درباره من:

وکیل پایه یک دادگستری کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل

نام و نام خانوادگی:

الهام بدری

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای تهران

آدرس دفتر:

تهران-تهران- شهریار

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
امور ثبتی
سایر امور حقوقی
جرائم پزشکی
داوری
امور حسبی
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام من سال ۷۴، ۱۱۰ گرم طلا فروختم پدرم طبقه دوم خانه را ساخت که ۲ دانگ خانه را به نام من کند اما این کار را نکرد الان پدرم فوت کرده است من می توانم ۱۱۰ گرم طلا را از خواهران و برادران خود از فروش خانه بگیرم؟۵ نفر از خواهران و برادران شهادت می دهند ۳ نفر که از مادر دیگری هستند شهادت نمی دهند عروسها و دامادهای خانواده نیز شاهد هستند و شهادت می دهند لطفا راهنمایی فرمایید.متشکرم 

 • با سلام

  دادخواست مطالبه وجه به طرفیت کلیه وراث بدهید و مشخصات شهود و استشهادیه مطلعین را پیوست دادخواست نمایید.

باسلام خدمت شما وکلای محترم. خواستم بدونم آیا بانکی  می تواند بعد از اینکه ازطریق اجراییات ثبت چک های مربوط به وامی رااقدام کرده باشد و پرونده درحال کسرشدن است مجدداً همان وام رو با قردادادی که منضم یه همان چک ها می باشد ازطریق دادگستری اقدام کند.  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید 

 • با سلام 

  بابت اصل مبلغ چک نمی‌توان همزمان از طریق اجرای ثبت و دادگاه اقدام نمود اما می‌توان خسارت تاخیر تادیه را در دادگاه مطرح نمود.

باسلام و خسته نباشید.. من از همسرم حق طلاق گرفتم بخاطر اعتیادی ک داشت،البته دوبار ترک کرد ولی گویا  دوباره سمتش رفته،ی دختر ۵ ساله دارم،باوجود حق طلاق اگر طلاق بگیرم حضانت دخترم با من نیست؟ چجور میتونم حضانتشو بگیرم؟ 

 • با سلام 

  حضانت دختر و پسر تا سن ۷ سال با مادر است و حضانت دختر از ۷ تا ۹ سال با پدر و بعد از ۹سال از حضانت خارج می‌شود و برای پسر ۷ تا ۱۵ سال با پدر و بعد از ۱۵ سال از حضانت خارج می‌شود.

  در صورت اثبات اعتیاد و عدم صلاحیت پدر، بعد از ۷ سال نیز می‌توانید حضانت فرزندتان را برعهده بگیرید. 

سلام بخشید شوهرم هنوز ثبت محضرم نکرده7ساله که ازدواج کردم همش امروز فردام می‌کنه چکار کنم 

 • با سلام 

  شما باید در دفتر خدمات الکترونیک قضائی دادخواست ثبت واقعه ازدواج با استناد به شهود تعرفه شده را مطرح نمائید.

عرض سلام.

آیا چک در وجه حامل بعد از صدور گواهی برگشت نیز ویژگی در وجه حامل بودن خود را حفظ می کند؟ آیا میتوان چنین چکی را بدون امضای شخصی که گواهی برگشت به اسم وی صادر شده بدون ظهرنویسی توسط وی به فرد دیگری انتقال داد؟

 • با سلام 

  امکان پذیر نیست و نیاز به ظهرنویسی و امضا شخصی که گواهی عدم پرداخت به نام ایشان صادر شده است دارد. چک‌های صیادی در وجه حامل نمی‌باشند و نیاز به ثبت در سامانه صیاد دارند.

سلام بنده ی ماشین داشتم ک معامله کردم و مستقیم از شخص فروشنده به نام خانمم کردم وشفاها توافق کردیم ک بریم مهر ببخش ولی نکرد حالا چیکار میتونم کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام

  چنانچه ثمن پرداختی از حساب شما واریز شده است می‌توانید با پیوست رسیدهای پرداختی دادخواست مطالبه وجه بدهید.

  همچنین می‌توانید ابتدا با ارسال اظهارنامه به همسر خود و اعلام رجوع از هبه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضائی با پیوست اظهارنامه دادخواست رجوع از هبه را ثبت نمائید.

باعرض سلام ، متهم به فروش مال غیر و کلاهبرداری متواری شده ،حکم جلب سیار هم از اجرای احکام کیفری صادر شده ، اما محل مخفیگاه نامشخص است ،چگونه میتوان متهم فراری مجهول المکان را به پیدا کرد ؟ ممنون از پاسخگویی شما عزیزان 

 • با سلام

  تقاضای مسدودی کدملی و نقطه‌زنی تلفن همراه(BTS) را نمائید.

باسلام..درخصوص اعتراض به رأی قطعی هیأت نظارت ثبتی استان تهران(در موضوع اعتراض ثالث به عملیات اجرائی ثبتی به استناد مبایعه نامه عادی) مقدم که اعلام نموده : " اسناد عادی تاب مقاومت در برابر اسناد رسمی را ندارند " ، با توجه به اینکه رأی مذکور درتضاد آشکار با ماده ۶۲ احکام دائمی مصوب ۱۳۹۵ و نظریه تفسیری فقهای شورای نگهبان مورخه ۹۵/۸/۴ و آراء قطعی صادره از دیوان عالی کشور در باب ارجحیت عقد بیع شرعی مقدم بر اسناد رسمی معارض مؤخر میباشد ، مرجع صلاحیتدار جهت رسیدگی و ارائه دادخواست جهت ابطال اجرائیه های ثبتی مؤخر و توقیف عملیات اجرائی کدام مرجع قضائی است : دیوان عدالت اداری و یا دادگستری محل وقوع ملک؟؟؟؟؟

 • با سلام

  دادگاه محل وقوع ملک صالح به رسیدگی است.

سلام

ملک قولنامه ای خریدم حالا چندنفردیگه ام مدعی شدن ک قولنامه ای خریدن،حالا طرف خودش فوت کرده که به دونفرفروخته بوده بچه هاشم به سه نفردیگه فروختن؟ چه کاری باید انجام بدم

 • با سلام 

  در صورتی که میابعه‌نامه شما مقدم بر مبایعه‌نامه‌های دیگر است دادخواست اثبات بیع و الزام به تنظیم سندرسمی به طرفیت کلیه وراث را مطرح نمایید و در صورتی که ورثه با علم به فروش ملک توسط مورث؛ اقدام به فروش مجدد ملک نموده باشند می‌توانید با عنوان فروش مال غیر شکایت کیفری نیز مطرح نمائید. امکان شکایت کیفری علیه متوفی وجود ندارد.

  چنانچه مبایعه‌نامه شما موخر باشد و صحت مبایعه‌نامه‌ قبلی محرز شده باشد می‌توانید مطالبه ثمن به نرخ روز به علت مستحق‌اللغیر درآمدن مبیع را مطرح نمائید.

سلام وقت بخیر....زنی که مهریه ش قسط بندی شده باشه و قصد طلاق گرفتن نداشته باشه و اما مرد دادخواست طلاق بدهد آیا تا تمام نشدن مهریه میتونه طلاق بدهد؟یعنی موقع طلاق باید تمام و کمال مهریه پرداخت شده باشه؟؟؟

 • با سلام

  تقسیط مهریه به معنی پذیرش اعسار زوج در دادگاه است و در صورت درخواست طلاق از جانب زوج این اقساط کمافی‌السابق باید پرداخت شود و در صورت عدم پرداخت؛ امکان جلب ایشان حتی بعد از طلاق وجود دارد.

مطالب منتشر شده: