درباره من:

نام و نام خانوادگی:

زیبا محمدی زاده

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  کرمان

آدرس دفتر:

كرمان-رفسنجان- میدان شهدا مجتمع تجاری و اداری ستاره

حوزه فعالیت ها:
سایر امور حقوقی
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام. من و همسرم به تفاهم رسیدیم  که از هم طلاق بگیرم من ماشینو و حقوقشو از طریق ثبت توقیف کردم. الان چطوری درخواست طلاق بدم که مهریمم تو شکایتم درج شه برا طلاق تفاهمی؟ 

 • سلام پس از ثبت نام در سامانه تصمیم و گذراندن دوران مشاوره و اخذ گواهی، دادخواست طلاق توافقی را با ضمیمه توافق نامه مورد نظر درخصوص کلیه موارد ازجمله مهریه،در دفتر خدمات قضایی ثبت کنید.

سلام .پدرم به نامدریم وکالت تام داده آیانامادریم می تواندباینکه پدرم زنده است  خانه پدرم راانتقابده به کسی یابفروشه ؟آیاراهی هست که ماازاون طریق متوجه بشیم که نامادریم این کارو انجام داده یانه؟

 • سلام وکالتنامه تام الاختیار،یعنی موکل تمامی امور مادی و اداری خود را به وکیل تنفیذ کرده،بنابراین حق انتقال و فروش داره،اگه به صورت سند عادی انجام بده که شاید شما متوجه نشین،اما اگر بصورت سند رسمی انتقال بده با یک پرس و جو از اداره ثبت و اسناد یا دفترخانه اسناد رسمی شاید بتونین متوجه انتقال یا فروش آن بشوید.

سلام وعرض ادب خدمت وکلای محترم

خدمتتان عرض کنم آیا دامادی که حدود هشت ماه است که خانم عقد کرده رسمی دارد ولی ازدواج نکرده اندمی تواند نامزد خودرا رها کرده وبرود وازدواج مجدد کند؟

اگر امکان دارد ومیشود،  راه حل پیگیری اون چگونه واز چه طریقی می باشد؟

توضیح اینکه داماد ما حدود سه ماه است که رفت وآمد را قطع کرده وپیغام داده میخواد ازدواج بافرد دیگری را داشته باشد.

    باتشکرفراوان

 • سلام با توجه با شرایط، ازدواج مجدد ایشان نیاز به حکم دادگاه دارد آن هم درصورتی که ثابت کند همسر اول تحت تمکین نمی باشد یا دیگر موارد قانونی،وگرنه امکان ثبت ازدواج دوم ممکن نیست.بهتر است برای بهره مندی از راهنمایی بیشتر از مشاوره متنی یا تلفنی برخوردار شوید.

مصداق استفاده از مدرک تحصیلی جعلی

آیا صرفاً ارائه دادن مدرک تحصیلی جعلی جهت ترجمه به دارالترجمه مصداق استفاده از مدرک تحصیلی محسوب می شود در صورتی که هیچ استفاده دیگری از آن مدرک نشده باشد؟

 • سلام با توجه به آنچه گفتین،طبق ماده ۵۲۷ قانون مجازات اسلامی این عمل صورت گرفته استفاده از سند مجعول است و جرم محصوب می شود مجازات دارد.

باسلام ووقت بخیر. مادرم مقداری پس انداز بانکی با حضور در بانک به من انتقال داده در صورت فوت مادر آیا کسی از وراث می تونه معترض این قضیه بشه یا من صاحب پول خواهم بود؟ 

 • سلام،باتوجه به آنچه گفتین شما مالک پول هستین،مگر اینکه سایر وراث دلایل و مدارک مستندی ارئه دهند که این پول به عنوان قرض یا برای انجام کاری به شما داده شده است.

سلام

دو قطعه زمین کشاورزی در روستامربوط به ورثه میباشد انحصار ورثه انجام شد ایا بمنظور جلوگيري از اطاله دادرسی قبل از داد خواست  تحریر وتقسیم ترکه می‌توانیم دادخواست صدور دستور فرو ش بدهیم.

اگر بعضی وراث  با فروش مخالف بودن تکلیف بقیه چیست.

 • سلام در روال قانونی خود چنین چیزی ممکن نیست،ابتدا باید دادخواست تقسیط ترکه مطرح شود.

با سلام یه شخص با لباس روحانی، اقدام به جلب اعتماد بنده نمود و در چندین فقره سر بنده رو کلاه گذاشته که جریانش مفصله و بنده به علت کامل نبودن مستندات حقوقی فعلا اقدام به شکایت حقوقی نکردم، در این حین متوجه شدم که ایشان روحانی نبوده (استعلام به وسیله یکی از بستگان از حوزه علمیه) از طریق دادسرا به جرم استفاده از نشان ها و عناوین شکایت کردم و مستندات همچون شاهد و فیلم و عکس هم دارم که لباس پوشیده، دادسرا پرونده رو به دادگاه روحانیت ارجاع داد که دادگاه روحانیت هم تایید کرد که ایشان روحانی نیست و گفتن که در قانون جرمی برای این عمل نیامده! راهکاری داره که بتونم از ایشان بابت پوشیدن این لباس و فریب دادن و سواستفاده از اعتمادم شکایت کنم تاسر افراد دیگه رو به این شکل کلاه نذاره؟

 • سلام،با توجه به مواردی که گفتین،اگر مالی از شما دریافت کرده بنابراین عمل این شخص مصداق کلاهبرداری می باشد.و از ایشان در دادسرای عمومی و انقلاب شکایت نمایید.

با سلاپ شخصی بعدحمله سگش به پسرم وحضور پلیس۱۱۰در صورتجلسه پلیس تعهدداد سگش راببرد ولی عمل نکرد

درکلانتری تعهد دادبازهم عمل نکرد

درشورا سازش تعهددادکه عمل نکرد

شکایت راپیگیرشدم دادیاردیددنبال دیه نیستم ومشکل بامزاحمت سگ آن پسردارم که مانع درمان پسرم میباشد ؛ قرارتعلیقی ماده۸۱صادر کردتا اگربازهم به تعهدعمل نکرد پرونده مجددبه جریان بیفتدکه تخفیف مجازات شاملش نخواهدشد ؛ بازبه تعهدعمل نکرد لذاپرونده را مجدد به جریان انداختم وکیفرخواست دایربراخلال درنظم وآسایش عمومی ازطریق نگهداری سگ درمنزل صادروبه دادگاه کیفری ارجاع شد

سوال:

اگرباز اظهار ندامت کندو متعهدشود ، باتوجه به اینکه بدعهداست واگر رضایت بدهم مختومه ونمیتوانم مجددباهمین دلیل اقامه دعواکنم ؛ بایدچیکار کنم ؟

 • سلام با توجه به شرایطی که فرمودین،رضایت دادن صلاح نیست،چرا که رضایت باید بدون شرط و معلق باشد،وقتی پرونده به دادگاه می رسد قاضی موظف به صدور رای است و تعهد معنایی ندارد.یا رای محکومیت صادر می شود و یا درصورت رضایت شما پرونده مختومه می شود و دراینصورت طرح دعوای مجدد دراین خصوص دیگر امکان پذیر نیست.

سلام مهریه خانم من دویست  پنجاه سکه  هست  که  من  یک  خونه  به نامش  کردم  در عوض دویست  سکه   که  ثبت  هم کردیم   پنجاه  تا  مونده   و من  دیگه هیچی  ندارم   حالا  میخوایم  جدا بشیم   آیا  میتونه   پنجاه   تا   دیگرو  هم  بگیره    شغل  من  آزاده   ماهی  حدودا  ۱۵  میلیون  درآمد  دارم   هیچی   هم   به  نامم نیست  دیگه     و حق طلاق  هم داره

 • سلام مابقی مهریه قابل مطالبه است،درصورت مطالبه ،دادخواست اعسار از محکوم به مطرح نمایید،دراونصورت با توجه به درآمد و شرایط زندگی که دارین تقسیط می‌شود.

سلام ببخشید در خصوص خسارت تاخیر تادیه دیون متوفی مثل چک سوالی داشتم.اگر دارنده چک بعد از فوت متوفی اقدام به اخذ گواهی عدم پرداخت چک کرده و به طرفیت وراث دادخواست مطالبه چک و خسارت تاخیر تادیه مطرح کرده باشد.خسارت تاخیر تادیه در صورت رد یا قبولی ترکه از جانب وراث تا چه زمانی است؟تشکر

 • سلام،خسارت تاخیر تادیه از زمان سررسید چک تا فوت مدیون محاسبه می شود.

   

سلام وقت بخیر
بنده حدود ۶ماه با یه خانم عقد بودم رفتن اقدام کردن برای گرفتن نفقه و بنده هم تا قبل عدم تمکین خانم تمام و کمال نفقشونو پرداخت کردم الان بنده میخوام برای ازدواج مجدد اقدام کنم و مدارک بنده کامل هست جهت اقدام برای ازدواج مجدد  میخواستم بدونم چقدر زمان میبره تا بتونم از دادگاه نامه ازدواج مجدد دریافت کنم؟؟

 • سلام زمان مشخصی برای فرایند دادرسی نمی‌توان پیش بینی نمود.برای ازدواج مجدد باید یکی از شروط ماده ۱۶ قانون حمایت خانواده را داشته باشید و براساس آن دادخواست خود را مطرح کنید تا مورد بررسی قانونی قرار گیرد و مدت زمان آن مشخص نیست.

سلام وقت بخیر 

 

من یه سوالی داشتم اینه که من الان منزل پدری سکونت دارم و برای نفقه درخواست دادم حالا چند بار رفتیم شورای حل اختلاف ایشون گفتن پول ندارن کارشناس هم نظرشو داده که مقدار نفقه چقدره شورا هم رای داده که فلان مقدار نفقه شامل من میشه حالا همسرم که قبلا درخواست تمکین داده بود از طریق اون مدارک درخواست تجدید نظرخواهی کرده بود پرونده بررسی شده و تجدید نظرخواهی ایشون رد شده الان به نفع من هست دیگ این قضیه درسته؟ میتونم نفقه رو بگیرم؟ حالا سوال من اینه که من باید چیکار کنم؟ منتظر بمونم یا برم شورای حل اختلاف یا درخواستی چیزی از خدمات بفرستم؟میتونم از طریق اون درخواست طلاق هم بدم؟ 

 • سلام،اگه رای قطعی شده درخواست صدور اجراییه بدین و درخصوص طلاق،ابتدا باید در سامانه تصمیم ثبت نام که پس از گذراندن دوران مشاوران اقدام به طرح دادخواست طلاق بنمایید،عدم پرداخت نفقه و عسروحرج از دلایل طلاق می باشند.

سلام .من الان در مرخصی زایمان هستم . میخاستم ببینم بعداز اتمام مرخصی بلافاصله میشه از بیمه بیکاری استفاده کرد؟ .البته کارفرما  عدم نیاز اعلام کرده . یا اینکه حتما باید یه ماه بازگشت بکار داشته باشم ؟ ممنونم

 • سلام،شما درابتدا باید به اداره کار مراجعه و از کارفرما شکایت نمایید،دراین صورت یا کارفرما می پذیرد،مجددا مشغول به کار شوید یا بیمه بیکاری پس از زایمان تعیین می‌شود و نیازی به بازگشت به کار نیست،دراین صورت باتوجه به سابقه بیمه ای که داشتین،بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد.

سلام بنده ده سال قبل زمینی رو فروختم و خریدار بعد از این مدت شکایت کرده که نصف زمین رفته تو طرح تعریض خیابان شهرداری و اجرائیه گرفته من پول زمینی که خیابان شده رو پرداخت کنم. لطفاً راهنمایی کنید.ممنونم

 • سلام،موضوع شما نیازمند بررسی مدارک و شرایط پیش آمده می باشد،اینکه طرح مذکور درچه زمانی به تصویب رسیده است و قرارداد شما چگونه بوده بر محکوم بودن یا نبودن شما موثر است،بنابراین از مشاوره تلفنی یا حضوری بهره مند شوید.

سلام من متاسفانه دوبار در تلگرام . بعد از پرداخت هزینه دیگه جوابی دریافت نکردم

از رسید ها هم عکس دارم برای اطلاع بیشتر از این کلاهبرداران که آیا هزینه برمیگرده؟.

. خواستم وظیفه شهروندیم‌ رو بجا بیارم تا برای دیگر هموطنان هم این اتفاق نیوفته

در روز  ۱۸/۱۱/۰۱ و ۲۰/۱۱/۰۱

چه کاری باید انجام بدم

 • سلام،نیاز به بررسی جزئیات این موضوع می باشد،درپاسخ به سوال شما باید گفت درصورت شکایت و پیدا شدن شخص یا اشخاصی که پول شمارا با سوءنیت دریافت نموده اند،محکوم به بازگرداندن آن می‌شوند.

باسلام خدمت وکلای محترم 

شوهر من حدوداً 8 سال پیش یک زمین مشترک با پدرش خرید، برای ساخت  زمین دو  وام مسکن گرفتیم  به نام من و  برادر شوهرم چون پدر شوهرم خودش نمیتونست وام برداره  و قرداد هایی که بنیاد مسکن تنظیم کرده یک سند به نام من و یکی به نام برادر شوهرم میاد که گفتن به صورت مشاع است. ما ساختمان رو ساختیم و بعد از 2سال با پدر شوهرم  به اختلاف خوردیم ما سهم پدر شوهرم رو خریدیم ولی هنوز سندهانیومده وبرادر شوهرم میگه سند ها هم بیاد حاضر نیست سند رو به نام ما بزنه و میگه اونم تو ساختمون شریکه، آیا میشه قبل از این که سند بیاد ما قراردادی رو که به نام برادر شوهرم باطل کنیم و به نام شوهرم بزنیم ممنون میشم از راهنمایتون. 

 • سلام ابطال قرارداد نیاز به دلایل قانونی دارد،برای بررسی بیشتر این موضوع و یافتن یک راهکار قانونی از مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

با سلام

خط اعتباری ۰۹۱۹ بعلت عدم استفاده در تاریخ ۱۴۰۱.۰۹.۳۰ توسط همراه اول سلب مالکیت شده است. طی تماس های مکرر با ۹۹۹۰ به گفته کارشناسان امکان مالکیت مجدد وجود ندارد و شماره پس از گذشت حدود یکسال برای فروش بر روی وبسایت همراه اول به صورت مزایده قرار خواهد گرفت.

از انجا که شماره هنوز به شخص دیگری واگذار نشده است و بنده مالک ۱۰ ساله خط مذکور بودم، وبر روی اکانت های پیامرسان ها دیتای شخصی اینجانب موجود هست، آیا امکان مالکیت مجدد خط وجود دارد؟

 • سلام،شما به عنوان مالک سابق سیمکارت، برای مالکیت مجدد در الویت قرار دارین،البته تا زمانی که سیم کارت در چرخه فروش قرار نگرفته باشد،برای اطلاع از شرایط قانونی سیم کارت به دفاتر خدماتی دراین خصوص مراجعه کنید.

با سلام

بنده ۴سال پیش ملکی را اجاره کردم که سال اول در اجاره‌نامه نام مادرم بعنوان مستاجر ذکر شده

بعد از پایان مدت اجاره و به درخواست مالک هر سال پشت همان اجاره نامه دختر موجر که از طرف ایشان بعنوان وکیل معرفی شده بود قرارداد را تمدید نمود تا امسال که طی رد و بدل شدن پیامک بینمان طبق روال گذشته اجاره‌ ملک تمدید شد ولی بدلیل سهل انگاری ایشان اجاره نامه به امضای طرفین نرسید

حالا بدلیل اختلافی که بینشون پیش اومده موجبات ازار و اذیت بنده را به حدی رساندن که پدر ایشون الان ۵ روزه اومده تو خونه و میگه تا خالی نکنید نمیرم

ممنون میشم راهنمایی کنید که در این مورد چکاری از دست دو طرف برمیاد و اینکه عاقبت مستاجر بدبختی که شب عید خونه گیرش نمیاد چی میشه

 • سلام،قرارداد اجاره بصورت شفاهی تمدید شده،صدور دستور تخلیه از طریق قانونی نیازمند قرارداد کتبی می باشد،که با وجود این شرایط و نبود قرارداد کتبی دست موجر دراین خصوص بسته است، برای راهنمایی بیشتر بهتر است از مشاوره تلفنی استفاده کنید.

سلام وقتتون بخیر 

حساب بانک تجارت بنده که یارانه واریز میشه مسدود شده به بانک که مراجعه کردم گفتن از دادگاه کیفری نجف اباد دستور مسدودی داده شده به حساب کاربری سنا که مراجعه میکنم که ببینم دلیل چیه کافی نت میگه شما هیچ شکایت و چیزی در سنا تون ندارید ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام دستور مسدودی حساب یه اقدام پیشگیرانه بوده که احتمالا شروع یه پرونده هست که در ادامه جهت حضور به شما ابلاغاتی خواهد شد،بهتره شخصا به دادگاه کیفری نجف آبا مراجعه کنید و علت موضوع را جویا شوید.

سلام من ۴ ماه پیش شکایت کردم بابت افت قیمت ماشین بنده در شهر تهران ساکن هستم و خوانده در شهر های مرزی کشور بود دو بار برای من پیام اومد که به دادگاه برم و من بخاطر نداشتن اسکان و مسافت دور لایحه. فرستادم اما هنوز رای دادگاه صادر نشده.        .رای دادگاه بدون حضور خواهان صادر می‌شود.                                                        

 • سلام درصورتی که دادگاه حضور شما را در جلسات رسیدگی الزامی ندانسته و چیزی مبتنی به الزام حضور به شما ابلاغ نشده،بله بدون حضور خواهان،رای صادر می‌شود.

ببخشید مزاحم شدم ازتهران برای من ابلاغیه آمده ومن سنندج هستم چطور بایدفهمیدچیشده

 • سلام اگر سامانه ثنا دارین،به نزدیک ترین کافی نت مراجعه کنید،اما اگر سامانه ثنا ثبت نام نیستین،از کسی بخواهید با مراجعه به مرجع صادر کننده ابلاغ موضوع را پیگیری کند.

باسلام، من وهمسرم ۶ساله باهم ازدواج کردیم و حالاهمسرم تصمیم گرفته که به خارج؛ هیچ چیزی هم مجبورش نکرده وخودش خودش روآزارمیده. من میخواستم بپرسم که آیامن میتونم مهریه او رو بزارم اجرا تانره؟! یامن هم باید باهاش برم! یعنی قانونامیتونم مخالفت کنم بانرفتن؟!

خیلی ممنونم

 • سلام،شما هرزمان که بخواهید میتوانید برای مطالبه مهریه اقدام کنید و نیز هیچگونه اجبار قانونی وجود ندارد که با همسرتان به خارج از کشور بروید و می‌توانید مخالفت نمایید.

با سلام و خسته نباشید ،،من می خوام مهریه ام را به اجرا بگذارم ،،و می دونم شوهرم نمی تواند مهریه را بدهد،،یعنی خونه داره ولی به اسم پدر شوهرمه ،،و ایا می تونم به ازای بخشیدن کمی از مهریه حضانت پسرم را به عهده بگیرم ؟؟

 • سلام،شما برای داشتن حضانت فرزندتان بعد از هفت سالگی یا با باید  با همسرتان به توافق برسید و یا عدم صلاحیت ایشان را برای حضانت ثابت کنید و بخشیدن مهریه فقط یک توافق دوطرفه هست برای گرفتن حضانت،که درصورت ایجاد این توافق از حمایت قانونی برخوردار می‌شود.

سلام و عرض ادب خدمت وکلای محترم، بنده همسرم از ماه فروردین منزل رو ترک کرد و توسط وکیل دادخواست عدم امکان سازش رو مطرح کردن که قاضی با تعیین حقوق مالی من رای رو صادر کردن که من اعتراض زدم و ۲۰ دی ماه از دیوان عالی جواب اومد و قطعی شد و ۳ ماه فرصت برای ثبت داره که تا الان همسرم اقدام نکرده و بخاطر مهریه که قسط بندی شده حتی و نفقه فرزندم و خودم که حکم جلب دارم فراری هست و معلوم نیست کجا هست،با توجه به اینکه طلاق رجعی هست من برای ثبت میتونم اقدام کنم یا خیر؟چه کاری برای طلاق انجام بدم؟

 • سلام،شما فعلا نمی‌توانید اقدامی نمایید،باید صبر کنید درصورت به پایان رسیدن مهلت سه ماهه اعتبار گواهی عدم امکان سازش و عدم اجرای صیغه طلاق،خودتون دادخواستی مبنی بر طلاق به درخواست زوجه مطرح نمایید،تا مجددا با صدور گواهی عدم امکان سازش، بتوانید شخصا برای اجرای صیغه طلاق اقدام کنید.

سلام دو سال پیش 3دانگ منزلم را به اسم همسرم کرده ام متن قرار داد مبایعه نامه است الآن همسرم یه ماهە متارکه کرده میخوام 3دانگو پس بگیرم راهنمایی بفرمایین

 • سلام با توجه به این که گفتین متن قرارداد مبایعنامه هست،پس فروشنده و خریدار درمتن بوده،که امکان بازپس گیری ۳ دانگ را با مشکل مواجه می‌کند. درهرصورت این موضوع نیاز به بررسی بیشتر و مطالعه مبایعنامه مذکور دارد.

سلام 

من تعدادی جنس تحویل مغازه دادم و ده درصد پول رو گرفتم کارت به کارت کرد و الباقیش رو قرار بود بده که نداد متأسفانه فاکتور و ... هم ندارم و به استناد شهادت نامه دو شاهد طرح دعوای حقوقی کردم و کیفری به جرم تحصیل مال نامشروع 

میخواستم ببینم اگر من بخوام تامین خواسته بزنم از طریق حقوقی امکانش هست با شهادت شاهد معسر بودن خودمو با توجه دانشجو بودنم اثبات کنم و هزینه‌ای ندم و اگر از طریق کیفری بخوام بزنم قبل جلسه اول امکانش هست اون به چه صورته ممنون میشم راهنماییم کنین

 • سلام اولا مورد شما کاملا حقوقی می باشد و طرح دعوای کیفری بی فایده است،درثانی اگر منظور شما این است  که برای درخواست تامین خواسته خسارت احتمالی نپردازید و برای اینکار از شهادت شهود استفاده کنید،باید گفت چنین چیزی ممکن نیست،اعسار صرفا برای معافیت از هزینه دادرسی و تقسیط محکوم به ممکن است.

سلام شکایت من نتیجه داده و رای به اثبات زوجیت داده شده و طرف ۲۰ روز قابل اعتراضه.این رای چه زمانی قطعی میشه و برای ثبت ازدواج ک یکی از خواسنه این بوده ایابااین رای میشه بدون حضور طرفم ب دفترازدواج برم و ثبتش کنم یاباید رای اجراییخ و قطعی بشه

 • سلام چنین حکمی بیست روز قابل تجدیدنظرخواهی است و اگر اقدامی نشه سپس بیست روز قابل فرجام خواهی می باشد واگر بازهم اقدامی نشه اونوقت قطعی میشه،اما برای ثبت ازدواج نیاز به طرح دادخواست الزام به ثبت واقعه ازدواج می باشد،که پس از صدور حکم دادگاه میتونین،برای ثبتش شخصا اقدام کنید. 

با سلام من ازهمسرم توافقی جدا شدیم  حضانت با منه حتی اگه بچه هام به سن قانونی رسید این حق راه دادن اونا رو تو خونش نداره الان ۵ سال بچه هاروبرده نه خبرم کجاست نه نمیزاره ببینم تکلیف من چیه ممنونوچونمن سنی هستم جهیزیه وطلا رومن خریدم و این خانم چیزی از خونش نیاورده و حکم دادگاه جهیزیه بقیه چیزها به این خانم تعلق نگرفته ووسایلمو پس نداد باید چه کاری انجام بدم تشکر

 

 • سلام اگر زمان طلاق توافقی حضانت به شما داده شده و درصورت مطالبه شما همسرسابقتان از استرداد فرزندان خودداری کرده،طبق ماده ۶۳۲ قانون مجازات اسلامی میتونید از ایشان شکایت نمایید و اگر بچه ها به سن قانونی نرسیدن آنها را پس بگیرید ودرخصوص جهیزیه،دادخواست استرداد جهیزیه مطرح کنید و اگر فاکتور طلاهارو دارین،درخصوص مطالبه آنها هم دادخواست بدین. 

سلام حدودیک ساله که تنخواه گردان شرکتی هستم وبیش ازیک میلیاردتومن به حسابم واریزشده وتمامی دریافت هاوپرداختهارابه صورت سندو فاکتوردارم اماحقوقم هم به همین حسابهاواریز شده دوماهی هست که کارفرمابه دلایل مسخره مبلغ کمی بعنوان حقوق به من پرداخت میکنه وازپرداخت مابقی امتناع میکنه ومطمئنم قصدپرداخت عیدی هم نداره میخواستم بدونم من از چه راهی میتونم ازاین آقا شکایت کنم وآیا میتونم کاری ازپیش ببرم

 • سلام در ابتدا باید دریکی از دفاتر پیشخوان دولت احراز هویت نمایید و پس از  آن ازطریق سامانه جامع روابط کار،شکایت خود را ثبت کنید و در ادامه با تشکیل جلسه شکایت شما در اداره کار مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

با سلام شاکی پرونده همسرم هست اصلا نزدمش اماصورتش کبود شده رفته پزشک قانونیشوگرفته گذاشته روپرونده کلانتری چاقوروازدستم گرفته اصلااونشب نمیدونم چی دادن خورم حالیم نبوده ایااین پرونده شاهدلازم نداره یاهمون گزارش کلانتری شرطه ؟

 • سلام با وجود نامه پزشکی قانونی و گزارش کلانتری شما محکوم هستین،اما اگر کبودی صورت کار شما نیست،باید حتما شاهد یا دلیل محکمه پسندی داشته باشین تا از این اتهام مبرا بشین.

سلام خدمت شما بنده یه ماشین پراید داشتم معاوضه کردم با پژو و قولنامه دارم بعد دو سال وقتی رفتیم بریم تعویض پلاک کنیم ماشین از اگاهیی تهران توقیف بود و الان نه اون اقایی که ازش گرفتم جواب منو نمیدن نه صاحب پلاک و ماشین تو پارکینگ هست الان نزدیک سه سال هست خاهشن راهنمایی کنید

 • سلام،بهتره اول علت توقیف را جویا شوید،وقتی آگاهی توقیف کرده یعنی یک مشکل کیفری وجود داشته که اگر حل شده باشه با نامه نگاری و رفع توقیف  و سپس طرح دادخواست الزام به تعویض پلاک مشکلتون حل میشه،اگر قابل رفع توقیف نباشه،باید دادخواست فسخ معامله و مطالبه خسارت علیه فروشنده مطرح نمایید.

سلام،همسایه کوچه پشتی ما که ملک جنوبی است اقدام به ساخت منزل ۴ طبقه بدون جواز نموده است در این ساخت به عمق یک متر حیاط داده است و در هر طبق اقدام به تعبیه یک پنجره بزرگ کرده است وداخل حیاط منزل ما در دید پنجره های ایشان است باتوجه به این که منزل بنده ۱ طبقه است و پایان کار هم دارد آیا می‌شود به پنجره ایشان اعتراض کنم؟چرا شهرداری قرچک می‌گوید پنجره ها مشکل ندارد،بنده باید با نصب ایرانیت جلو دید ایشان را بگیرم؟

 • سلام،جدا از بحث ساخت بدون مجوز،باید گفت علت اینکه چرا از نظر شهرداری چنین پنجره هایی بدون اشکال است،با مطالعه ماده ۱۳۳ قانون مدنی متوجه خواهید شد که با توجه به تصرفات مالک در ملک خود می‌تواند ساخت و ساز لازم را انجام دهد و درصورت ساخت چنین پنجره هایی شما می‌توانید مانع دید ایجاد کنید.

با سلام، 

بنده قراداد کاری تا آخر اسفند امسال با کارفرما دارم و طبق صحبت های که با شخص مدیر عامل داشتم اصلا قرار بر تمدید قرارداد سال بعد بود، طوری که در این دو ماه اخیر افزایش حقوق هم داشتم.

اواسط بهمن ماه با عوض شدن مدیر کارخانه، یک شب بنده اخراج شدم، طوری که شبانه بهم زنگ زدن و گفتن فردا دیگه نیا، با وجود اینکه رفتم کارخانه، حراست از ورود من جلوگیری کرده است.

لطفا بفرمایید من چه موقع میتونم از کارفرما شکایت کنم و از چه طریقی تا حق این دو ماه آخریم و عیدی امسالم سوز نشه.

ممنون از شما

 • سلام شما برای شکایت از کارفرما و مطالبه حق و حقوقتان،به استناد قراردادی که دارین باید به اداره کار مراجعه فرمایید و پس از ثبت دادخواست،در واحد مربوطه به خواسته شما رسیدگی می‌شود.

سلام. سه سال پیش خودرویی خریدم که بعد که اقدام به فروش کردم متوجه شدیم خودرو به صورت غیر قانونی اتاق تعویض میباشد. قولنامه ندارم ولی در ازاش خودرو دا م و مبلغی هم پول گرفتم. چه باید کرد. ایا میتونم از فروشنده شکایت کنم

 

 • سلام معامله صورت گرفته به صورت شفاهی بوده و دارای اعتبار است،اگر شاهد داشته باشید که در زمان انجام معامله،طرف معامله، شما را از این موضوع آگاه نکرده و نیز به گونه ای بوده که این عیب قابل تشخیص در زمان معامله نبوده،می‌توانید در محاکم دادگستری ادعای خود را مطرح کنید.

سلام خسته نباشی..شوهرم مدت یکسال وچند وقتی هست ک من و سا تا بچه دختر ۱۱_۱۰_۳ساله را رها کرده بدون گرفتن خونه و هیچ هزینه ای میخوام جدا شم ی راهنمایی بهم میکنید خیلی گرفتارم کرده 

 • سلام،شما باید به استناد عدم پرداخت نفقه و ترک زندگی مشترک توسط زوج و قرار گرفتن در عسر و حرج،دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش به درخواست زوجه درمحاکم دادگستری مطرح نمایید و پس از طی مراحل قانونی حکم به خواسته شما صادر خواهد شد.

با سلام، در پی اختلاف همسرم با من، با بخشش قسمتی از مهریه حق طلاق گرفتند و توافق کردیم حضانت دختر سه ساله با مادر باشد اما وی به بهانه کمی نفقه از نگهداری فرزند خودداری کرد. در حال حاضر من از فرزندم نگهداری می‌کنم و ایشان را صبحها با خود مهدکودک می‌برم چون کسی را ندارم از کودک نگهداری کند، سوالم این است آیا می‌توانم دادخواستی ارائه کنم که به دلیل بی نظمی و بی قانونی همسرسابق در نگهداری فرزند، حضانت کودک را قانونی پس بگیرم؟ 

دلیل این خواسته ام این است که ممکن است دوباره همسرم برای مدتی فرزند را بگیرد و پس از آن مجدد رها کند، و من هم اگر ظرفیت مهدکودک را از دست بدهم نمی‌دانم او را از صبح تا عصر که سرکار هستم، کجا نگهداری کنم

 • سلام،بله درصورتی که درمحاکم دادگستری ثابت کنید مادر درنگهداری فرزند کوتاهی میکند وصلاحیت نگهداری را ندارد، حضانت او به شما داده خواهد شد.

مطالب منتشر شده: