درباره من:

نام و نام خانوادگی:

مسعود ستوده نیا

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای کرمان

آدرس دفتر:

كرمان-كرمان- کرمان _خیابان شهید رجایی _ روبروی کتابخانه ملی _ جنب بانک پاسارگاد

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
روابط موجر و مستاجر
نظرات:
یداله گرجی
مشاوره تلفنی

" بسیار عالی وباحوصله راهنمایی فرمودند "

مریم قنبری
مشاوره تلفنی

" عالی ،اگر زمان مجال میداد واقعا من به تمام سوالتم میرسیدم خیلی صبورانه وموشکافانه به سوالتم جواب دادن ؛یه وکیل فوق العاده "

علی آزاد
مشاوره تلفنی

" عالی بود . ایشان اشراف کامل دارند . "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام

من چطوری میتونم چک هامو رفع اثر کنم

نزدیک به ۱۰ساله چندتا چک برگشتی دارم نقد دادم ولی چکمو نداده 

برای رفع اثر کجا برم چیکارکنم

ممنون از راهنمایتون

 • با سلام

  اگر رسیدی مبنی بر  پرداخت نقدی وجه چک ها دارید ، دادخواست استرداد لاشه چک به طرفیت دارنده چک ها مطرح نماید.

با سلام

زوجه دوساله بدلیل ضرب‌وجرح زوج،در منزل پدری میباشد که پرونده کیفری ودیه پرداخت شده.دراین مدت نفقه ای پرداخت نشده.کارشناس دادگستری مبلغ نفقه رو یک میلیون وسیصدزده.بعداز کارشناسی زوج ادعای پرداخت نفقه کرده.

لازم ب ذکر است زوجه طبق نامه دادگاه یارانش رابمبلغ۴۰۰تومن جداکرده.

بااین وصف احتمال حذف نفقه برا زوج است؟ کارشناس دادگستری چی میشه؟

 • با سلام

  ادعای زوج مبنی بر پرداخت نفقه باید اثبات گردد و گرنه به صرف ادعا پرداخت ، نفقه معوقه زوجه کماکان بر قوت خود باقیست و بایستی طبق نظریه کارشناسی توسط زوج پرداخت گردد.

سلام من یک ماشین خریدم به صورت اقساط و مالک نمیاد سند بزنه با اینکه تمام ثمن‌ معامله هم پرداخت شده و لازم به ذکر من یکبار طرح دعوا کردم ولی گفتن قانون الزام به تنظیم سند خودرو دیگه نیست و ورداشته شده الان من باید چه کار کنم

 • باسلام

  دعوای الزام به تعویض پلاک نسبت فروشنده مطرح نمایید.

سلام خسته نباشید

اگر آقایی به خانم خود حق طلاق بدهد آیا مهریه به خانم تعلق میگیرد 

 • با سلام 

  بله تعلق میگیرد ، اعطای حق طلاق به خانم ارتباطی با مهریه ندارد.مگر اینکه خانم مهریه را در قبال دریافت حق طلاق به مرد ببخشد.

سلام شرمنده مزاحم شدم 

من چند وقت پیش چندتا از برگ چک هایم مفقود شد توسط دادگاه چک ها رو مسدود و نامه اش را به بانک بردم ولی حالا دوتا از چک هایم توسط شخصی برگه شده ویکی از چک ها اصلا با امضای من فرق میکنه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ..ممنونم

 • با سلام

  میتوانید شکایت سرقت و جعل مطرح نماید.

سلان در مورد ادعای جعل ملاک خط نوشته چک است یا امضا 

 • با سلام 

  جرم جعل ممکن است در هر دو مورد صورت گیرد هرکدام ممکن است ملاک قرار گیرد.

با سلام

برای بررسی پرونده و گرفتن کپی صفحات پرونده چک به مبلغ 70 میلیون تومان حق الوکاله یک وکیل فقط برای این موضوع چقدر میشود

 • با سلام 

  میزان حق الوکاله بین وکیل و موکل عموما توافقی است ولیکن صرفا حق الوکاله مطالعه پرونده از ۵۰۰ هزارتومان هست تا ۵ میلیون تومان.

سلام همسر بنده بیش یک سال است خانه مشترکمان را ترک کرده من یک بار عدم تمکین شکایت کردم چون وسایل خانه را توقیف کرده بود نظر کارشناس این بود که چون وسایل توقیف است خانه در شان زوجه نمیباشد و دادگاه شکایت تمکین من را رد کرد الان برای نفقه شکایت کرده در حالی که تازه وسایل خونه را برده قبل بردن وسایل خونه مهیای زندگی بود الان نفقه بهش تعلق میگیره؟؟؟؟ 

 • با سلام

  تا زمانی که عدم تمکین زن و به عبارت بهتر حکم نشوز توسط دادگاه صادر نشود ، زن میتواند دادخواست مطالبه نفقه معوقه و جاری را مطرح نماید و علی الاصول نفقه به وی تعلق میگیرد ، مگر اینکه شما  ابتدا اسباب منزل را تهیه نماید سپس از طریق دفاتر خدمات قضایی اظهارنامه ای با عنوان بازگشت به منزل تا زمان مشخص برای ایشان ارسال نماید در صورت عدم بازگشت مجدد دادخواست الزام به تمکین به طرفیت ایشان مطرح نماید و منتظر تصمیم دادگاه بمانید در صورت صدور حکم به نفع شما  ، از تاریح قطعی شدن حکم و عدم مراجعت همسر شما به منزل دیگر نفقه به ایشان تعلق نمیگیرد. البته باز هم ایشان میتوانند نفقه معوقه را مطالبه و دریافت نمایند.

سلام 

وقتتون بخیر 

ببخشید من یه زمین خریداری کردم گه زمین سند دار نمیباشد دارای قولنامه است 

بعد از خریداری کسی پیدا شده و می‌گوید زمین های آن منطقه برای اوست 

من میتونم شکایت کنم ازشون ؟ 

 • با سلام

  در صورت درست بودن ادعای ایشان ابتدا ایشان باید علیه شما طرح دعوی یا شکایت نماید ودر صورت اثبات شما میتوانید علیه شخصی که زمین را به شما واگذار کرده شکایت کیفری با عنوان فروش مال غیر نماید.

سلام گرم به وکلای عزیز خسته نباشید.

همسرم حدود هشت ماهه بدون عذر موجه به خاطر جر بحث خانوادگی با دو فرزندم ترک منزل نموده بنده هم دوبار افراد ریش سفید و معتمد محل را فرستادم هنوز هم حاضر به برگشت نشده حالا من سردر گم موندم چطوری از طریق حقوقی پیگیری نمایم لطفاً راهنمایی ام کنید. ممنون

 

 • با سلام

  ابتدا از طریق دفاتر خدمات قضایی اظهارنامه ای با عنوان بازگشت به منزل ظرف مدت مشخص ارسال نماید و در صورت عدم بازگشت همسرتان دادخواست الزام به تمکین به طرفیت ایشان مطرح نماید.

سلام من از یه نفر طلب داشتم ایشان سفته هایی بهم داد که امضا و اثر انگشت یه نفر دیگه بود الان می خواستم سفته ها رو اجرا بزارم می گن باید بری دادگاه محل سکونت صاحب سفته ها اخه من نمی دونم ساکن کجاست.باید چیکار کنم.راهنمایی کنید.در ضمن کدملی و نام و نام خانوادگی داره

 • با سلام

  اگر صاحب کد ملی در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشد شما میتوانید از طریق دفاتر خدمات قضایی شهر خود آدرس را پیدا کنید.

سلام خسته نباشید. درشب اگر حیوان اهلی با ماشین تصادف کند مقصر ماشین است یا حیوان؟ باتشکر

 • با سلام

  مقصر توسط کارشناس تصادفات راهنمایی رانندگی مشخص میشود و نظریه کارشناسی قابل اعتراض است.

سلام بابت چک محکمیت ایجاد شده بعداز توقیف ملک بابات سفته و فاکتور چه کنم... لطفا راهنمایی بفرمایید

 • باسلام 

  سوال شما ناقص است جزئیات بیشتر را بیان بفرمایید .

سلام 

نسبت اتهام وارده علیه ....دائر بر تهدید باتوجه به گزارش واصله،از آمار کسرو اعاده گرید .صادر شد 

یعنی چی ؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • با سلام

  یعنی پرونده در شعبه مربوطه مختومه و از شعبه خارج شده ، حضوری پیگیری بفرمایید.

سلام

آیا برای خروج از کشور همسر نیاز به اجازه شوهر دارد؟ 

آیا با دادن حق طلاق به زن، شوهر دیگر هیچ اختیاری بر ادامه ی ازدواج در صورت درخواست همسری به طلاق ندارد ؟ 

 • با سلام

  علی الاصول زن برای خروج از کشور نیاز به اجازه شوهر دارد مگر اینکه در زمان انعقاد عقد نکاح حق خروج از کشور را در سند ازدواج برای خود گرفته باشد،در خصوص سوال دوم شما بستگی به مفاد وکالت نامه در طلاق دارد.

با سلام ودیعه اجاره ملک مسکونی بنده در اختیار موجر بود و تامین خواسته بعلت ادعای واهی خسارت‌های وارده به مورد اجاره در حساب دادگاه مونده ، چگونه ودیعه را پس بگیرم ؟

 • باسلام

  بایستی تا صدور حکم قطعی و اثبات بی حقی موجر از سوی دادگاه صبر بفرمایید.

سلام وقت بخیر

تقسیم نامه ای در سال 84 بین وراث مرحوم پدرم نوشته شد و قطعه زمینی به متراژ1800 متر به پدرم ارث رسید ماهم براساس همون تقسیم نامه این زمین رو به 3 تا از وراث به متراژ هر کدوم 600 متر واگذار کردیم حالا متوجه شدم متراژ ملک 2400 متر بوده و اضافه متراژ رو بین خودشون تقسیم کردن دوتا از وراث گفتن جبران میکنیم اما یکی از ورثه که 700 مترمربع فروخته گفت برو شکایت کن بنده هم اقدام کردم اما دادیار محترم گفتن چون تو تقسیم نامه حدودا 600 متر نوشته شده سونیت نداشته و منع تعقیب دادن حالا اگه من حقوقی شکایت کنم نتیجه داره یا باز بخاطر کلمه حدود تبرئه میشه لازم بذکراست که این ملک با متردستی متر شد و واگذارشد 

ممنون

 • با سلام

  اقدام حقوقی نسبت به ابطال تقسیم نامه انجام دهید.

   

سلام خدمت وکلای محترم میخاهم بدانم کسی که وکالتی از کسی ندارد چطور میتواند خانه همسرشرو به اجاره دیگری بدهد وحکمش در کتاب قانون چیست مرسی 

 

 • با سلام

  عقد اجاره فضولا واقع شده و اگر مالک اصلی عقد اجاره را نپذیرد یا به لفظ حقوقی تنفیذ نکند عقد اجاره باطل است مالک با ارسال اظهارنامه به مستاجر فضولی بودن عقد اجاره رو اعلام کند و اگر تخلیه نکردند ، بایستی دعوی حقوقی اعلام بطلان عقد اجاره فضولی مطرح کند ، همچنین مالک میتواند دعوی کیفری انتقال (منافع )مال غیر را نیز طرح نماید.

   

سلام وقت بخیر.من در سال ۱۳۷۶/۱۰/۴ عقد کردم اگر بخواهم حق وحقوق خودم را از شوهرم بگیرم،ازجمله مهریه وسه فرزند هم به دنیا اوردم،شوهرم هم از نظر مالی در وضعیت مالی متوسط قرار دارد خانه و ماشین و مغازه هم دارد .مهریه ام در سال جاری شدن عقد یک میلیون تومان بوده است العان با توجه به نرخ روزاگر بخواهم حساب شود و به صورت نقدی چه قدر است.  با تشکر

 • با سلام

  از نظر حقوق مالی شما میتوانید هم مطالبه مهریه داشته باشید هم نفقه آن هم در صورتی که همسر شما به شما طی سالیان گذشته نفقه پرداخت نکرده باشد و همچین میتوانید اجرت المثل ایام زوجیت را نیز مطالبه بفرمایید ،  مهریه شما نیز به نرخ روز و بر اساس شاخص بانک مرکزی محاسبه میگردد که در حال حاضر مبلغی حدود 82 میلیون تومان میباشد.

   

سلام وقت بخیر.من سه فقره چک دادم که هر کدوم ب مبلغ ۸۵ میلیون تومان هستن که جمعا میشه ۲۵۵ میلیون تومان .این بابا میخواسته برا من آهن خالی کنه که نه آهن داده نه چکارو .که دوتا از چکارو هم برگشت زدن .البته چکارو رد کرده داده ب مشتریاش .میخاستم بدونم میتونم کاری کنم 

 • با سلام

  سوال شما کامل نیست ، نسبت به کدام موضوع میخواید اقدام انجام دهید ، چکها یا تحویل آهن آلات؟

سلام زوج هستم همسرم میخواد ازمن طلاق بگیره اما من نمیخوام از من جدابشه چکاری باید انجام بدم

 • با سلام

  حق طلاق در قانون ایران با زوج (مرد) است و زوجه نمیتواند درخواست طلاق بدهد مگر در چند مورد :

  1_ وکالت در طلاق داشته باشد

  2_امنیت جانی و مالی نداشته باشد (به طور کلی موارد عسر و حرج)

  پیشنهاد میشود با مذاکره و مصالح با همسرتان مسئله را حل نماید ، میتوانید دادخواست عدم تمکین را مطرح نماید و در صورت پیروزیه شما باز هم ضمانت اجرای برای اجبار زندگی همسر شما با شما وجود ندارد و تنها ضمانت احرای حکم عدم تمکین عدم تعلق نفقه به همسرتان میباشد و گرنه نمیتوان هیچ زنی را مجبور به ادامه زندگی نمود.

سلام آقا هستم ۴۰ ساله ۱۵سال است ازدواج نمودم وکل سرمایه بنده یک منزل ۷۰ متری میباشد ودرخواست طلاق کردم آیا منزل شامل مهریه این خانم می‌شود باتشکر

 • با سلام

  االاصول یک منزل جز مستثنیات دین محسوب میشود و نمیتوان برای مهریه توقیف کرد مگر در موردی خاص.

   

سلام وقت همگی بخیر من محکوم به پرداخت صد میلیون شده ام که با دیرکرد شده یک میلیارد والان فراری هستم چه طور میتونم قسطی کنم که زندان نرم یا اگه برم زمان کم برم   ممنون از  همگی انشالاه همیشه سلامت باشید

 • با سلام

  اگر تمکن مالی برای پراخت محکوم به را ندارید دادخواست اعسار خودتون رو از طریق دفاتر خدمات قضایی به شعبه دادگاهی که رای به محکومیت شما صادر کرده ارسال بفرمایید . در صورتی هم که جلب شوید باید همین روند انحام دهید ولیکن برای آزادی باید وثیقه بگذارید.

سلام ‌خانومم‌ تقاضای‌ طلاق  ‌کرده‌ و هر یک‌ ماه‌ یک‌ ابلاغیه‌ برایم‌ میاد‌ و هیچ‌ اقد امی‌ نکرده‌ام . آیا‌ قاضی‌ مامور‌ دنبالم‌ میفرستد؟

 • با سلام

  باید بررسی شود که  موضوع  ابلاغیه ها چیست ، به صرف دادخواست طلاق و ارسال ابلاغیه برای درخواست حضور در دادگاه برای شما پیگرد قانونی ندارد ولیکن عدم اقدام شما موجبات رسیدگی غیابی را فراهم میسازد. 

اگر بعد از نوشتن قرار داد با وکیل بابت موضوع طرح دعوا متوجه بشیم وکیل در دادخواست دادن زمان رو عقب انداخته و برای تامین دلیل هزینه کارشناسی رو بالاتر اعلام کرده میشه از وکیل بابت موارده ذکر شده شکایت کرد ؟

 • سلام

  بهتر است با وکیل خود مذاکره و مصالح نمایید.

   

سلام وقت بخیر

من ازیک خانواده پدروپسرودخترمبلغ۳۰۰میلیون چک دارم ازسال۹۴تا۹۶طی۱۱فقره که هیچکدام پاس نشده ۲فقره صیادی وبقیه قدیمی میخواستم بیینم هزینه دادگاه وکیل تاحصول نتیجه چقدره واین مبلغ به روزبخوادمحاسبه بشه تقریباتعدیه وتاخیره چقدرمیشه چقدرزمان میبره به نتیجه برسیم ممنون

 • با سلام خدمت شما

  هزینه دادرسی در مرحله بدوی سه و نیم درصد مبلغ خواسته ، در مرحله تجدید نظر چهارونیم درصد مبلغ خواسته شما هست ، حق الوکاله وکیل نیز متغییر میباشد و حداقل آن ده درصد اصل و خسارت تاخیر تادیه مبلغ چک میباشد ، میزان خسارت تاخیر تادیه هم از زمان سر رسید هر چک قابل محاسبه و دریافت میباشد و چون تعداد و تاریخ چک های شما متفاوت است نمیتوان به طور کل بیان کرد و باید به تفکیک محاسبه شود ، ضمنا زمان رسیدگی نیز قابل پیشبینی نمیباشد.

من دارم طلاق میگیرم،فعلا مهریه ام رو اجرا گذاشتم،وبرای عدم تمکین اعتراض گذاشتم، گواهی بکارت از دوجا گرفتم، طرف مقابل عدم تمکین زده برام درصورتی ک من عقدم، 

سوالم اینه چند روز بعد از اینکه  پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شد، رای دادگاه تجدید نظر داده میشه؟ ممنونم راهنمایی کنید

 • با سلام

  زمان دقیق قابل پیشبینی نیست ، بستگی به حجم کار شعبه رسیدگی کننده و پیگیری خودتان از شعبه مربوطه دارد.

سلام و عرض ادب..

آقا بنده شغلم .ساخت کمد و کابینت هست...

یه کاری را واس ینفر انجام دادم خونه اش ک تکمیل شد ۱۰ درصد پول را داد و مابقی را نداده کار برج ۲ بوده ..

کارما فرستادم کارشناسی دادگستری  مبلغ زیادتر شده...

بنده پروانه ای کسب ندارم و آزاد کار میکنم

بدون پروانه..

آیا طرف بنده میتونه از این موضوع علیه بنده شکایت کنه و پوله من نپردازه

 • با سلام

  با توجه به آنچه که بیان کردید خیر نمیتواند.

   

من چطوری می تونم مھریه م راازشوھرم بگیرم ھیچ یک ازخانوادہ ام من ھمراھی نمیکنن درحالی کہ شوھرمن دارہ مھریہ منہ بدہ ومن ھم نمی تونم وکیل بگیرم 

 • سلام

  با مراجعه به دفتر ثبت ازدواجی که عقد نکاح شما رو جاری کرده تقاضای صدور اجرائیه نسبت به مهریه بفرمایید و از طریق اداره ثبت دایره اجراییات باقی روند رو پیگیری کنید.

سلام آیا سفته از کسی بگیری فقط امضا کرده باشه خوبه 

 • سلام بله

مطالب منتشر شده: