درباره من:

کارشناسی حقوق از دانشگاه شهید چمران اهواز کارشناسی ارشد حقوق جزا- گرایش مدیریت اصلاح و مجازات های قضایی از دانشگاه علوم قضایی تهران

نام و نام خانوادگی:

عظیم پاداری الیاسی

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای خوزستان

آدرس دفتر:

خوزستان-اهواز- کیانپارس، نبش خیابان یک شرقی

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
سرقفلی و حق کسب و پیشه
داوری
کلاهبرداری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
تصادفات
نظرات:
حمید رضا جوانی
مشاوره تلفنی

" خیلی عالی بود ممنونم از کمک شما "

حمید رضا جوانی
مشاوره تلفنی

" خیلی عالی بود ممنونم از کمک شما "

معصومه
مشاوره متنی (سایر امور کیفری)

" مشاوره ی خوبی بود ممنون "

مینا ب
مشاوره متنی

" بسیار عالی بود تشکر آرزوی موفقیت برای آقای وکیل دارم "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام،با خانمی حدود ۲ سال دوستی داشته ام،سپس ایشان از من یک چک سفید امضا بدون تاریخ و....گرفته اند،و سپس دوستی را کاملا قطع نموده اند از بابت چک دست ایشان از من طلاجات و....گرفته اند،و من هم ب بانک رفته و اعلام مفقودی چک  نموده و به دادسرا مراجعه و حکم را به بانک ارایه نموده ام، (حدود۴ سال از این موضوع گذشته )از بابت مدرک فقط گفتگو  در واتس آپ دارم ک ایشان اعتراف نموده اند ک چک و طلاجات را از من گرفته اند چگونه میتوانم چک را بلااثر و طلاجات را پس بگیرم؟آیا اظهار نامه دهم یا دادخواست  طرح شکایت ارایه دهم؟ میخواهم قوی برخورد نمایم چون به احتمال زیاد ایشان هم از من شکایت می کنند از  کجا شروع کنم؟

 • سلام؛ نیاز به بررسی بیشتر است.

با سلام .
حق الارث زن از شوهر چقدر است و آیا میتواند مهریه را هم از ارث طلب کند و روند پیگیری ارثیه از طریق کدام مرجع میباشد؟ با تشکر

 • با سلام

  ۱-سهم زن در صورت داشتن فرزند داشتن متوفی یک هشتم و در صورت نداشتن فرزند یک چهارم می باشد.

  ۲-زن می تواند به میزان مهریه خود  از اموال شوهر برداشت کند و نسبت به باقی مانده هم طبق فرض های بالا ارث می برد.

  شیوه عملی: ابتدا گواهی انحصار وراثت باید تهیه شود سپس دادخواست تقسیم ترکه تقدیم شود.

   

سلام وقت بخیر

برادر بنده در ترکیه پولش به سرقت رفته و با شخص مضنون درگیری لفظی داشتند.مضنون از اونها شکایت کرده که اینها پول وگوشی من و به سرقت بردن و تهدید کردن.حالا برادر من در ترکیه بازداشت و بعد از چند روز اونها رو به توزلو و پندیک انتقال دادن وشاکی متواری شده.می خواستم بدونم الان تکلیفشون برادرم چی میشه و برای ازادیشون ایا نیازه که ما اقدام به گرفتن وکیل در کشور ترکیه کنیم؟

 • باسلام؛ وکیل مسلط به قوانین و رویه کشور ترکیه بگیرید.

سلام.

پدرم از خانه ای که کامل به نام خودشان است، نفری یک دانگ در مهریه عروس هایش قرار داده است. الان که خانه را ۲۸۰ میلیون قیمت کرده اند، با عروس ها توافق کردند که یک دانگ آن ها که هر کدام 46.600.000 تومان می شود را از آن ها بخرد و پولش را به آنها پرداخت کنند و این کار انجام شد و عروس ها برگه ای را امضا و اثر انگشت زدند که دیگر هیچ گونه ادعا و اعتراضی نسبت به این خانه ندارند. اکنون پدرم این خانه را می خواهد به قیمت ۲۹۰ میلیون به فردی بفروشد. آیا عروس ها می توانند شکایت کنند که یک دانگشان از مبلغ کمتری حساب شده است؟

 • باسلام؛ در امور حقوقی طرفین علی القاعده می توانند توافق کنند.با توجه به اظهارت شما چون توافق کردند موضوع قابل پیگیری از طرف آنها نیست.

سلام مرور زمان کلاهبرداری زیرصدمیلیون تومن ۱۰سال تحصیل مال نامشروع ۵سال وتکدی گری وکلاشی ۳سال است وقاضی با این ۳جرم دعانوس ورمال رو محاکمه میکنه  اگه درست گفته باشم اگر ۱۰سال بگذره  ازتاریخ واریز پول به کارت دعانویس توسط من آیا شامل مرور زمان شده ونمیتونم رمال رو زندانی کنم؟جنبه کیفری ندارد هم یعنی همون نمیشه رمال رو زندانی کرد! وازطریق حقوقی اقدام شود یعنی فقط میتونم پولم رو پس بگیرم از رمال وهیچ مجازات دیگه ای برای رمال صادر نمیشه؟ممنون

 • سلام؛ از طریق حقوقی پیگیری کنید.

باسلام و عرض ادب

بنده یک طبقه از ملک پدری خودرا از پدرم خریداری کرده ام وبا رضایت طرفین معامله (خودم و پدرم)تاریخ قولنامه را برای ۴سال پیش تنظیم کردیم.ایا این مسله مشکل ساز است‌؟؟البته در خانواده مخالفت هایی از سوی مادرم و برادرم شد ایا در اینده میتون مدعی بشن.چون ملک به اسم پدرم هست و با رضایت خودش قولنامه نوشتیم وممنون میشم جواب بدید

 • باسلام؛ قولنامه تعهد به انجام معامله است نه خود معامله. اگر منظور مبایعنامه است چون امر حقوقی است و در امور حقوقی طرفین می توانند بارهم توافق کنند و در مورد سوال شما هم فروشنده(پدر شما) و خریدار که شما باشید راضی بودید و قرارداد امضا کردید مشکلی پیش نمی آید.

سلام

 آیا می‌شود روی پرونده ای که مختومه شده و دیه دریافت شده، اعتراض زد؟ چون خسارات بیمارستان بیش از دیه دریافتی بوده و پرونده را مجدد به جریان انداخت؟

 • باسلام؛ هر چند در خصوص مطالبه خسارت مازاد بر دیه در دادگاه اختلاف نظر وجود دارد ولی صرف نظر از این اختلاف، برای مطالبه خسارات مازاد بر دیه باید دادخواست تقدیم دادگاه حقوقی کرد.

شخصی محکوم ب سرقت در زندان است ودر اعترافاتش نام من را بدروغ یا بعنوان همکاری در سرقت یا دزد اصلی گفته است تا اینکه بعد یک هفته اگاهی بدن هیچ ابلاغی اومدن در منزل پدری دنبال من که من خونه نبودم بعد گفتن فردا خودمو برم اگاهی معرفی کنم.

ایا فقط اعتراف (افترا) ان متهم برای محکوم کردن من کافیه؟

نمیدونم چیکار باید بکنم.لطفا راه حل بدبد ممنونم

 • باسلام؛

  اظهارات شخصی که در زندان است به تنهایی کافی نیست مگر اینکه همراه با دلایل یا قرائن باشد که نشان از مجرمیت شما باشد. اما طبق اصل، شما  بی گناه فرض میشود اگر کسی گفته شما جرمی انجام داده اید باید ثابت کند.

با سلام

برادر مرحوم من دوتا همسر داشته یکیش صیغه موقت بوده الان که فوت شده خانم دوم آمده و باردار هست و درخواست ارث بچه را کرده آیا به فرزند ایشان ارث میرسد ؟ از کجا باید بفهمیم اصلا بچه متعلق به برادر مرحومم بوده ؟ لطفا بفرمایید از کجا باید شکایت کنیم ؟

 • باسلام؛ خانمی که ازدواج می کند و عقد موقت است خودش ارث نمی برد. اما فرزندان از پدر ارث می برند. اگر شک دارید در خصوص اینکه فرزند متعلق به برادر مرحوم اتان هست یا نه، دعوی انکار نسب در دادگاه مطرح کنید.

سلام 

من مبالغی بابت خرید گل به صورت عمده به یکی از دوستان پرداخت کردیم ادعا میکرده تولید کننده عمده گل هست ولی بعدا فهمیدم در گلخانه فقط کارگر بوده است و فقط کپی رسید پول را دارم و کلا متواری شده آیا میتوانم به عنوان کلاهبرداری شکایت کنم؟؟؟

 • باسلام؛ اگر صرفا دروغ گفته و اعمال متقلبانه نظیر جعل و استفاده از سندی جعلی برای گرفتن پول از شما انجام نداده است. در واقع فقط دروغ گفته عمل ارتکابی، کلاهبرداری نیست. در این حالت که پول پس نمی ده و متواری شده می توانید به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع در مرجع کیفری علیه وی اقدام کنید یا دعوی مطالبه وجه در مرجع حقوقی علیه وی مطرح کنید.

آیا برای گرفتن مهریه فقط باید به اجرای ثبت برم ؟ زاهی نیست مستقیم دادگاه برم ؟ رفتم دادخواست بدم گفت اول اجرای ثبت باید رفت

 • باسلام؛ طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه ابتدا باید به اجرای ثبت مراجعه شود و در صورت عدم وصول طلب برای استفاده از مزیای حکم دادگاه، دادخواست مطالبه مهریه تقدیم دادگستری کنید.

در قرارداد ما ذکر شده طرفین اول حق مراجعه به داوری یا مرجع قضایی را دارن ، من دادخواست دادم دادگاه قرار عدم استماع زد گفت باید برید داوری به نظرتون چون در قرارداد نوشته داوری یا مرجع قضایی ، تجدیدنظرخواهی انجام بدهم یا خیر ؟

 • باسلام؛ حرف یا در جمله از حیث قواعد زبان پارسی نشان از اختیار است.یعنی طرفین می توانند به داور یا دادگاه مراجعه کنند. ولی در عمل بعضی از قضات معتقدند در این حالت ابتدا باید داور مراجعه شود.

سلام

وکاای عزیز من مبلغی از کسی طلبکلر بودم هیچ رسیدی از ایشان نداشتم نهایتا با پیگیری های بسیار توانستم از ایشان رسید بگیرم در داخل رسید نوشتم مبلغ را به صورت امانت از من گرفته و  تاریخ گذاشتم که پرداخت کنه باز هم پرداخت نکرد آیا میتوانم خیانت در امانت علیه ایشان شکایت کنم؟ لطفا بنده راهنمایی بفرمایید

 • باسلام؛

  با توجه به توضیحات شما بنظر نمی رسد موضوع جنبه کیفری( خیانت در امانت) داشته باشد.لذا بهتر است دادخواست مطالبه وجه تقدیم دادگاه کنید.

با سلام و عرض ادب

در مورد قولنامه صوری سوالی دارم. 

اینکه بنا به دلایلی اگر مجبور به تنظیم قولنامه صوری باشیم، مربوط به تاریخ گذشته، و البته هم فروشنده و هم خریدار رضایت کامل داشته باشند بر این امر، آیا شخص ثالث میتونه در مورد صوری بودن این قولنامه مدعی بشه؟

اصل موضوع هم اینه که به علت پراکندگی وراث در کشورهای مختلف (ورثه در ورثه)، امکان تهیه انحصار وراثت همه وراث ممکن نیست.

فرد ثالثی از این موقعیت سوء استفاده کرده و ملک ما را متصرف شده. 

سند به نام مورث اصلی است. 

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. 

 • باسلام؛ یکی از ورثه هم می توانید با ارائه مدارک هویتی خود و گواهی فوت از شورای حل اختلاف درخواست صدور گواهی حصر وراثت نماید اگر سایر ورثه حاضر به همکاری نیستند از دادگاه بخواهد که از ثبت احوال استعلام بگیرد.اگر گواهی انحصار وراثت گرفته شود اون موقع علیه متصرف عدوانی هم میشود دعوی تصرف عدوانی حقوقی و کیفری مطرح کرد. 

باغی دارم در چهارباغ هشتگرد ، همسایه باغ حدود سی سانت دیوار خود را به داخل باغ من آورده ، آثا دیوار قدیمی هنوز هست هیچ نقشه ای برای ابعاد باغ ندارم چه شکایتی باید انجام دهم؟ اگر داهنمایی کنید ممنون میشم از شما تشکر از وکیل تیک
 • با سلام؛ شما میـتواند دعوی تصرف عدوانی با قلع و قمع بنای احداثی در مرجع قضایی صالح مطرح کنید.