درباره من:

نام و نام خانوادگی:

مجتبی کیومرثی

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  فارس و کهگیلویه و بویراحمد

آدرس دفتر:

فارس-شیراز- شیراز - ملاصدرا - خیابان شهید جمالی - ساختمان یاشیل - طبقه سوم - واحد ششم

حوزه فعالیت ها:
ملکی
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
جرائم سایبری
قتل
دادگاه انقلاب
جرائم پول شویی و اخلال در نظام ارزی
سرقفلی و حق کسب و پیشه
داوری
کلاهبرداری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
روابط موجر و مستاجر
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام وقت بخیر

یه ساختمان ۴ واحده هستیم 

من واحد هم کف هستم شهر دیگه زندگی میکنم همسایه ها اجازه نما زدن خواستن منم بهشون دادم حالا که اومدم بعد چند ما دیدم تا واحد های بالا اومدن بالکن بزرگ زدن هم جلو نور گرفتن هم امکان ریختن ساختمان ۲۰ ساله هست

ایا من میتوانم حکم تخریب بگیرم

ممنون از راهنماییاتون

  • با درود. تردیدی وجود ندارد که نمای ساختمان جز مشاعات ساختمان محسوب و هر نوع دخل و تصرف در آن نیازمند رضایت تمام مالکان بوده و این موضوع همواره مورد تاکید قانون تملک آپارتمان ها نیز می باشد. در نظر داشته باشید چنانچه ساختمان قدیمی بوده، بازسازی نمای ساختمان قدیمی نیاز به اخذ مجوز از شهرداری بابت متریال و.. بوده که در پرسش مطروحه به این موضوع اشاره ای نشده است. با این حال ضمن تامین دلیل و ارائه ای از وضعیت موجود می توانید با تمسک به خروج از حدود اذن (اگر تخطی ای در این خصوص صورت گرفته باشد)، مبادرت به طرح دعوا جهت اعاده به وضع سابق دهید. همچنین چنانچه ضوابط شهرداری نیز در این خصوص رعایت نگردیده باشد، موضوع نیز از طریق شهرداری قابل پیگیری است.

سلام آیا در قانون فروش وی پی ان جرم محسوب می شود؟

  • با درود به نحو مطلق فروش یا در اختیار قرار دادن وی پی ان و نرم افزارهای فیلتر شکن جرم نیست؛ اما در نظر داشته باشید چنانچه این نوع اقدامات در راستای تسهیل دسترسی افراد به سایت های حاوی محتویات مبتذل و مستهجن باشد، مطابق بند الف ماده ۷۴۳ قانون مجازات اسلامی می تواند جرم تلقی شود.

سلام درصورتیکه خیانت زن مشاهده شد و اثبات شد حداکثر چه مقدار مهریه به این زن تعلق میگیرد

  • با درود مطابق مقررات قانون مدنی پرداخت مهریه از سوی شوهر از آثار نکاح صحیح میان زن و مرد بوده و به مجرد وقوع عقد، زن مالک مهر می شود و وی می تواند هر نوع تصرفی در آن بنماید. لذا قانون مدنی ایران خیانت زن به شوهر ولو در فرض اثبات را از موانع مهریه ندانسته است.

مطالب منتشر شده: