درباره من:

https://vakiltik.com/Home/LawyerDetail?Id=10593

نام و نام خانوادگی:

هاله نیله

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای اصفهان

آدرس دفتر:

اصفهان-اصفهان- بلوار ملت حدفاصل پل فلزي و آذر بن بست اركيده پ١٠٠

حوزه فعالیت ها:
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سایر امور حقوقی
دادگاه نظامی
داوری
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

باسلام.

من تبعه افغانستان هستم و ساکن ایران. نامزد بنده در حال حاضر در افغانستان به سر می برد. من گذرنامه افغانستانی دارم که هر ساله در اداره مهاجرت و گذرنامه تمدید می شود. چگونه می توانم برای دریافت اقامت همسرم در ایران اقدام کنم؟

متشکر

 • با مدارک شناسایی و ازدواجتون به اداره اتباع شهر خود مراجعه کنید 

  در آنجا فرمی پر کرده و به یکی از دفاتر پیشخوان دثلت که اداره اتباع معرفی میکند ببرید 

  بعد از بررسی مدارک شما و تایید اقامت همسرتون تایید میشود

سلام. خسته نباشید.
همسر بنده از طریق ثبت اسناد و املاک برای مهریه خود که ۵۰۰ عدد سکه است، اقدام نموده است. تنها دارایی بنده یک حقوق کارگری و یک واحد آپارتمانی ۸۰ متری با وام مهر مسکن است. به تازگی متوجه شدم که علاوه بر کسر یک چهارم از حقوق بنده در آینده، سند ملک بنده نزد ثبت بازداشت شده است، یعنی بعد از استعلام از ثبت متوجه شدم که ابتدا همسرم مازاد مبلغ در رهن بانک را بازداشت کرده و حالا با واریز ۱۷ میلیون باقی مانده وام مسکن در صندوق ثبت، از طریق ثبت با بانک تسویه شده است و حالا کل ملک بنده بازداشت است و به اصطلاح فک رهن و اداره ثبت حتی این موارد بازداشت را به بنده اطلاع نداده است و خودم اتفاقی متوجه شدم و حتی ارزیابی هم انجام داده اند و حدود ۱۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. رییس ثبت می گوید اولا چون منزل شما در رهن بانک بوده و با مشارکت بانک خریداری شده است، مستثنیات دین نیست و ثانیا به استناد ماده ۳۷ قابل توقیف است. ماده ۳۷: در مورد مالی که در مقابل مطالباتی وسیله اجرای ثبت توقیف شده باشد، بستانکار بازداشت کننده مازاد می تواند تمام دیون و هزینه های قانونی بازداشت کنندگان مقدم و حقوق دولتی را در صندوق ثبت تودیع و تقاضای توقیف مال و استیفای حقوق خود را بنماید. در این صورت از توقیف ها رفع اثر نموده و مال بابت کل یا قسمتی از طلب او و مجموع وجوه تودیع شده بلافاصله توقیف و از طریق مزایده به فروش می رسد.
مگر این منزل مسکونی که بنده ۳ سال مستاجر آن بودم و در ادامه به پیشنهاد صاحب خانه خریداری کردم و وام آن به نام بنده شد و اقساط را سر وقت پرداخت می کردم و در طول ۵ سال زندگی مشترک تنها سرپناه بوده است و تمام وسایل زندگی خودم و همسرم که تمکین نمی کند در آن قرار دارد، مستثنیات دین نیست؟ یعنی با این شرایط واقعا این ملک قابل توقیف است؟ البته به خاطر اعتراض بنده فعلا عملیات متوقف شده تا رییس ثبت به صورت کتبی پاسخ دهند و به هیئت نظارت شکایت کنیم.
خواهش می کنم راهنمایی کنید.

 • اعتراض به عملیات ثبتی  (اجراییه)را دادخواست بدید به نتیجه میرسید

با سلام در همسایگی ما خانه متروکه ای هست من دیدم که چند نفر وارد شدن و چندروز بعد پلیس اومد گفتن اونجا قتل انجام شده زنگ خونه های همسایه زدن و تحقیق کردن من گفتم چیزی ندیدم بعدا برای من مشکلی پیش نمیاد گفتم اگر حرفی بزنم برای خودم دردسر میشه آخه

 • از شما به عنوان مطلع سوال كردن

  اتهامي متوجه شما نيست ولي اگر به پليس در شناسايي افراد كمك ميكردين سريعتر به قاتل يا قاتلين ميرسيدن

كسي كه اكانت اينستا با ايميل ساخته باشه آيا پليس ميتونه اونو پيگيري كنه و پيدا كنه ؟

 

ي نفر پيجي درست كرده عكس دختراي شهر رو ميزاره و حرف بد بهشون ميزنه

 

نوشته چون با ايميل اومدم هيچكس پيدام نميكنه

مربوط به این پاسخ: آیا امکان شکایت بابت فحاشی و انتشار اطلاعات تماس از طریق اینستاگرام بعد از حذف اکانت وجود دارد ؟

 • در صورتي كه شكايت ازشون بشه قابل پيگيري هست

سلام حکم جلب من صادر شده بود برای پرونده مالی، مامور جلب اومد کلی هم منو کتک زد آیا میتونه اینجوری توهین آمیز و با خونت برخورد کنه کلی شاهد هم دارم کجا باید برم شکایت کنم؟

 • شما ميتوانيد با مدارك و شهودي كه داريد از ايشون در دادگاه مظامي شكايت كنيد

سلام من فارغ التحصیل حقوق هستم در موسسه حقوقی کار میکنم اینجا کسانی مثل من هستن که فقط حقوق خوندن ولی در مشاوره های تلفنی خودشون وکیل معرفی میکنن و مشاوره میدن این کار برای من جم هست چون توی این موسسه منشی هستم من مشاوره ای نمیدم آیا اصلا کار این موسسه خلاف هست؟

 • كار اين افراد مصداق بارز جعل عنوان هست ولي اتهامي متوجه شما نخواهد بود

سلام ما پتهمین نزاع دسته جمعی شدیم شروع درگیری با پیامکهای تحریک آمیز طرف های مقابل بوده آیا این باعث مشه از جرم ما کمتر بشه و اونا مقصر دونسته بشن؟

 • طرفتون صرفا در شروع به اين جرم مجازات بيشتري خواهد داشت در بقيه موارد شما هم مثل ايشان محكوم ميشويد

سلام ،سوال من این است از وکلای محترم همسر سابق من محکوم به پرداخت نفقه ماهیانه در حق فرزندان شده است.ولی با وجود صدور اجرائیه و مراجعه مکرر و ارسال اخطاریه تا کنون به هیچ طریقی نتوانسته ام این مبلغی از وی دریافت کنم.بجز یکبار آنهم با برگه جلب که در دادگاه توانستم او را گیر بیاورم.چکاری میتوانم کنم تحت فشار قرار بگیرد و نفقه فزرندان درست پرداخت کند؟

 • با توجه به اينكه پرونده اجرايي داريد تنها راه فشار حكم جلب هست

  مگر اينكه از زمان صدور راي بيش از سه سال گذشته باشد در اينصورت ميتوانيد تقاضاي تعديل نفقه نماييد

سلام: در صورتی که در صدور اجرائیه ثبت اشتباهی شود مسوول رفع این اشتباه چه کسی است

 • هیات نظارت در اداره ثبت

سلام.من از کسی چک داشتم برگشت خورد و بعد از کلی دوندگی و برو بیای دادگاه حالا بجایی رسیدم که دادگاه میگه از طرفت مال معرفی کن منم، می دونستم یه خونه ای داره معرفی کردم ولی توی استعلام ثبت اومده که ایم ملک ثبت نشده و حالا سوالم اینکه چون سابقه ثبت نداره امکان توقیفش نیست؟

 • سلام متاسفانه امکان توقیف وجود نداره

سلام. مادری که چند بار اقدام به خود کشی ناموفق داشته، صلاحیت حضانت فرزندش را دارد یا خیر؟ چه کاری باید انجام دهم دختر ۵ ساله دارم

 • چنانچه سلامت روان ایشاان تایید نشود میتوان حضانت را از وی گرفت

با سلام.
بنده 25 سال پیش ملکی را خریداری کردم. به علت کمبود پول به میزان یک دانگ ملک را با برادرم خربداری نمودم و به میزان یک دانگ در ملک من شریک شد و به صورت کلامی قرار شد تا هر وقت توانستم پول را پرداخت کنم و یک دانگ را خودم پس بگیرم یا اینکه در هنگام فروش ملک مبلغ یک دانگ را به او بدهم. در این 25 سال هیچ صحبتی از پرداخت اجاره یا دریافت مبلغ نبوده ولی حالا درخواست پرداخت مبلغ اجاره 25 سال یا اجرت المثل آن را نموده است. تا کنون هیچ قرارداد اجاره ای بین ما بسته نشده و هیچ درخواست کتبی و حتی کلامی هم در میان نبوده است. در صورت اصرار برادرم و مراجعه به دادگاه رای دادگاه به نفع کیست؟

 • اگر سند یک دانگ به نامشان صادر شده باشد میتوانند تقاضای اجرت المثل نمایند

  هر چند شما هم میتوانید با ارائه دلایل مکفی و شهود سند را ازطال نمایید

سلام.

۱۸ سال پیش پسر همسایه که در آن زمان ایشان مثل بنده به سن قانونی نرسیده بود، با دو شاخه سیمی به چشم من آسیب رساند و منجر به کاهش دید من به میزان ۸۰ درصد شد. در آن زمان پدرم شکایت نکرد. آیا الان من می توانم از این شخص شکایت کنم؟ با توجه به اینکه هیچ پرونده پزشکی از قدیم ندارم و فقط از همسایه ها می توانم به عنوان شاهد استفاده کنم.

 • سلام چنانچه مدارک و مستندات وجود دارد صرفا برای دریافت مطالبه خسارت میتوانید اقدام کنید

سلام

من یک قطعه زمین خریداری کرده ام درسال۱۳۸۳الان یک نفر امده میگه زمین و من خریداری کرده ام وقولنامه و وکالت محضری دارم از فروشنده شکایت کرده ام اونم در دادگاه امضا داده ک اگه من زمین وفروخته باشم جواب گو هستم وقبول کرده ک زمین وبه من فروخته ایا با داشتن قولنامه تنها به حقم میرسم.

من و پسرم تحت پوشش کمیته امدا دهستیم وبدون سرپرست لطفا میشه راهنمایی کنین چطور به حقم برسم

باتشکر از وقت گران بهاتون

 • اگر مدارك و مستندات طرف دوم اصالت داشته باشد و مقدم بر تاريخ قولنامه شما باشد حق به ايشون داده ميشود و شما بايد عليه فروشنده طرح دعواي كيفري وحقوقي براي مجازات و دريافت خسارت و ثمن معامله نمايي 

حدود 40 سال قبل من با بردارم معامله کردم. نسق زراعی و املاک طی  3سند به برادرم منتقل شده بود. با خواهرانم همدست شد و ادعا کرد که:

1-تمام واموال واملاکی که به من فروخته بود، موروثی بوده.

2-ادعا که که املاک مذکور که موضوع یکی از 3 سند بوده (این سند دربردارنده 15% ازسهم نسق و املاک انتقالی اصلاحات ارضی است).

3- .من برای کل موضوع  3سند، یک سند گرفته بودم – دادگاه تمام سند مرا باطل کرد. اکنون 2 سند دیگر باقی مانده ولی به نام برادرم است. با توجه به اینکه تمام املاک ماترک پدرم شناخته شده، آیا 2 سند باقی مانده ارزش دارد؟

سوال دوم: به تازگی متوجه شدم که موضوع سند ابطالی اصلاحات ارضی واگذاری مرحله دو اجرای آن قانون بوده (انتقای املاک مورد اجاره به زارعین مصوبه 1347) و قرارداد اجاره با مالکین آن را داشته و حدود 10 سال اجاره بها پرداخته. آیا اگر من استعلام از امور اراضی بگیرم، می توانم تقاضای اعاده دادرسی بکنم (رای قطعی است. ولی هنوز تقسیم نشده، تمام پرونده براساس دروغ و مغایر با مفاد اسناد تشکیل شده است). من حاضرم پرداخت حق الوکاله به شرط فاتح شدن وکیل بگیرم، امکان معرفی شاهد و تهیه استشهاد و غیره وجود دارد. 2 فقره وکالت نامه بلاعزل و قولنامه هم دارم، لطفا از بابت سوالهایم و هر راهی که بتوانم املاکم را پس بگیرم راهنمایی کنید. املاک در یکی از روستاهای کمیجان از توابع اراک است. .

 • سلام سوالتون خيلي واضح نيست!

  شما اموال متعلق به خود را به برادرتان انتقال داديد؟

  برادرتان نسبت به سندهاي شما درخواست ابطال دادند؟

  پيشنهاد ميشود با وكيل مشاوره تخصصي داشته باشيد

   

سلام ملک حدود چهل و شش سال قبل واگذار کردیم با حدود مشخص چهار هزارمتر متری صد ریال شرقا ۸۰ متر با حریم دومتر راه غربا ۸۰متربطرف کوه شمال۵۰متر به ملک اقای ...جنوبا۵۰متر  به ملک اقای ...فروشنده از سهم حق ابه خود سه ساعت اب در هفته همراه بازمین فروخته است ملک مورد معامله تحویل خریدار گردید فروشنده متعخد شده پس از صدور سند تفکیکی در محضر حاضر وبدون دریافت هیچ حقی سند به نام خ ریدار بزند وابریز کوه نیز به ملک ایشان تعلق دارد این کل متن بیع نامه هستش فروشنده ماهستیم صاحب نسق مشاع هستیم سند ششدانگ مشاعی داریم واین چهار هزارمتر یک قطعه از ملک داخل در سه هکتاریمون بوده که به این اقا واگذار کردیم جدیدا نقشه زدم خریدار حدود دوهزارو پانصدمتر بیشترازخریداریش تصرفکرده وویلا ساختن داخل زمین تصرف شده  واظهارنامه دادم به خریدار  میگه بخاطر ابریز بیع نامه از ملک سند دار شما تصرف کردم همان زمان نهر ابی هم به خریدار داده بودیم برای استفاده از حق آبه اساتيد محترم راهنماییم کنید که خریدار حق تصرف باقی ملک مارو داشته  به نام ابریز داشته اگر نداشته چه شکایتی کنم خودم یا وکیل بگیرم لطفا کامل راهنماییم کنید 

 • سلام نظر به اينكه طبق قولنامه و سند انتقال متراژ فروخته شده مشخص است

  اين حق براي شما ايجاد ميشود براي طرح دعوي متناسب براي رفع تصرف.

  با توجه به تخصصي بودن موضوع پيشنهاد ميشود از وكيل كمك بگيريد

سلام.من و همسرم ب اختلاف خوردیم.خودش منو فرستاد منزل پدریم.و بعد مدعی شد ک من فرار کردم.مقداری پول هم برام تو کارت خودش ریخت و حالا مدعی شده من پولارو دزدیدم.امروز صبح خیلی زود وقتی پسرم خواب بود اومد در خونه ی پدریم.بعدم پلیس خبر کرد و مثل اینکه بعد رفته دادگستری و گفته من نذاشتم بچه رو ببینه.بچم ۴ سالشه.حالا پرونده تشکیل داده و شکایت کرده.میخواستم بپرسم چقد رو ادعای پولش میتونه مانور بده؟ واینکه تا قبل طلاق میتونه پسرمو از من جداکنه؟و اینکه درسته ک بچه تا ۷ سالگی پیش مادر میمونه درسته؟این شامل قبل طلاقم میشه یا فقط بعد طلاق میتونم بیارمش پیش خودم؟ واینکه تواین فاصله میتونه دوباره ازدواج کنه؟ خواهش میکنم زودتر جوابمو بدید.خیلی دلنگران بچه مم.
 • اقدامات همسرتون به نتيجه اي نخواهد رسيد چون كارت به نام خودش بوده

  در مورد بچه ام تا٧سالگي حضانت با شماست و ايشون فقط ميتونن درخواست ملاقات فرزند بدهند

   

همسرم به من خیانت کرد و حتی برای اون خانم عقدنامه ازدواج صیغه گرفته که کپی ازاش یه دست من رسیده آقا هیچ مشکل اعتیادی ندارد و خرجی هم کامل میده و مشکل دیگه ای نداره آیا من با همین کپی صیغه نامه اون خانم میتونم درخواست طلاق بدم لطفا من راهنمایی کنید ممنون از وکیل های محترم
 • سلام با توجه به وجود صيغه نامه اتهام رابطه نامشروع به جايي نميرسه

باغی دارم در چهارباغ هشتگرد ، همسایه باغ حدود سی سانت دیوار خود را به داخل باغ من آورده ، آثا دیوار قدیمی هنوز هست هیچ نقشه ای برای ابعاد باغ ندارم چه شکایتی باید انجام دهم؟ اگر داهنمایی کنید ممنون میشم از شما تشکر از وکیل تیک
 • چنانچه دارای سند رسمی مالکیت باشید نیتوانید در خواست رفع تصرف و خلع ید بدهید

  که در این موارد با توجه به اینکه میزان تصرف ناچیز میباشد اصولا دادگاه حکم به پرداخت قیمت زمین تحت تصرف میدهد.دراین مورد حتما با وکیل وارد دادگاه شوید

سلام خدمت وکلای عزیز ، من مالک هستم ۴ تا مستاجر دارم برای سرقفلی با دو تفر توافق کردم که ملک را بسازم دو نفر دیگر هیچ همکاری برای ساخت نمیکنن آیا میتوانم از راهی قانون توافق بگیرم یا تخلیه بشن؟؟
 • چنانچه مستاجرین شما از قبل سال۷۲متصرف مغازه ها بودن

  با رعایت مواد قانون روابط مالک و مستاجر سال۵۶میتوانید درخواست تخلیه دهید

با سلام من نامزد کردم ولی با آقا به منزل مشترک نرفتیم و متاسفانه ۶ ماه است که هیچ سری به من نزده من دختر هستم و شاید کلا توی موت عقد دو سه بار آقا رو دیدم آقا من میتونم درخواست کنم خرجی منو بده؟ آیا مهریه ام که ۱۴ تا سکه است میتونم از آقا بگیرم؟ لطف منو راهنمایی کنید
 • به محض وقوع عقد زوجه حق دریافت نفقه و متریه خود را دارد.

  با وصف حالی که فرمودین تحت شرایطی با حفظ حقوق مالی حق درخواست طلاق هم خواهید داشت

سلام به عنوان زوج که با همسرم که هر دو در خارج از ایران بودیم وکالت طلاق توافقی را گرفته ام حال می خواهم بدونم این وکالت شامل چه چیزهایی که باشه که من در حین طی شدن پروسه طلاق به مشکل برنخورم آیا با همین وکالت طلاق میتوانم در دفترخانه طلاق را انجام دهم و همسرم نیاد؟
 • به هر حال حتی با داشتن وکالت در طلاق بر فرض اینکه شما زوجه باشید،امکان حضور در دفتر طلاق تا زمانی که دادگاه رای بر طلاق ندهد ندارید.

  ابتدا با ارائه وکالتنامه به دادگاه درخواست طلاق با شرایط مندرج در قانون میدهید و در نهایت بعد از صدور رای و قطعیت و...میتوانید جهت اجرای صبغه طلاق به دفتر طلاق مراجعه نمایید

سلام به عنوان زوج که با همسرم که هر دو در خارج از ایران بودیم وکالت طلاق توافقی را گرفته ام حال می خواهم بدونم این وکالت شامل چه چیزهایی که باشه که من در حین طی شدن پروسه طلاق به مشکل برنخورم آیا با همین وکالت طلاق میتوانم در دفترخانه طلاق را انجام دهم و همسرم نیاد؟
 • چطور شما زوج هستین و وکالت در طلاق گرفتین؟؟؟

من سه عدد چک قدیمی دارم برای حدود ۷ سال پیش آیا میتوانم مطالبه کنم و علیه صاحب حساب دادخواست بدم؟
 • سلام بله میتوانید و اگر در چک عنوان و شرط خاصی ذکر نشده باشه میتونید از قانون جدید چک تبعیت کرده و درخواست اجراییه بدید

سلام وقت شما بخیر

من عکس و فیل های سفر همسرم به تایلند را بدست آورده ام که به من خیانت کرده آیا میتونم با این عکس و فیلم ها شکایت کنم ؟ اینکه تایلند بوده میشه تهران شکایت کرد؟ الان همسرم تهرانه

 • شما با دلايلي كه داريد در كنار دلايل مقوي ديگه امكان طرح شكايت از همسرتون را داريد

سلام

من کلاهبرداری محکوم شدم به مبلغ 15 میلیون تومان که از طرف قرض گرفته بودم و جاش چک مشتری را داده بودم ولی کپی چک ها رو نداشتم که پس دادم این مبلغ به شاکی، الان کپی چک ها و شهادت شهود بدست اوردم آیا میتونم کاری کنم حکم شکسته بشه و دوباره رسیدگی انجام بشه >؟

 • چنانچه مدارك ومستنداتي كه موثر در راي دادگاه بوده اند بعد از قطعيت و صدور حكم يافت شود ميتوان با درخواست اعاده دادرسي پرونده را مجددا به جريان انداخت

سلام علیکم خدمت وکلای عزیز و محترم

در توافقنامه داوری ذکر شده رای داور با دو امضا صادر بشه داور ها سه نفر بودن که یکی از اینها پسر من بوده اصلا به جلسه داوری دعوت نشد و دوتا داور دیگه خودشون رای دادن چون این یکی داور نبوده من میتونم رای باطل کنم ؟ چه کاری باید انجام بدم لطفا منو راهنمایی بنمایید با تشکر از وکیل تیک

 • با توجه به متن قرارداد كه امضاي دو داور را كافي دونسته چاره اي جز تمكين از نظر داور نداريد.مگر اينكه ايراد ديگه اي كه موجب ابطال راي دااور ميشه را مطرح كنيد

سلام

من کارمند پتروشیمی زیر مجموعه وزارت دفاع هستم هیچ سمت نظامی ندارم در پتروشیمی اختلاس شده من را دادسرا نظامی احصار کردن و کلا دونفر متهم هست که ایشان هم مثل من کارمند امور مالی هستند و نظامی نیستند آیا باز هم دادسرای نظامی صلاحیت دارد به اتهام ما رسیدگی کند؟ چه کاری باید انجام دهم؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

 • با توجه به اينكه اختلاس انجام شده در ارگان زير مجموعه نيروهاي مسلح هست رسيدگي به آن هم در صلاحيت همان دادگاه است حتي اگر شما ارتباطي با آن ارگان نداشته باشيد

سلام

جناب آقا یا خانم وکیل محترم من به همراه عمویم له صورت سه دانگ سه دانگ مغازه سرقفلی را سالها پیش خریده ایم و سومر مارکت داشتیم. متاسفانه عمومی من سهم خود را به مالک فروخت و چون جواز کسب به نام ایشان بود به اتحادیهرفت و جواز تحویل داد و مغازه توسط اماکن پلمپ شد آیا میتوانم از عمو شکایت کنم که باعث پلمپ مغازه شده ؟ از مالک چطور آیا میتوانم شکایتی کنم؟

 • شما به ميزان سهم خودتون همچنان مالك هستين و ميتونيد عليه عموي خودتون دادخواست مطالبه خسارت بديد

دوستان من برای تفریح با باغ پدرم آمدن من نمیدانستم که با خودشان مواد دارن پلیس اومد و همه رو گرفت دوستان من هیچکدام قبول نکردن مواد برای اونهاست ، پدرم کارمند بانک است و خودم هم دانشجو هیچ سابقه ای نداریم الان با وثیقه اومدم بیروناز چه راهی میتونم از خودم دفاع کنم وکیل برای من کاری میتونه کنه؟
 • بستگی به میزان مواد مخدری داره که ضبط شده باشه

  واظهارات شما در دادسرا

  چنانچه بتوانید عدم سابقه کیفری یا مصرف مواد را ثابت کنید پرونده به نفع شما مختومه میشه

  البته در این پرونده ها پیشنهاد میشه حتما از وکیل استفاده کنید

با سلام

یک خانه را پدر پدر بزرگم به شخصی داده بوده برای زندگی، از سر دوستی، بدون قرارداد و قولنامه.

هر دو طرف فوت کردن، روابط فرزندانشون هم خوب بود و نیازی به آن خانه نداشتند.

حالا که نیاز پیدا کردند، وراث خانه را تحویل نمیدهند. 

لازم به ذکر است پدر پدر بزرگ انحصار وراثت دارد، ولی از 5 ورثه سه تاشون فوت کردن و انحصار وراثت ندارند و فرزندانشون هم خارج از ایرانند و نیازی به خانه ندارند و شفاها به یکی از وراث واگذار کرده اند.

دو نفر ورثه در قید حیات، وکالت تام داده اند نسبت به سهم الارثشون. 

عملا انحصار وراثت سه نفر از ورثه موجود نیست. و امکان تهیه اش هم نیست. ولی کاملا راضی اند و ادعایی ندارند. 

متاسفانه اصل سند گم شده، ولی در ثبت همچنان به نام پدر پدر بزرگ هست. 

قانونا چطوری میتونیم بر علیه متصرفین دادخواست بدیم.؟

سهم آن سه نفر که انحصار وراثت ندارند را چطوری میتونیم سند بگیریم؟ 

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. 

 • ابتدا یکی از افراد ذینفع در موضوع میتواند درخواست انحصار وراثت دهد و سپس نسبت به متصرفین تقاضای خلع کند.و از دادگاه تقاضای استعلام وضعیت ملک را نماید

سلام

 آیا می‌شود روی پرونده ای که مختومه شده و دیه دریافت شده، اعتراض زد؟ چون خسارات بیمارستان بیش از دیه دریافتی بوده و پرونده را مجدد به جریان انداخت؟

 • پرونده مختومه قابل برگشت نیست ولی میتوانبد برای دریافت خسارات وارده دادخواست حفوقی مطرح و به استناد مدارک و مستندات موجود تقاضای خسارت کنید

سلام علیکم

ما شرکت تبلیغاتی هستیم برای بک نفر تبلیغات تورهای سفر انجام دادیم و قرار شد جای تبلیعات به ما پرواز چاتر بدهند تا با فروش آن هزینه تبلغات برداریم متاسفانه سرکت هواپیمایی اصلی که در ترکیه بود اعلام ورشکستگی کرد و کلا منحل شد قرارداد ما برای سه سال پیش بود آیا الان میتوانم از شخصی که در ایران خود را نماینده شرکت ترک معرفی کرده بود شکایت کنمو مبالغ را از ایشان بگیرم؟

 • چنانچه قرارداد مکتوب با شرکت ایرانی دارید میتوانبد علیه آن شرکت اقامه دعوا با موضوع انجام تعهدات قراردادی و مطالبه ضرر و زیان کنید

گوشی من سرقت شده لطفا راهنمایی بفرمایید چه کاری باید انجام دهم ؟ فیلم های مغازه هم که سارق اومد و گوشی را برد دارم

 • شکایتی با موضوع سرقت گوشی تنظیم و در دادسرای محل سرقت گوشی ارايه بدید در شرح شکایت خود به وجود فیلم اشاره و درخواست بازبینی فیلمها و اخذ مجوزهای قانونی کنید.

مطالب منتشر شده: