درباره من:

نام و نام خانوادگی:

وحیده دهقان

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  مرکز

آدرس دفتر:

یزد-یزد- خیابان فرخی مجتمع شقایق

حوزه فعالیت ها:
خانواده
چک و سفته و اسناد تجاری
امور بانکی
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

من در مغازه پدرم سال ۷۰ تا ۹۳ مشغول به کار بودم که بعد از فوت پدرم ،مادر و خواهر و برادرم شکایت کردند و با یک دست‌نوشته در اتحادیه که پیامد آن  پلمپه مغازه  بود بعد از آن بیکار هستم و در واقع قانونی است که با یک دست  نوشته در اتحادیه محل امرار معاش رو پلمب کنند و نشه  بازش کرد و به این مدت ادامه داشته باشه و چقدر اعتبار دارد این پلمب بعد از گذاشتن این مدت اعتباران پابرجاست چند وقتی است که پلمب شکسته شده و به دست چه کسی بنده خبر ندارم آیا من برم داخل و لوازم ام را بردارم جرم محسوب میشه ؟!؟۲::::::الان من تصمیمم اینه که مغاز بخرم ولی به زمان احتیاح دارم تا پول جور کنم بعد از دومین مزایده  که کنسل شد ابلاغ آمده  ۱۸ /۲ووقت حضور ده  روز و زمان اجرای ۱۶ برج ۳چطور میتونم این زمان‌ را عقب بندازم تا وقت برای خودم بخرم که بتونم انجام برسونم ضمناً  لازمه که قبل از مزایده مبلغ ۱۰ درصد را پرداخت کنیم  تا واجد شرایط برای شرکت در مزایده باشم پدر مورد مبلغ کارشناسی اعتراض وارد هست لطفاً راهی به بنده ارابه بفرمایید تمام آینده من و خانواده ام به آن بستکی دارد.

 ممنونم از وقتی که برای این سوال ها و پاسخ به آنها صرف می کنید

 • با سلام 

  اولا به نظر من با توجه به اینکه بیش از بیست سال در مغازه فوق مشغول به فعالیت بودید ،در خصوص حق کسب پیشه یا سرقفلی بدین معنا که فعالیت شما موجب رونق کسب و کار آن ملک تجاری شده است ،بررسی بفرمایید .

  در خصوص مزایده،روال به این صورت است که  در زمان تعیین شده برای مزایده ،و برای شرکت در جلسه مزایده می بایست ده درصد مبلغ ارزیابی را به اجرا پرداخت و اگر برنده مزایده شدید ظرف یک ماه مابقی مبلغ رل واریز و اگر برنده مزایده نشدید ،اجرا نامه ای به ذی حسابی ارسال می نماید تا مبلغ واریزی به شما عودت داده شود.

سلام و احترام بنده دعوا تقسیم ترکه مطرح کردم الان رسیده به قسمت کارشناسی من یک میلیون تومان برای کارشناس واریز کردم الان میخاد بیاد میگه باید سند مغازه باشه تا من بفهمم و اثبات مالکیت پدر شما محرز بشه این سند الان دست یکی از ورثه هست و همکاری نمیکنه و تحویل نمیده سند رو من واقعا دیگه حوصله شکایت و... ندارم خیلی تا الان الاف شدم ایا امکان داره جور دیگه ای سند رو بتونم بگیریم سند قدیمی هست و اداره ثبت هم موجود نداره ولی یک خلاصه معامله بود که اسم معامل و متعامل و نوع مغازه و... ذکر شده سوال اول ایا کفایت میکنه؟ سوال دوم این هست این کارشناس از شهر دیگه ای میخواهد بیاید چجوری قیمت گذاری رو انجام میده از شهر ما هیچ خبری نداره از قیمت ها؟ سوال سوم این هست که مگه باید مالکیت اثبات بشه برای کارشناس اگه پدرم مالک نبود چجوری دعوا تقسیم ترکه و گواهی انحصار وراثت صادر شده؟ مچکرم از پاسختون

 • با سلام .هر مدرکی که نشان دهنده مالکیت پدر مرحوم شما بر اموال وجود دارد را به کارشناس ارائه بدید ،از رای دادگاه ،استشهادیه،سرقفلی ،سند رسمی ،قولنامه و ...

  در خصوص کارشناسی هم بهتره با خود کارشناس صحبت کنید و پیشنهاد بدید با چند املاکی در محدوده ملک صحبت کنند تا از قیمت ها مطلع بشن.

  موید باشید.

   

مطالب منتشر شده: