درباره من:

دکتری حقوق جزا و جرم شناسی مولف و نویسنده کتاب در زمینه آیین دادرسی کیفری همکاری پروژه های تحقیقاتی با نهادهای دولتی نویسنده مقالات حقوقی، کیفری و بیمه‌ای متخصص در حقوق کیفری، خصوصی و بیمه‌ای، اداره کار، ملکی و....

نام و نام خانوادگی:

علیرضا جهانگیری

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  مرکز

سابقه کار:

3 سال

آدرس دفتر:

تهران-تهران- ستارخان، جنب پمپ بنزین بهبودی

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
امور کارگر و کارفرما
جرائم سایبری
امور ثبتی
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
قتل
امور شهرداری ها
دادگاه انقلاب
جرائم پول شویی و اخلال در نظام ارزی
سرقفلی و حق کسب و پیشه
داوری
کلاهبرداری
تصرف عدوانی
امور حسبی
تصادفات
امور بیمه
روابط موجر و مستاجر
دیوان عدالت اداری
دیوان عالی کشور
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام

ببخشید پدرم ۳ دنک یک خونه رو از پسر خاله م خریده و ساختن حکم تخریب گرفته حکم هم به نام خالمه 

الان برای راضی کردن طرف باید مقداری پول و یک زمین بدیم که ورثه حاضر به دادن نیستن و حتی ما گفتیم که همکاریم میکنیم ولی اونا نمیدن 

پسر خالم که فوت شده فقط سه دنک اون خونه به اسمشه و اگه خونه تخریب بشه فقط ۳ دنک یک زمین باقی میمونه

الان ورثه حاضر به دادن اون پول نیستن 

اگه خونه تخریب بشه ورثه فقط از اون سه دنک زمین باید خسارت مارو بدن ؟

 • با سلام و احترام

  مدارک را در اختیار بگذارید تا پاسخ‌گویی بهتری صورت پذیرد.

  موفق باشید

سلام

آیا برای خروج از کشور همسر نیاز به اجازه شوهر دارد؟ 

آیا با دادن حق طلاق به زن، شوهر دیگر هیچ اختیاری بر ادامه ی ازدواج در صورت درخواست همسری به طلاق ندارد ؟ 

 • با سلام و احترام

  در خصوص سوال اول پاسخ مثبت است.

  در خصوص سوال دوم امکان طلاق برای هر دو وجود دارد ولو بدون اجازه دیگری.

ایا اگر بخواهیم وکیل خود را عزل کنیم وقرارداد ما قسطی باشد وکیل باید باز هم تمام کمال دست مزد خودرا دریافت کند وجلسه های دادگاه تمام نشده باشد ایا می تواند از قرداد ما استفاده کند وماباید تمام هزینه را پرداخت کنیم 

 • با سلام و احترام

  نیازمند مطالعه وکالت نامه است. اما در حالت کلی این امکان وجود دارد که مستحق دریافت باشد.

  موفق باشید

سلام و خدا قوت خدمت شما،بنده پدری بیمار دارم.که مشکلات اعصاب و روان داره؟حتی کارهای شخصی شو به تنهایی نمی تواند انجام بدهد،پدر بزرگ و مادر بزرگ من فوت نموده اند..ایا بنده به عنوان قیم قانونی پدرم،می توانم کارهای مربوط به انحصار،وراثت پدر بزرگ و مادر بزرگم را به تنهایی،انجام بدهم.

 • با سلام و احترام

  چنانچه قیم نامه دارید به نمایندگی از ایشان میتوانید.

  در غیر اینصورت باید ابتدا برای قیمومت اقدام کنید. جهت انجام این امر می‌توانید از مشاوره با وکیل بهره ببرید.

با سلام وقت بخیر.بنده خانم 34ساله هستم ده ساله ازدواج کردم.ولی الان میخوام از شوهرم جدا بشم.البته مهریم‌ و میخوام در قبال طلاق ببخشم..باید چیکاری انجام بدم ؟

 • با سلام و احترام

  در صورت موافقت زوج طلاق توافقی بگیرید.

  در غیر این صورت مهریه را به اجرا بگذارید و در صورت قبول زوج به طلاق آن را به ایشان ببخشید.

  موفق باشید

سلام و درود . دو ماه گذشته طی یک اتفاق مورد کلاهبرداری و تهدید به قتل قرار گرفته ام که با لطف خدا هم اتفاقی برام نیفتاد هم تونستم مدارک محکم علیه این افراد جمع آوری کنم و پرونده در دست رای هستش . حالا این افراد ادعا داشتن که من خودرو اینارو در شهر محل سکونتشون تخریب کردم و دادیار اون شعبه در همون شهر بدون هیچ خبر _ پیامکی و ... ماشینمو توقیف کرده . برای دفاع از خودم هم نمیتونم به اون شهر برم چون توسط اینا تهدید به قتل شدم . هیچ پیامکی هم نیومده بتونم دفاعیه خودم رو ارسال کنم.شماره پرونده هم هیچ جا ثبت نشده

نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 • با سلام و احترام

  از حضور وکیل بهره ببرید.

  موفق باشید

سلام آقا هستم ۴۰ ساله ۱۵سال است ازدواج نمودم وکل سرمایه بنده یک منزل ۷۰ متری میباشد ودرخواست طلاق کردم آیا منزل شامل مهریه این خانم می‌شود باتشکر

 • با سلام و احترام

  خانه جزو موارد استثنایی است که از بابت مهریه قابل توقیف نیست و همچنین امکان تقاضای اعسار در خصوص مهریه وجود دارد.

  در خصوص شرط تصنیف هم رویه قضایی متفاوت است و لزوما دادگاه ها به این امر حکم نمی‌کنند.

  موفق باشید

سلام زوج هستم همسرم میخواد ازمن طلاق بگیره اما من نمیخوام از من جدابشه چکاری باید انجام بدم

 • با سلام و احترام

  اختیار طلاق با زوج است مگر در صورت اعطای وکالت به زوج یا اثبات عسر و حرج توسط زوجه 

سلام وقت بخیر، پدربزرگ مرحومم یک قطعه زمین سه هکتاری دارد ، پدرم فوت شده،  دو تا عمو و دو تا عمه دارم که هیچ اقدامی برای تقسیم زمین انجام نمی دهند . من که ورثه ورثه هستم می‌توانم درخواست تقسیم زمین بدهم 

 • سلام و احترام

  اگر پدربزرگ بعد از پدر فوت کرده باشد نوبت به شما نمی پرسد و جزو ورثه محسوب نمی شوید. و اقدامی متصور نیست. برعکس آن اما امکان پذیر است.

  موفق باشید

   

باسلام بنده اگر پولی از کسی طب داشته باشم و با توجه به اینکه بنده از ایشان شکایت کردم و ایشان فقط در یک جلسه دادگاه حضور داشته اندبعد از حدود 4سال تازه تونستم پیداش کنم و جلبش کنم آیا در صورت درخواست اعسار باید وثیقه بزاره یا نه راحت آزاد میشه و من باید بازم دنبالش بگردم

 • با سلام و احترام

  بله باید وثیقه بگذارد. چرا که در این حالت مهلت 30 روزه از صدور اجراییه گذشته و آزادی وی در گرو رضایت شما یا ارائه وثیقه البته تا زمان تعیین تکلیف وضعیت اعسار بدهکار است.

  موفق باشید

سلام آیا مهریه را از پدر متوفی میتوان گرفت ؟

 • با سلام و احترام

  مهریه صرفا بر تعهد شوهر است و چنانچه مالی از وی پس از فوت شناسایی شود ابتدا به عنوان دین متوفی و مقدم بر سایر دیون باید به زوجه در صورت مطالبه وی‌ پرداخت شود.

  موفق باشید

با سلام و خدا قوت

همسرم یک خانه به مساحت ۲۰۹ متر خرید و نصف به نصف با همسرم سند زدیم حالا براینکه پس از فوت یکی از ما دو نفر وراث دیگه پاشون وسط نیاد باید چکار کنیم یعنی در صورت فوت یکی اختیار اموال به طرف مقابل برسد

 • با سلام و احترام

  صلح عمری هر طرف نسبت به سهم خود به نام دیگری با حق فسخ بهترین گزینه است.

  موفق باشید.

سلام وقت بخیر

من ازیک خانواده پدروپسرودخترمبلغ۳۰۰میلیون چک دارم ازسال۹۴تا۹۶طی۱۱فقره که هیچکدام پاس نشده ۲فقره صیادی وبقیه قدیمی میخواستم بیینم هزینه دادگاه وکیل تاحصول نتیجه چقدره واین مبلغ به روزبخوادمحاسبه بشه تقریباتعدیه وتاخیره چقدرمیشه چقدرزمان میبره به نتیجه برسیم ممنون

 • با سلام و احترام

  پیشنهاد می‌شود در چنین مواردی اول از مشاوره تلفنی و بعد از حضور وکیل بهره ببرید.

  موفق باشید

سلام وقت بخیر . کارگاهی داشتم و قصد فروش وسیله ها را به گارگر خودم داشتم و به علت اینکه کارگرم چک نداشت . پشت یک برگ از دسته چک خودم را کارگرم  امضا و با دست خط خودش نوشته کلیه مسئولیت این چک به‌عهده ایشان است و در حال حاضر ۲ سال از این جریان گذشته و هنوز حاضر به پرداخت نمیشه لازم به ذکر است که چک سفید است و مبلغی ننوشته ام .حال بفرمایید من باید از چه راهی اقدام کنم با توجه به اینکه خودم نمیتوانم چک را برگشت بزنم و اقدام کنم ؟؟؟؟

 • با سلام و احترام

  در حال حاضر چک مذکور در حکم سند عادی است و میتوان اقدام حقوقی مبنی بر مطالبه مبلغ مندرج در چک کرد. البته با ذکر مبلغ چک.

  موفق باشید

   

   

سلام مدت زمان برای اعتراض به رای دادگاه تجدیدنظر چند روز ه؟

 • با سلام و احترام

  ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ که همان تاریخ درج در سامانه ثنا است. روز ابلاغ و اقدام محاسبه نمی‌شود و عملا ۲۲ روز محسوب میشود.

  موفق باشید

 پدر من یک آمارتمان دارد پدر من یک آدم ساده ای هست برادر بزرگم به بهانه به نام زدن کارتهای بانکی بردش محضر ازش صلح عمر گرفته و الان سند خونه به اسم برادرم هستش.ما این مسئله رو فهمیدیم و به برادرم گفتیم که ما فهمیدیم چیکار کردی . حالا خواهرها و برادر دیگرم بهش گفتن صلح عمر رو به نام من بزنه چون به من خیلی اعتماد دارند ولی من گفتم به اسم خود پدرم برگرده .حالا برادرم که این کار رو کرده میگه این خونه رو میزنم به اسم تو ولی منافعش رو برمیدارم من منظورشو رو نمی‌فهمم اگر میشه به من بگید منظورش از اینکه میگه منافعش رو برمیدارم چیه؟ و آیا با این کار صلح عمری که نوشته فسخ میشه یا نه ؟ واینکه آیا برادرم دوباره داره سر ما رو کلاه میزاره ؟

 • با سلام و احترام

  به نظرم بهتر است سند مجدد به نام پدرتان برگردد.

  در خصوص اظهار برادران ایشان در حال حاضر با توجه به صلح عمری از پدر به برادران این حق را مگر به تنفیذ پدر ندارند. در صلح عمری ببینید حق فسخ درج گردیده یا خیر تا بتوان از مزایای آن بهره برد.

  برای بررسی بیشتر نیازمند مطالعه سند صلح عمری است. چنانچه تمایل داشتید از مشاوره تلفنی استفاده نمایید.

  موفق باشید.

   

سلام

از مالک و فروشنده ماشین وکالت تعویض پلاک و فروش به نام فرزند زیر ۱۸ سالم گرفته ام، برای نوبت گیری اینترنتی تعویض پلاک باید مشخصات فرزندم را وارد کنم یا خودم را به عنوان ولی ؟ حضور فرزندم در روز تعویض پلاک لازم است ؟

آیا در حال حاضر بعد از تعویض پلاک ، انتقال سند در دفتر اسناد رسمی ضروری است یا برگ سبز کافی است ؟

 • با سلام و احترام؛

  جهت نوبت گیری نام فرزند را درج نمایید چرا که خودرو به نام ایشان قرار است انتقال یابد اما شما میتوانید به عنوان ولی وی امور نقل و انتقال را به نمایندگی از وی انجام دهید.

  موفق باشید.

سلام دختر عقدشده تا کیه از حق حبس استفاده کن اگر این حق دختر است تکلیف داماد چیه که قصد طلاق ندارد ممنون 

 • با سلام و احترام؛

  دختر تا زمانی که رابطه جنسی به معنای خاص خود با همسر خویش نداشته و به اصطلاح باکره محسوب می‌شود می‌تواند از حق حبس جهت پرداخت مهریه استفاده کند. موضوع به طلاق مرتبط نیست و بحث طلاق جایی مطرح است که زوج در زمان تمکین زنه نفقه پرداخت نکند و با جمیع شرایط پس از اثبات ترک انفاق و طرح دعوی در دادگاه توسط زوجه حکم طلاق صادر شود.

  موفق باشید.

سلام وقت بخیر من پدربزرگم ۶ساله فوت کرده اما دایی‌هام حقوق خواهرهاشون رونمیدن یه خونه پدری توی شهردارن که باپول پدرخریداری شده سند نداره فقط یه کاغذ که نشون میده پدربزرگم ازاون ۵۰۰متر۲۵۰ به هردوپسرش داده مادروخالم‌ توی رودربایستی برادرها اقدام به شکایت نمی کنند ما چطور میتونیم‌ اقدام کنیم؟

 • با سلام و احترام؛

  باید از طریق وکیل این موضوع با داشتن گواهی انحصار وراثت طرح دعوی علیه دو برادر مبنی بر تقسیم ترکه و الزام به پرداخت سهم الارث صورت گیرد.

  موفق باشید.

سلام کسی ملک خود راصلح عمری میکند ب شرط عمر مصالح

ولی متصالح قبل از فوت مصالح ملک را میفروشه 

وضعیت این عقد دوم چگونه است  باطل یا غیرنافذ ؟

 

 • با سلام و احترام؛

  با توجه به اینکه در عقد صلح عمری عین به متصالح انتقال و منافع همچنان در اختیار مصالح باقی می‌ماند لذا خلاف خواست مصالح بوده و نیاز به تنفیذ وی دارد. از سوی دیگر اگر صلح عمری به صورت رسمی صورت گرفته باشد در زمان انتقال رسمی ملک  این موضوع نیز توسط دفاتر اسناد رسمی بررسی و اعلام می‌شود. همچنین در صورتی که حق فسخ برای مصالح پیش‌بینی شده باشد امکان فسخ قرارداد وجود دارد.

  موفق باشید.

   

سلام من خانم 38ساله هستم به مدت هفت سال جایی کارکردم بعدازاین که ازاونجا بیرون آمدم به مدت یکسال بیمه بنده رو ردمیکردن هزینه بیمه روبرو کامل پرداخت میکردم الان پیگیری کردم دیدم اصلا اسم بنده رو به طورکامل رد نکردن میتونم شکایت کنم الان واین که ابتدا چکارکنم چون من پول بیمه پرداخت میکردم حق من ضایع شده چکارکنم

 • با سلام و احترام؛ ابتدا به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید سپس احراز هویت را انجام دهید. دادخواست رد شدن بیمه بدید و مستندات خودتون را هم ارائه دهید.

  انشاالله به مقصود می‌رسید.

با عرض سلام و احترام

بنده سال ۹۵ تصادفی داشتم ک دونفر فوتی داشت،مقصر صددرصد تصادف هم من شدم حکم دادگاه پرداخت دیه و یک سال حبس برای من بود.دیه پرداخت شده ولی یک سال حبس هنوز مونده،حالا حساب حقوقی ضامنم رو ک روز اول فیش حقوقی گذاشته واسم رو مصدود کردن،رای دادگاه طبق بند ۷۱۴ قانون مجازات اسلامی یک سال حبس بود،میشه راهنماییم کنید و راهکاری برای رهایی از این حکم بهم بدید،حالا خریدن زندان باشه یا هرچیزی،ممنون از وقتی ک میذارید.

 • با سلام و احترام؛ راه‌های متعددی جهت بهره برداری از نهاد تخفیف مجازات از قبیل تعلیق اجرای مجازات، استفاده از پابند الکترونیکی وجود دارد. به این منظور شما می‌بایست خود یا با بهره‌گیری از وکیل به اجرای احکام مراجعه کنید و موضوع را پیگیری نمایید. رویه مراجع قضایی متفاوت است و شاید بتوان با مذاکره با اجرای احکام با تحمل کوتاه مدت حبس یا حتی عدم تحمل حبس از حبس رهایی پیدا کرد.

  با آرزوی موفقیت

با سلام و وقت بخیر 

من حدود یک ماه پیش ی قرارداد تعهد به بیع ساختمان با شخصی در دفتر خانه منعقد کردم لذا ب دلیل گرونی بیش ازحد مصالح ساختمانی و همچنین افزایش 50 درصدی هزینه پروانه و تلاتم باز ارز که ارتباط مستقیم با مصالح  ساختمان را دارد از ساخت ملک مذکور منصرف شدم و درخواست فسخ قرارداد و استرداد وجه رو دارم  لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم چونکه طرف مقابل اصرار ب ساختن و تحویل آپارتمان رو دارد. 

 

 

 • با سلام و احترام؛ پرسش شما ارتباط کامل با نوع قراردادی که تنظیم کرده‌اید دارد. لذا بررسی قرارداد از اوجب واجبات است.

   

   

مطالب منتشر شده: