درباره من:

وکیل پایه یک دادگستری دارای ۱۴ سال سابقه وکالت

نام و نام خانوادگی:

صدیقه حدادزاده شوشتری

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای فارس

سابقه کار:

14 سال

آدرس دفتر:

فارس-شیراز- ملاصدرا خیابان شهید جمالی ساختمان پارسه طبقه دوم

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور شرکت ها
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
امور ثبتی
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
داوری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
امور حسبی
تصادفات
روابط موجر و مستاجر
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

با سلام 9ماه دفتری مشغول کار بودم که 3ماه قرارداد نوشتیم وداخل قرارداد قید کرده بودن بیمه به عهده خود شخص هست اداره کارشاکی شدم و برای اجرای حکم بنده رو فرستادن تامین اجتماعی نامه ای که ثبت دبیرخانه شد گفتن باید خودت بدست کارفرما برسونی خواستم بدونم بهش بدم نامه رو به ضررم هست یا نه چون 3ماه قرارداد قید کرده بودن 6ماه بدون قرار داد کار کردم ؟اگر اصلا بدستشون نرسونم چی مطلع میشن از شکایت من حال 1جلسه هم ادراه کار برگزار شد و درجریان هستن و اینکه پول بابت بیمه بهم پرداخت میکنن یا نه خود بیمه رو رد میکنن ؟چندوقت بعدش باید پیگیر پروندم بشم

 • با سلام 

  هم سه ماه قرارداد هم ۶ ماه که قرار داد نداشته اید( با شهود و واریزی حقوق به حسابتون قابل اثبات هست) ملزم به پرداخت بیمه می شوند

شوهرم سیزده روزه منو بادوتا بچه ی کوچیک ول کرده رفته خونه ی باباش دقیقا سه روز بعداز اینکه جراحی تیرویید انجام داده بودم شب یه دعوای الکی راه انداخت وبامامانش ول کردن رفتن من باید چیکارکنم

 • با سلام نسبت به ارسال اظهارنامه از طریق دفاتر خدمات قضایی و بعد از مطالبه نفقه خود و فرزندان اقدام نموده 

 سلام بنده حدود بیست روز پیش گوشیمو جایی جاگذاشتم و ینفر از تو مغازه رفیقم برداشته و ب گوشیم دسترسی پیدا کرده از قضا تمام اسکرین شات های پسورد های کیف پول دیجیتال و کارت های بانکیم داخل گالری گوشیم بوده و میره با صرافی دیجیتالی ک من احراز هویت کرده بودم پول واریز میکنه ی ۹میلیون تومان ۳،۵،۱ و.... 

و ارز خریداری میکنه و یهو کارت عابر بانک من مسدودمیشه نمیدونم ازکجا حالا ینفرشاکی شده وبمن زنگ زدن گفتن فردا بیا پلیس فتا حالا پای من گیره و من ۳ روز بعد باتهدید و زنگ گوشیو اورده بود گذاشته بود تومغازه و فرار کرده بود حالام نمیدونم کیه و ازکجاس 

و من موندمو شاکی .لطفا راهنمایی کنین 

 • با سلام 

  با توجه به اینکه سرقت گوشی به تنهای نمی تواند دلیل برائت شما باشد زیرا خود شما کسی هستید که بدون نیاز به گوشی می توانید از پسورد و اکانت خود در هر حا و با هر پی سی و موبایلی استفاده نمایید . لذا شما باید فرد مورد نظر را که گویا می شناسید به دلیل اینکه  در سوال فرموده با تهدید و زور شما گوشی را پس اورده به دادگاه معرفی تا بتوانید با اقرار وی خود را تبرئه نمایید.

سلام العلیکم، شاکی در شکایت خود ادعا می کند که با هویت او در شبکه های اجتماعی اکانت هایی جعلی ساخته شده و پیام هایی از طرف او در گروه های تلگرامی منتشر شده شکایت از طرف دادسرا به پلیس فتا ارجاع شده و ادله دیجیتال متهم رو بررسی کرده در پیام رسان های متهم اکانت های مورد ادعای شاکی پیدا نشده ولیکن اسکرین شات هایی از نمایه اکانت های واتساپ مورد ادعای شاکی پیدا شده که در متن گزارش ش فتا آمده که وجود این موارد فتا رو متصور ساخته که شاید اکانت های مورد ادعای شاکی رو متهم ساخته باشد آیا با استناد به این موارد می توان برای متهم قرار جلب دادرسی صادر کرد؟

تشکر  

 

 • با سلام 

  در گوشی متهم چطور اسکرین شات از اکانتهای جعلی و نمایه انها وجود دارد ؟! خب مشخص است که ساخت اکانت ها ممکن است کار وی بوده وگرنه چرا باید عکس انها در گوشی وی پیدا شود ، این دلیلی است که ممکن است قاضی نیز به آن دقت نماید . اما در کل اسکرین شات مدرکی جهت اثبات نمی باشد ،  اگر شاکی آن را ارایه داده بود مطمنا جهت اثبات کافی نبود اما چون اسکرین ها از گوشی متهم بدست امده این فرض ممکن است به وجود بیاید که اصل اکانتهای جعلی از کوشی همراه رامتهم پاک اما جهت اطلاع خود یک اسکرین گرفته و نگهداری نموده است ! 

سلام.رابطه مرد مجرد بازن متعهل درفضای مجازی بعد چندین ماه مشکوک شدن شوهر زن گرفتن گوشی وتمام چیزهایی که دراین مدت.عکس فیلم صدا بین طرفین ردبدرشده سنداثبات جرم هست.وشکایت شوهر بدون دخالت زن برای طرف مقابل به پلیس فتا قابل قبول هست..درصورتی که هنوز زن با مرد مجرد تماس دارد..درخفا حتی درثنا الکترونیکی هم پیام اخطارآخرین مراجه برای شکایت اعلام شده.هردومجازات میشوند..زن هنوزهم میگوید دخالتی درشکایت ندارد گفته نشده به او حالا مردهرگونه مانوری بر روی مدرکها به لحاظ پخش در فضای مجازی برای محکومیت سنگین تر مرد مجرد انجام بدهد.قبول است.به نام طرف رابطه بازن او مجازات سنگین تر میشود...لطفا راهنمایی کنید.

 • با سلام 

  سوال به صورت مبهم مطرح شده اینکه شما شوهر زن هستید و یا مرد مجرد که با زن در ارتباط است معلوم نشده و به صورت شخص ثالث موضوعی را مطرح نمودید . 

  در صورتی که همسر زن هستید بله می توانید با ارایه ادله اثبات موضوع نموده و از همسر و مرد مجرد شکایت نموده 

  ضمن اینکه پخش هر گونه چت یا تصویر از ناحیه شما یا هر فرد دیگری حتی اگر محکوم هم باشد جرم محسوب می شود و این حق برای کسی که اسرار شخصیش پخش گردیده به وجود می اید که از طرف مقابل شکایت کند   

آیا شاهد بودن مادر برای اثبات شریک بودن من با برادرم در یک قطعه زمین باتوجه به اینکه من هیچ مدرکی از زمین ندارم میتونه کافی باشه نزد دادگاه؟

 • سلام 

  بله می توانند شهادت بدهند اما جهت اثبات کفایت نمی کند و باید دلایل دیگری نیز به دادگاه ارائه بنمایید.

سلام...وقت بخیر....من شوهرم دارای سه دانگ مغازه هست...سه دانگ دیگه اون ماله برادرش میباشد...مغازه اصلا هیچ سندی ندارد...شوهرم با دست خط خودش و امضا و اثر انگشت سه دانگ را به من واگذار کرد.بدون اینکه شاهدی باشه یاشاهدی  امضا کرده باشه....ایا من میتونم ادعای مالکیت بر سه دانگ مغازه رو داشته باشم؟؟؟

 • باسلام 

  متاسفانه در سوال خود ذکر ننموده که چه کسی ممکن است مدعی موضوع شود ؟ همسر یا برادر همسرشان 

  اگر همسرشان ادعای نداشته باشند اصل بر صحت قرارداد است و می توان اثبات نمود . 

  اما اگر همسر شما مدعی عدم مالکیت شما باشد اگر ثمنی ردو بدل نشده باشد می تواند ادعای هبه و اکنون رجوع از هبه را بنمایند.

سلام

من پارسال در یه شرکت ساختمان سازی سرمایه‌گذاری یک ساله انجام دادم الان بعد از یکسال نه اصل پول برمی گردونن نه سود پول میگن موجودی شرکت خالیه در صورتی که شهرهای مختلف و حتی خارج از ایران پروژه های مختلف دارن خودشون هم از ایران خارج شدن میگن خارج از کشور دارن کار میکنن که بتونن بدهی های شرکت رو پرداخت کنن اما الان نه بعد از شش ماه در صورتی که در قرار داد قید شده بود یکساله یعنی تا شهریور امسال سرمایه مو لازم دارم چکار می‌تونم بکنم ؟

 • با سلام 

  اولا باید قرارداد فی مابین جهت مشاوره بهتر مطالعه و رویت گردد علی ایحال با توجه به سوال می توان دادخواست مطالبه سرمایه را بنمایید.

سلام ملکی مشاع که سهم خودم را به صورت قراردادهایی به شریکم اجاره داده ام ولی ۳۰ سال هست هیچ مبلغی بابت اجاره نپرداخته است طبق آخرین قرارداد تعهد بر تقسیم منصفانه و تحویل سهم بنده در آذرماه سال ۹۹ داده ولی فقط من باب رفع رجوع یک دهم از سهم بنده را حاضر شد به عنوان کل سهم بنده تحویل دهد ومن نپذیرفتم در تعهد نامه مذکور وجه التزام روزانه ۲ میلیون تومان تعیین شد که اگر عمل به تعهد نداشت بپردازد یکماه بعد دردی ماه۱۳۹۹ اظهارنامه مبنی برتخلیه ملک مشاع وقلع وقمع بنا که بدون مجوز ساخته دادم که پاسخ نداد اکنون میتوانم خلع ید مشاعی بخواهم یا چون رابطه استیجاری بوده منقضی شده نمیشود خلع ید داد سوال دوم چه دادخواستی میشود مطرح کرد که رد دعوی نشود.ایا وجه التزام را میشود خواست قلع وقمع را میشود خواست یا چون رابطه استیجاری بوده نمیشود

 • با سلام اگر ملک مشاعی دارای سند رسمی است با درخواست به اداره ثبت اسناد محل ملک مبنی بر افراز اقدام کنید در صورت عدم قابلیت افراز با گرفتن گواهی آن از اداره ثبت  اقدام به ارائه دادخواست دستور فروش ملک مشاعی به دادگاه نموده ضمن اینکه همزمان می توانید دادخواست مطالبه اجور معوقه را نیز طبق قرارداد اجاره بنماید و در صورت عدم قراداد اجاره با تامین دلیل و جلب نظر کارشناس احاره را مطالبه بنمایید . 

با سلام و خسته نباشید من یکبار دادخواست ابطال تقسیم نامه را برای یک ملک داده بودم که رد شد حالا برای یک موضوع دیگر میتوانم دادخواست ابطال بدهم؟

 • با سلام 

  اولا سوال کمی نامفهوم بوده ثانیا در این موارد حتما باید هم دادنامه قبلی و دلیل رد دادخواست رویت شود تا بتوان پاسخ قطعی به سوال دادو دیگر اینکه دادخواست بعدی نباید به همان دلیل قبل ارایه گردد و با توجه به پیچیده بودن دعاوی ابطال و بطلان قراردادها بهتر است دادخواست توسط وکیل مطرح گردد تا نتیجه حاصل گردد.

با سلام.. مادر همسرم سالهاست که در منزلی که همسرم در مجردی خریده ساکن هستند و به هیچ عنوان هم حاضر به تخلیه منزل نیستند.. با توجه به این که ما خودمون دارای سه فرزند و مستاجر هستیم چطور میتونیم از طریق قانون وارد بشیم و منزل رو از مادر همسرم پس بگیریم؟

 • با سلام در صورتی که سند منزل به نام همسر شماست ، همسرتان ابتدا با ارسال اظهارنامه مبنی بر تخلیه و در صورت عدم توجه دادخواست خلع ید را باید از طریق دفاتر خدمات قضایی به دادگاه ارایه دهند.

سلام جناب من یه کارمند ساده هستم.خانمم بهم خیانت کرده بود نتونستم ثابت کنم .بچه هم نداریم خوشبختانه .تو دفتر  خانه به تفاهم رسیدیم ۵۰ میلیون نقد دادم  ۱۵۰ میلیون هم  چک دادم بابت مهریه به اسمش ثبت کردم چک رو .هیچی هم به اسمم ندارم نه خونه نه ماشین .میخوام بدونم من اگه نتونم چک رو پاس کنم چی میشه میتونم برای چک اعسار بگیرم اقساطی بدم ماهانه یا محکوم به زندان هستم ؟

 • با سلام در صورتی که در دفتر خانه چک به روز صادر شده باشد و در سند ابرا یا صلح مهریه ذکر شده چک جنبه کیفری داشته و اعسار محلی از اعراب نداشته ، اما در صورتی که چک مدت دار باشد و پس از صدور گواهی عدم پرداخت توسط خانم دادخواست مطالبه ارایه و حکم محکومیت شما صادر شود می توانید دادخواست اعسار داده و در صورت صلاح دید دادگاه تقسیط گردد.

باسلام و احترام

من ۳ماه پیش مبلغ ۵۰ملیون از یه بنده‌خدایی گرفتم و درقبالش ۵۵ملیون چک یکماهه و ۱۰۰تومن سفته پرداخت کردم که هنگام موعد چک مشگلی برام پیش اومد که نتونستم سروقت چک رو پاس کنم.ولی ۴۸ساعت بعدش رفتم و تو مغازه خودش ۴۵ملیون تو دستگاه کارتخوان مغازش کارت کشیدم که رسیدشم موجود هست.

ولی چون خودش نبود گفت فردا بیا چک و سفته رو بدم.منم ۱۰تومن نگه داشتم که فرداش برم که متاسفانه همون شب یکی از عزیزانم فوت کرد و منم دیگه ۲ماهی افسردگی گرفتم.

تااینکه یکروز دیدم برام ابلاغیه اومد که این آقا رفته رو چک‌وسفته اقدام کرده و اموالم رو مصادره کرده.

الانم سفته من رو به یه شرخر فروخته و هرروز دارند اذیتم میکنند.

از وکلای محترم خواهشمندم یه راهنمایی کنند که من باید چه اقدامی بکنم و چیکارکنم.

باتشکر

 

 • سلام اگر دادخواست مطالبه از طرف خود شخص باشد که با ادله می توانید بدهی خود و مقدار ان رابه دادگاه ثابت در غیر این صورت باید جلسه اول درخواست جلب ثالث نموده تا طلبکار در جلسه حاضر گردد و البته اگر نتوانید اثبات نماید به جهت سندیت چک و سفته باید ان راپرداخت کنید لذا اینکه ۱۰۰ تومان سفته جهت ضمانت (پرداخت بدهی چک و شما مبلغ آن را کارت کشیده )، بوده است و صد تومان بدهی نداشته اید را با شهود یا مدارکی که می توانید ارایه بدهید اثبات کنید 

سلام وقت بخیر اینجانب یک فقره جک حدود سه سال پیش به مبلغ ۶۵۰۰۰۰۰تومان دروجه کسی صادر کردم بصورت امانی که مبلغ فوق رابه کارت خودش وخانمش واریز کرده ام بامدرک واسناد بانکی ولی طرف مقابلم چک رابه شخص دیگری فروخته وچک منو برگشت زده ومن سرموعدشورا بعلت کسالت حاضرنشدم وحکم صادرشده ومحکوم به پرداخت شده‌ام بیست روزمهلت دارم که اعتراض کنم لطفا راهنمایی فرمایید

 • از طریق دفاتر خدمات قضایی نسبت به تجدید نظر خواهی اقدام و مستندات خود مبنی بر پرداخت بدهی را ضمیمه به انضمام اینکه عذر خود را جهت عدم حضور در دادگاه بدوی اعلام و تقاضای جلب شخص ثالث نموده تا معلوم گردد که به دارنده چک مدیون نبوده و داد و ستدی نیز با وی نداشته اید . و بدهی خود را به شخص ثالث بابت چک موصوف پرداخت کرده ضمن اینکه می توانید هم زمان شکایت کیفری مبنی بر خیانت در امانت نموده و آن را نیز ضمیمه لایحه تحدید نظر خواهی کرده تقاضای قرار اناطه تا حصول نتیجه پرونده کیفری نماید .

سلام من چکی ب مبلغ 120 میلیون تومان دست کسی داشتم ک الان بدون اینکه من متوجه بشم حکم اجراییه گرفته ک 1 ماه فرصت بوده من برم دادگاه ک متاسفانه  بخاطر اینکه ثنا روی خط موبایلم ک خاموش ابلاغیه فرستاده من متوجه نشدم و تازه بعد از 40 روز متوجه شدم ک حکم اجراییه گرفته ایا راهی هست ک بتونم انجام بدم  هیچ ملک و اموالی ندارم ک بدم و متاسفانه بسیار درمانده شدم خواهش میکنم راهنمایی کنید چیکار کنم 

 • با سلام در صورتی که دادنامه غیابی باشد می توانید از رای صادره واخواهی نموده تا اجرای حکم متوقف شود اما در هر صورت مطمنا رای مجددا تایید می گردد واخواهی صرفا کمی وقت به شما جهت انجام امور اعسار و تهیه مبلغ چک و جلوگیری از صدور حکم جلب خواهد بود . در صورت حضوری بودن دادنامه که تنها راه فقط دادخواست اعسار از پرداخت و ارایه یک کپی از دادخواست به شعبه اجرا جهت متوقف شدن عملیات اجرا می باشد 

یک مستاجر در خانه پدری داریم که بعد از فوت پدر و مادرم حاضر به تخلیه خانه نمی‌باشد و با مبلغ کمی که می‌دهد(لبته طبق قانون ۲۵ درصد اضافه کرده )و حاضر به تخلیه خانه نمی‌باشد لطفا راهنمایی فرمایید 

 • سلام 

  باید تا پایان قرارداد صبر کرده چند هفته قبل از پایان برای وی اظهارنامه ارسال و چون خانه موصوف ماترک متوفی محسوب می شود و باید تقسیم گردد نمی تواند مجدد با ٢۵ درصد اضافه با توجه به قانون کرونا تمدید نموده و در صورت عدم تخلیه دارخواست تخلیه از طریق شورای حل اختلاف  نمایید.