درباره من:

رتبه ۷ کانون وکلای خراسان سال ۹۲ و رتبه ۵۱ کارشناسی ارشد سال ۹۱

نام و نام خانوادگی:

مهری ناصری

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  خراسان

سابقه کار:

8 سال

آدرس دفتر:

خراسان شمالی-بجنورد- میدان شهید بن بست صدف

حوزه فعالیت ها:
خانواده
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
امور کارگر و کارفرما
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

با سلام، 

بنده قراداد کاری تا آخر اسفند امسال با کارفرما دارم و طبق صحبت های که با شخص مدیر عامل داشتم اصلا قرار بر تمدید قرارداد سال بعد بود، طوری که در این دو ماه اخیر افزایش حقوق هم داشتم.

اواسط بهمن ماه با عوض شدن مدیر کارخانه، یک شب بنده اخراج شدم، طوری که شبانه بهم زنگ زدن و گفتن فردا دیگه نیا، با وجود اینکه رفتم کارخانه، حراست از ورود من جلوگیری کرده است.

لطفا بفرمایید من چه موقع میتونم از کارفرما شکایت کنم و از چه طریقی تا حق این دو ماه آخریم و عیدی امسالم سوز نشه.

ممنون از شما

 • سلام

  تشریف ببرید دفاتر پیشخوان و در سامانه جامع اداره کار ثبت نام کنید و دادخواست برای اداره کار جهت مطالبه حقوق قانونی خودتون از جمله مابه التفاوت حقوق و مزایا ، عیدی ، سنوات ، بازگشت به کار و بیمه بیکاری و ... ثبت کنید.

سلام 

آیا در شورای حل اختلاف بابت مطالبه وجه توی جلسه اول شاهد رو میخوان یا ن میتونن به همون شهادتنامه کتبی استناد کنند 

مبلغ کمتر ۱۰ میلیون تومان است 

 • سلام

  شاهد باید حاضر بشه و شهادت بده شهادت نامه کتبی کفایت نمی کنه 

سلام،خسته نباشید،من 11سال دریک شرکت به صورت 8ساعتی مشغول به کار بودم تا اینکه شرکت بدلیل کمبود نیرو12ساعتی شد،من2سال ادامه دادم،ولی حالا به دلیل افسردگی وازلین رفتن خودم تصمیم گرفتم بیام بیرون وازبیمه بیکاری استفاده کنم،اما شرکت به من عدم نیاز نمیدهد،بایدچیکارکنم،ممنون

 • سلام دادخوست ثبت کنید برای اداره کار و علاوه بر حقوق قانونی تقاضای بازگشت به کار هم بزنید و قطع رابطه کاری رو از طرف کارفرما ذکر کنید. 

با عرض سلام و خسته نباشید. من وهمسرم قادر به داشتن فرزند نیستیم نزدیک به دوسال است که نوزاد دختر ی از خواهرم را به فرزندی گرفته ایم بدون انجام مراحل قانونی حال برای گرفتن شناسنامه دچار مشکل شده ایم در ضمن ما هردو حدود 50 سال داریم از شما راهنمایی خواستم ممنونم. 

 • سلام شما می تونید از طریق ثبت دادخوست در دادگاه خانواده نسبت به اخذ حکم سرپرستی اقدام و بعد از قطعیت حکم با مراجعه به اداره ثبت احوال نسبت به اخذ شناسنامه برای فرزند خوانده اقدام کنید.

سلام وخسته نباشی ده سال ازدواج کردمه و دارای سه فرزند میباشم الان خانومم طلاق میخواد بدون هیچ بهانه ای و خونه و پول ماشین بهش، دادم مهریش ثبتی بخشید: ولی من نمیخوام طلاق بدم شکایت کرده و دروغ گفته اگه میشه راهنمایی میخوام

 • سلام اگه نمی تونید ایشون رو از طلاق منصرف کنید بهترین راه اینه که توافق کنید برای طلاق.

  اگه هم توافق نکنید ایشون برای درخواست طلاق باید دلیل داشته باشه.

با سلام بنده بدلیل مشکلات و مسایل پیش آمده مکرر توسط همسرم و به درخواست ایشون که بارها بارها خواستند این زندگی رو تموم کنیم،به این نتیجه رسیدیم که به شکل توافقی جدا شویم.مهریه من1000سکه است و منزلی که در آن هستیم 3دانگ به نام من و3دانگ به نام همسرم بوده که ایشان3دانگ خودش را به نام پسر8ساله ام زده اند. نظرشون اینه که باید مهر رابه زمان13سال پیش محاسبه کرد و این که من خواستم در همان منزل خودم سکنی داشته باشم و موافق نیستند که به نام من بزنند.از طرفی به شکل های مختلف من و اذیت میکنند.من میخواستم در این شرایط من باید چگونه رفتار بکنم؟وچه بخشی از مهریه قابل دریافت است.از نظر مال ایشون الان یک بنز هم دارند.

با تشکر

 • سلام

  شما در اینکه توافق کنید و در مقابل اخذ وکالت در طلاق کل مهریه یا بخشی از اون رو ببخشید مختار هستید. ولی اگه خواستید مهریه تون رو هم مطالبه کنید سکه به نرخ روز محاسبه میشه نه 13 سال قبل.

  سه دانگ منزل که در مالکیت فرزندتون هست قابل توقیف نیست ولی خودروی ایشون رو در جهت وصول مهریه می تونید توقیف کنید.

مطالب منتشر شده: