درباره من:

نام و نام خانوادگی:

رضا درعلی بنی

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  مرکز

آدرس دفتر:

تهران-تهران- تهران،زعفرانیه،خیابان مقدس اردبیلی،نبش خیابان کیهان،پلاک۳۷،زنگ هشت،واحد هشت

حوزه فعالیت ها:
ملکی
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
امور ثبتی
امور شهرداری ها
دیوان عدالت اداری
دیوان عالی کشور
نظرات:
حمید اسماعیلی
مشاوره تلفنی

" عالی بود "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

ایا کسی که بیماریه سختی دارد میتونه یک ماه قبل فوت تمامه اموال خودشو به شخصی که عنوان وارث نیست یعنی بچه اش نیست صلح کند و تمامه اموال خودشو بهش دهد اموالشم از نظر ارزش مبلغ بالا باشد به هیچ کدوم از فرزندانش هیچ چیزی ندهد

 • سلام.                                                              هر شخصی اختیار اموال خود را دارد و حق هر گونه تصرف به نحوی که موجب اصرار به غیر نشود را دارا می باشد لکن در صورتی که قبل از فوت دارای مرض متصل به موت یا غیر آن باشد که اراده اداره امور مالی شخص را تحت تاثیر قرار بدهد،شما می توانید با اثبات حجر،اعتبار صلح نامه وی را به زیر سوال ببرید.

   

سلام میخواستم بدونم مجازات توهین و فحاشی پیامکی چی می‌تونه باشه توهین هاش توی قسمت پیامک گوشی موجوده

 • با سلام

  در صورتی که محتوی پیامک شامل قذف به معنای نسبت زنا یا لواط دادن به دیگری باشد دارای هشتاد ضربه شلاق حدی است اما اگر چنین محتوایی نداشته باشد،جزای نقدی در نظر گرفته می شود.

سلام همسرم به من خیانت کرده

من مایلم طلاقش بدم 

ایشون مبتلا به بیماری ocdشدید هست

من میخام حضانت هر دوتا بچه هام را ازش بگیرم  وعدم صلاحیت نگهداری فرزندانم را

ودر خصوص مهریه ایشون چکار باید بکنم

 • سلام.                                                               در خصوص طلاق بایستی تمام حقوق مالی زوجه از جمله مهریه پرداخت شود مگر آنکه دادخواست اعسار بدهید که در صورت پذیرش قسط بندی میگردد.

  برای سلب حضانت هم یک دادخواست ثبت نمائید و با اثبات بیماری و خیانت،عدم صلاحیت ایشون رو ثابت کنید.

   

   

   

   

در سال ۱۳۸۱ یک دستگاه آپارتمان شامل یک پارکینگ در یک مجتمع مشتمل بر ۴ دستگاه آپارتمان و جمعا شامل‌۶ پارکینگ خریدم. احدی از مالکین با تامین دلیل نظر کارشناس مدعی است که پارکینگ متعلق باینجانب بدلیل غیر استاندارد بودن باعث مزاحمت برای عبور و مرور ماشین ساکنین میباشد و دادخواستی به دادگاه و دیوان عدالت اداری جهت حذف پارکینگ و ابطال پایانکار و اصلاح سند ملک اینجانب ارائه نموده است. آیا خواسته متقابل توسط اینجانب مبنی بر ابطال تقسیم نامه اولیه بابت ۶ پارکینگ و تنظیم تقسیم نامه جدید بفرض ۵ پارکینگ (در صورت حذف پارکینگ اینجانب)  وجاهت قانونی دارد و از نظر دادگاه مسموع میباشد ؟ در غیر اینصورت چه راه حل دیگری برای جلوگیری از تضییع حق اینجانب پیشنهاد مینمائید ؟ 

با سپاس فراوان 

 • باسلام

  در این خصوص می‌توانید مطالبه غرامت از فروشنده نمائید.و ایشان هم به این ترتیب تا به دست اول قراردادی برسد.

یک آپارتمان رهن کردم روز اول توی بنگاه گفتند 130متر است الان در قولنامه نوشته آند 91متر من چه کار میتونم بکنم

 • باسلام

  در صورت وجود شاهد مبنی بر اینکه توافق اصلی شما ۱۳۰متر بوده است و با توجه به مفاد قرارداد،احتمال آنکه بتوانید دعوی فسخ را اقامه کنید،هست.

سلام و عرض ادب

بنده معلول جسمی حرکتی هستم ، متاهل و دارای دو فرزند. بخاطر بدهی به سه نفر حسابهام مسدود هست. یکی از حساب هام متعلق بە مستمری بهزیستی و یارانە هست. آیا میشە درخواست رفع مسدودی داد ؟

ممنون و سپاس🙏

 • با سلام

  با توجه به وضعیتی که فرمودید احتمال موفقیت شما زیاد در جهت رفع مسدودی هست.

با عرض سلام و خسته نباشید. بنده یک وکالت از ۴ سال پیش به همسرم داده بودم البته بلاعزل نبود  لیکن ایشان با ارائه همان وکالت یک ملک را که بنام بنده بود در غیابم بنام خودش سند تک برگ زده است حال میخواستم بدانم آیا میتوانم دادخواست ابطال سند بدهم یا خیر؟ یا اینکه میتوانم دادخواست ثمن معامله انجام دهم؟ در ضمن ایشان ملک مذکور را با سازنده مشارکت نموده و در حال حاضر هم دعوای حقوقی دارند. خواهش میکنم بنده را رهنمود فرمایید. با تشکر از زحمات شما.

 • با سلام

  اولا بستگی به مفاد وکالت بلاعزل دارد.

  دوم آنکه آیا کاغذ سفید امضا یا قرارداد کتبی بین خودتان دارید یا خیر؟

  با توجه به آن می‌توان نظر داد که آیا اقدام ایشان در خصوص سند تک برگ، قانونی و دارای اعتبار حقوقی می باشد یا خیر.

   

سلام...وقت بخیر....من شوهرم دارای سه دانگ مغازه هست...سه دانگ دیگه اون ماله برادرش میباشد...مغازه اصلا هیچ سندی ندارد...شوهرم با دست خط خودش و امضا و اثر انگشت سه دانگ را به من واگذار کرد.بدون اینکه شاهدی باشه یاشاهدی  امضا کرده باشه....ایا من میتونم ادعای مالکیت بر سه دانگ مغازه رو داشته باشم؟؟؟

 • با سلام

  موضوع رو به صورت مختصر و مبهم مطرح نمودید.اما در حالت کلی اصل بر صحت معاملات هست مگر اینکه با بررسی مدارک بتوان صحت آنرا به زیر سوال برد.

سلام من ۳تا خواهرو برادر ناتنی دارم و ۳تا خواهر برادر تنی هم باخودم هستیم کلی ۶فرزند،،،که از مادر جداهستیم و الان میخوان خانه پدری رو تقسیم کنن و مادرم پیر و تنهاست میخواستم بدونم تمااااااام حقی که به مادرم تعلق میگیره شامل چه چیزهایی هست حتی حق شیر مهریه ویک هشتم وغیره که من نمیدونم واینکه پدرم نزدیک ۶سال زمین گیر بود و مادرم پرستاری دائم میکرد چیزی تعلق میگیره که آخر عمری دربه در نشه

 • با سلام

  در خصوص سهم الارث موضوع انحصار وراثت از طریق شورای حل اختلاف و تقسیم آن از طریق دادگاه انجام می شود.

  در خصوص مهریه هم موضوع از طریق دادگاه خانواده پیگیری  شود.

  میزان نفقه و اجرت المثل هم به کارشناسی ارجاع می شود.

   

   

   

   

با سلام و خسته نباشید
در یک شرکت دولتی مطابق قرارداد پیمانکاری می بایست ساختمانی 5 طبقه را در یک سال می ساخته لیکن این پیمانکار ساختمان را پس از یک سال تنها 3 طبقه از آن را ساخته است و مدیر ناظر نیز بدون دریافت مجوز های سازمانی از مدیر عامل و هیات مدیره ،  100 درصد قرارداد را بدون کسر قیمت  نواقص پروژه تحویل داده شده ( 3 طبقه به جای 5 طبقه و کسر جریمه تاخیر در تحویل مطابق قرارداد )  را تایید و پیمانکار کل مبلغ قرارداد را دریافت می گند .

موضوع تخلف به اداره بازرسی شرکت دولتی اعلام می گردد و بازرس تخلف را تائید و اعلام میدارد که برای ادامه می بایست پرونده به دادسرا  ارسال گردد ( فابل صوتی جلسه موجود است ) . پس از گذشت 1 سال پرونده از سوی بازرس شرکت به دادسرا  ارسال نشده است و متخلفین همچنان در سمت خود هستند.

سوال نحوه و نوع پیکیری این تخلف چگونه است ؟ ( دادسرا ، سازمان بازرسی کل کشور و یا .... ) 

متشکر

 • با سلام

  شرایط شما و پروندتون به صورت کامل باید بررسی بشود.درحالت کلی دادسرای جرائم کارکنان دولت بایستی مطرح گردد.منتهی ممکن است با مطالعه پرونده،طریق دیگری پیشنهاد گردد.

سلام. حدود یک سال و نیم پیش 

بنده یک مغازه نوساز در شهرستان دماوند از شخصی خریدم بصورت مبایعنامه بعد از مدتی ایشون گفتن خودم مغازه رو از شخص دیگه ای خریدم و  من دوباره با مالک اصلی یک مبایعنامه جدید در بنگاه نوشتیم، چون ایشون با شهرداری مشکل داشت  نتونست سر موعد قرارمون ، سند تک برگی تجاری برای این مغازه که ۲۵ متر است بنام بنده کنه و  بصورت مشاعات و کل ملک بصورت دانگی بنامم کرد و تعهد داد تا شهریور۱۴۰۱ سندتک برگی تجاری بنام من کنه، بنده بخاطر این تعهدشون یک چک ۳۰۰میلیونی بعنوان ضمانت و یه تعهدنامه محضری از ایشون گرفتم، ولی متاسفانه ایشون سند تک برگی تجاری رو برای مغازه آماده نکردن،   و  دوباره میگه ۶ ماه دیگه! من بهشون گفتم من مغازه از شما خریدم و برای گرفتن جواز به سند تجاری احتیاج دارم و سند منزل مسکونی بصورت مشاع که نخریدم! ایشونم گفت هرکاری دوس دارید بکنید

الان بنده باید چیکار کنم

ممنون از راهنماییتون

 • سلام

  از طریق دفتر خدمات الکترونیک یک اظهارنامه برای طرف مقابل جهت حضور در دفترخانه ارسال کنید.در صورتی که حاضر نشد از همانجا گواهی عدم حضور بگیرید و سپس یک دادخواست با عنوان الزا به تنظیم سند رسمی بر اساس همین مبایعه نامه نسبت به مالک ملک ارایه نمایید.در صورتی که از فروشنده تا مالک چند دست وجود دارد،مخاطب دادخواست شخص بلاواسطه و ایادی ماقبل می شود.

با عرض سلام وخسته نباشید

پدر بنده چند مدت پیش فوت کردن.ایشون قبل از فوتشون یک قطعه زمین که از طرف ارتش به او داده بودن .البته اون موقع فقط امتیازش داده بودن وزمینها غیر قابل فروش بوده.

پدر بنده خیلی ساده و بی سوادبود.

 یکی از همکارانش که به بهونه خرید زمین

پدرم را به محضر ی که اشنای خودشان بوده میبرد.و بدون اینکه حتی یک ریال به پدرم بدهد.وکالتی از او میگیرد.

حالا میخاستم ببینم.میشه زمین رو پس گرفت.یا نه

 • سلام

  وکالت داده شده منتفی است،برای سهمیه ای که به پدر تعلق گرفته ورثه با اثبات سمت به موجب برگه انحصار وراثت نسبت به احقاق حقوق خود اقدام نمائید.

   

آیا شاهد بودن مادر برای اثبات شریک بودن من با برادرم در یک قطعه زمین باتوجه به اینکه من هیچ مدرکی از زمین ندارم میتونه کافی باشه نزد دادگاه؟

 • سلام

  در خصوص ادعای شراکت شما با برادرتان،بایستی مبنای شراکت را مشخص نمود،اگر ارث است که خوب برای اثبات شراکت شما تکلیف معلوم است ،حالا به هر دلیلی رضایت بر انتقال ملک به برادر دادید،لکن اگر علت شراکت قرارداد می باشد، و وجهی رد و بدل شده باشد،رسید های پرداختی و شهادت شهود می تواند بسیار کمک در صدور رای به نفع شما نماید.

سلام من یک ملکی خریداری کردم ویکسال و نیم از تحویل آن گذشته و اقدام به شکایت کردم یک جلسه دادگاه رفتم و طرف معامله ی من درخواست تقابل داده و هی داره دادگاه رو عقب میندازه و من هم مستاجرم و موعد تخلیه خونم رسیده تکلیف چیست؟ 

 • سلام

  توضیحاتتون بسیار کلی است...اما بر اساس آنچه که در اینجا نوشته آید ظاهراً ملک به شما تحویل گردیده که خوب وقتی ملک تحویلتان،دعوی دیگری که باقی می ماند،الزام به تنظیم سند رسمی است که طرف دعوی شما دادخواست تقابلی داده است که اصولا محتوای چنین دادخواستی عمل به مفاد قراردادی بین شما و ایشان است که حال یا مطالبه مابقی وجوه و یا عمل به یک شرط قراردادی بین شما و ایشان است که همان شعبه ای که حال حاضر به دعوی شما رسیدگی می‌کند به آن هم رسیدگی می کنند.جهت پیشرفت کارتون پیشنهاد میشه از یک وکیل متخصص ملکی و امور قراردادها استفاده نمائید تا ابتدا پرونده شما را مطالعه نموده و سپس در جلسه دادرسی در کنار شما حضور داشته باشد.

   

سلام من یک واحدآپارتمان خریدم ۳۰/۲/۱۴۰۰ باید تحويل میداد ولی تحویل نداده والان شکایت کردم فروشنده خودش میگه حق باتوست ولی داره اذیت میکنه وجلسه اول دادگاه تقابل زده درصورتی که من از طریق دایره میانجیگری هم پرونده دارم

 • سلام

  در صورتی که سند به نام شما شده است گ،صرفا دادخواست الزام به ایفای تعهد و تحویل موضوع قراردادی را بدهید و اگر مراحل ثبتی هنوز طی نشده است،عنوان الزام به تنظیم سند رسمی را هم در دادخواست خود ذکر نمایید.

با سلام سوالی در مورد اختلاف نظر بین اداره کار وبیمه تامین اجتماعی دارم 

اداره فقط یک بار در مورد کار (سخت وزیان آور) نظر نمی دهد در صورتی که بیمه تامین اجتماعی بیش دوسال از زمان تایید نمی پذیرد واصرار به تایید دوباره دارد چه کاری باید انجام دهم

 • سلام

  موضوع شما از طریق دیوان عدالت اداری طرح می گردد که حدود پانزده شعبه دیوان به این موضوع اختصاص یافته است.مهم ترین موضوع ادله و لایحه نگارش یافته است که چرا که رسیدگی در دیوان عدالت اداری اصولاً غیر حضوری است.

سلام بنده پرونده ای بنام دخترم مطرح وشکایت کردم تجاوز به عنف .دادگاه کیفری ۱تهران.مدارک پزشک قانونی هم دقیق ومعتبر موجود دارم که قاضی قبل از جواب پزشک قانونی رای دادگاه بدوی صادرکرده ۹۹شلاق اما اعتراض کردم.چون نامه پزشک قانونی پرده بکارت ازدست رفته واسپرم طرف مقابل داخل لباس زیر بچع ام موجود ومثبت هست .اما قاضی مادون زنا ورابطه نامشروع رای داده.من میخام بفرستن برای ازمایش پسرو اما کسی حرفمو گوش نمیده لطفا کمکم کنید .چگونه حق دخترمو بگیرم.یا طرفو بفرستم برای مطابقت اسپرم ازمایش پزشک قانونی

 • سلام

  شما در صورتی که به حکم صادره اعتراض نکرده باشید،دو مرحله پیش رو دارید.یکی مرحله دیوان عالی کشور که مهم ترین رکن در صدور رای در دیوان،نگارش یک لایحه اصولی است چرا که رسیدگی در دیوان علی الاصول غیر حضوری است و آنچه که در نظر قضات دیوان می آید لایحه نگارش یافته است.

  مرحله بعد از صدور رای دیوان عالی کشور در صورتی که به ضرر صادر شده باشد،صرفا اعاده دادرسی عام و خاص می باشد.

   

   

سلام.یک نفر از بستگان مادرم به من تهمت آدم ربایی زد و من به این اتهام ۴۲ ماه زندانی وتحت قرار بازداشت بودم والان دادگاه حکم برائت من را صادر کرد اکنون میخواهم حق ضایع شده و آبروی از دست رفته خود را به صورت قانونی بازگردانم لطفا راهنمایی بفرمایید 

 • سلام

  دقت داشته باشید که شکایت تحت عنوان اتهامی افتراء را بعد از نهایی شدن حکم و گذشتن مهلت‌های اعتراضی مطرح نمایید.

  در خصوص مطالبه خسارت‌های مادی و معنوی نیز مهم ترین موضوع  نظریه کارشناسی می باشد.

  برای مثال شما در شغلی شاغل بوده اید که این مدت حبس شمار را از امرار معاش روزمره بازداشته است،که بر اساس نظریه کارشناسی با توجه به مدت محرومیت از شغل و نرخ تورم میزان آن در نظر گرفته میشود و سایر موارد خسارت مادی نیز به همین نحو.

  در مورد خسارت معنوی مثلا به طور ساده فرض بفرمایید شما دارای اعتبار خاص خانوادگی در منطقه خود هستید و یا از لحاظ روحی و روانی دچار آسیب بسیار شده اید،که پس از کارشناسی میتوان میزان خسارت معنوی را مشخص نمود و بر مبنای همین نظرهای کارشناسی حکم به تعلق یا عدم تعلق خسارت و میزان آن صادر می گردد.

سلام همسرم که خانمم هست داری موادمخدر قرض وشیشه مصرف میکند الان میخواهم ازش طلاق بگیرم زن خانه دار که مطلقه هم بوده مجددازداوج کرده که خیلی بداخلاق هست چگونه ازاوجداشوم ومهریه هیچ به حتی یک سرسوزن به نامم ندارم چگونه مهریه ونفقه بدم ممنون جوابم رابدهید

 • سلام

  شما درخواست طلاق رو بدید،هیچ مانعیتی در جهت صدور حکم طلاق با توجه به اظهارات شما وجود ندارد. درخصوص مهریه نیز بحث اعسار خود را اگر ثابت کنید،قسط بندی می شود.در خصوص نفقه هم اگر موضوع به کارشناس نفقه ارجاع بشود،با توجه به توضیح شما از طرف مقابلتون،مبلغ چشمگیری به عنوان نفقه تعیین نمیگردد‌.

سلام.روزبخیر.پدرم حکم حجر پدر بزرگمو گرفته ازسال ۹۰ به بعد که تو اون نامه قید شده به دلیل نبود شواهد و مدارک کافی حجر ایشان ازتاریخ این نامه به بعد میباشد.سن پدربزرگم زیاده،متولد سال ۱۲۸۸هجری شمسی هست.میخواستم بدونم در چه صورتی معاملات انجام شده قبل از نامه حجر یعنی قبل از سال ۹۰ انجام شده با پدربزرگم میتونیم به استناد همین نامه حجر باطل بکنیم؟امکانش هستً یا راهی داریم؟خیلی ممنونم.

 • سلام

  در این خصوص به مفاد قراردادها توجه نمائید.که در صورت مخالفت با قواعد و مقررات حقوقی میتوان اعتبار قرارداد های منعقده را به زیر سوال برد.

سلام.زمینی از پدرم به من ارث رسیده که در کنار زمین پسر عموهام است.جوب آب که به زمین من می آید از زمین پسر عمویم میگذرد وچون جوی آب حدود یک متر گوداست من لوله گذاشتم رویش خاک ریختم.بعدازچند سال بدلیل بندی لوله آن را درآوردم دوباره گذاشتم .حالا پسر عمویم شکایت کرده که این کار باعث تخریب زمین من شده درحالیکه این جوب از زمان پدروپدربزرگامون بوده الان چکار باید بکنم

 • سلام

  مهم ترین موضوع در دفاع شما در خصوص دعوایی که علیه شما شده است،وجود یک نظریه کارشناسی در خصوص عدم وجود خسارت یا عدم انتساب خسارت به شماست.

سلام خسته نباشین پدر بند ی زمین کشاورزی حدود 7هکتارو فروخته و هیچ پول نگرفته طرفی ک زمین خرید از پدرم ی نوشته دستی خودش نوشته بعد چند نفر هم امضاه گرفته پدرم امضاه گرفته ادعای زمینو دار پدرم الان فوت شده باید چکار کنیم بعد پدرم در قید حیات بو سنش بالا بو سوادم نداشت قیمت زمینم خبر نداشت از امضاه گرفته این اقا کلاه برداری کرد ما حتی ی نسخه ازین نوشته ک بین پدرم و این اقا هسته نداریم مشکل ما این جاست داخل نوشته قیمت زمینو زده هکتاری دو میلیون پانصد هزار تومن ک درصورتی زمین ما هکتاری دویست میلیون قیمت می خوره الان ن سر قیمت توافق می رسیم ن زمین بر می گردونه همون نوشته نمی د خواهش میکنم کمکون کنید حق یتیم می خواد بخور

 • سلام

  با توجه به توضیحات مذکور،در اینجا پدر مرحوم شما مغبون گردیده است،که در اینجا به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک مراجعه و تفاوت قیمت را تامین دلیل نمایید و بعد همان را به موجب اظهارنامه ای با عنوان اعلام فسخ مبایعه نامه تنظیمی از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی برای طرف مقابل بفرستید .زمانی که طرف قرارداد اقامه دعوی مبنی بر وقوع بیع و الزام به تنظیم سند رسمی را انجام دهد،شما دادخواست تقابل را با عنوان اعلام فسخ قرارداد و اینکه اصلا دعوی طرف مقابل را قبول ندارید از طریق دفتر خدمات ثبت نمایید و همین اظهار نامه و تامین دلیل انجام شده را ضمیمه نمایید.

  روز جلسه دادرسی هم همین تامین دلیل را مطرح کرده و خواستار فسخ قرار داد تنظیمی از سوی تمام ورثه  شوید.

سلام خسته نباشین پدر بند ی زمین کشاورزی حدود 7هکتارو فروخته و هیچ پول نگرفته طرفی ک زمین خرید از پدرم ی نوشته دستی خودش نوشته بعد چند نفر هم امضاه گرفته پدرم امضاه گرفته ادعای زمینو دار پدرم الان فوت شده باید چکار کنیم بعد پدرم در قید حیات بو سنش بالا بو سوادم نداشت قیمت زمینم خبر نداشت از امضاه گرفته این اقا کلاه برداری کرد ما حتی ی نسخه ازین نوشته ک بین پدرم و این اقا هسته نداریم مشکل ما این جاست داخل نوشته قیمت زمینو زده هکتاری دو میلیون پانصد هزار تومن ک درصورتی زمین ما هکتاری دویست میلیون قیمت می خوره الان ن سر قیمت توافق می رسیم ن زمین بر می گردونه همون نوشته نمی د خواهش میکنم کمکون کنید حق یتیم می خواد بخور

 • سلام

  با توجه به توضیحات مذکور،در اینجا پدر مرحوم شما مغبون گردیده است،که در اینجا به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک مراجعه و تفاوت قیمت را تامین دلیل نمایید و بعد همان را به موجب اظهارنامه ای با عنوان اعلام فسخ مبایعه نامه تنظیمی از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی برای طرف مقابل بفرستید .زمانی که طرف قرارداد اقامه دعوی مبنی بر وقوع بیع و الزام به تنظیم سند رسمی را انجام دهد،شما دادخواست تقابل را با عنوان اعلام فسخ قرارداد و اینکه اصلا دعوی طرف مقابل را قبول ندارید از طریق دفتر خدمات ثبت نمایید و همین اظهار نامه و تامین دلیل انجام شده را ضمیمه نمایید.

  روز جلسه دادرسی هم همین تامین دلیل را مطرح کرده و خواستار فسخ قرار داد تنظیمی از سوی تمام ورثه  شوید.

سلام 

من در اداره کا رداد خواست زدم و هیت تشخیص رای به نفع من دادن و با پرینت ‌‌‌‌‌‌بانکی هام رابطه کار و کار فرما مارو اثبات ولی هیت حل اختلاف بدون هیچ مدرکی و دفاعیه علیع من رای و به نفع صاحب کارم صادر کردن الان باید چه کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

 

 • سلام

  رسیدگی به موضوع شما در این مرحله در صلاحیت دیوان عدالت اداری می باشد.که حدود پانزده شعبه دیوان به آرا صادره از هیئت حل اختلاف رسیدگی می کند.رسیدگی اصولا به صورت غیر حضوری و بدون تشکیل جلسه بوده و آنچه که در این نوع پرونده حائز اهمیت است،اشراف کامل بر حقوق کارگر و کار فرما و آیین نامه های مرتبط از یک طرف و مطالعه موردی پرونده و درنهایت نگارش یک لایحه اصولی و پیگیری وکیل محترم دادگستری از روند رسیدگی می باشد.

   

سلام 

من در اداره کا رداد خواست زدم و هیت تشخیص رای به نفع من دادن و با پرینت ‌‌‌‌‌‌بانکی هام رابطه کار و کار فرما مارو اثبات ولی هیت حل اختلاف بدون هیچ مدرکی و دفاعیه علیع من رای و به نفع صاحب کارم صادر کردن الان باید چه کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

 

 • سلام

  رسیدگی به موضوع شما در این مرحله در صلاحیت دیوان عدالت اداری می باشد.که حدود پانزده شعبه دیوان به آرا صادره از هیئت حل اختلاف رسیدگی می کند.رسیدگی اصولا به صورت غیر حضوری و بدون تشکیل جلسه بوده و آنچه که در این نوع پرونده حائز اهمیت است،اشراف کامل بر حقوق کارگر و کار فرما و آیین نامه های مرتبط از یک طرف و مطالعه موردی پرونده و درنهایت نگارش یک لایحه اصولی و پیگیری وکیل محترم دادگستری از روند رسیدگی می باشد.

   

سلام خدمت وکلای گرامی من پسر خاله ام در خودرو شخصی ۵۰ گرم شیشه جاسازی کردن و رقیب های کاریش براش پاپوش دوختن وبعد گزارشش دادن آیا راهی داره برای نجاتش .تو بازار کاره مشغول بوده

 • سلام.

  در خصوص پرونده های مواد مخدر که در صلاحیت دادگاه انقلاب می‌باشد.روند تشکیل پرونده در دادسرا بسیار تعیین کننده هست.چرا که تشکیل پرونده تحقیق هم در صدور رای در شعبه ارجاعی دادگاه انقلاب و هم در مرحله اعتراض آن در دیوان عالی کشور بسیار موثراست.لذا بایستی در صورتی که متهم دارای سابقه مرتبط نبوده به آن در جلسه دادسرا تاکید بشود و هم چنین در خصوص مواد مخدری مانند شیشه بحث توزین بسیار مهم است که دقت لازم بایستی بشود.در نهایت و بدترین حالت اگر دادسرای دادگاه انقلاب با تایید دادستان کیفرخواست را صادر نمود.مهم ترین موضوع در مرحله تشکیل جلسه دادگاه انقلاب، توان به زیر سوال بردن مدارک مرحله تحقیق در دادسرا با استدلال دقیق حقوقی می باشد.

  و اگر در مرحله سوم قرار دارید که دیگر دادگاه انقلاب هم رای را به ضرر صادر نموده است،و در این زمان به وکیل مراجعه می گردد،مهم ترین موضوع نگارش یک لایحه بسیار قوی برای شعبه ارجاعی دیوان عالی کشور می‌باشد،چرا که اصولا دیوان تشکیل جلسه حضوری نمی دهد و نقش نگارش یک لایحه قوی در جهت برگرداندن رای بسیار حیاتی است.

سلام خدمت وکلای گرامی من پسر خاله ام در خودرو شخصی ۵۰ گرم شیشه جاسازی کردن و رقیب های کاریش براش پاپوش دوختن وبعد گزارشش دادن آیا راهی داره برای نجاتش .تو بازار کاره مشغول بوده

 • سلام.

  در خصوص پرونده های مواد مخدر که در صلاحیت دادگاه انقلاب می‌باشد.روند تشکیل پرونده در دادسرا بسیار تعیین کننده هست.چرا که تشکیل پرونده تحقیق هم در صدور رای در شعبه ارجاعی دادگاه انقلاب و هم در مرحله اعتراض آن در دیوان عالی کشور بسیار موثراست.لذا بایستی در صورتی که متهم دارای سابقه مرتبط نبوده به آن در جلسه دادسرا تاکید بشود و هم چنین در خصوص مواد مخدری مانند شیشه بحث توزین بسیار مهم است که دقت لازم بایستی بشود.در نهایت و بدترین حالت اگر دادسرای دادگاه انقلاب با تایید دادستان کیفرخواست را صادر نمود.مهم ترین موضوع در مرحله تشکیل جلسه دادگاه انقلاب، توان به زیر سوال بردن مدارک مرحله تحقیق در دادسرا با استدلال دقیق حقوقی می باشد.

  و اگر در مرحله سوم قرار دارید که دیگر دادگاه انقلاب هم رای را به ضرر صادر نموده است،و در این زمان به وکیل مراجعه می گردد،مهم ترین موضوع نگارش یک لایحه بسیار قوی برای شعبه ارجاعی دیوان عالی کشور می‌باشد،چرا که اصولا دیوان تشکیل جلسه حضوری نمی دهد و نقش نگارش یک لایحه قوی در جهت برگرداندن رای بسیار حیاتی است.

مطالب منتشر شده: