هم ترک کرده مهریه هم اجرا گذاشته یه زمین داشتم بابت مهریه توقیف شده من نمیخواهم با این زن زندگی کنم

 • سلام مبلغ اجرت المثل توسط کارشناس تعیین می‌شود شما باید بتوانید ثابت کنید که برای انجام کارهای منزل در مقابل پول پرداخته اید و یا اینکه ثابت کنید از ابتدا قصد پول گرفتن نداشته اند. با توجه به اینکه در خصوص تمامی مسائل مالی طرح دعوا شده و رسیدگی انجام شده میتوانید دادخواست طلاق از جانب زوج مطرح کنید.

سلام میخواستم بدونم حق ثبت مهریه برای بالای ۱۱۰ سکه تصویب شد یا هنوز زمان میبره تا اجرایی بشه؟

اگه اجرایی بشه منطقی هست که تو دفتر خونه آقای داماد تعداد سکه توافق شده (مثلا ۱۰۰۰ سکه) رو متعهد بشه که به خانم بپردازه و در سند ازدواج فقط ۱۱۰ سکه ثبت بشه؟

یا از نظر قانونی این تعهد محضری برای خانم ارزش خاصی نخواد داشت در آینده؟

چون مثلا در صورت فوت همسر زن به اندازه مهریه و یک هشتم اموال ارث میبره اون تعهد محضری چقدر قابل اتکا هست؟

 • سلام در حال حاضر تصویب نشده ولی تنها مهریه ای که در سند ازدواج ثبت شود قابل دریافت بود و تعهد در قالب سند جداگانه عنوان مهریه نداشته و تعهد مدنی محسوب می‌گردد.

باسلام ۲۰سال سابقه در نیروهای مسلح دارم دیگه شرایط ادامه خدمت رو ندارم به جهت مسائل شخصی میتونم بااین سابقه بازنشست بشم؟معمولا سلسله مراتت موافقت نمیکنن بااین سابقه ولی من تصمیم‌دارم دیگه درمحل خدمت حاضر نشم لطفا راهنمایی بفرمایید تکلیف سابقم چی میشه میتونم به بازنشستگی با۲۰سال سابقه فکر کنم ؟تشکر

 • سلام در صورتی که عدم امکان خدمت برای شما توسط کمیسیون پزشکی تایید شود بله امکان بازنشستگی وجود دارد حتما تا تعیین تکلیف نهایی در کار خود حضور داشته باشید.

سلام وقت بخیر سال ۹۶ ی ماشین را از شخصی خریداری نمودم که پول ماشین را ایشان از من نقد دریافت و در سال ۹۸ پلاک و سند خوردو به نام من انتقال داده در سال ۱۴۰۰ شکایت کرد که من چون در زمان  انتقال سند کارت ملی گم شده بود ماشین را به نام من انتقال داده وقتی رفتیم دادگاه همون لحظه رضایت داد بعد ی بار دیگه شکایت کرد که ی قولنامه با دوتا دست خط نوشته شده بود آورد دادگاه قاضی قبول نکرد  شکایتش رد کرد الان یک بار دیگه شکایت کرد ه که من ماشین رو هبه کردم  لطفا راهنمایی کنید ضمنا ماشین رو کسی دیگه به نام من انتقال داده چون خورد صفر بود هیچ کردم از مدارک به نام ایشان نبود 

 • سلام هر کس ادعای کاری را دارد باید آن را ثابت کند لذا ایشان باید ادعای هبه بودن را ثابت کند

باسلام وخسته نباشید خدمت شما باتشکر از وقتی که صرف پاسخگویی به سوالات کاربران میکنید،سوال من اینه که یه نفر از من سفته داره به مبلغ ۴۰ میلیون ولی از من هیچگونه طلبی نداره سفته ها امانت بوده وفقط امضا واثر انگشت داره چیزی بابت امانت مشخص نشده واین آقا یکی از سفته هارو اجراگذاشته و درخواست داره که اگر من صیغه اش بشم سفته هامو بده ولی من زیر بار نرفتم کلی هم برام مزاحمت و آبروریزی درست کرده ولی متاسفانه چون من چیزی ندارم علیه اون کاری نتونستم بکنم من ازش شکایت هم کردم ولی اون خیلی پولداره وهمه جا پارتی داره من هیچ کاری نتونستم انجام بدم و منو محکوم به پرداخت سفته ها کردن بخدا هیچی ندارم خودشم خوب میفمه ولی میگه یا به من تن بده یا باید پرداخت کنی لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم 

 • سلام شکایت خیانت در امانت اقامه کرده و با معرفی دو شاهد مرد، امانی بودن سفته ها را ثابت کنید. 

باسلام ماچندسال پیش ماشین فروختیم وکالت هم دادیم برای تعویض پلاک اماخریدارنرفت برای تعویض پلاک دوبارهم حکم توقیف پلاک گرفتیم اماهردفعه باالتماس رضایت دادیم اماالان هیچ دسترسی وادرسی ازش نداریم وموبایلش هم جواب نمیده ،اگه بریم حکم توقیف پلاک بگیریم هیچ آدرسی نداریم ،الان بایدچیکارکرد؟ممنون.

 • سلام دادخواست الزام به فک پلاک توقیف خودرو داده و خوانده را مجهول المکان معرفی کنید.

با سلام خدمت شما اگرزمین کشاورزی که منبع درآمد شخص می باشدبه علت مهریه توقیف شده باشد جزء مستثنیات قرارنمیگیره

 

با تشکر

 • سلام با اعلام این موضوع به دادگاه و اثبات این امر که زمین مزبور منبع درآمد شماست از زمین، رفع توقیف کنید.

سلام..همسر بنده متوجه شده که من بعضی وقت ها مواد مصرف میکنم .حالا از من خواسته که حق طلاق بهش بدم..من باید چیکار کنم.

 • سلام این موضوع یک امر شخصی هست و میتوانید خواسته ایشان را قبول نکنید.

کسیکه بصورت اقرار نامه ازدواج کرده است و اقلیت هست اسمش تو سامانه ازدواج نمیاد اما شناسنامش مهر خورده چکار میتونه کنه ک این ازدواج ثبت بشه تو لیست برای وام ازدواج ممنون 

 • سلام دادخواست اثبات زوجیت و دستور ثبت در سامانه را در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت کنید.

کسیکه بصورت اقرار نامه ازدواج کرده است و اقلیت هست اسمش تو سامانه ازدواج نمیاد اما شناسنامش مهر خورده چکار میتونه کنه ک این ازدواج ثبت بشه تو لیست برای وام ازدواج ممنون 

 • سلام دادخواست اثبات زوجیت و دستور ثبت در سامانه را خواهان شوید.

خسته نباشید ببخشید همسر بنده ب خاطر مهریه افتاده بود زندان بعد ب ایشون دوماه ب قید وثیقه مرخصی دادن بعد از اونجایی ک بدهکاری آورده بود ب من گفت بیا تقاضا بده ک من بیام بیرون تا بدهی رو پرداخت کنم منم خواسته رو نوشتم ک ب مدت دو ماه با قید وثیقه ک قاضی قبول نکرد گفت باید کلمه دوماه رو با کلمه وثیقه رو ننویسی بعد اصلاح نوشتن تحویل دادم بعد گفتم پس سند اینجا میمونه دیگه گفت بله بعد از ثبت خواسته من گفت ن دیگه ایشون ک آزاد میشن هیچ سند هم آزاد میشه امروز این اتفاق افتاده الان سند دادگاه صاحب سند میخاد بیاد ببره آیا راهی برای من هست ک بتونم کاری کنم ؟خدا عمرتون بده اگر پاسخ گو بنده باشید 

 • سلام شما پس از اصلاح رضایت نامه خود، به دادگاه مجوز آزاد سازی بدون اخذ وثیقه را داده اید لذا امکان تغییر وجود ندارد

سلام

شخصی که از روی لجبازی از کارفرمای خود تعدادی وسیله سرقت کرده و کارفرما از او شکایت کرده و قاضی پرونده حکم رد مال و زندان برای اون شخص داده باشه و الان ۴ سال از این ماجرا گذشته و دو طرف هیچ اقدامی نکردن. حالا  با رضایت طرف شاکی میشه حکم رو برگردوند یا نه؟؟ و سوئپیشینه برای همیشه میمونه یا نه؟

(این شخص قبلا هیچ سوسابقه ای نداشته و تو این ۴ سال هم هیچ سابقه ای نداشته)

 • سلام امکان تغییر حکم پس از صدور وجود ندارد اما با اعلام رضایت شاکی و ثبت در پرونده سوپیشینه لحاظ نخواهد شد.

سلام

همسرم حدود ۵۰ سال پیش پدرشون فوت کرده و چون بچه بودن تمام اموال و زمین کشاورزی دست برادر بزرگ بوده و اگر چیزی به این اموال اضافه میشد با همکاری و زحمت بقیه ورثه بود ولی بنام ایشون میشد بعد از ۳۵ سال که اموال رو تقسیم کردن ارث درست تقسیم نشد و قرار بود ازیک زمین کشاورزی که بنام برادر بزرگ بود دوهزارمتر به همسر من برسه که بعد از تقسیم ارث زیر بار این قضیه هم نرفت الان ۱۰ سال از اون قضیه می گذرد می خواستم ببینم آیا راه دادخواهی داریم یانه این ملک زمین برنج کاری در شمال کشوره و به نام ایشون

 • سلام میتوانید دعوای ابطال تقسیم نامه ارث را مطرح کنید و برای ادعای خود باید اسناد و مدارک و یا شاهد داشته باشید

با سلام مبلغ ۲۰ میلیون دادم ورسید دارم الان میگم پول من را بده میگه شما قرار بود از ما زمین بخری ما پول نداریم که بدهیم من هم متوجه شدم زمین برای خودشون نیست و سند ندارن در اصل اینها یک زمین که حریم قنات بوده تصاحب کردن و به چند قواره ۲۰۰ متری خط کشی کردن و بصورت قولنامه میفروشن در ضمن این زمین هیچ کاربری ندارد لطفا راهنمایی کنید

 • سلام دادخواست مطالبه وجه علیه ایشان اقامه نمایید و چنانچه مالی از وی سراغ دارید جهت دریافت مال خود، توقیف کنید.

با سلام مبلغ ۲۰ میلیون دادم ورسید دارم الان میگم پول من را بده میگه شما قرار بود از ما زمین بخری ما پول نداریم که بدهیم من هم متوجه شدم زمین برای خودشون نیست و سند ندارن در اصل اینها یک زمین که حریم قنات بوده تصاحب کردن و به چند قواره ۲۰۰ متری خط کشی کردن و بصورت قولنامه میفروشن در ضمن این زمین هیچ کاربری ندارد لطفا راهنمایی کنید

 • سلام دادخواست مطالبه وجه علیه ایشان اقامه نمایید و چنانچه مالی از وی سراغ دارید جهت دریافت مال خود، توقیف کنید.

سلام روزتون بخیر 

من سال ۹۶ تصادف کردم و مشمول دریافت دیه شدم و هنوز پرونده م در جریانه، امسال بخاطر رای ۸۰۴ وحدت رویه برخی آسیب های پزشکی من رو حذف کردن، میخواستم بدونم چون تصادف من واسه قبل از سال ۹۹ هستش میشه اقدامی کرد یا این قانون همه ی پرونده ها رو در بر میگیره ؟ ممنون 

 • سلام قانون جدیدالتصویب مشمول تمام پرونده های در جریان خواهد شد و چون پرونده شما در جریان رسیدگی است از این قاعده پیروی خواهد کرد.

سلام خسته نباشید .من خانومم خونه رو ترک کرده و ازم شکایت کرده بخاطر ضرب و شتم و ثابت کرده و حکم داده شده و یبار تمکین دادم که رد کردم حدود ۹ ماه پیش ترک کرده خونه رو و الان دوباره تمکین دادم که دوبارم نیومد شورا منتظریم پرونده بره دادگاه و من تازه شنیدم که تو یه شهر دیگه دانشگاه قبول شده میخواستم ببینم ایشون میتونن الان در این وضعیت این کارو بکنن ؟

در ضمن من میخوام که برگردن سر خونه زندگی راهی هس که بتونم این کارو بکنم؟

 

 • سلام امکان اجبار ایشان برای زندگی با شما وجود ندارد چنانچه خواهان ادامه زندگی هستید از پادرمیانی ریش سفیدان فامیل استفاده کنید. با توجه به عدم تمکین شما ایشان ناشزه محسوب شده و نفقه به وی تعلق نمیگیرد.

من‌ یک سال پیش مکانی کارکردم الان بعدازیک سال صاحب ان مکان  میگویند چندتاوسیله گران قیمت مانیست وتو دزدی ویکروزحتی درمکان عمومی محل زندگیم  دادفریادکردندووسیله شخصی من رابزورازمن گرفتندمن بایدچکارکنم 

 • سلام بار اثبات بر عهده ایشان بعنوان مدعی میباشد به جرم تهمت و افترا از ایشان شکایت کرده و خواهان استرداد مال خود شوید.

من‌ یک سال پیش مکانی کارکردم الان بعدازیک سال صاحب ان مکان  میگویند چندتاوسیله گران قیمت مانیست وتو دزدی ویکروزحتی درمکان عمومی محل زندگیم  دادفریادکردندووسیله شخصی من رابزورازمن گرفتندمن بایدچکارکنم 

 • سلام بار اثبات بر عهده ایشان بعنوان مدعی میباشد به جرم تهمت و افترا از ایشان شکایت کرده و خواهان استرداد مال خود شوید.

سلام سال ۹۹ طرح شکایت کردم موضوع درکیری ضرب شتم   سه تا ماشین بودند من فقط شماره یکی از ماشینها را تونستم بکیرم بعد ماشین به پارک رفت ازطرف راهنما رانندگی. با شکایت بند ه که قاضی کفتند شما به ایشان رضایت۱بده تا نفر اصلی درست کیر بشه  همین کار کردم  وپرونده  ارجاع داده شد به دادکاه اسلام شهر  دیکر خبری نشد  چکار باید بکنم 

 

 • سلام این موضوع نیاز به پیگیری مستمر شما میباشد

با سلام و تحیات در خصوص احتساب سوابق بیمه تامین اجتماعی ، از تامین اجتماعی به دیوان عدالت شکایت کردیم ، چون رای اداره کار را قبول نکرد، شعبه بدوی دیوان به نفع ما رای داد و تامین اجتماعی دادخواست تجدید نظر کرد و تجدید نظر هم به نفع ما رای داد ولی در رای تجدید نظر بجای اینکه در گردشکار عنوان کند موضوع شکایت احتساب سابقه بیمه است ، نوشته اصلاح عنوان شغلی ، به همین خاطر تامین اجتماعی دادخواست اعاده دادرسی کرده و شعبه تجدید نظر هم تبادل لایحه زده ، حال باید چکار کرد؟ لایحه ما باید چگونه باشد تا شعبه رای خود را مجدد به ما بدهد؟

ممنون

 • سلام از یک وکیل دادگستری بخواهید تا لایحه ای مستدل و قوی برای شما تنظیم کند

چگونه می توانم بر علیه کسی که تهمت زنا برام زده شکایت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم

 • سلام برای ادعای خود باید دلیل و مدرک داشته باشید و شکایت خود را مبنی بر توهین، افترا و قذف از طریق دفاتر خدمات قضایی ثبت و پیگیری کنید.

با سلام ایا میشود ملکی یا خودرو را به نام فرزند کرد که زیر ۱۸دسال است واگر زن مهریه را با اجرا بگذارد میتواند ملک یا خودرو را بگیرد

 • بله میتوانید نسبت به انتقال اقدام کنید و زوجه نمی‌تواند توقیف کند.

با سلام و خدا قوت بنده دوسال هست که همسرم منزل رو ترک و به خانه ی پدریشان در شهرستانی که حدود ۲۰۰۰ کیلومتر فاصله دارد رفته .من ایشان را به عدم تمکین محکوم کردم حالا بعد از دوسال میخواهم ازدواج کنم. از شهر خودم خواستار ازدواج مجدد در دادگاه شدم متاسفانه دادگاه ارجاع داد به شهر همسرم اما با توجه به شناخت از خانواده همسرم و عدم امنیت جانی در دادگاه شرکت نکردم 

در ضمن بنده محکوم به پرداخت مهریه از سوی همسرم شدم و با رای دادگاه محکوم به پرداخت اولیه ۵ عدد سکه شدم و هر ۸ ماه یک سکه که از سوی همسرم پرونده به اجرای احکام نرفته 

من هیچ خبری از ایشان ندارم 

من میخواهم تشکیل خانواده بدم اما نمیدانم به چه روش از سوی قانون جلو برم 

لطفا راهنمای کنید 

با تشکر 

 • سلام با اثبات نشوز زوجه، موضوع خود را از طریق وکیل دادگستری پیگیری کنید تا نیاز به حضور شما نباشد

سلام بنده با همسرم مشکل دارم و تقریبا 5 ماهی میشه خونه بابام اومدم الان ایشون درخواست طلاق دادن و تو لایحه نوشتن که حتی دخالت ریش سفیدان هم باعث نشد که زوج قابل به بازگشت زوجه باشد و تقاضا کردن که تمام حق و حقوقم رو بصورت بروز بمن بدن البته ایشون یک وکیل گذاشتن و این وکیل بشون گفته که کاری میکنم که با کمترین مبلغ طلاقش بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام طبق قانون حق طلاق با مرد است که زوج می‌تواند با اثبات مواردی از پرداخت یکسری از حقوق مالی معاف شود اما در هر حال مکلف به پرداخت مهریه میباشد که می‌تواند اعسار داده و بصورت اقساط بپردازد.

سلام و خداقوت ، نزدیک پنج ماهه دوتا از حسابام بسته شده به دلیل شرکت در سایتهای شرطبندی، گفتند باید بری دادستانی کل اونجاهم رفتیم ولی گفتند برو خودمون جواب میفرستیم دادسرای شهرستان ولی خبری نشد چه اقدامی باید انجام بدهم؟

 • سلام میبایست پیگیری مستمر داشته باشید.

سلام وقت بخیربنده مادرم ۱۵ماه هست فوت کرده که ازایشون سه واحداپارتمان ارث بجامانده طبقه اول ودوم برادرام ساکن هستن وطبقه چهارم به مادوخواهردادن که بفروشیم که اسانسورندارد وبخاطرتفاوت قیمت بایدبالابودبه مادوخواهربدندولی نمیخوان تفاوت قیمت بمابدندوازسهم پارکینگم همینطور...سوال بنده این هست چه اقدامی بایدانجام بدیم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • سلام به استناد برگه انحصار وراثت خواهان تقسیم ترکه شوید 

باسلام.زنم دادخوست طلاق داده.الان باید داور معرفی کنیم.من مهریه نفقعه تمام حقوشش رادادم.حاصل زندگی مشترک سه فرزند که پیش من هستن...چه راهی دارد که طلاق نگیره..با تشکر

 

 • سلام میتوانید نظر و خواست خود را با داور و قاضی پرونده مطرح کنید با اینحال چنانچه زوجه عسر و حرج خود را اثبات کرده باشد نمی‌توان وی را الزام به زندگی کرد

ایا وقتی دونفر وام ازدواج میگیرن بعد دختره خونه باباش باشه میتونه شوهرش وام دختره رو به خود دختره متتقل کنه تا قسطاشو بده منظورم فقط قسط که برا دختره پیام میات که باید قسط بدی

بااینکه خواهرم ۸ ماهه که قهره ودرشرف طلاق هست ومطمینه موقع گرفتن وام ازدواج هیچ شماره ای نداده به بانک وفقط شماره شوهرش وضامن های شوهرش و تمام وام رو شوهرش خودش خرج کرده پس چطور خواهرم قسط رو بده ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام هر کس که نسبت به دریافت وام ازدواج اقدام کرده میبایست برای پرداخت اقساط اقدام کند حال چنانچه ادعا دارید خواهر شما وامی دریافت نکرده میتوانید با اثبات این موضوع از همسر وی به جرم تحصیل مال از طریق نامشروع اقدام کنید یا دادخواست مطالبه وجه وام اخذ شده را طرح نمایید.

ایا وقتی دونفر وام ازدواج میگیرن بعد دختره خونه باباش باشه میتونه شوهرش وام دختره رو به خود دختره متتقل کنه تا قسطاشو بده منظورم فقط قسط که برا دختره پیام میات که باید قسط بدی

بااینکه خواهرم ۸ ماهه که قهره ودرشرف طلاق هست ومطمینه موقع گرفتن وام ازدواج هیچ شماره ای نداده به بانک وفقط شماره شوهرش وضامن های شوهرش و تمام وام رو شوهرش خودش خرج کرده پس چطور خواهرم قسط رو بده ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام هر کس که نسبت به دریافت وام ازدواج اقدام کرده میبایست برای پرداخت اقساط اقدام کند حال چنانچه ادعا دارید خواهر شما وامی دریافت نکرده میتوانید با اثبات این موضوع از همسر وی به جرم تحصیل مال از طریق نامشروع اقدام کنید یا دادخواست مطالبه وجه وام اخذ شده را طرح نمایید.

سلام.بنده با یک خودرو تصادف داشتم .ایشان بعدازدریافت خسارت از بیمه اسیا درخواست افت قیمت خودرو مدل ۹۶را ادعا نمودن.ایا ایشان از طریق قانونی میتوانن چنین درخواستی داشته باشند.متشکرم 

 • سلام با توجه به نوع ماشین، مدل آن و خودروهای ۵ سال ساخت و کمتر طبق نظر دادگاه مطالبه خسارت افت قیمت خودرو را مطرح کرد

با سلام عرض خسته نباشی 

من راننده اتوبوس برون شهری از استان گلستان هستم،

سال ۱۳۹۳ با یک دستگاه کامیون در جاده تصادف کردم و مقصربودم،تمامی خسارت ها رو از بیمه ماشین دادم،وحتی راننده کامیون از بیمه بدنه ماشین خودش استفاده کرد.

الآن بعداز گذشت چندسال تمام حساب های من مسدود شده،با مراجعه به بانک ها پاسخ داده شد که از شورای حل اختلاف استان به دستورقاضی واز طرف شرکت بیمه آسیا شما بدهکار هستی به مبلغ اصل جریمه ۸میلیون و پانصد هزار تومان که بادیر کردوجریمه شده ۵۴ میلیون

البته تا الآن هیچ اطلاعی از این پرونده نداشتم که با مسدود شدن حساب های خود متوجه شدم،

چون در پرونده مجهول مکان زده و من هم واخواهی واعتراض نوشتم

الآن من باید چکار کنم

ممنونم 

 • سلام طبق در مواردی شرکت بیمه می‌تواند به مقصر حادثه مراجعه کرده و مطالبه خسارت کند حتما نسبت یه رای صادره واخواهی کنید

سلام روزتون بخیر من دخترخاله ام،ده ساله بااینکه متاهل بودن بایه آقای متاهلی درارتباط بودن،والان دوساله که ازهمسرشون جداشدن و طلاق گرفتن،وبااین آقایی که درارتباط بودن صیغه کردن،وطی این مدتی که بااون آقا دررابطه بوپن همسراون آقا یه چندتا پیام وشماره وعکس هایی مثل دست دونفر‌و...ازگوشی همسرش گرفته والان،اون دونفرهم دارن ازهم جدا میشن وهمسراون آقا،زنش یه چندتا پیام وعکس آورده دادگاه تو تمکین ارائه داده،این وسط آیا برای این خانمی که بااین آقا صیغه کردن،مشکلی پیش میادیانه...بنظرتون این خانم بایدچیکارکنه،

 • سلام با توجه به توضیحاتی که دادید خیر 

سلام و عرض ادب،پسر ۱۷ساله ای دارم که بخاطر یک سری مشکلات خانوادگی که پیش اومده بود با عمه خودش،به عمشون پیام فوش و افترا و تهدید داده،و حالا عمه پسرم از پسر من شکایت کردن،و براشون ابلاغیه اومده که برای دفاع انتسابی دایر از توهین و تهدید با وثیقه ویا فیش حقوقی ویک وکیل برن دادسرا،من خیلی نگرانم خواستم بگید چکار کنیم و یک راه کار برامون بزارید ممنونم از شما.

 • سلام روند رسیدگی در دادسرا به همین صورت هست بنابراین با ارائه مستندات خود به دادسرا مراجعه کرده و حتما همراه خود وثیقه نیز داشته باشید تا از بازداشت وی جلوگیری به عمل آید.

سلام

خونه ای بر روی خاک پیش خرید کردم، ۷۲ متر و با پارکینگ.

قبل از تکمیل شدن فروختم با همون شرایط.

الان بعد از حدود ۹ سال خریدار از من شکایت کرده که خونه پارکینگ نداره.

البته قبلش بهش توضیح دادم که متراژ اضافه ساختمان که حدود ۶ متر می باشد به جای پارکینگ.

ولی قبول نکرده و شکایت کرده وقاضی نیز قبول نکرده و ۹ میلیون واسم بریدن.

الان میخوام واسه اون ۶ متر ازش شکایت کنم. آیا این ۶ متر به قیمت فروش اولیه حساب می شود یا به قیمت روز.

با تشکر و سپاس فراوان

 

 • سلام میتوانید قیمت اضافه متراژ بنا را به قیمت روز از ایشان مطالبه کنید.

سلام.من دریک کارخانه چای سازی به مدت ۹سال کار کردم سال۷۳برای بازنشستگی اقدام کردم دیدم همین واحدتولیدی بیمه منو ۳سال ردکرده .ایاراهی هستش بعداین همه سال کاری کرد.باسپاس...

 • سلام باید دعوای خود را علیه شرکت مذکور در اداره کار مطرح کرده و پیگیر موضوع باشید

سلام در صورتی که در یک مزایده پیشنهاد قیمت در آن خط خورده باشد با توجه به اینکه در فرم آگهی  مزایده عنوان شده باشد که هیچ گونه خط خوردگی نباید داشته باشد اگر پیشنهاد خط خوردگی داشته باشد می توانیم درخواست ابطال مزایده را به نماییم یا خیرودر صورت درخواست مزایده خوانده آن چه کسی میباشد

 • سلام مطابق با ماده ۱۳۶ قانون اجرای احکام مدنی، موردی که ذکر کردید از موارد تجدید مزایده نمی‌باشد.

   

سلام در صورتی که در یک مزایده پیشنهاد قیمت در آن خط خورده باشد با توجه به اینکه در فرم آگهی  مزایده عنوان شده باشد که هیچ گونه خط خوردگی نباید داشته باشد اگر پیشنهاد خط خوردگی داشته باشد می توانیم درخواست ابطال مزایده را به نماییم یا خیرودر صورت درخواست مزایده خوانده آن چه کسی میباشد

 • سلام مطابق با ماده ۱۳۶ قانون اجرای احکام مدنی، موردی که ذکر کردید از موارد تجدید مزایده نمی‌باشد.

   

سلام وعلیکم،2سال پیش تصادف کردم،طرف مقابل مقصر 100% و مست بود کہ در کروکی پلیس ھم قید شدہ و بیمہ اش بہ این دلیل پولی نداد؛حکم جلب او را گرفتم و پیدایش نمیکنم!خانہ پدرش را بلدم کہ ماشین بہ نامش بود•چگونہ میتوانم خسارت وارد شدہ بہ ماشینم را مطالبہ کنم؟!؟

 • سلام به نظر میرسد باید دادخواست مطالبه خسارت وارده به خود را طی دادخواست حقوقی خواهان شده و به موجب رای صادره اموال ایشان را توقیف کنید.

سلام وعلیکم،2سال پیش تصادف کردم،طرف مقابل مقصر 100% و مست بود کہ در کروکی پلیس ھم قید شدہ و بیمہ اش بہ این دلیل پولی نداد؛حکم جلب او را گرفتم و پیدایش نمیکنم!خانہ پدرش را بلدم کہ ماشین بہ نامش بود•چگونہ میتوانم خسارت وارد شدہ بہ ماشینم را مطالبہ کنم؟!؟

 • سلام به نظر میرسد باید دادخواست مطالبه خسارت وارده به خود را طی دادخواست حقوقی خواهان شده و به موجب رای صادره اموال ایشان را توقیف کنید.

با سلام من چندسال پیش خدمت سربازی را تمام کردم ولی به دلیل یک سری از مشکلات دنبال ان نرفتم الان حدود10سال است که دنبال کارت پایان خدمت هستم ولی متاسفانه هیچ کاری برای من انجام نداده اند حتی به دادسرای نظام هم شکایت کردم ولی نتیجه نگرفتم 

 • سلام با ارائه اسنادی که نشانگر اتمام خدمت سربازی شماست به دیوان عدالت اداری شکایت کرده و الزام ایشان را به صدور کارت پایان خدمت خواهان شوید.

با سلام

زمانی که سکه ۸ تومان بود از طریق دفتر ثبت مهریه را اجرا گذاشتم و هرماه ۱/۴ حقوق همسرم کسر میشود. تازه الان متوجه شدم که افزایش قیمت سکه هیچ تاثیری در افزایش ارزش مهریه من ندارد. چطور میتوانم مبلغ را با توجه به نرخ الان سکه به روز کنم؟ آیا میشود درخواست اجرای مهریه را متوقف کنم؟ و مجددا از طریق دادگاه یا ثبت، در تعداد محدود به اجرا بذارم؟

 • سلام تا پرداخت کامل مهریه شما حقوق همسر شما توقیف می‌ماند مگر اینکه بتوانید تمکن مالی وی برای پرداخت بیشتر به خود را ثابت کنید که در این صورت میتوانید دادخواست تعدیل مهریه تسلیم کرده و خواهان افزایش میزان مبلغ اقساطی شوید.

سلام من میخوام درخواست طلاق بدم یه خونه داریم که به نام منه البته قولنامه ای که تو مشاور املاک نوشته شده،یه وکالت محضری هم داره که گفت هر وقت خواستید بگید بیام امضا کنم 

الان خانواده آقا بهم گفتن خونه مال تو نیست و هیچ حقی نداری باید خونه رو بدی و میگیریم  .اگه من درخواست طلاق بدم با همین قولنامه ای که به ناممه، خونه مال منه یا میتونن ازمن بگیرن؟؟

 • سلام ابتدا نسبت به الزام فروشنده به تنظیم سند به استناد قولنامه موجود اقدام کرده و سپس دادخواست طلاق تنظیم کنید این دو مورد هیچ ارتباطی به هم ندارند.

سلام.من بابرادرم شراکت داشتیم ولی این شراکت بصورت شفاهی بود ودرطی سالها ومشاغل مختلف وتمامی وحساب هادست برادرم بود ودر اخر بطریقهای مختلف سر من کلاه گذاشته وحق مرارابالاکشید ومن فقط از کارهای اخر دفتر روزانه معمولی که خرج کرد دران قید شده دارم ایا دستم بجای میرسد

 • سلام بار اثبات برعهده مدعی است چنانچه ادعای شراکت با وی دارید باید بتوانید این ادعا را بوسیله شهادت شهود، اسناد و مدارک و امثالهم اثبات نمایید.

باسلام.چند وقت پیش با پسری در سایت همسریابی آشنا شدم بعد از جذب اعتماد و اطمینان به بهانه اینکه مشکل مالی داره از من تقاضا پول کرد که کمکش کنم و من هم متاسفانهاعتماد بیجا کردم و مبلغ ۲۲ میلیون براش واریز کردم..بعد از آن تلفنم رو مسدود کرده.خواستم ببینم چجور میتونم از این فرد شکایت کنم؟ 

 • سلام با اخذ پرینت بانکی واریز پول به حساب وی هم می‌توانید دادخواست مطالبه وجه تنظیم کنید و هم شکایت کلاهبرداری نمایید.

باعرض سلام علیه من شکایتی ازشهر مشهد شده بعلت کلاهبرداری وحساب من مسدود شده است ایا درشهر خودم میتوان پیگیری کرد

 • سلام خیر در دادسرایی که جرم واقع شده رسیدگی خواهد شد

سلام سال 98آپارتمان  خریدم وتحویل گرفتم موقع سندزدن مالک حضورپیدانکرده دردفترخانه وعدم حضوراشون هم گرفته شده برای الزام به سند و گرفتم تاخیر درقرارداد چه کاری میشه انجام‌داد وچقدرزمان میبره؟درضمن ملک موردنظر 10واحدتجاری و38واحد هست ‌بدهکاری به شهرداری هم نداره ولی خلافی داره وپایان کارهم نگرفته

 • سلام میتوانید الزام مالک به اخذ پایان کار و تنظیم سند رسمی ملک به انضمام تمام خسارات قراردادی را خواهان شوید.

با سلام . بنده سوالم دررابطه با این هست که آیا شرط سن در بازنشستگی تاثیر گذار است یا خیر

مثلا بنده با۲۷ سال سابقه کار و ۴۴ سال سن میتونم سه سال دیگه که ۳۰ سال خدمتم تکمیل میشود بازنشسته شوم یا باید سن بنده هم به پنجاه برسد ؟

با سپاس فراوان

 • سلام یکی از شروط بازنشستگی سابقه ۳۰ ساله خدمت برای آقایان میباشد لذا بازنشستگی شما پس از دوره سی ساله بلامانع است. 

با سلام.

بابت پرونده خانواده ای که دارم خانمم درخواست نفقه کرده و جلسه شورا تشکیل شد ولی خانمم نیومد و همان روز بلافاصله یک ابلاغیه بازهم از شورا همون تاریخ ولی ماه بعد اومد که موضوع ابلاغیه فکر بکنم پرداخت حق دادخواست و دادرسی بود،ممنون میشم که لطف کنید و بنده راهنمایی بفرمایید که در این خصوص چکار باید انجام بدم و تاریخ جلسه شورا ۰۷/۲۸همین ماه است.

با تشکر فراوان

 • سلام متن ابلاغیه باید به رویت برسد تا بتوان راهنمایی دقیق تر کرد

سلام وقت بخیر : خواستم بگویم آیا ضمن عقد در محضر ازدواج می‌شود بعنوان مهریه ملکی به قیمت مشخص شده را پشت قواره عروس خانم انداخت . ودیگر اینکه وجه قانونی دارد

 

 • سلام بله خواسته شما امکانپذیر است.

باسلام خدمت وکلای گرامی و ارجمند 

خانمی قصد طرح دعوا برای طلاق رو دارن با این دلایل که شوهرش دارای اعتیاد شدید به هروئین و شیشه داره و مدارک تمام کمپ های ترک اعتیاد و سابقه بستری در بیمارستان روانی هم داره . و جدیدا تمام شماره های خانمش رو از داخل گوشی بدون اجازه برداشته و به تمام خانم های فامیل و آشنا زنگ زده و مزاحمت ایجاد کرده در حدی که زندگی چند تا ازشون در شرف از هم پاشیدن هست . و یه مسئله دیگه هم که هست این آقا به مدت یازده سال زندان بوده به جرم حمل و نگهداری و فروش مواد مخدر . و هیچگونه هزینه معیشت خانواده رو پرداخت نمیکنه و حتی چند جایی گفته که من خانمم رو با یه آقایی مشاهده کردم داخل خونه خودم . آیا با این توضیحات اگه خانم درخواست طلاق بده به نتیجه میرسه یا اینکه نه ؟ 

ممنونم ازتون

 • سلام موارد ذکر شده از موارد عسر حرج بوده و زوجه می‌تواند تقاضای طلاق کند

سلام ..از شخصی به جرم خیانت در امانت شکایت کردم و در زندان هست...هنوز حاضر به برگرداندن مال نشده و منتظر هست که مدت زندانش تمام شود ..چیکار کنم که امانت را برگرداند

 • سلام حبس وی به خاطر جرمی است که مرتکب شده چنانچه مال در ید وی موجود است دادخواست استرداد مال امانی و در غیر اینصورت دادخواست مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم تقدیم کنید.

به مدت ۲سال برای همسر صیغه ای خود کار کردم و قرار بود اجاره نامه مغازه را به نام من بزند اکنون که صیغه نامه باطل شده مرا از آنجا بیرون کرده و حق و حقوق مرا هم نداده آیا میتوانم از راه قانونی حق خود را مطالبه کنم؟

 • سلام چنانچه عقد شما ثبت شده باشد امکان مطالبه مهریه برای شما وجود دارد همچنین می‌توانید از طریق اداره کار برای حق و حقوق خود پیگیر موضوع باشید

سلام.من کارمند قراردادی کار معین یک سازمان هستم .

وقتی منو میفرستن ماموریت شهرستان خودم با ماشین اداری رانندگی میکنم و میرم ماموریت قانونا چه مبلغی برای رانندگی باید بهم بدن؟

 • سلام طبق قرارداد کاری فیمابین پرداخت می‌شود و چنانچه پیش بینی نشده باشد باید مطابق عرف پرداخت گردد

سلام کارگاهی در اطراف تهران داریم بیشترین سهم برای من هست بقیه ورثه برای فروش همکاری نمی‌کنند مشکل اینجا هست که پایان کار ندارد سوالم این است اگه از طریق دادگاه شکایت کنم برای مزایده گذاشتن نیاز به گرفتن پایان کار هست ؟؟ مراحل پایان کار به علت ماده صد دارد طولانی و هزینه بر هست  

 • سلام  بله تا پایان کار وصول نشود انتقال رسمی سند از طریق محاضر و دفاتر رسمی امکان پذیر نخواهد بود. ولی در پس از پایان مزایده و در صورت توافق طرفین مبنی بر عدم نیاز پایان کار انتقال بدون پایان کار قابل اجرا است.

سلام ببخشيد من و همسرم ميخوايم توافقي از هم جدا بشيم در اين صورت كه اون به من حق طلاق بده و من مهريمو ببخشم همسرم ميگه بايد سند ابرا تنظيم كنيم ميخواستم بدونم سند ابرا لازمه يا اينكه وقتي سند حق طلاق تنظيم ميشه توش قيد ميشه كه من مهريمو بخشيدم؟ و اصلا سند ابرا بيشتر براي چيه؟ 

 • سلام تنظیم سند ابرا برای اطمینان زوج از بخشش مهریه توسط شماست.

ی باغ درسال۸۵خریداری کردم.فروشنده درقراردادذکرکرده وتعهد داده که راه وممرماشین روبرای باغ بده.این قرارداد امضاءشورای روستاهم داره.ولی تواین ۱۵سال فقط وعده داده حالاهم که زمینها گرون شده کلا نمی خوادبه تعهدش عمل کنه.می خواستم راهنمایی بفرمایید.ممنون

 • سلام دادخواست الزام ایشان به انجام تعهد تسلیم دادگاه حقوقی کنید.

با سلام خسته نباشید اگر حوزه ارز دیجیتال سرمایه ای کسب کنم مثلا۱۵میلیارد از نظر قانونی اشکالی ندارد

 • سلام هر نوع وجهی که از مخرج قانونی به دست آید فاقد اشکال است باید سوال خود را دقیق تر عنوان کنید.

سلام بنده زندان بودم بخاطر مواد مخدر وکیل من از مادر پدر بنده پول گرفته وبجای بقی پولی که مانده بود پدرم ملک گرو میزاره که ضمانت در پرداخت میشه الان وکیل بدون اطلاع دادن به ما ملک فروخته با کسی این چه راه کاری داره ولی ملک هنوز دست من ولی اون کسی که به گوفته خودش ملک خریده از ما شکایت کرده حالا یه راهنمای میکنید بنده باید چی کار کنم

 • سلام قرارداد فیمابین وکیل و پدر شما باید ملاحظه شود تا پاسخ دقیق تری دریافت کنید.

سلام من پارسال جدا شدم مهریه ام شده سالی یک سکه من میتونم بیشتر مهریه بگیرم مثلاً سالی سه سکه

 • سلام چنانچه بتوانید توانایی مالی وی برای پرداخت بیشتر را به اثبات برسانید باید از طریق دادخواست تعدیل مهریه نسبت به افزایش آن اقدام کنید

شوهرم سیزده روزه منو بادوتا بچه ی کوچیک ول کرده رفته خونه ی باباش دقیقا سه روز بعداز اینکه جراحی تیرویید انجام داده بودم شب یه دعوای الکی راه انداخت وبامامانش ول کردن رفتن من باید چیکارکنم

 • سلام علت موضوع باید مشخص گردد برای این کار از پادرمیانی بزرگترها استفاده کنید ارسال اظهارنامه پیشنهاد خوبی است پس از آن میتوانید دادخواست مطالبه نفقه حقوقی و ترک انفاق کیفری مطرح کنید

سلام.بنده در سال 96 مبلغ 12 میلیون تومان از دوستم قرض و بهشون چک دادم.اما مبلغ بدهی خودم رو چک مشتری بهشون دادم ایشون هم حسابشون مسدود یود پشت نویسی کردن مادرشون پاس کردن که تصویرش موجوده.قرار شد چک منو بدن که متاسفانه دادن به دوستشون و ایشون برگشت زدن.سال 99 از من شکایت کردن اما چون من در جلسه شاهد برای پرداخت نبرده بودم محکوم شدم.العان بعد 2 سال رای رفته اجرای احکام.میخاستم بدونم با توجه به شاهد و تصویر چک مشتری که دادم به ایشون و اینکه یکبار رای به ضرر من صادر شده امکان شکایت مجدد و گرفتن رای وجود دارد یا خیر.

 • سلام برای رسیدگی مجدد باید نسبت به موضوع اعاده دادرسی کنید.

سلام.بنده در سال 96 مبلغ 12 میلیون تومان از دوستم قرض و بهشون چک دادم.اما مبلغ بدهی خودم رو چک مشتری بهشون دادم ایشون هم حسابشون مسدود یود پشت نویسی کردن مادرشون پاس کردن که تصویرش موجوده.قرار شد چک منو بدن که متاسفانه دادن به دوستشون و ایشون برگشت زدن.سال 99 از من شکایت کردن اما چون من در جلسه شاهد برای پرداخت نبرده بودم محکوم شدم.العان بعد 2 سال رای رفته اجرای احکام.میخاستم بدونم با توجه به شاهد و تصویر چک مشتری که دادم به ایشون و اینکه یکبار رای به ضرر من صادر شده امکان شکایت مجدد و گرفتن رای وجود دارد یا خیر.

 • سلام برای رسیدگی مجدد باید نسبت به موضوع اعاده دادرسی کنید.

سلام هزینه دادرسی چک برگشتی یک میلیارد چقدره حداقل و حداکثر ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • سلام ۳.۵ درصد خواسته را محاسبه کنید

بار عرض سلام و خدا قوت

بنده ۱۷ ساله که به استخدام نیروی انتظامی در اومدم. الان از بیماری صافی کف پا و کمر درد رنج میبرم . اخیراً که به کمیسیون پزشکی مراجعه کردم گفتند که بیماری شما مادر زادی است و منع استخدام دارد و هیچ امتیازی اعم از بازنشستگی یا تقلیل ساعت خدمتی به شما تعلق نمی‌گیرد. این در صورتی است که بنده در زمان استخدام به علت خفیف بودن بیماری اطلاعی از آن نداشتم و پزشکی معتمد نیروی انتظامی نیز زمان استخدام آن را تشخیص نداد. آیا این موضوع قابل طرح با موضوع قصور پزشکی در دیوان می‌باشد ؟

 • سلام موضوع را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کنید تا با احتساب خدمت شما، حقوق و مزایای بازنشستگی به شما تعلق بگیرد

با سلام 9ماه دفتری مشغول کار بودم که 3ماه قرارداد نوشتیم وداخل قرارداد قید کرده بودن بیمه به عهده خود شخص هست اداره کارشاکی شدم و برای اجرای حکم بنده رو فرستادن تامین اجتماعی نامه ای که ثبت دبیرخانه شد گفتن باید خودت بدست کارفرما برسونی خواستم بدونم بهش بدم نامه رو به ضررم هست یا نه چون 3ماه قرارداد قید کرده بودن 6ماه بدون قرار داد کار کردم ؟اگر اصلا بدستشون نرسونم چی مطلع میشن از شکایت من حال 1جلسه هم ادراه کار برگزار شد و درجریان هستن و اینکه پول بابت بیمه بهم پرداخت میکنن یا نه خود بیمه رو رد میکنن ؟چندوقت بعدش باید پیگیر پروندم بشم

 • سلام طبق شکایت شما رسیدگی و رای صادر خواهد شد و ایشان ملزم به واریز حق بیمه شما هستند.

سلام 

دروصیت نامه عمومی که تمام ماترک به نام دونفراز فرزندان شده ایا قابل اجرا هست یا خیر یا اینکه یک سوم ماترک و باید به ان دونفر داد ؟

صورتجلسه اعضای شرکتی که تمام اعضاسهام خودرابه مدیر عامل شرکت منوطبرانتقال به نام فرزندان بهنگام رسیدن به سن قانونی باشد وفروشندگان متعدبه شرط منقول درصور تجلسه باشندولی بعداز گذشت چندسال بنابه دلایلی حال فوت مدیر عامل تکلیف چیست؟ 

 • سلام وصیت فقط تا یک سوم نافذ است

  سوال دوم نامفهوم بیان شده

با سلام

خدمت وکلای محترم وکیل تیک

اینجانب دارای شرکت خدماتی فضای سبز هستم در پروژه از کارگری به نام هوشنگ اسکندری استفاده کردم و بر اساس خواسته ایشان و بیان مشکل خانوادگی و طرح بسته بودن حساب نامبرده، اعلام نمودند که حقوق را به کارت دخترم زهرا اسکندری واریز نمایید ولی اکنون ایشان در اداره کار شکایت نمودند و پرداخت پول به حساب دخترشان را منکر شده اند و اداره کار هم پول واریزی را قبول نکرده اند و مبلغی معادل ۱۲ میلیون ما را بدهکار نموده اند راهکار عودت پول واریزی به کارت دختر ایشان چیست

با تشکر

 

 • سلام علاوه بر دادخواست مطالبه وجه باید برای ادعای خود شاهد هم داشته باشید که بتوانید ادعای خود را ثابت کنید.

سلام پدر خانوم بنده ۳۰ سال پیش به صورت قانونی برای کار به ژاپن رفت ولی متاسفانه دیگه اطلاعی از ایشون به دست نیومده که آیا فوت شده یا از کشور ژاپن خارج شده آیا می‌شود از کشور ژاپن شکایت کرد

 • سلام با توجه به خواسته شما، اقدام متفاوتی میتوانید انجام دهید ولی در هر حال میبایست وضعیت وی از کنسولگری ژاپن در تهران یا کنسولگری تهران در ژاپن اقدام کنید

سلام پدربزرگ من در سال ۹۴ فوت کردند و مقداری آب و باغ از ایشان برای ورثه ماند و ما تمام اموال ایشان را بین ورثه تقسیم کردیم و مهر و امضا از همه گرفتیم و شورای روستا آن را مهر و امضا کرد  ولی الان برادرزاده پدربزرگم مدعی است که تقریباً نیمی از اموال متعلق به پدر بنده است که پدرش برادر پدربزرگم می باشد و فاقد سند و قولنامه هست حتی در اداره ثبت و لازم به ذکر است ست که ما نیز سند در دست نداریم و در اداره ثبت نیز این مقدار به ناممان نیست لازم به ذکر است  که پدر بزرگم با برادرش شریک  بوده ولی بعد از فوت برادرش و بزرگ شدن برادرزاده هایش اموال آنها را به آنها داده است و هیچگونه اموال آنها در دست پدربزرگم نمانده بود.. برادر پدر بزرگم تقریباً پنجاه سال است که فوت کرده اند و ۳۰ سال پیش پدربزرگم اموال برادر زاده هایش را به آنها داده است و مشکلی نداشته بودند ،...الان ما چه باید بکنیم خیلی ممنون از شما

 • سلام نیاز به هیچ اقدامی از جانب شما نیست بهتر است منتظر اقدام آنها باشید

سلام با توجه به اینکه 6سال پیش مبلغ 21ملیون از عموم قرض گرفتم در عوضش زمین ابی برنجکاری داشتم به  عنوان ضمانت باهاش قولنامه کردم که در قولنامه دستی فقط قرارداد مبلغ زمین متراژ داخل ان نوشته و اینکه عموم در خانه برادرم در حضور دامادمون مادرم خودم برادرم زن برادرم زبانی بیان کردن که هر وقت از امسال تا ده سال دیگه پول من بیاره زمین تحویل بگیره الان 2ساله داریم میریم میاییم ولی قبول نمیکنه دوبرابر پولش هم حاضریم بهش بدیم 6سال هم ازش سالی پنجاه میلیون محصول برداشته من برادرام 9نفریم که فقط با فشار خودم امضا کرده حالا چیزیدستمو میگیره پیگیری کنم با تشکر از شما

 • سلام موضوع شما برای پاسخ دقیق تر نیاز به بررسی اسناد دارد.

شش ماه قبل تصادف کردم بنا به پیشنهاد کارمند بیمه ماشین بردم تعمیرگاه پس از دو ماه ماشین آماده شد اما تعمیرکار از دادن صورت حساب خودداری کرد ماشین هم نگه داشت ادعا داشت هرچه بیمه واریز کرده بدم به او در حالیکه مقداری وسایل خودم گرفتم شکایت به اتحادیه کردم از ارائه صورت حساب خودداری ورزید ناچار شکایت خیانت در امانت کردم حال فاکتور آورده که طلبکار است به همین دلیل ماشین نداده قصد دارد عنوان کند اختلاف حساب بوده در صورتیکه من بارها مراجعه کردم ولی او نمی‌داد نه ماشین نه اجرت دستمزد ش شش ماه ماشین منو نگه کرده دیگه طلبکار که نیست بدهکار هم هست آیا پول خواب و خسارت همین دادگاه کیفری رسیدگی می‌کنه یا باید دادخواست جداگانه داد تقاضای کارشناس بکنم که هزینه تعمیر چقدر میشه خسارت دیرکرد چقدره لطفاً راهنمایی کنید چکار باید کنم قاضی اول از من حمایت می‌کرد حال از او ممنون 

 • سلام با تسلیم دادخواست تامین دلیل میزان خسارت وارده و هزینه ها را توسط کارشناس رسمی برآورد کرده سپس میتوانید مطالبه خسارت کنید.

با سلام و وعای خیر. احتراما 

سال قبل به قرارداد اجاره در پرداخت اجاره بموقع پایبند بودم و بابت تمدید سال جدید طبق مصوبه 20 درصد رو سر وقت واریز کردم. صاحب خونه قصد افزایش زیادی اجاره داشت.و ترفند برا پسرم میخام رفت دستور  تخلیه گرفت. در دستور نوشته شده بود 160 ملیون ودیعه واریز کنه بعد تخلیه میدن.. ایشون پول نداشت و مجدد قرارداد رو یکسال دیگه تمدید کرد. در بنگاه معاملاتی.. خودش و پسرش و بنگاهدار امضا کردن ما رفتیم امضا کنیم بنگاهدار نبود قرارداد هم همون بنگاه موند. البته ازش عکس گرفتم.. الان قرارداد تمدید رو منکر شده و مخفی کرده و رفته اون دستور تخلیه پارسال رو پیگیری کرده و حکم ی هفته تخلیه آورده،، حال سعوال من اینه مگر با توجه به تمدید قرارداد بنگاهی که عکسش رو دارم و پیامک و واتس آپ جهت صحت تمدید،، اون دستور تخلیه باطل نبوده؟ چطور باید. حکم تخلیه رو باطل کنم.. ضمنا نه قرارداد پارسال رو ثبت کرده نه قرار داد سال جدید.. که مالیات هم نده.. لطفا کمکم کنید چطور باید جلو تخلیه رو بگیرم.. البته قرارداد دوم هم بیس روزه تمام شده وقتش ولی تخلیه رو از روی قرارداد اول گرفته که تمدید شده و باطل بوده،، بعد مبلغ اجاره ای که در قرارداد جدید نوشتیم رو زده زیرش میگه بیشتر باید بدی،، پول پیشمون هم نداده ریخته صندوق تا مبلغ بیشتری بدهکارمون بکنه،، آیا مگر نباید روی قرارداد دوم جهت تخلیه اقدام میکرد؟ چون رو حکم تخلیه قبل تمدید قرارداد جدید رفته جلو و به شورا وجود قرارداد جدید رو کتمان و پنهان کرده نگفته تمدید کردم،، لطفا راهنمایی بفرمایید 

 • سلام ضمن اینکه دعوی شما نیاز به بررسی بیشتر دارد با توجه به اینکه قرارداد دوم نیز به اتمام رسیده موظف به تخلیه هستید.

سلام وقتتون بخیر 

چند روز پیش یک موتور سوار با دونفر سرنشین که من نمیشناختمشون اومدن سمتم و یکیشون خیلی محکم کوبید از کمر من وکمرم انچنان اسیبی ندید وخب فک نکنم که کسی هم دیده باشه که اینا منو زدن یا شایدم دیدن ولی من نمیدونم من از یه طریقی تونستم این اقایی که منو زدن رو پیدا کنم واسم و فامیلیشون و شمارشون رو دارم میخواستم ببینم میتونم علیه این اقایون شکایت بکنم یانه؟

 • سلام هر شکایتی بزای موفق شدن، نیازمند اثبات است باید با دلایل متقن و قوی چون شهادت شهود، فیلم دوربین مداربسته و ... دارید

درپرونده ی موادمحکوم شدم وخودرویی که قسطی چندروزبودگرفته بودم مصادره شد مالک خودرویش رامیخواهدبایدچکارکند ضمناهیچ مبلغی بین ماردوبدل نشدودرقولنامه ی رسمی نیزقیدشده است شرایط فسخ
 • سام فروشنده باید مالکیت خود نسبت به ماشین و عدم اطلاع از وجود و حمل مواد را ثابت کند.

سلام کارگرهستم پرونده دردیوان داشتم رای امده وگفته نقض حکم اداره کاروبرسی مجددایا باید خارج ازنوبت اداره کاربه پروندم رسیدگی کنه یا باید تونوبت بمونم .رای مجددچند ماه طول میکشه؟ایا منکه برای دپموضوع ک اداره کار لحاظ نکرده بودشکایت کردم اداره کار کاملا حکم جدیدی میده یا همون دوموضوع رو لحاظ میکنه؟؟؟ ممنون میشم

 • سلام نسبت به همان موضوع مجددا رسیدگی خواهد شد اما رای صادره و مدت زمان صدور رأی مشخص نخواهد بود اما با توجه به اینکه رای ابتدایی نقض شده قطعا مجددا همان رای صادر نخواهد شد.

با سلام بنده تصادف کرده ام و ماشین از قبل از سمت در تصادف داشته الان از زمانی که بنده تصادف کرده ام گلگیر عوض شده آیا افت قیمت ماشین به این ماشین تعلق میگیرد؟

 • سلام میتوانید برای اطمینان از میزان افت قیمت ماشین ابتدا از طریق شورای حل اختلاف توسط کارشناس میزان آن را مشخص کرده وسپس برای دریافت آن اقدام کنید البته اگر ماشین شما از نوع ماشین های گران قیمت یا زیر ۵ سال استفاده باشد.

سلام وقت بخیر من نظامی هستم و چند وقت پیش رشوه ۳۵۰۰۰۰۰ دو نفر بهم ادعا کردن که رشوه دادن ولی هیچ مدرکی جز احضارات این دو نفر نیست قاضی واسه ترسوندنم دو روز زندانم کرد بد قرار بازداشت رو شکستن با وثیقه آزادم الانم باز دارن اذیتم میکنن هیچ مدرکی علیه من نیست پریت کارت گرفته شده خط چک شده .ومن قانونی طبق دستور قاضی کشیک ود دفترچه سابقه این دونفر آزاد کردم الان احتمالا چه حکمی بهم میدن اخراج میکنن

 • سلام در نظام کیفری ما اصل بر برائت متهم است و شاکی باید بتواند تقصیر متهم را ثابت کند چنانچه هیچ مدرکی علیه شما به دست نیاید به زودی حکم برائت شما صادر خواهد شد.

سلام من رئیس دانشگاه خیلی داره من و اذیت میکنه بابت امضا پایان نامه در صورتی که همه اساتید راهنما داور همه امضا کردند و گفتند دیگه احتیاج نیست بیاید اما ایشون چندبار من و خواسته رفتم امضا نکرده من می تونم از ایشون شکایت کنم؟یا نه؟ اگه کلا پیگیری نکنم ول کنم چی میشه ؟دنبالشون نگیرم صبر کنم خودشون خبر بدن از لحاظ حقوقی و قانونی می خواستم بدونم خیلی ممنون

 • سلام امکان طرح شکایت وجود دارد اما بهتر هست علت تاخیر در امضا را توسط ایشان دریابید تا چنانچه تعالی صورت گرفت حساب شده تر اقدام کنید.

سلام وقتتون بخیر

بین آقا و خانمی اختلاف پیش آمده و مرد تصمیم به طلاق دادن همسر خود دارد.

در مهریه خانم غیر از مواردی که به عهده آقا هست موقع عقد ۱۴ سکه هم به عهده پدرشوهر گذاشته شده. الان خانم مهریه شو اجرا گذاشته و از طرفی آقا دلایلی پیدا کرده که امکان باطل شدن عقد وجود داره.

سوال اینه که در صورتی که پدرشوهر ۱۴ سکه که به عهده شون هست پرداخت کنن و بعد مشخص بشه که عقد باطل هست و مهریه به خانم تعلق نمیگیره ، آیا این ۱۴ سکه که پرداخت شده قانونأ قابل برگشت هست؟

 • سلام چنانچه عقد قانونا باطل اعلام شود تمامی شروط مندرج در آن باطل بوده و امکان درخواست مهریه پرداخته شده وجود دارد.

سلام وقتتون بخیر

بین آقا و خانمی اختلاف پیش آمده و مرد تصمیم به طلاق دادن همسر خود دارد.

در مهریه خانم غیر از مواردی که به عهده آقا هست موقع عقد ۱۴ سکه هم به عهده پدرشوهر گذاشته شده. الان خانم مهریه شو اجرا گذاشته و از طرفی آقا دلایلی پیدا کرده که امکان باطل شدن عقد وجود داره.

سوال اینه که در صورتی که پدرشوهر ۱۴ سکه که به عهده شون هست پرداخت کنن و بعد مشخص بشه که عقد باطل هست و مهریه به خانم تعلق نمیگیره ، آیا این ۱۴ سکه که پرداخت شده قانونأ قابل برگشت هست؟

 • سلام چنانچه عقد قانونا باطل اعلام شود تمامی شروط مندرج در آن باطل بوده و امکان درخواست مهریه پرداخته شده وجود دارد.

سلام وقتتون بخیر

بین آقا و خانمی اختلاف پیش آمده و مرد تصمیم به طلاق دادن همسر خود دارد.

در مهریه خانم غیر از مواردی که به عهده آقا هست موقع عقد ۱۴ سکه هم به عهده پدرشوهر گذاشته شده. الان خانم مهریه شو اجرا گذاشته و از طرفی آقا دلایلی پیدا کرده که امکان باطل شدن عقد وجود داره.

سوال اینه که در صورتی که پدرشوهر ۱۴ سکه که به عهده شون هست پرداخت کنن و بعد مشخص بشه که عقد باطل هست و مهریه به خانم تعلق نمیگیره ، آیا این ۱۴ سکه که پرداخت شده قانونأ قابل برگشت هست؟

 • سلام چنانچه عقد قانونا باطل اعلام شود تمامی شروط مندرج در آن باطل بوده و امکان درخواست مهریه پرداخته شده وجود دارد.

سلام من برای پیمانکاری کار کردم دو عدد چک بهم داده  اسم وفامیل وکد ملی را داخل چک نوشته ولی چک را تایید نکرده جواب گوشی رانه ماه است که نمیده من باید چکار بکنم 

 • سلام چک مزبور وصف تجاری ندارد اما میتوانید دادخواست حقوقی مطالبه وجه قید شده در چک را تسلیم کنید.

سلام وقت بخیر من ۱۰ سال پیش طلاق گرفتم از همسرم و توی این ۱۰ سال به صورت اقساط مهریه میگرفتم ازش اما هنوز ۲۰۰ میلیون از مهریم مونده پارسال بازنشست شده و من سنوات بازنشستگیش که مبلغ ۲۰۰ میلیون هست رو مسدود کردم برای مهریه اما هنوز سنواتش رو ندادن درضمن ۶ ماه پیش همسر سابقم فوت کرد . حالا سوال من اینه که دادگاه گفته وقتی من ۲۰۰ میلیون رو بخوام بگیرم ۱۵ میلیون ازم بابت کارای دولتی که انجام شده میگیره الان من منصرف شدم و میخوام مهریه رو به دخترم که تنها وارثش هست ببخشم و از مسدودی حسابش رو در بیارم الان اگه من حسابش رو باز کنم و مهریه رو ببخشم بازم دولت ازم مبلغی میگیره ؟؟؟

 • سلام با رفع مسدودی حساب پولی از شما اخذ نخواهد شد چرا که حکمی اجرا نشده تا نسبت به اخذ نیم عشر اقدام شود.

به نام خدا با سلام برای فرزندم سه سال است که پرونده اخذ تابعیت مادر ایرانی تشکیل داده ام هنوز هیچ خبری ندادن و هربار مراجعه میکنم می‌گویند خبرتان میکنیم منتظر باشید چیکار باید انجام بدم

 • سلام اگر با پیگیری حضوری به شما اعلام می‌کنند که باید منتظر باشید چاره ای جز انتظار ندارید.

باسلام 

شکایت کردم واسه استردادجهیزیه شهود سیاهه میخوادآیاکسی که دست خط رونوشته لازم هست واسه شهادت.لیست جهیزیه خودم امضا شهود داره امالیست جهیزیه همسرم امضا شهودنداره چیکارکنم.

 • سلام لیست سیاهه جهیزیه به اضافه شهادت شهود کفایت میکند

سلام. حدود ۷ماه پیش سند خونه ک داخل ماشین بود ب همراه زاپاس و جعبه آچار ماشین سرقت شد. بعدازصورتجلسه پلیس ازاداره ثبت پیگیری کردم ک بعداز۳بار رفتن ب اداره ثبت اسناد، باتوجه ب بروکراسی اداری، امکان پیگیری برام نبود چون سرکار جدیدی میرم ونمیتونستم‌بیشتر مرخصی ساعتی بگیرم اینبود ک از خیرش گذشتم

میخواستم ببینم ممکنه گرفتن سندالمثنی رو توسط وکیل انجام بدم؟

متشکرم

 • سلام بله امکان اخذ وکیل برای این مورد را دارید.

سلام اگه خانمی با یه نفر در پیام رسان داخلی ارتباط داشته باشه همسرش شک کنه و از پایان ارتباط اون ها دو ماه بگذره همسرش می‌تونه از طریق دادگاه به پیام ها دسترسی پیدا کنه و اینکه آیا دادگاه یه مدرک برای ادعای آقا میخواد و تا چند وقت از آخرین پیام رو در اختیارش میزاره ممنون

 • سلام بله امکان پیگیری توسط همسر زن وجود دارد و از طریق پلیس فتا قابل پیگیری است.

سلام اگه خانمی با یه نفر در پیام رسان داخلی ارتباط داشته باشه همسرش شک کنه و از پایان ارتباط اون ها دو ماه بگذره همسرش می‌تونه از طریق دادگاه به پیام ها دسترسی پیدا کنه و اینکه آیا دادگاه یه مدرک برای ادعای آقا میخواد و تا چند وقت از آخرین پیام رو در اختیارش میزاره ممنون

 • سلام بله امکان پیگیری توسط همسر زن وجود دارد و از طریق پلیس فتا قابل پیگیری است.

سلام خسته نباشید. من از خیانت زن برادر خود باخبر شدم والان گیج وسردرگمم که باید چیکارکنم برادرم هم مریض و زمین گیره و کاری از دستش برنمیاد لطفا راهنماییم کنیدو بگید که برای راحل قانونی آن چکنم

 • سلام چون شما سمتی در پرونده ندارید امکان طرح شکایت برای شما وجود ندارد در صورت صلاحدید با برادر خود در میان بگذارید تا وی شکایت رابطه نامشروع اقامه کند

سلام من 1/5ماه پیش مرخصی امدم ولی بر نگشتم 100 میلیون ردمال داشتم که پرداخت کردم ولی 8ماه جرم دولتی دادن که 5/5ماهشو کشیدم 2/5ماهش مونده هیچ تخفیفی هم ندادن تاکی وثیقه به اجرا نمیره و راه کار برای مانده حبسم میخام

 • شما باید فورا خود را معرفی کنید چرا که در هر زمان امکان درخواست از وثیقه گذار و ضبط مال مورد وثیقه وجود دارد.

باسلام  سال ۹۲ ماشینم به سرقت رفت با تلاش زیاد وحزینه زیاد دزد دستگیر به زندان داده شد در حال حاضر دزد یکسال آمده بیرون به کارش داره ادامه میده باز با تلاش تونستم اعتراف کتبی گرفتم که ماشینمو به مالخر فروخته به کی داده دوباره از مالخر شکایت کردم متاسفانه پرونده دادن شهر مالخر اونجا همه دست به یک هستن نتونستم برم تاریخ نیابت تمام شد و باز هم دوباره مخوام شکایت شروع کنم تا جلب مالخر بگیرم چکار میتونم نیابت از شهر خودم با مامور آگاهی شهر خودم که همدان هستم بگیرم و مالخر شهر بانه هست باتشکر

 

 • سلام از آنجا که مقامات قضایی و انتظامی تنها در حوزه استحفاظی خود امکان عملیات داشته و خارج از آن حوزه اقدام ایشان فاقد ارزش قانونی است خواسته شما غیر ممکن است.

سلام در پرونده کیفری جعل شاکی بودم مربوط به مبایعه نامه بود.طبق نظریه کارشناسی چند موارد مثل کلمات و چند امضا شهود به ان اضافه شده بود طبق ماده ۵۳۶ قانون مجازات اسلامی متهم محکوم به جزای‌نقدی شد تجدیدنظرخواهی شد رای تایید شده و طبق ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی موارد جعلی باید امحا میشد.میخواستم بپرسم اجرای احکام کیفری برای امحا موارد جعلی باید اصل سند مبایعه نامه را از متهم دریافت کند؟تشکر

 • سلام موارد امحاء سند جعلی در رای دادگاه قید شده و اجرای احکام در اجرای حکم مزبور نسبت به امحاء آن اقدام خواهد کرد و شما به استناد رای صادر شده در هر زمان میتوانید بی اعتبار بودن مبایعه نامه را ثابت کنید

سلام وقت همگی بخیر،لطفاراهنمایی بفرمایید ،همسرم مهرش راازدادگاه مطالبه کرده ودوکاغذداشته،یکی کاغذعادی که مربوط به مراسم پیش ازعقد یابله برون که دران خانه وسکه نوشته شده وخودم وهمسروحضارامضاءکردند،دومی سندنکاحیه است که درروزعقدودردفترخانه دران پول وسکه نوشتندوثبت شده( بجای خانه پول نوشتند)واسمی ازخانه نیست،حالارای صادرشده ودادگاه کاغذعادی راقبول کرده،چگونه میتونم نسبت به این رای اعتراض کنم؟

 • سلام طبق قانون چنانچه ملک تحت عنوان مهریه قلمداد می‌شود میبایست قبل از ثبت نکاح نسبت به انتقال ملک در دفاتر اسناد رسمی اقدام شود تا از آن بعنوان مهریه در سند ازدواج یاد شود. با توجه به اینکه مهریه فوق تنها در کاغذ عادی ثبت شده و حتی در سند نکاحیه نیز وارد نشده موضوع شما نیاز به بررسی بیشتر و رویت سند عادی دارد که به نظر می‌رسد رای دادگاه در خصوص مهریه اشتباه باشد

یک مستاجر در خانه پدری داریم که بعد از فوت پدر و مادرم حاضر به تخلیه خانه نمی‌باشد و با مبلغ کمی که می‌دهد(لبته طبق قانون ۲۵ درصد اضافه کرده )و حاضر به تخلیه خانه نمی‌باشد لطفا راهنمایی فرمایید 

 • سلام با ارسال اظهارنامه ایشان را از قصد خود مبنی بر فروش ماترک اعلام کرده و خواهان تخلیه ملک شوید پس از آن در دادخواست به استناد اظهارنامه پیوست و اینکه موجر فوت کرده و شما خواهان ملک و تقسیم میتوانید تخلیه ملک را خواهان شوید. 

سلام من چکی ب مبلغ 120 میلیون تومان دست کسی داشتم ک الان بدون اینکه من متوجه بشم حکم اجراییه گرفته ک 1 ماه فرصت بوده من برم دادگاه ک متاسفانه  بخاطر اینکه ثنا روی خط موبایلم ک خاموش ابلاغیه فرستاده من متوجه نشدم و تازه بعد از 40 روز متوجه شدم ک حکم اجراییه گرفته ایا راهی هست ک بتونم انجام بدم  هیچ ملک و اموالی ندارم ک بدم و متاسفانه بسیار درمانده شدم خواهش میکنم راهنمایی کنید چیکار کنم 

 • سلام میتوانید دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به تنظیم کرده و این مبلغ را بصورت اقساط پرداخت کنید.

سلام

آیا دختر تا زمانیکه نامزد هست خرج ومخارجش به عهده پسر است؟

 • سلام چنانچه دختر و پسر به عقد شرعی هم درآمده باشند زن و شوهر محسوب شده و زوج ملزم به پرداخت نفقه زوجه میباشد.

سلام من چند سال پیش ی اقای گولم زد مبلغ 60ملیون سفته ازم گرفت 30 ملیون پول بهم داد قرار شد تا 1 سال این پول با من باشه باهاش ی کاری دستو پا کنم  بعد یک ماه اومد گفت اون شخصی ک پولو ازش برات گرفتم  پولشو میخواد و باید پولشو بدی منم گفتم ک جنس خریدم ندارم گفت اشکالی نداره از یکی دیگه برات میگیرم ولی باید سفته بدی ب اون منم چاره ای نداشتم ب همین طریق از من باج گرفت سفته میگرفت ک سود پول قبلی رو بده تا 700ملیون ادامه پیدا کرد الان اون طرف شکایتم کرده منم هزار تومن پول ندارم جلو حسابمو مسدود کردن منم ترسیدم برم دادگاه از اول نرفتم چکار باید بکنم تورو خدا راهنمایی کنید اول جوونیم بیچاره و اواره شدم تو پارک میخوابم  من هر مبلغی ک بهم میداده ک سود پول قبلی رو بدم 3برابر سفته ازم میگرفت 

 • سلام اگر بتوانید ربوی بودن معامله را ثابت کنید دیگر برای پرداخت پول هیچ الزامی نخواهید داشت و چنانچه این موضوع را به اثبات نرسانید میتوانید دادخواست اعسار داده و به صورت تقسیط پول را بپردازید

باسلام بنده یه خونه از دیوار گرفتم و به صاحبخانه 6 میلیون تومان پول دادم و قرار شد بقیه زمان قولنامه پرداخت بشه بنا به دلایلی بنده نمی توانم خونه رو بگیرم

و هیچ قراردادی هم نبوده از صاحب خونه هم رسید گرفتم وشماره پیگیری کارت به کارت هست

حالا صاحب خونه میگه من پول پیشت رو نمی دم و تا هر وقت خونه رو بگیرن اجاره حساب میکنم

آیا شکایت کنم به نفع منه و زمانش چه قدره تا حکم بیاد صاحبخونه کاسبه و پول دارد؟ 

 • سلام طرح دادخواست مطالبه وجه به استناد فیش واریزی یا شکایت کیفری تحصیل مال نامشروع مدت زمان غیر قابل پیش بینی است

با سلام.. مادر همسرم سالهاست که در منزلی که همسرم در مجردی خریده ساکن هستند و به هیچ عنوان هم حاضر به تخلیه منزل نیستند.. با توجه به این که ما خودمون دارای سه فرزند و مستاجر هستیم چطور میتونیم از طریق قانون وارد بشیم و منزل رو از مادر همسرم پس بگیریم؟

 • سلام باید سند رسمی ملک به نام همسر شما باشد و ابتدا با ارسال اظهارنامه شکایت کیفری رفع تصرف عدوانی مطرح کنید.

سلام حدود یک سال پیش شکایتی مبنی بر سواستفاده از حساب بانکی فردی از بنده شد وتبعا حساب های بانکی بنده مسدود شد با مراجعه به شورای حل اختلاف ودادن خسارت شاکی و گرفتن رضایت ایشان پرونده مختومه شد ولی متاسفانه حساب های بنده الارقم چندین بار مراجعه به بانک  همچنان مسدود است .مشکل اینه که معلوم نیست چه ارگانی دستور مسدودی حساب رو داده بانک سراحتا اعلام می‌کنه پلیس فتا دستور داده ولی پلیس آگاهی وقتا این ادعا و رد می‌کنه . ضمناً در شهر آمل این اتفاق افتاده .الان چه کنم

 • سلام به مرجع رسیدگی کننده در مراجع قضایی مراجعه کرده و خواهان رفع مسدودی باشید

سلام.من‌چندسال ازاقام‌جدام ولی نه طلاق میده نه حتی یه هزاری بدستم اومده فراریه.دوتام بچه دارم کنارم.میشه راهنمایی کنید کجای داستانم؟

 • موارد شما از مصادیق عسر و حرج محسوب شده و میتوانید پس از طرح شکایت کیفری ترک انفاق یا دادخواست مطالبه نفقه خود و فرزندان ، دادخواست مطالبه مهریه نیز تسلیم کرده و نسبت به توقیف اموال وی اقدام کنید.

سلام وقت بخیر 

مادرم قبل از فوتش قیم خواهر محجورم بود ولی بنا به پیری و بیماری مجبور شد قیمومیت رو به برادرم محول کتد، مادرم قبل از فوت طلاهاش رو به او به عاریه گذاشت. البته لازم به ذکر است خانه ای که مادرم توش زندگی می‌کرد به اسم خواهر محجورم بود. حالا پس از فوت مادرم برادرم قبل از تقسیم ما ترک و بدون اذن طلاها رو تصرف کرده و خانه خواهر محجورم رو اجاره بصورت رهن داده و پولش رو به حساب خودش منتقل نموده است. لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه و با کدوم قاعده حقوقی میتونم دادخواست شکوائیه تنظیم کنم، آیا قبل از دادخواست میتونم اظهارنامه جهت ادای توضیحات بفرستم.

 • سلام باید بتوانید وجود طلاها در ید برادر را به اثبات برسانید برای این امر میتوانید ابتدا با ارسال اظهارنامه به وی، خواهان استرداد طلا و تقسیم آن بعنوان ماترک باشید همچنین تنها در صورتی میتوانید از ایشان بعنوان قیم محجور خواهان حساب و کتاب باشید که در حق محجور کوتاهی کرده و یا از اموال وی سوءاستفاده نماید که در این صورت میبایست از طریق اداره سرپرستی پیگیر موضوع باشید.

سلام

من پارسال در یه شرکت ساختمان سازی سرمایه‌گذاری یک ساله انجام دادم الان بعد از یکسال نه اصل پول برمی گردونن نه سود پول میگن موجودی شرکت خالیه در صورتی که شهرهای مختلف و حتی خارج از ایران پروژه های مختلف دارن خودشون هم از ایران خارج شدن میگن خارج از کشور دارن کار میکنن که بتونن بدهی های شرکت رو پرداخت کنن اما الان نه بعد از شش ماه در صورتی که در قرار داد قید شده بود یکساله یعنی تا شهریور امسال سرمایه مو لازم دارم چکار می‌تونم بکنم ؟

 • سلام به استناد قرارداد مجود دادخواست استرداد وجه تسلیم دادگاه حقوقی کنید.

سلام.رابطه مرد مجرد بازن متعهل درفضای مجازی بعد چندین ماه مشکوک شدن شوهر زن گرفتن گوشی وتمام چیزهایی که دراین مدت.عکس فیلم صدا بین طرفین ردبدرشده سنداثبات جرم هست.وشکایت شوهر بدون دخالت زن برای طرف مقابل به پلیس فتا قابل قبول هست..درصورتی که هنوز زن با مرد مجرد تماس دارد..درخفا حتی درثنا الکترونیکی هم پیام اخطارآخرین مراجه برای شکایت اعلام شده.هردومجازات میشوند..زن هنوزهم میگوید دخالتی درشکایت ندارد گفته نشده به او حالا مردهرگونه مانوری بر روی مدرکها به لحاظ پخش در فضای مجازی برای محکومیت سنگین تر مرد مجرد انجام بدهد.قبول است.به نام طرف رابطه بازن او مجازات سنگین تر میشود...لطفا راهنمایی کنید.

 • سلام بله امکان شکایت از جانب همسر زن برعلیه زوجه و مرد مجرد وجود دارد در مقابل چنانچه عکس ها و فیلم‌های احتمالی در فضای مجازی منتشر شود نیز جرم بوده و قابل مجازات است.

سلام عذر میخوام من مهریه همسرم رو با دادن یک واحد آپارتمان پرداخت کردم و برگه محضری دارم از ایشان مبنی بر گرفتن مهریه فقط ۱ خودرو به نام دارم و با توجه به مشکلات فراوان بینمون ادامه زندگی ممکن نیست چطوری میشه طلاق بدم زوجه را بدون اینکه چیز دیگری تاوان بدم ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام بهترین گزینه برای شما توافق جهت انجام طلاق میباشد چرا که در غیر اینصورت میبایست نفقه، اجرت المثل و تنصیف دارایی به شرط امضا در عقدنامه و عدم نشوز از جانب زوجه را پرداخت کنید.

سلام.مدتی قبل فردی به بهانه صدور کارت پایان خدمت حدود دوازده میلیون تومان(طی چند مرحله واریز کردم)از من گرفت من پرینت واریزها را دارم بعد از مدتی گفت کارت درست نمیشود وقتی گفتم شکایت میکنم گفت در دادگاه بیان میکند که قرضهایش را پس داده ام چون راننده تاکسی هست ادعا کرد که این پرینت رسیدها پول کرایه هایش بوده که واریز میکردم و میخواهم کرایه ها را پس بگیرم و بعد پیامک داد که این پولها کرایه هایش بوده که واریز میکردم،تا در دادگاه پیامکها را نشان دهد.در ضمن بخاطر کارت از من اثر انگشت و امضا هم گرفته است. در اصفهان به من گفتند که بایستی بگویی از من قرض گرفته است و شاهد میخواهد و من هم شاهدی برای ادعای قرض دادن به شخص کلاهبردار ندارم.چون اگر هم بگویم میخواستم کارت پایان خدمت بخرم ممکن است که دادگاه بنفع من رای صادر نکند و حتی ممکن است خسارت بیشتر از پولم مطالبه شود.با توجه به این موارد و باتوجه به اثر انگشت و امضایی که از من دارد چون میتواند در برگه اثر انگشت من،مرا بعنوان بدهکار معرفی کند،آیا میشود راه بجایی برد و راه حل این مسئله چیست؟تشکر

 • سلام به هر حال مال شما بی جهت در ید ایشان قرار گرفته است میتوانید شکایت تحصیل متل از طریق نامشروع یا دادخواست حقوقی مطالبه وجه تسلیم کنید.

سلام 

دوستم بهم پول قرض داده بهش برگردوندم میگه بهم پول برگرندونی ومن پول به حساب زن باباش ریختم چون اون دوستمه ولی این طرف پول داده میشه دختر شوهرش حالا ازم شاکی شده پول بهش ندادم درصورت که دادم اگه بخوام اثبات کنم باید چکارکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام شما باید وجه دریافت شده را به حساب فردی که از ابتدا پول را از ایشان گرفته بودید واریز می‌کردید مگر اینکه بتوانید ثابت کنید به درخواست خود وی این اقدام را انجام داده و پرداخت وجه را به اثبات برسانید.

سلام وقت بخیر.ببخشید من برای گرفتن مهریه به اداره ثبت مراجعه کردم ومنزل مسکونی همسرم راتوقیف کردم وفعلا کاری دیگه ای انجام ندادم وثبت گفت ملک توقیف شد.الان متوجه شدم همسرم چک برگشتی داره وطرفم برای توقیف ملکش میخواد اقدام کنه میخواستم ببینم من که هنوز کاری برای اجرا نکردم وفقط توقیف کردم اون بنده خدا میتونه بره ملک وتوقیف واجرا کنه یا نه ؟ 

 • سلام توقیف ایشان نیز بعنوان طلبکار ممکن است اما طبق قانون، هر فردی که طلبکار بوده و زودتر برای توقیف اقدام کند نسبت به سایر طلبکاران ارجح بوده و باید اول طلب وی از محل مال توقیف شده پرداخته شود

سلام برای گرفتن طلب از صاحب کار چی کار کنم 4ماه حقوق نداده حلا میگه ندارم صبر کن ....راهنمایی بفرمایید ممنون

 • سلام برای این امر از طریق اداره کار اقدام کنید و شکایت علیه کارفرما تنظیم کنید.

سلام برادرم به نام من حدود ۱۳سال پیش از بانک چک گرفته الآن بعد از ۱۱سال یه فردی چک من که به مبلغ ۶۵۰۰۰۰۰۰ریال بوده، رفته از من شکایت کرده میگه این مبلغ شده ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰ریال الان من چه کار کنم

 • سلام باید این موضوع را در دادگاه به اثبات برسانید برای این امر باید شکایت سواستفاده از مدارک و کارت ملی را علیه برادر خود در دادسرا مطرح کنید و با محکومیت ایشان، از وی خسارت تعیین شده را مطالبه کنید.

سلام . یکسال و نیم هست از همسرم جدا زندگی میکنم هنوز طلاق نگرفتم . همسرم اجازه ملاقات بچه ها رو نمی‌داد به تازگی از دادگاه تونستم رای ملاقات بگیرم . اما همسرم تو گوش بچه ها رو پر کرده بچه ها که یک پسر ۱۷ ساله و یک دختر ۸ ساله هستن تو کلانتری اظهار کردن ما نمیخوایم مادرمون و ببینیم .

حتی همسرم توکلانتری اجازه نداد دخترم من و ببینه و من باهاش صحبت کنم.  کلانتری گزارش و برای قاضی فرستاده و مجددا نوبت دادگاه دارم 

الان سوالم این هست آیا من پنج شنبه که مجددا بچه ها باید بیان میتونم درخواست کنم از مامور کلانتری من دخترم و ببینم و دخترم من و ببینه بدون اینکه پدرش حرفی بزنه ؟ و آیا ممکنه قاضی رای عدم ملاقات صادر کنه ؟ 

 

 • سلام امکان سلب ملاقات شما با فرزندان وجود ندارد مگر خود ایشان خواهان ملاقات با شما باشند شما این حق را دارید که بدون حضور کسی، با فرزند خود صحبت کنید.

سلام میخوام ازشوهرم جداشم بچم یک سال نیمه هست میتونم حضانت شوبگیرم شوهرم سالمه ولی خیلی اذیت میکنه وزن دیگه داره 

 

 • سلام حضانت فرزندان تا ۷ سالگی با مادر و پس از آن با پدر میباشد برای گرفتن حق حضانت بطور کلی باید با همسر خود به توافق برسید یا عدم صلاحیت وی را بر این امر به اثبات برسانید.

سلام من میخوام طلاق بگیرم خیانت دیدم ولی تلفنی بود الان نمیتونم باهاش زندگی کنم چه کاری باید انجام بدم؟ 

 

 • برای صدور حکم به درخواست طلاق از جانب زوجه باید بتوانید عسر و حرج خود را ثابت کنید که این موضوع در خصوص شما مشکل به نظر می‌رسد. بهتر است به صورت توافقی برای انجام طلاق با همسر خود به توافق برسید و اقدام کنید 

ایامالک اتومبیل سواری میتواندماشین خودرابصورت قراردادمحضری به شخصی و اگذارکند بااین شرط که آن شخص تازمانی که درقیدحیات است می‌تواند آن استفاده کندوحق فروش هم نداردوارث مالک بعد فوتش میتواننداین قراردادافسخ کنند؟

 • سلام بله اسم این عمل حقوقی صلح عمری بوده و پس از فوت مالک، ماشین متعلق به متصالح خواهد بود و وراث نسبت به آن حقی نخواهند داشت.

پیگیری پرونده  اعاده دادرسی وزمان نتیجه گیری آن چقدر طول میکشد؟

 • سلام برای درخواست اعاده دادرسی میبایست بتوانید مدرکی را که در زمان طرح دعوی مکتوم مانده بوده و یا دلیل جدیدی برای دعوی خود ارائه کنید و الا محکوم به رد خواهد شد مدت زمان مورد سوال شما قابل پیش بینی نیست.

سلام ۱نفرنفراشتباهی پول زده به من در۳مرحله باگوشی الان بعد ۳ماه رفته شکایت کرده چطوری میتونم ندم
 • سلام چنانچه نسبت به آن پول حقی ندارید موظف به برگرداندن پول هستید و الا محکوم به تحصیل مال نامشروع خواهید شد

   

سلام جناب من یه کارمند ساده هستم.خانمم بهم خیانت کرده بود نتونستم ثابت کنم .بچه هم نداریم خوشبختانه .تو دفتر  خانه به تفاهم رسیدیم ۵۰ میلیون نقد دادم  ۱۵۰ میلیون هم  چک دادم بابت مهریه به اسمش ثبت کردم چک رو .هیچی هم به اسمم ندارم نه خونه نه ماشین .میخوام بدونم من اگه نتونم چک رو پاس کنم چی میشه میتونم برای چک اعسار بگیرم اقساطی بدم ماهانه یا محکوم به زندان هستم ؟

 • سلام بله امکان ثبت دادخواست اعسار و پرداخت اقساط را دارید.

سلام همسر من با برادرام مشکل پیدا کرد و به تلافی و برای به زانو درآوردن خانوادم من رو تحت فشار قرار داد و درواقع وسیله ای کرد برای رسیدن به خواستش به این صورت که من رو از خونه بیرون و تهدید به طلاق کرد و خیانت کرد بهم فحش و بددهنی و یه جورایی منو شکنجه روحی روانی کرد بار اول من از خونه نرفتم اما بار دوم رفتم منزل پدرم با اینکه به برادرام گفته بودم دخالت نکنن اما بهش یه سری حرفا زدن به دفاع از من. بعد از چند روز هم همسرم من رو برگردوند خونه اما الان بعد از گذشت یک سال و نیم که من با همه خواهر برادرام به خواست شوهرم قطع رابطه کردم اما هنوز همسرم من رو تحت فشار قرار میده و روح و روان رو ازم گرفته با حرفاش و معتقده که پدر و مادرم هم مقصرن و من باید قید پدر و مادرم بزنم 

۱۶ ساله ازدواج کردیم و یه پسر ۱۰ ساله دارم به خاطر پسرم نمیخواستم جدا شم اما شوهرم ول کن ماجرا نیست و با حرفاش اذیتم میکنه من رو مقصر میدونه با این شرایط زندگی برام سخت شده اگر بخام برا طلاق اقدام کنم حقی دارم؟ میشه که راحت جدا شم؟ آخه همسرم میگه طلاقت نمیدم با چه دلیلی میتونم اقدام کنم برا طلاق؟ 

 • سلام چنانچه وکالت یا توافقی برای طلاق نداشته باشید تنها راه برای طلاق از جانب زوجه اثبات عسر و حرج وی میباشد برای این کار چنانچه نفقه نمی‌دهد با طرح دادخواست کیفری و حقوقی این موضوع را ثابت کنید فحاشی و ناسزا با شهادت شهود قابل اثبات است چنانچه منجر به کتک کاری می‌شود باید ابتدا در دادسرا تشکیل پرونده داده و سپس به پزشکی قانونی مراجعه کنید و با این دلایل برای طلاق اقدام کنید.

سلام بنده پدرم ۷ ساله که فوت کرده مادرم به همراه دوتا خواهرم طلاق گرفته ام تو اون خونه زندگی می کنن خونه به اسم پدرم هست ما ۵ تا خواهریم الان من با اونا به مشکل برخوردم حتی کارمون به دعوا هم کشیده شده الان ارث خودم رو از خونه پدرم می خوام با صحبت و واسطه هم نمی شه تکلیف چیه چجوری می تونم بدون دیدن حتی یکی از خانواده یا مادرم ارثم رو بگیرم لطفا راهنمایی کنید منو ممنون می شم 

 • سلام دادخواست تحریر و تقسیم ترکه مطرح کنید تا دادگاه با توجه به برگه حصر وراثت و دارایی پدر شما برای تقسیم، تصمیم گیری کند.

با سلام

با مرگ والدین، یک عمو حضانت پسر 10 سال ای را بر عهده گرفته اما از این وضع ناراضی است و پسر را نمی‌خواهد. من یک خانم مجرد و چهل ساله ام که آشنای او هستم و نسبتی با هم نداریم. به عمو پیشنهاد کردم که به من اجازه دهد تا از این کودک در منزلم مراقبت کنم. من و بچه رابطه ی خوبی با هم داریم. من وضع مالی خیلی خوبی دارم و قصد دارم برای آینده اش چیزی به نامش کنم. عمو چون کاملا من را می‌‌شناسد و به من اعتماد دارد با پیشنهادم موافقت کرد. آیا او می تواند برای حضانت این کودک به من وکالت بلاعزل دهد ؟ و حضانت را به من منتقل کند؟ یا با اجازه ی سرپرست و نهادهای قانونی، کودک با من زندگی کند؟

 • سلام چنانچه قیم شرایط و توانایی نگهداری فرزند را نداشته باشد می‌تواند این موضوع را به اطلاع اداره سرپرستی محل برساند و شما برای قیمومت درخواست دهید.

سلام وخسته نباشیدخدمت وکلای عزیزبنده یکماه پیش متوجه شدم جلوی حسابم بسته شده بعدازمراجعه به بانک فهمیدم که ازاداره مالیات بستن رفتم اداره مالیات متوجه شدم که درسال ۹۴باکدملی واسم بنده ازیه شرکتی چندسری جنس بافاکتورخریدکرده اندونزی آدرسی که جنسهاروبه انجام بردن هم هستش الان بنده رو۵۳۰میلیون تومان مالیات بدهکارکرده حتی ممنوع الخروج هم کردن رفتم اداره مالیات گفتم که من خریدنکردم حتی نمیدونستم وازکدملی من سواستفاده شده بهم میگن که ماکاری نمیتونیم براتون بکنیم شما بریدمراجع قضایی ازاین شرکت شکایت کنیدخواستم ببینم چه کاری باید بکنم ممنون

 • سلام باید سواستفاده از کد ملی خود را ثابت کرده و تحت همین عنوان شکایت کرده و پس از اثبات این موضوع به اداره مالیات مراجعه کنید.

با سلام آیا در تصادف با کودک پنج ساله والدین هم مقصر هستند و اگر دندان شیری کودک بشکند دیه به آن تعلق میگیرد یاخیر ممنون از وکلای عزیز که جواب میدید

 • سلام تعیین مقصر حادثه با کارشناس تصادفات میباشد بله به دندان شیری نیز دیه تحت عنوان ارش تعلق میگیرد 

سلام.برادر ناتنی که از مادر یکی بودیم به رحمت خدا رفته و مجرد هم بوده.سهام دار ایران خودرو بود.آیا بنده جز وراث اون مرحوم هستم یا خیر.ضمن اینکه مادرمان هم فوت شده و پدر ایشون و یک خواهر که مثل اون مرحوم از مادر یکی بودیم هستند.که البته ساکن آمریکا هستن. خود خواهرم هم سهام دار هستش که قصد واگذاری به بنده رو داره.در مورد این دو مورد لطفا راهنمایی بفرمائید.

 • سلام بله شما از وراث متوفی محسوب شده و یک ششم از اموال وی ارث می‌برید برای انتقال سهم خواهر وی، خود ایشان برای انتقال به شما باید حاضر باشند.

منظور از تعزیر تا درجه هفت چیست

 • سلام حبس تا ۶ ماه ، جزای نقدی ، شلاق و محریمت موقت از حقوق اجتماعی

سلام یک نفر ۲۸ سال تو ایران داره زندگی میکنه ولی هنوز شناسنامه ندار کسی رو هم نداره باید چیکار کنه

 • سلام باید علت نداشتن شناسنامه بررسی گردد از مشاوره تلفنی استفاده کنید

سلام ما تویه آپارتمان زندگی می‌کردیم نمیدونستیم این آپارتمان چه مشکلاتی داره ۵ سال بودزندگی میکردیم ولی متاسفانه بخاطرنداشتن خروجی منوکسیدکربن آبگرمکن همسروپسربچه ۳ ساله منوتوحموم گازمنوکسیدکربن میگیره وپسر فوت میکنه الان دادگاه به مامیگه شمامقصرین چرااول خونه روچک نکردین بعداجاره کنین آیابنظرشمادرسته این تصمیم؟

 • سلام ابتدا باید دلیل گرفتن خروجی آبگرمکن مشخص باشد تا بتوان بر آن اساس نظر داد به هر حال در دعوی خود از وکیل استفاده کنید 

سلام. معمولا زمان برایرسیدگی  تجدیدنظر چقدر است‌ ۳ماه پرونده ام رفته دادگاه تجدیدنظرخیلی. طولانی است شعبه حقوقی. تشکر از پاسخگویی

 • سلام میتوانید از سامانه ثنا پیگیر باشید اما تراکم پرونده ها در شعبه مربوطه مشخص کننده زمان رسیدگی خواهد بود

سلام خسته نباشید خانم بنده 10 روزه صبح میزنه بیرون هروقت دلش خواست میاد ،میگه میرم خونه میگیرم وسایلها را هم میبرم بعد از 8 سال زندگی ،رفتم شکایت عدم تمکین کردم ،هیچ کاری نمیکنه توی این 8سال یه بار بهم صبحانه نداده همیشه هم طلبکاره ،چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام شما باید مشخص کنید که خواهان ادامه زندگی هستید یا نه به هر حال باید منتظر صدور حکم دعوی خود باشید چنانچه تمکین نکرد ناشزه محسوب و نفقه به وی تعلق نمیگیرد 

با سلام ی شاکی دارم که ادعا دارد.گوشی گم کرده با سیم کارت من روشن شده میگوید ده میلیون بده تا رضایت بدم چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام روشن شدن گوشی با سیم کارت متعلق به شما منجر به مجرم شناخته شدن شما گردیده است با ارائه مدارک باید خلاف این موضوع را ثابت کنید.

با سلام و خسته نباشید من یکبار دادخواست ابطال تقسیم نامه را برای یک ملک داده بودم که رد شد حالا برای یک موضوع دیگر میتوانم دادخواست ابطال بدهم؟

 • سلام چنانچه موضوع و سبب مجدد با دعوی قبلی متفاوت باشد بله امکان طرح دعوی دارید.

سلام من حق طلاق با حضانت دختر شش سالمو محضری دادم به خانومم اونم کل مهریه وتمام حقو حقوق خودشو محضری بخشید میخواستم بدونم من میتونم درخواست طلاق بدم اگه بدم چند وقت طول میکشه تا صیغه طلاق جاری بشه

 • سلام زوج در صورت درخواست طلاق باید از کلیه حقوق قانونی زوجه برآید با توجه به اینکه زوجه مهریه و حقوق خود را بخشیده بنابراین چیزی بر ذمه شما باقی نمانده و میتوانید تقاضای طلاق بکنید 

من ۱ ساله وکیل گرفتم شکایت کردم ولی هنوز وکیل میگه انجام نشده آیا شکایت بیشتر از ۱ سال طول میکشه.؟؟؟

 • سلام نوع شکایت شما مشخص نیست اما به هر حال وکیل باید شما را از روند رسیدگی دادگاه مطلع کند میتوانید با مراجعه به سامانه ثنا پیگیر پرونده خود باشید.

ایا کسی که بیماریه سختی دارد میتونه یک ماه قبل فوت تمامه اموال خودشو به شخصی که عنوان وارث نیست یعنی بچه اش نیست صلح کند و تمامه اموال خودشو بهش دهد اموالشم از نظر ارزش مبلغ بالا باشد به هیچ کدوم از فرزندانش هیچ چیزی ندهد

 • سلام بله هر فردی حق تصرف در اموال خود را دارد و شما تنها میتوانید با اثبات حجر متوفی انتقال اموال را باطل کنید.

سلام بنده و همسرم تنها فرزندمان را از دست دادیم آیا من تنها وارث اموال ایشان بطور کامل هستم پدر و و مادر همسرم در قید حیات نیستن و دو خوار و یک برادر دارن آیا اموال همسرم بعنوان ارث به خواهرها و برادر ایشان هم میرسد ؟

 • سلام سهم شما اگر زن هستید از سهم الارث همسر، یک چهارم بوده و مابقی به برادر و خواهر ایشان می‌رسد. و چنانچه مرد هستید تمامی اموال زوجه بعنوان سهم الارث به شما می‌رسد.

سلام وقت بخیر.من میخوام از شوهرم جدا بشم باید چجوری اقدام کنم کجا برم؟

 • سلام درخواست طلاق از جانب زوجه، بدون داشتن وکالت در طلاق کاری بسیار پیچیده و دشواری است شما باید بتوانید عسر و حرج خود را در دادگاه ثابت کنید و در ابتدای امر با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست طلاق از جانب زوجه ثبت کنید. پیشنهاد میکنم در دعوی خود از وکیل استفاده کنید.

دوسال پیش همسربنده راننده پخش موادغذایی بودن وماشین شرکت دراختیارایشون بودیه شب که ماشین روبروی منزلمون پارک بوده میدزدن خداراشکرصبح ماشین روپیدامیکنن ولی تمام محصولاتی که توماشین بوده روخالی میکنن که به ارزش ۸۰ملیون بوده 

بعدازچندروزی خودهمسرم به همکارشون شک میکنن وباترفندهایی متوجه میشن که سارق ایشون بوده وباهماهنگی بانیروی انتظامی ایشون رودستگیرمیکنن الان دوسالی ازاین سرقت میگذره واعترافات سارق مبنی بردزدبودن روی پرونده هست ولی هنوزجوابی به ما ندادن الان مسئله ای که هست صاحب شرکت همسرم روتحت فشارگذاشتن وحدود۱۸ملیون طلبکاریم ازحقوقشون ندادن وگفتن که چون دادگاه کاری پیش نبرده شمابایدخسارت واردشده روپرداخت کنیدوگرنه سفته هایی که پیش من داریدرومیزارم اجرا.....

بنظرشمامیتونه روی این سفته هااقدام کنه؟؟که متاسفانه سفته هیچ چیزی داخلش ثبت نشده مبنی برحسن انجام کارویا......

 • سلام اگر سفته بابت حسن انجام کار دریافت شده باشد و این موضوع در قرارداد وسفته عنوان شده باشد بله شرکت می‌تواند اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد جهت پیگیری سرقت انجام شده حضورا پیگیر باشید

با شخصی معامله انجام دادم و از طرف سفته داشتم شخص با دادن چک تضمینی بانک شهر اورد و سفته هایی ک بابت ضمانت داده بودو بهش دادم فرداش ک بردم بانک گفتن حساب مسدوده معاون بانک ک حساب مسدود کرده بود باهام تماس گرفت معذرت خواهی ک اره طرف سرمو کلاه گذاشته پولو گرفته چندساعت بهم وقت بدید پولو میریزم بردارید تا ساعت ۱ ک تماس گرفت گفت پولو نمیدم نامه داریم اینا فرداش رفتم بانک نامه مسدود کردن حساب داشتن طبق ماده ۱۴ ک باید حساب مسدود کنه و ذکر شده بود از طرف دادگاه ک بدون داشتن هیچ گونه مدرک و ادله ای به اثبات ادعا فقط دستور مسدودی داده بود ک گفتن شکایت کن شکایت کردیم الان دادگاه بانک تبرعه کرده و شخص محکوم و طرف ک چک به من داده هیچ اموالی نداره هیچ حساب بانکی هم پولی نداره هرجام گشتن دنبالش پیداش نکرده دادگاه الان بان از طرف شکایت کرده به جرم کلاهبرداری و ت