درباره من:

نام و نام خانوادگی:

محسن حیدرپور

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  اصفهان

آدرس دفتر:

اصفهان-اصفهان- اصفهان

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور شرکت ها
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
امور بین المللی و مهاجرت
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
جرائم سایبری
امور بانکی
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
قتل
دادگاه انقلاب
دادگاه نظامی
دادگاه روحانیت
جرائم پول شویی و اخلال در نظام ارزی
جرائم پزشکی
سرقفلی و حق کسب و پیشه
داوری
دادگاه های انتظامی
تصادفات
دیوان عدالت اداری
دیوان عالی کشور
نظرات:
مهسا ادوای
مشاوره تلفنی (سرقت)

" در مورد سرقت باهاشون مشورت کردم و پاسخ دهی و راهکارهایی که دادن عالی بود واقعا راضی بودم نسبت به هزینه دریافتی که مبلغ پایینی بود خیلی مفید و گسترده با زبون ساده توضیح دادن که متوجه بشم ازشون کاملا راضی بودم "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام وقت بخیر خانمم میگد تو دادگاه سازش میکنم چیکار کنم تکلیفم معلوم بشه 

 • با سلام ، با توجه به اینکه موضوع شما در دسته بندی خانواده است احتمالا سازش در مورد طلاق و مهریه و حضانت و ... است، که کم و کیف این موضوعات و توافق بُرد بُرد زمانی اتفاق می افتد که شما مشرف و مطلع بر قانون باشید فلذا از همراهی یا مشورت یک وکیل خبره و زبده اگر بهره ببرید خیلی بهتره تا خدای نکرده توافق زیانباری شامل حالتون نشه.

با سلام خانمی حدود پنج ساله که باشوهرم رابطه دارد وموجبات ازار واذیت بنده وخانواده ام را کردیده چطوری میتونم ازش شکایت کنم مدارکی هم دردست دارم 

لطفا راهنمایی کنید

 • با سلام و احترام،تحت عنوان رابطه نا مشروع میتونین از طریق دفاتر خدمات قضایی شکایت کنین ، ضمن اینکه در صورت اثبات،این مورد از موارد اثبات عسر و حرج هم هست و یکی از مبانی طلاق به درخواست زوجه(شما) می‌تونه باشه، گرچه که شما این کار رو به هیچ وجه نکنین و ما وکلا به طلاق ابداً توصیه نمی‌کنیم اما اگر پس از چندین و چند بار همسر شما این آزارهای روحی رو همچنان ادامه داد مسیر قانونی همینه ، چون شکنجه ای بالاتر از این برای یک خانم متصور نیست.

با سلام سال ۹۶ طلاق گرفتم. مهریه ۸۱۴سکه بهارآزادی بود که قاضی حکم پرداخت تمام مهریه را دادند. زوج فقط تا قبل طلاق محضری اقساط مهریه را پرداخت کردند

حکم توقیف خودرو را گرفتم اما وکیلم هیچ اقدامی نکرد تا دی ماه ۱۴۰۱ که خودروی ایشون بخاطر خلاف رانندگی توقیف شد و به ما هم اطلاع دادند. وکیل من اسفندماه برای مهریه عقب افتاده اقدام کردند. اما هنوز خبری از مطالبات من و خودرو نشده، ۱۷مرداد مزایده اول برگزار شده

حال با توجه به اینکه یک مرحله مزایده انجام شده من میتوانم تقاضا کنم خودرو بنام خودم بشود؟ کلا این پروسه توقیف و مزایده نیازمنده چه بازه زمانی است؟

 • با سلام و احترام ،بلی.

با سلام .زوجه با داشتن وکالت در طلاق درخواست طلاق داده وزوج محکوم ب پرداخت ۷ سکه پیش پرداخت و سالی یه عدد سکه و نفقه شده . ولی فعلا نه حقوق مالی زوجه  پرداخت شده  نه طلاق ثبت شده.از طرفی قاضی با درخواست ازدواج مجدد زوج موافقت کرده. آیا با ازدواج مجددزوج و درخواست مهریه توسط همسر دوم، مهریه همسر اول به تعویق خواهد افتاد ؟ پیش قسط مهریه همسر اول چطور آن نیز به تعویق میوفته ؟

 • با سلام و احترام ، وقتی حکم مقدم وجود داره و درخواست صدور اجراییه شود و توقیف مقدمی وجود داشته باشه ،مورد دوم یا موضوعش از بین می‌ره یا میشه اولویت دوم پرداخت.

سلام
آیا محکومیت کیفری زن،مبنی برتوهین به شوهر از دلایل اثبات سورفتارمی باشد.
توضیح اینکه،سه فقره محکومیت دلیل براستمرارسورفتار هست.

 • با سلام بله،اما در مورد طلاق مرد نیازی به این موارد یا مباحث عسر و حرج ندارد چون حق طلاق با مرد هست اما چون تنصیف دارایی مطرح می‌شود با باید دارایی ای زمان زوجیت نباشد یا نشوز زن اثبات شود تا تنصیفی صورت نگیرد،که در فقره آخری اثبات سو رفتار و به تبعش نشوز راهگشاست.

   

با سلام زوجه درزمان طلاق(طلاق بائن غیرمدخوله،خلعی )۱۸سال کامل نداشته ورضایت پدروگواهی رشدهم نداشته است.زوجه الان بعدازگذشت۲۰سال، شکایت کرده وبه علت نرسیدن به ۱۸سال تمام درزمان طلاق تقاضای ابطال معامله وطلب مهریه دارد؟درصورتی که قاضی بدون گواهی رشدحکم طلاق صادرکرده است.آیازوجه میتوانداززوج طلب مهریه کندیاقاضی قصورکرده ومسئول جبران مهریه ایشان می باشد؟

 • با سلام پرونده نیاز به بررسی کامل و ارسال رأی مورد نظر و مدارک آن می باشد‌.

سلام وقت بخیر من دادخواست مهریه دادم ومقداری طلا ک همسرم برای پس انداز خریده بود رو برداشتم تا در دادگاه ارایه بدم بتونم بجای مهری بردارم.و قصد ندارم انکارکنم که طلاهارو بر داشتم.ایا مشکلی یرام پیش میاد؟و اینکه میتونم طلاهرو به عنوان قسمتی از مهریه بردارم؟

 • با سلام ، گرچه کار شما به لحاظ قانونی درست نبوده اما چون قصد شما جهت مطالبه حق خودتون بوده که احتمال زیاد فکر میکردین بهتون پرداخت نمیکنه فلذا راه حل وجود داره که به دردسر نیفتید،با وکیل خبره مشورت بفرمایید یا کار رو به ایشون محول کنید تا مشکلی از این بابت بوجود نیاد.

سلام با عرض ادب و احترام به وکلای گرامی من حدودا سه سال پیش از همسرم جدا شدم و به خاطر اینکه یه دختر دو ساله و یهدپسر چهار ساله داشتم به خاطر گرفتن حضانت دائمی فرزندانم یعنی بعد از هفت سال تمام حق و حقوق خودم و فرزندانم از قبیل مهریه و نفقه ی خودم و بچه هام و عده ی سه ماه گذشت کردم به همراه یارانه بچه ها و الان پشیمان هستم و می خوام حداقل برای گرفتن یارانه ی بچه ها اقدام کنم چون پدرشون هر ماه می گیره حالا سؤال من این هست که اگه یارانه ی بچه ها که من گذشت کردم در طلاق نامه یا برگه ی حضانت و یا ابلاغیه و دادگاه ثبت شده باشه باز من می تونم برای پس گرفتن یا بازگرداندن حق یارانه ی بچه ها اقدام کنم یا نه مرسی .

 • با سلام و احترام

  به ترتیب قابل اقدام یا غیر قابل اقدام بودن :

  ۱.یارانه بلی

  ۲.نفقه بچه ها بلی

  ۳.نفقه شما خیر

  ۴.مهریه شما خیر

  ۵.حضانت هم که سر جاش هست و با شماست.

   

  مهریه و حضانت هم مشروط بر اینکه در رأی همینی که میگین ذکر شده باشه و الا صرف توافق زبانی کارگشا نیست و خلافش قابل اثبات و قابل پیگیری هست.

   

سلام وقتتون بخیر
جسارتاً يک سوال داشتم
1سال میشه ک خاله ام فوت کرده است (یک خانه و ماشین داره) و دارای دو فرزند و همسرش 
مادر بزرگم در قید حیات هست و سهم میبره از این اموال 
میخاستم بپرسم که آیا میشه مادر بزرگم وکالت نامه بنویسه محضری ک سهم من بعد از فوت به بچه های  خاله ام برسه (الان نمیخاد سهمشو به بچه های خالم بده میخاد بعد از فوتش بهشون برسه) 

 • با سلام ، این مورد که فرمودید هیچ مشکلی نداره،مادربزرگ‌ اگر بخواد هرچی خودش داره رو یا هرچی داره نصیبش میشه رو انتقال بده میتونه در قالب صلح عمری انجام بده.

   

   

سلام ،بنده دچار بیماری استراب و وسواس بودم واز سال ۹۹تحت نظر پزک معالج و داروهای من تا الان خیلی کم شد و بهبود یافتم و همسرم زوجه یک ساله ازم تمکین نمیکنه و بنده حکم تمکینشو دارم واجرایه ولی الان وکیلش درخاست داده طلاق به دلیل سوع معاشرت و قاضی منو به پزشکی قانونی معرفی کرد ولی هنووز جوابش نیومد ایا میتونه بطلاق بگیره ومهره هم بگره در صورتی که من بیماری صبلعلاج ندارم و در حال خوب شدن هستم ایا بر اساس ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی بند ۶ که دست قاضی رو باز گذاشته میتونه طلاق بگیره در ضمن من هیچ گونه دعوا بهش نگرفتم و سابقه ندارم 

 • با سلام ، اثبات موارد عسر و حرج کار ساده ای نیست و بیماری معمولی هم نمیتونه عسر و حرج تلقی بشه ، اما دفاع شما و یا وکیلتون در صورت وجود بسیار اهمیت داره جهت جلوگیری از طلاق، حتما از وکیل استفاده کنین.

باسلام برای درخواست طلاق چه باید بکنم چون همسرم هم معتاد به مصرف قرص هم ناتوانی جنسی دارد ممنون میشم 

 • با سلام دادخواست طلاق به درخواست شما (زوجه) به استناد عسر و حرج و اثبات آن در دادگاه .

با سلام اگر زني پدر و مادرش فوت شده باشن و مدتي بعد خودش هم فوت كنه مهريه او به خواهر برادرش ارث ميرسد يا خير؟

 • سلام 

  بله، اگر از طبقه اول وارثی وجود نداشته باشد 

سلام. پدر بنده قبل از ازدواج با مادرم متاهل بودن و ۳ فرزند داشتن و طلاق گرفتن.با مادرم ازدواج کردن  و در سال۸۰ پدرم فوت کردند.و مادرم مستعمر بگیر بانک هستن.. دختر همسر قبلی ایشون امسال تقاضای حقوق کردن و حقوق و مزایای دریافتی ک مادرم میگرفتن نصف شده.. ما شنیدیم ک دخترشون از طرف مادری هم تقاضای حقوق کرده و از اون طرفم حقوق میگیره ..مادرشون شاغل بهزیستی بودن و فوت کردن.. مادرم مهریش سال۶۰ مبلغ۱۰۰ هزار تومن بوده.نیخوام بدونم به نرخ الان چند تومن میشه مبلغ مهریه مادرم که اجرا بزاریم . و اینکه اون خانم چون پدر و مادرشون فوت کردن میتونه از دوتا اداره مختلف درمانی و تامین اجتماعی حقوق بگیرن.ممنون راهنمایی کنید

 • سلام مهریه به نرخ روز محاسبه می شود که در اینترنت هر زمان که میخواین مطالبه کنین مبلغ رو وارد کنین روزآمدش رو حساب می‌کنه ، در مورد دومی هم مانعی نیست اگر شرایطش رو داره

سلام خسته نباشید یکی از اقوام  مایکسال پیش عقد کردن بعد از یک ماه دختر مهریه رو اجرا گذاشتن نصف مهریه بهشون تعلق گرفت ماشینشونم  بردن حالا بعد یک سال نه حاضر به ازدواج هستن نه طلاق میگیرن دادگاه هم اجازه ازدواج بهش رو نمی‌ده چون دختر باکره هست و باید مهریه رو بده  راه حلی وجود داره ازدواج مجدد کنن الان  تقریبا ۶ماه بیشتره همسرش رو ندیده

 • با سلام اگر اظهارنامه و سپس دادخواست جهت تمکین رو زوج مطرح کنه یا فقط دادخواستش رو و زوجه تمکین نکنه بعد می‌تونه جهت ازدواج مجدد به روشی که همکارانم گفتند اقدام کنه و فایده این کار اینه که دیگه با این مدل ازدواج مجدد زوجه وکالت در طلاق که از شرایط سند ازدواج هست رو پیدا نمیکنه.

  موفق باشید.

سلام خسته نباشید..من با همسرم مشکل داشتیم حدود هشت ماه ومهریه و نفقه خودم و دوقلو های یک ساله ام رو اجرا گذاشتم رای دادگاه هم صادر شدچون همسرم تو جلسه ها شرکت نکرد مبلغ ۱۰ملیون هم از مهریه ام هم گرفتم اما الان آشتی کردیم و رفتیم شورا یه سازش نوشتیم ک بریم سر زندگیمون... میخواستم بدونم اگه بازم مشکلی پیش بیاد برام دوباره باید پرونده مهریه و نفقه رو از اول تشکیل بدم یا اینکه نه همون پرونده ها پا برجا هست ؟؟

 • با سلام ، در این مورد باید دید متن گزارش اصلاحی شما چیست، و در مورد مهریه آیا اقراری کردید یا نه و اگر آره به چقدر ، نفقه هم اگر در آینده دوباره پرداخت نکنه قابل پیگیری هست.

سلام زوج به دیوان اعتراض کردم طلاق نمیدم داخل دادنامه نوشته اعتراض فرجام خواسته ابرام می گردد یعنی چی بنفع زوج هست

 • سلام ابرام شده یعنی تأیید شده و رأی به نفع زوج هست و حکم به نفع زوجه نیست چون نتوانسته عسر و حرج رو ثابت کنه یا اگر وکالت داشته وکالتنامه کامل نبوده و مفید در طلاق نبوده چون باید کامل باشه و با تمام قید و قیودات و اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی.

  موفق باشید 

با سلام 

بابت ضمانت شخصی همسرم فیش حقوقئ گذاشت .برای آن شخص ابلاغیه به جرم خیانت در امانت صادر گردید ولی متاسفانه آن شخص به دادگاه خود را معرفی نمیکند .در چه صورت میتوانیم ضمانت خود را بابت آن شخص از دادگاه سلب کنیم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید 

 • سلام با معرفی و تحویل (معرفی خالی نه) حل میشه ،و مورد بعدی اینکه اگر متهم به دلیل دیگر توسط مرجع دیگه هم بازداشت باشه شما میتونین اعزام و تحویلش و سپس آزاد کردن وجه الکفاله رو بخواین.

سلام پسرم در یک درگیری حضور داشته ولی نه باکسی درگیر شده نه تخریب کرده فقط بخاطر دوستش که اونجا بوده توی یه باشگاه ورزش درگیری شده دوست پسرم با اسلحه شکاری به صاحب باشگاه تیرساچمه ای زده و فرار کرده .بعد پلیس امنیت پسر بنده و چند نفر دیگر و حتی صاحب باشگاه را دستگیر میکنند .وبازپرس محترم یک ماه قراربازداشت موقت و پسرم و چندنفر دیگر  فرستادن زندان تا دوست پسرم که فرار کرده بیادش و امروز یک ماه تمام شده دوباره بازپرس محترم قرار تمدید .و صاحب باشگاه را از اد کرده که باعث این دعوا درگیری ایشان بوده ولی کسی که اسلحه داشته را هنوز نتوانستن بگیرندش من باید چکارکنم 

 • به قرار در مهلت مقرر اعتراض کنین و تمام این مطالب رو در لایحه اعتراضی قید کنید ،متن دقیق و خوبی بنویسید که بازپرس اقناع بشه 

باسلام،ببخشید اگه بخوام به همسرم زوجه وکالت در طلاق بدم میتونم به شرط این بدم که وکالت در زمانی اعتبار دارد که۱ بخشش کلیه حقوق مالی مث مهریه اجرتامثل نفقه و ۲درقبال داشتن فرزند مشترک ایا میتونم ااین ۲شرط رو قید کنم 

 • سلام ،بله ممکنه ،فقط حواستون باشه اگر وکالت در طلاق داره جداگانه داده میشه و ایشون قراره جداگانه همون دفترخانه بذل کنه، هردو همزمان انجام بشه و الا ممکنه وکالت رو بگیره و دیگه نیاد، اگر هم در یک سند باشه که مسأله حله

سلام خدمت وکلا ، چطورمیتونم وکیل تسخیری داشته باشم؟از کجا باید شروع کنم !!... ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام و عرض ادب ، احتمالا منظور شما وکیل معاضدتی باشه و نه تسخیری که در این صورت با اثبات اعسار شما از کمسیون معاضدت کانون وکلای مربوطه تقاضای وکیل معاضدتی کرده و از معافیت موقت حق الوکاله بهره مند میشین.

سلام 

اگر وکالت بلاعزل درباره بنام کردن ماشین بدون تاريخ باشد تاچه قدراعتبار دارد

 

 

 • با سلام و عرض ادب،مواردی که همکاران اشاره کردند کافی بود، بعلاوه توجه داشته باشید که چون وکالت مزبور زمان نداره معوق نکنید،چون موضوع وکالت توسط خود موکل نیز قابل انجام است پس تعلل بیش از حد خصوصاً موردی که موکل غریبه باشه جایز نیست.

سلام بيش از یک‌سال است‌ چک دارم‌ ازبدهکار.حکم جلب‌ گرفتم ايشان باحساب فرزندشان خرید و فروش میکندادرس خانه خودش‌ عوض شده نمی‌دانم کجا رفته‌ چگونه طلب خودم‌ وصول‌ کنم‌ باتشکر

 • با سلام ، تقاضای ممنوع الخروجی، مسدود نمودن کارت ملی ، نموده و همچنین درخواست bts (نقطه زنی خط یا خطوط موبایل داده) و در جایی که یافت می‌شود جلب نمایید.

سلام،،شوهرم بابت رابطه نامشروع ازم رفته شکایت کرده،،۶بهمن دادگاه دارم،،بایدتودادگاه چی بگم چیکارکنم؟؟این مربوطه به چندین ماهه پیشه،،من توبه کردم وکاملاپشیمونم،،ازوروده این آقابه داخله خونه فیلم داره به داخله پذیرایی،،ومدرکشم همینه،،توروخداکمکم کنین،،من چی بگم به قاضی پروندم،،به دادم برسین؟؟؟

 • با سلام و عرض ادب ، جهت بررسی تخصصی امر باید از خدمات یک وکیل جهت مشاوره یا لایحه بهره مند شین، اما این مواردی که فرمودید به تنهایی موجب محکومیت نیست و لکن نیاز به بررسی بیشتری داره.

با سلام آیا اس ام اس برای اثبات بدهی در معامله در دادگاه از طرف قاضی پذیرفه می شود؟ 

 • با سلام و عرض ادب

  کپی اسکرین شات ها رو ارائه بدید، به همراه اون سند واریز و دفاعیات شما و شهادت شهود می‌تونه موثر در اثبات این امر باشه.

باعرض سلام و خسته نباشید بنده یک ازدواج ناموفق داشتم و حاصل ازدواج قبلیم یه پسر هستش الآن حدود ۳ سال ازدواج مجدد کردم بخاطر پسرم ولی از روزی که ازدواج کردم هی پسرمو میزنه اذیتش میکنه حتی یک بار هم کل انگشتای دستش و گذاشته به بخاری که من شکایت کردم ولی بخاطر آبروم رضایت دادم الآن هی میزنه پسرمو فحاشی میکنه.من چون خانه سازمانی زندگی میکنم بخاطر آبروم هیچی نمیگم.الآن چندروزه گیرداده بندازمش پرورشگاه وگرنه میکشمش.فیلمم ازش دارم که تهدید پسرم میکنه.من بهش میگم از خانه برو میگه تا آبروتو نبرم و پسرت و دیونه نکنم نمیرم.من باید چکار بکنم از خانه من بره چون ن من ن پسرم امنیت جانی نداریم.خاهش میکنم کمک بکنید بخاطر پسرم

 • سلام راه شما تقدیم شکواییه است 

  اما اگر بحث آبرو داری درمیان است بهترین راه مذاکره و همچنین مراجعه به مشاور خانواده است و سپس اگر نتیجه نداد برای شکایت از وکیلی خبره کمک بگیرید.

   

سلام وقت بخیر

دادگاه ملاقات بافرزند دخترم متولد ۹/۳/١۳۹۷ را جمعه ها از ساعت ١۰صبح تا ١٦داده آیا می توانم از دادگاه درخواست ملاقات بیشتر یک روز رانمایم وبا گذاشتن وصیغه فرزندم را سه الی چهار روز به مسافرت ببرم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. خیلی دلتنگ دخترم هستم. دوساعت از این تایم فقط تو طرافیکم. 

سپاسگزارم. 🙏

 • با سلام 

  میتوان تقاضای افزایش مدت ملاقات را داد و عنوان نمود چون مدت کم است به هیچ کاری نمی‌رسیم ،در مورد دوم امکان موافقت بسته به نظر قاضی هست.

سلام من به  یک دلیل خاص میخوام از همسرم جدا  بشم  و ایشون درخواست مهریه کرده خونه و ماشین دارم کاگر یه  شرکت پیمانکاری  هستم  با  حقوق ده  تومن ایشون هشتصد  سکه  هست و من هزینه  پرداخت مهریه  را  ندارم  شرایط پرداختش به اسون  ترین  روش چی  هست؟

 • با سلام ،منزل اگر یکی باشه و در شأن حالت اعسار( نداریِ) شما باشه و دادخواست اعسار با دو شاهد بدید و استعلام از سامانه مبنی بر نداری شما تأیید بشه مهریه تقسیط میشه اما ماشین اگر ماشین کار بوده یا ماشین کار بشه به هر دلیلی ( مثل نیاز مالی به جهت زیاد شدن هزینه زندگی) اون هم جزو استثناء بر بدهی هست، و الا اگر ماشین کار نباشه توقیف میشه.

  اگر دادخواست اعسار ندید به مشکل می‌خورید.

  راه دیگه توافق با مبلغ کمتر مثلا صد ملیون و گرفتن رسید وصول هست.

  بهرحال با وکیل معتمد مشورت کنید.

سلام وقت بخیر کارفرما روی حساب بانکی من وام گرفتند وضامن هاوکسراز حقوق خودشان آوردند ولی به هرحال من بدهکاربانک هستم الان میخواستم بدونم برای ضمانت ازکارفرما سفته بگیرم چه شرایطی باید سفته داشته باشه ومن چه شرایطی برایشان بگذارم

 • سلام حتما سفته یا چک بگیرید ، یا بدون مبلغ باشد و یا مبلغ بیشتر از مبلغ وام باشد ،البته چند کار دیگر نیز می شود کرد، بهرحال مشورت با وکیل خبره بهترین کاره.

با سلام اگر کسی که چک پاس نکند میتوان با هر مبلغ اموال شخص صادر کننده چک مصادره کرد.

 • با سلام و عرض ادب،

  میتوان.

باسلام بنده همسرم فوت شده اند وتنها ورثه ایشون من و دختر ۳ ساله ام هستیم ایشون ۳ دانگ یه مغازه دارن که به صورت قول نامه ای هست می خوام بدونم ایا من می تونم بدونم اینکه مزایده بذا رم مهر خود را از ان بردارم 

 • سلام و عرض ادب 

  خیر،اما این مسأله تخصصی هست حتما از وکیل کمک بگیرین.

   

   

سلام  من یک پرونده کلاهبرداری دارم قسط بندی کردام  ولی چون محکم به رد گوسفند هستم چطوری میشه این رو تبدیل به پول کرد پرونده ماله سال 93 بوده  4سال هم حبس دادن وحبس ش هم تمام شد الان این چطوری تبدیل به پول کنم مبلغ این 200 راس بره است

 • با سلام و عرض ادب ، چون مورد تخصصی هست جهت حصول نتیجه با وکیل معتمد مشورت کنید تا به نتیجه مطلوب برسین.

با سلام و احترام، من چند سال قبل از همسرم جداشده ام و عروسی کرده بودیم و فرزند ندارم ،الان امکانش هست اسمشو از شناسنامم در بیارم؟؟

 • سلام و عرض ادب،اگر باکره هستید و در دوران عقد جدا شدید میشه حذف کرد و الا پس از ازدواج دوم و با همسر میرین و شناسنامه المثنی میگیرین، ولی در سابقه ثبت احوال در هرحال باقی میمونه.

سلام من وقت طلاق ندارم برم بیام همیشه،  میشه وکیل بگیرم کارم انجام بده آیا باید با وجود وکیل خودم هم جایی برم؟

 • سلام، وکیل که بگیرین نیاز به حضور شما نیست، در مسأله طلاق تقریبا میشه حتی جایی که در ابلاغ مینوسه حضور یابید هم وکیل بره، برخلاف دیگر دعاوی، فقط در طلاق وکالتی اگر زوجه باشین و وکیل بخواین برای زوج هم وکیل نیازه یعنی دو وکیل لازمه ، ولی باز هم با وجود وکلا نیازی به حضور موکلین نیست.

   

   

سلام من به کارفرمام یک سفته ۳۰ میلیونی بابت ضمانت دادم،،،الآن وزارت کار بابت حق و حقوقم ازش شکایت کردم حکم وزارت کار به نفع من اومده الآن کارفرما تهدید کرده که اگر شکایتمو پس نگیرم سفته رو اجرا میذاره از طرفی اون سفته که دستشه سفید امضا بوده یعنی فقط اسم و فامیل من روش هست و امضا و اثر انگشت من،،،الآن میتونم ثابت کنم اون سفته ضمانتی بوده مثلا اظهارنامه استرداد سفته بدم؟

 

 • با سلام و عرض ادب 

  با ارائه قراداد اگر قراردادی هست، و پرینت واریزی یا رسید واریزها و شهود یا سایر دلایل مثل پرینت پیامک ها و در مجموع اثبات رابطه قراردادی،سفته ها قابل استرداد هست، در این زمینه ابتدا اظهارنامه با ضمیمه ی این دلایل بدید و اگر منتج به نتیجه نشد دادخواست استرداد لاشه سفته بدید، اگر هم ایشون استفاده کنه پس از کسب این رأی میتونید خیانت در امانت هم به عنوان شکایت کیفری انجام بدید اما برای مجموع این موارد به جهت تخصصی بودن مسأله از مشورت یا لایحه یا متن تنظیم شده توسط وکیل بهره مند شین.

   

با سلام و تحیات در خصوص احتساب سوابق بیمه تامین اجتماعی ، از تامین اجتماعی به دیوان عدالت شکایت کردیم ، چون رای اداره کار را قبول نکرد، شعبه بدوی دیوان به نفع ما رای داد و تامین اجتماعی دادخواست تجدید نظر کرد و تجدید نظر هم به نفع ما رای داد ولی در رای تجدید نظر بجای اینکه در گردشکار عنوان کند موضوع شکایت احتساب سابقه بیمه است ، نوشته اصلاح عنوان شغلی ، به همین خاطر تامین اجتماعی دادخواست اعاده دادرسی کرده و شعبه تجدید نظر هم تبادل لایحه زده ، حال باید چکار کرد؟ لایحه ما باید چگونه باشد تا شعبه رای خود را مجدد به ما بدهد؟

ممنون

 • با سلام ،احتمال اینکه تامین اجتماعی بتونه اعاده دادرسی کنه کمه ،اما در تبادل لوایح دقیق عمل کنین.

با سلام و احترام

اینجانب بعد از 12 سال سابقه کار به عنوان نیروی شرکتی در بیمارستان دولتی و با توجه به اینکه از خانواده ایثارگران بودم قرار بود استخدام شوم، هسته گزینش استان اینجانب را به علت تست مثبت متادون با استخدام من موافقت نکرد علاوه بر آن با ادامه کار من هم موافقت نکرد، باتوجه به مدارک پزشکی معتبری که ارائه دادم که تحت نظر پزشک و کلینیک وابسته به وزارت بهداشت این دارو را مصرف کردم، هم در تجدید نظر اول که دراستان بود و هم در تجدید نظر دوم که در تهران بود اینجانب را بدون هیچ گونه سوالی وحتی تست مجدد رد کردند و گفتند به دیوان عدالت اداری شکایت کن، حالا نظر شما چه دادخواستی بدم و چگونه تحریر کنم که برای دادگاه محکمه پسند باشه. باتشکر 

 • با سلام و عرض ادب باید مدارک رویت و مطالعه شه تا مطابق اون دادخواست دقیق مطرح شه تا به حقوق از دست رفته دست پیدا کنید.

سلام بنده سال ۹۷ به مدت یک سال صیغه یه اقایی بودم و مهریه ام را دریافت نکردم . و صیغه نامه را دارم میتوانم برای گرفتن مهریه که مبلغ ۵ میلیون تومان هستش اقدام کنم 

 • سلام بله امکانش وجود داره ولی چون مبلغ بالا نیست،ابتدا یک اظهارنامه بدید و داخلش شماره کارتتون برای واریز رو اعلام کنید، و بگید اگر ندادید اقدام قضایی میکنم، و احتمال داره بده اگر نداد بعد دادخواست مطالبه مهریه.

با سلام و ادب . دختر۱۷ساله بنده را چند هفته پیش در اعتراضات دانشگاه شریف به خاطر اینکه از تجمع با گوشیش فیلم برداری کرده بود دستگیر کردن و به زندان اوین منتقل کردن .. علیرغم پیگیری‌های مکرر و خرج کردن مقدار زیادی پول براش قرار وثیقه به مبلغ ۲ میلیارد صادر شده .. و این درحالیست که ما از وضعیت وی بی اطلاع هستیم ... از وکلای محترم عاجزانه تقاضا دارم راهنمایی کنند چه کاری باید انجام بدم، من و همسرم غیراز خدا وشما کسی را نداریم. سپاس.

 • با سلام چون این موارد نیازمند پیگیری وکیل هست حتما به توسط وکیل پیگیری کنید.

سلام برادرم به جرم حمل ونگهداری موادمخدر زندانه. قبل از اینکه بره زندان از یه خانوم زیر ماشینش به مقدار۳۵گرم شیشه ازش گرفتن،اون خانوم روی برادرمن اعتراف کرد.درصورتی که اصلا مال برادرم نبود.مامور پرونده باراول میگه که اصلا برادر منو ندیده وزیرماشین پیداکرده،باردوم تایید میکنه که مال برادرمه.دوروز پیش رفته دادگاه وداره گردن برادرم میفته.میشه راهنماییم کنید چیکارکنم

 •  سلام و عرض ادب، اگر داخل ماشین مواد بود و می‌گرفتند باز انکار سخت بود، ولی با توجه به زیر ماشین یافت شدن مواد جا برای اثبات برائت بیشتره و البته باید مدارک پرونده بررسی سه اما حتما با وکیل مشورت کنید که بی جهت محبوس نشه.

سلام دخترم عقد کرده سن ۲ ساله اختلاف دارن اگر مقداری از مهریه را الان بگیره بعد از طلاق میتونید بقیه مهریه شو اجرا بگذارد؟

 • سلام بله قابل مطالبه است.

سلام آیا در قانون فروش وی پی ان جرم محسوب می شود؟

 • با سلام خیر جرم انگاری نشده است.

سلام خدا قوت

دختری ۲۱ ساله هستم و سال ۹۷ عقد کردم و در منزل پدر هستم نامزدم اقدامی برای عروسی نمی‌کند و می‌گوید تفاهم نداریم و اقدام به جدایی هم نمی‌کند من ۶ سال است در منزل پدرم هستم رابطه خوبی نداریم رفت و آمد نداریم پولی هم نمی‌دهد من می‌خواهم حق و حقوق قانونیم را بگیرم دوشیزه هم نیستم مهریم ۳۱۴ سکه است چگونه باید اقدام کنم و آیا میتوانم حقوقم را بگیرم؟

 • با سلام

  نفقه قابل مطالبه هست مگر ایشون مقدمات تمکین رو از جمله مسکن فراهم کنید و الزام به تمکین رو بخواد و شما انجام ندید ولی مهریه در هر حال میتونین مطالبه کنید و در راستای هردو توقیف اموال،املاک یا ماشین و ... رو بگیرید.

باسلام و خسته نباشید، همسر من اصرار بر جدایی با من رو داره و تاکید میکنه که من توافقی ازش جداشم و باهم به توافق برسیم. من به عنوان خانم چه حق و حقوقی دارم و میتونم از بگیرم؟؟(فقط نصف خونه ای که الان داریم زندگی میکنیم رو داره و حقوقی که از کار کردن میگیره)

واینکه برای من صلاح کدومه ؟؟

توافق کنم برا جدا شدن؟؟ یا بزارم خودش بره شکایت کنه؟؟

چون من نمیخوام جدا شم.

و اینکه ما یه پسر۷ ساله داریم که میگه اونم پیش تو بمونه اما اگه من قبول نکنم اونم برا اونم یه فکری میکنه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • با سلام و عرض احترام ،

   

  به ترتیب اولویت :

   

  ۱. از طرف مرد دادخواست داده بشه 

   

  ۲.طلاق توافقی 

   

  ۳. طلاق به درخواست شما 

   

  حضانت : 

   

  فرزند دختر : یک الی ۷ سالگی با مادر و ۷ الی ۹ با پدر و سپس به انتخاب خودش مگر صلاحیت اخلاقی نداره که کلا با شماست.

   

  فرزند پسر : یک الی هفت سالگی با مادر و ۷ الی ۱۵ با پدر و سپس به انتخاب خودش مگر صلاحیت اخلاقی نداره که کلا با شماست.

   

  نکته : در همه صورتهای بالا نفقه اولاد با پدر هست مگر ندار باشه.

باسلام و خسته نباشید.. من از همسرم حق طلاق گرفتم بخاطر اعتیادی ک داشت،البته دوبار ترک کرد ولی گویا  دوباره سمتش رفته،ی دختر ۵ ساله دارم،باوجود حق طلاق اگر طلاق بگیرم حضانت دخترم با من نیست؟ چجور میتونم حضانتشو بگیرم؟ 

 • با سلام و عرض ادب ، تا هفت سالگی با شماست و پس از آن تا ۹ سالگی با پدر و سپس به انتخاب خودش ( چون دیگه قوه تمیز و انتخاب داره) موارد بالا حتی در صورت عدم اثبات صلاحیت نداشتن پدر به دلیل اعتیاد مُضر ( در این مورد برای پس از هفت سالگیش توافق هم میشه کرد که این توافق با عوض(بخشش مقدار یا تمام حقوق مالیتون یا مهر یا غیره) می‌تونه باشه یا بلاعوض.

  درصورت اثبات صلاحیت نداشتن به علت اعتیاد زیان آور حتی بعد از هفت سالگی هم حضانت با شماست.

باسلام. من‌ ازبابت‌ نفقه‌ عقب‌ افتاده‌ دختری‌ که‌ بامادرش‌زندگی‌ میکند جلب‌شدم. امابه‌ علت‌ دونوع بیماری‌جسمی‌ ناتوان‌ شدم‌ ودکتر گواهی‌ هم‌داده. آیا امکان‌ اثبات‌ ناتوانی‌ در اجرای‌ احکام‌ هست‌ استشادیه‌ محلی‌هم‌ دارم. واینکه‌ دخترم‌ راعقدکردن .اگر راهی‌هست‌ بگید.و اینکه‌ فرزند دوم۱۰ ساله‌را قاضی‌ به‌ من‌ سپرده‌ بدون‌ هیچ‌ مدرکی‌ من‌هم‌ دادخوست‌ لغو حظانت‌ از مادر  دادم‌ به‌ مصلحت‌ فرزند. اما دادخواستم‌ را در دادگاه عمومی‌ ثبت‌کردن‌ آیا امکان‌ برگشت‌ هست‌ یانه؟ باتشکر

 • با سلام و عرض احترام، ناتوانی جسمی و ناتوانی مالی دو مقوله جداست ، ممکنه فردی مشکلات جسمی حرکتی داشته باشه و ملیادر باشه که ملزم به نفقه هست، و ممکنه فردی چه سالم یا معلول ،ناتوانی مالی داشته باشه که این باعث سلب تکلیف نفقه دادن میشه.

سلام 

بنده ۳دانگ از خانه ملک را در ازای ۱۲۴ عدد سکه بهار آزادی بنام خانمم کردم وحالا سکه هارا رسید نمیکنه 

دادخواست برائت بر ضمه هم دادم 

دادگاه قبول نکرده در صورتی که بنده شاهد بردم دادگاه.استشهادیه خانوادگی بردم دادگاه  سندی که بنام خانمم زدم هم بردم ولی دادگاه قبول نمیکنه‌. حالا می خواستم اصلاح بر براعت ضمه بزنم . میخواستم که راهنماییم کنی 

باتشکر

 

 • با سلام و عرض ادب

  اگر همسر شما سه دانگش رو منتقل نکرده رجوع از هبه کنید، البته این موضوع به این راحتی نیست و با توجه به ارزش ملک یا سکه ها باید به وکیل مراجعه کنید تا از ضرر بزرگی جلوگیری کنید،چون اشتباه شما راه های شما رو ممکنه ببنده.

   

   

سلام خسته نباشید 

میخواستم بدونم اگر در یک برگه شخصی بنویسد و امضا اثر انگشت بزند که به طور مثال وکالت تام به بنده بدهد حتا اگر اون شخص از ایران خارج شود یا کلا نباشد من میتونم خودم بدون وجود اون فرد اون حکم را اجرا کنم؟

ممنون

 • با سلام، وکالت در دفترخانه تنظیم شود،احتمالا منظور شما از اجرای حکم ،اجرای مفاد وکالت نامه است که بله میتونید مگر بحث وکالت دادگستری که اونم یا وکالت در توکیل دارید که وکیل می‌گیرین یا ندارین که میگین از خارج کشور به وکلای دادگستری وکالت بده یا وکالتی با حق توکیل به شما بده.در این زمینه سایت میخک یا کنسولگری ایران در کشور مورد نظر جهت وکالت دادن راهگشاست،اگر فرد ثنا هم ندارد ثبت ثنا از طریق اینترنت میسر هست.

   

   

   

باسلام خدمت شما وکلای محترم. خواستم بدونم آیا بانکی  می تواند بعد از اینکه ازطریق اجراییات ثبت چک های مربوط به وامی رااقدام کرده باشد و پرونده درحال کسرشدن است مجدداً همان وام رو با قردادادی که منضم یه همان چک ها می باشد ازطریق دادگستری اقدام کند.  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید 

 • با سلام و عرض ادب

  خیر نمی‌تواند ،هم دادگاه استعلام میکند ،بر فرض عدم استعلام در مقام دفاع شما رسیدهاتون رو ارائه میدید، این در مورد اصل چک،

  در مورد خسارت تأخیر تأدیه می‌تونه جداگانه اقدام کنه که اگر هم محکوم بشید میتونید دادخواست اعسار بدید.

سلام

بنده دامدارم یه اقایی ۶ماه پیش اومد با تمکن مالی و  ۱۰۰ راس بره به او  فروختم با صورت باسکول مشخص و قیمت روزمشخص که  ۱۵۶ میلیون طلبکار شده  که قرار بوده  ۵۶ میلیون ۵ روزه پرداخت کنه مابقی ۱۵ روزه و زیر صورت باسکول نوشت به خط خودش که این تعداد به این قیمت بدهکارم .حالا شکایت کردم نیامد غیابی محکوم  شد اموالشو فروخته جلو حسابش بستم هیچ نداره جلب الان گرفتم طی مراحل و طلبکار زیاد داره و زمین خریده به نام دامادش حالا جلبش کنیم تکلیف ما چی میشود؟ میشه بنده رو راهنمایی کنید؟ ممنون از شما 

 • سلام شما اگر میبیند هیچ مالی به نام خودش نداره ممکنه از برخی چیزها غافل باشید، یارانه،سهام عدالت،سود سهام عدالت و هر چیز مالی حتی سیم کارت فرد و حقوقی که میگیره قابل توقیف هست که هم اینجا ارزش ملاکه هم اذیت شدن فرد، که این موارد از سامانه شناسایی اموال محکوم علیه قابل پیگیری هست، مورد دیگه مسدود نمودن کارت ملی فرد جهت اختلال در زندگی و پرداخت بدهی هست، و اینکه فرد رو ممنوع الخروج هم کنید چرا که بدهکاران عمده احتمال داره از کشور خارج شن و این پول ولو کم ممکنه کل دارایی شما باشه، این نکته مدنظرتون باشه اگر فرد رو پیدا نمی‌کنین درخواست بی تی اس یا نقطه زنی خط یا خطوط موبایل فرد را جهت جلب دهید،

  با توجه به زمان بر بودن این مسائل از وکیل کمک بگیرید.

سلام

کار همسرم بعد از فوت ایشان شامل مشاغل سخت وزیان آور شده ولی بیمه موافقت نمی کند حق وحقوقات همسرم را بده می گویند باید همسرم در زمان حیات در خواست می داده چون فوت شده نمی شود خواهشمندم راهنمایی کند من چه کنم .

 • با سلام و عرض ادب

  ابتدا پیگیری از تأمین اجتماعی اگر نشد شکایت از تأمین اجتماعی ( این دو پروسه راحت تری هست)

  اگر نشد قدم بعدی طرح دادخواست در دیوان عدالت اداری به طرفیت تأمین اجتماعی جهت اصلاح عنوان شغلی.

  و چون این موضوع کمی پیچیدگی دارد از یک وکیل متخصص دیوان عدالت اداری بهره مند شوید.

سلام من سال ۷۴، ۱۱۰ گرم طلا فروختم پدرم طبقه دوم خانه را ساخت که ۲ دانگ خانه را به نام من کند اما این کار را نکرد الان پدرم فوت کرده است من می توانم ۱۱۰ گرم طلا را از خواهران و برادران خود از فروش خانه بگیرم؟۵ نفر از خواهران و برادران شهادت می دهند ۳ نفر که از مادر دیگری هستند شهادت نمی دهند عروسها و دامادهای خانواده نیز شاهد هستند و شهادت می دهند لطفا راهنمایی فرمایید.متشکرم 

 • با سلام بله قابل دفاع می باشد، دادخواست مطالبه ۱۱۰ گرم طلا یا دادخواست الزام به انتقال دو دانگ به طرفیت تمام ورثه، و شهادت شهود ،اقرار یا صورتجلسه ی تنظیمی ورثه یا رسید فروش طلا یا رسیدی اگر از پدر دارید و همچنین استشهادیه و دیگر دلایل برای علم قاضی به کار شما میاد. و لکن چون این امر تخصصی هست از علم یک وکیل بهره ببرید تا نتیجه مطلوب حاصل شود ،با توجه به اینکه ارزش کمی هم ندارد.

سلام بنده سال۹۳کنکور سراسری تجربی شرکت کردم و حوزه ی کنکور به دستور رییس اموزش پرورش شهرستان  به همراه بردن مواد خوراکی و اشامیدنی را سر جلسه برای داوطلبان ممنوع اعلام کرده بود که برخلاف قوانین سازمان سنجش هست و من به علت افت قند خون و فشار خون موفق به‌کسب رتبه مدنظرم نشدم علی رغم تلاش زیاد و سوابق تحصیلی ممتاز

ایا بعد کذشت این چند سال امکان شکایت و گرفتن حق به طور مثال انتخاب رشته مجدد و .. وجود دارد؟ 

 

 • با سلام، خیر،ضمن اینکه شما باید به ناظرین و مراقبین وضعیت خاصتون رو اطلاع می دادید چرا که چه جرم چه تخلف احتمالی اگر هم باشه باید سو نیتی در کار باشه و وقتی اونها اطلاع نداشتن لا اقل شما اطلاع میدادید،اگر اونوقت ممانعت می‌کردند میشد بحث کرد ،و باید توجه داشت که برای افراد خاص همیشه استثناء هست بر فرض مثال افراد کر ،کور یا معلول که در جلسات آزمون براشون تدابیر خاصی اتخاذ میشه،مورد شما هم با پیگیری قابل حل بود.

   

با سلام وقت شما بخیر 

من چند سال پیش جدا شدم و مهریه رو هر 4 ماه دریافت میکردم همسر سابقم هر بار با استشهاد دروغی مهریه رو به سالی یک بار رسونده 

الان متوجه شدم که اونقدری وضع مالیش خوب شده  که میتونه کل مهریه رو بهم بده 

من چجوری باید متوجه بشم که ایشون چقدر دارایی دارن و چه اقدامی بکنم و اگر اقدام کنم موفق میشم یا نه ؟

 • با سلام ، دادخواست تعدیل میدید و از قاضی هم درخواست کنین از سامانه شناسایی اموال محکوم علیه اطلاعات جدید کسب کنه، هر اطلاعات جدید شما هم می‌تونه روند رو تسهیل کنه.

سلام وقت بخیر خانوم هستم ۱۹ سالمه ایا درصورت درخواست طلاق حضانت فرزندم رو بهم میدن ؟ مهریه ام نمیخوام . در چه صورتی میتونم حضانت رو بگیرم؟ 

 • با سلام همان طور که همکاران فرمودند سن حضانت مشخصه، اما اگر در سنی هست که حضانت رو دادگاه به شما میده که با توجه به سن شما احتمالا همینطوره پس این رو ارتباط به مهریه و طلاق ندید، مهریه حق شماست و جداگانه قابل مطالبه هست و اگر به دلایل قانونی یا اخلاقی طلاق نمیخواین بگیرین هم باز میتونین حضانت بچه ها رو داشته باشید.

   

   

سلام بخشید شوهرم هنوز ثبت محضرم نکرده7ساله که ازدواج کردم همش امروز فردام می‌کنه چکار کنم 

 • با سلام دادخواست‌ اثبات زوجیت و ثبت واقعه نکاح مطرح کنین، کیفری هم میشه اقدام کنین اما به جهت کدورت انجام ندین چون قراره عمری عاشقانه زندگی کنین، موارد بالا در مورد ازدواج دایم بود، اگر ازدواج موقت باشه فقط در سه صورت ثبتش الزامی هست : 

   ۱ـ باردارشدن زوجه

  ۲ ـ توافق طرفین

  ۳ ـ شرط ضمن عقد

   

سلام خسته نباشید

دادگاه بدوی درمورد درخواست طلاق از طرف زوجه به علت عسروحرج ، زوج رو به علت بیماری روانی ملزم به طلاق کرده! درخواست داده شده برای درمان و پیگیری بیماری و همیچنین سازش و صلح از طرف زوج از طرف قاضی رد شد! درتاریخ 28 ابان ماه اولین ابلاغیه پرونده ثبت شده و در تاریخ 30 اذر رای به الزام به طلاق صادر شد!! در کمتر از 29 روز کاری همچین سرعتی ؟! درمتن حکم امده عقد به صورت عادی در دفتر ایت ا.. محقق کابلی بوده ولی حقیقتا عقد در منزل زوجه توسط اقوام ایشان خوانده شده و اثبات این موضوع که مدرک ارائه شده به دادگاه توسط زوجه سوری بوده ایا در رای تاثیری دارد؟

 • با سلام، خیر اما شما در فرصت قانونی تجدید نظر کنین و اگر هردو از اتباع افغانستان هستید و زوجه طبق قانون دولت متبوع درخواست طلاق کرده به این نکته در اعتراض اشاره کنین،گرچه در این مورد قانون دو کشور مشابه هست اما در این صورت از مزایایی ممکنه برخوردار شوید.

با سلام

اگر مرد به همسرش حق طلاق محضری بدهد زن برای طلاق گرفتن و مراجعه به مراجع قضایی باید وکیل اختیار کند و یا شخصا میتواند خودش اقدام نماید؟

 • سلام، زوجه (زن) خودش یا وکیلش میتونه در جلسه حاضر بشه اما برای زوج (مرد) وکیل انتخاب می‌کنه.

   

با عرض سلام و خسته نباشید

درصورت شکایت درخصوص تهدید جانی و خسارت زدن به ماشین بنده در حال حاضر به دلیل همکاری نکردن بموقع کلانتری درخصوص گرفتن فیلم دوربین های مداربسته باعث گذشت زمان و حذف آنها شده الان درصورت نبودن شاهد عینی برای حضور در دادسرا چه راههای قانونی می توان انجام داد؟ باتشکر

 • با سلام در این زمینه شهود کمک کننده هست اگر شاهدی نیست مطلع حاضر کنین یعنی کسی که ولو با بیان کردن شما اطلاع یافتند، تنظیم استشهادیه هم کمک کننده هست، بیانات و دفاعیات شما در دادسرا و دادگاه به علاوه پرینت پیامک های احتمالی و... همگی می‌تونه قاضی رو به علم برسونه.

   

   

   

 

سلام در خصوص ادعای حیثیت طرف چه جریمه ی شاملش میشه

 • جزای نقد ،البته این نکته هم هست که رفت و آمدش به کلانتری، دادسرا و ... موجب استرس و اذیتش میشه و همین باعث میشه تجری (جرأت) همچین کاری در آینده ازش سلب بشه یا کم بشه.

   

   

   

سلام.یک برادر  دارم اموال تصرف کرده ارث وارثه شوده ولی شکایت کردم حتی یک زمین فروخته شکایت کردم به عنوان جعل اسناد دادگاه میگه متن شکایت بده باید دوباره شکایت کنی برادم هیچی مدرکی هم نداره ولی ملک را تصرف کرده.بفرمایید باید چیکار کنم.ممنونم

 • با سلام، تحت شرایطی ممکنه فروش مال غیر باشه،چون امکان داره وصیت نامه ای در حد یک سوم اموال یا مبایعه نامه یا ... وجود داشته باشه ، جعل یا موارد دیگر نیز در صورت وجود ارکان جرم امکان داره ولی قطعی نیست،اما چون موضوع تخصصی هست خودتون اقدام نکنین چون ممکنه به جای حلِ موضوع،برخی مزایای اقدام توسط وکیل منحل شود.

سلام وقت بخیر از شخصی تحت عنوان قذف شکایت کردم چون در پیام صوتی که در واتساپ برای پسرعموم ارسال کرده بود بنده رو مفعول خطاب کرده بود پرونده رو اول ارجاع دادن کلانتری بعد تعیین شعبه شد ابلاغیه اومد رفتیم شعبه دادیار ویس رو گوش داد شهادت شاهد روهم گرفت اما دوباره به کلانتری دستور داده علت این کارش چیه ما که کلانتری رفته بودیم ؟

و اینکه آیا امکان داره دادیار بنده رو جهت بررسی این امر  به پزشکی قانونی ارجاع بده ؟

ممنون

 • با سلام، اگر شعبه در تحقیقاتی که ارجاع داده به کلانتری نقصی ببینه یا تکمیل تحقیقات رو لازم بدونه ممکنه یک یا چندبار ارجاع بده به کلانتری،و در مورد آخر ماده 261 قانون مجازات اسلامی رو هم از گوگل سرچ کرده و مطالعه کنید.