درباره من:

نام و نام خانوادگی:

رضا جعفری ملک آباد

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  فارس و کهگیلویه و بویراحمد

سابقه کار:

8 سال

آدرس دفتر:

فارس-شیراز- شیراز -سه راه عفیف آباد

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
چک و سفته و اسناد تجاری
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

با سلام و وقت بخیر 

بنده برج ۶ سال 1401تصادف کردم راننده در دم فوت کرد الان 5 ماهی گذشته میگن چونکه طرف گواهینامه نداشته بیمه خسارات را پرداخت نمیکنه خانواده اش هم تمکن مالی برای پرداخت دیه رو ندارند ،ماشینی که راننده سوار بود متعلق به یک نفر دیگر بوده و راننده هم برای معدن کار می‌کرده که برای تعمیرات دنبال مکانیک رفته بوده(ماشین متعلق به معدن نیست) حال میخواهم ببینم دیه به ما تعلق میگیره؟از چه کسی باید دریافت بشه از چه کسی باید شکایت بشه

 • سلام

  بله دیه به شما تعلق می‌گیرد.

با سلام اگر پدری بخواهد از پسر ۳۰ ساله اش که‌ در خانه این پدر زندگی میکند بخاطر ضرب و شتم و ايجاد اذیت و آزار شکایت بکند چه باید بکند؟

آیا قانون از این پدر حمایت می‌کند؟

مجازت پسر چه خواهد بود؟

 • با سلام 

  میتواند به جرم ضرب و جرح عمدی و فحاشی با استناد گزارش پزشکی قانونی و احیانا گزارش کلانتری یا شهود احتمالی در دفتر خدمات قضایی طرح شکایت کند.

   

   

سلام موقوفه ایی موجود با عواید آن سهم اولاد ذکور بوده است.پدرم حدود بیست سال قبل فوت شده و دو برادر داشته‌ ام که در بهزیستی بودند و ایشان نیز چند سالی است فوت شده اند انحصار وراثت این دو گرفته شده که تنها دو خواهر وارث اینها هستند عواید موقوفه که سهم پدر و برادران بوده.تا قبل از فوت. را چگونه می‌توان پیگیری کرد؟

 • با سلام

  وکیل اداره اوقاف هستم.

  در صورت تمایل تماس بگیرید راهنمایی کنم.

سلام من میخوام زنم روطلاق بدم به خاطرخیانتی که به من کرده ومن فهمیدم ولی نمیتونم ثابت کنم البته پیامهای واتساپ اشون رو دارم که چه حرفهایی باهم زدن وخیلی بددهن وفحاشی میکنه وباعث عابرو ریزی من جلوی دروهمسایه حتی محل کارم وهمکارانم شده وفحش میده وباعث کتک کاری میشه جلوبچه هاهم روان خودم وبچه هام درحال آسیب زدن چه کاربایدبکنم تاراحت شم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام

  هر زمان میتوانید همسر خود را طلاق دهید.

سلام من شوهرم به جرم قتل عمد زندان است برج ۵ امسال رفته وتا ۷سال براش حکم بریدن من میتوانم طلاق بگیرم با تمام حق و حقوقم ممنون راهنماییم کنید

 • سلام 

  بله بر اساس قوانین موجود میتوانید درخواست طلاق دهید با حفظ دریافت حقوق مالی

سلام خدمت اساتید گرامی .چند ماه پیش یک واحد ۱۰۰ متر رو فروختم با امکانات کامل که دارای یک تراس ۱۵ متری رو باز هست من پولی از خریدار بابت این ۱۵متر نگرفتم آیا میشه الان پول هزینه مصالح رو از خریدار گرفت ؟ در آن قولنامه نوشته نشده که پول ۱۵ مترو اون بد ونوشته نشده که مخارج تا الان بامن هست چون الان ما باید پول مصالح سال ۹۶ رو با صاحب قبلی حساب کنیم .آیا صاحب قبلی می‌تونه پول مصالح اون سال رو به روز حساب در صورتی که در قولنامه هیچ چیزی در مورد اون گفته نشده . ممنون میشم اگه راهنمایی کنین .

 • با سلام

  سوال ما مشخص است برای بهبود پاسخگویی تماس بگیرید.

با عرض ادب و احترام

خواهرم میخواهد از همسرش جدا بشه و شوهرش به هیچ عنوان رضایت به جدایی نداره

ولی با رفتار  و اخلاق  و برخورد خانواده اون آقا  مورد آزار روحی  قرار گرفته

دارای سه فرزند  هم هست

 

چگونه میتونه و از کدام تبصره و بند و قانون  استفاده کنه و اقدام کنه

 • سلام سخت ترین و حساس ترین نوع طلاق ، طلاق از جانب زن می باشد که می بایست شرایط ویژه ای وجود داشته باشد و عسر و جرج خود را اثبات کند.شرایط مختلفی در قانون می باشد که می بایست برای هر مورد به طور خاص بررسی شود تا مشخص شود از کدام راه وارد و طرح دعوی در دادگاه صورت گیرد.

باسلام 

پدرم در زمان حیات چک به مبلغ ۵۰۰ میلیون جهت ضمانت در اختيار شخصی قرار داده اکنون یکسال است که پدرم فوت کرده چک را اجرا گذاشتن و توقیف اموال پدرم را گرفته اند و حساب هایش نیز بسته شده شخصی هم که برای آن ضمانت گذاشته در زندان است آیا شاکی نسبت به اموال وراث هم میتواند ادعایی داشته باشد؟ چطور می‌شود توقیف اموال را برداشت؟ لازم به ذکر است که شخص که پدرم ضمانتش را کرده یک سند ملک نیز که ارزش آن بیشتر از ۵۰۰ میلیون است نیز به عنوان ضمانت گذاشته.

 • با سلام 

  شاکی نمی تواند نسبت به اموال شخصی وراث هیچ گونه اقدامی انجام دهد. فقط در صورتی که اموال متوفی بین ورثه تقسیم شده باشد طلبکار میتواند به اندازه سهم شأن از ارثی که برده اند به آنها رجوع کند.

  به دلیل اینکه به احتمال فراوان ضمانت مرحوم تضمانی بوده است این موضوع پیش آمده و امکان رفع توقیف تا زمان وصول طلب طلبکار وجود ندارد.

   

سلام پدربزرگ من در روستا دارای ملک و مستقلات می‌باشد آیا عموی من میتواند املاک فوق را تصرف نماید

پدربزرگم فوت نموده و وصیتنامه نزد پدر من می‌باشد 

 • سلام

  خیر طبق قانون ایشان چنین حقی ندارد.تمامی اموال متوفی می بایست بر اساس قوانین مربوط به ارث بین تمام ورثه بر اساس سهمشان تقسیم شود.

مطالب منتشر شده: