درباره من:

نام و نام خانوادگی:

ندا عباسی چشمه منش

جنسیت:

زن

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای تهران

آدرس دفتر:

تهران-تهران- تهران

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
امور کارگر و کارفرما
جرائم سایبری
کلاهبرداری
خیانت در امانت
دیوان عدالت اداری
نظرات:
محمد رضایی
مشاوره متنی

" ممنون از خانم وکیل بابت پاسخگویی سریع و جامع ، مشاوره مفیدی داشتم که بنظرم بخاطر تجربه و تسلط ایشان به مسائل حقوقی و قضایی بود .حق الوکاله منصفانه ای رو تعیین کردن. ممنون از وکیل تیک "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام مدت پرداخت جزای نقدی ک از دادگاه صادر شده در چ زمانی هست

 • با سلام 

  ده روز از تاریخ ابلاغ اجراییه،که در این صورت به صلاحدید قاضی محترم ممکن است مشمول معافیت بیست درصد بشوید 

سلام بنده مشکل ناباروری دارم یه وام به ما تعلق گرفت اما به حساب خانمم رفت و با پولش برای خودش طلا خرید چند ماهیست خانمم متارکه کرده آیا میتونم برای باز پس گرفتن طلاها ازش شکایت کنم؟

 • با سلام 

  خیر متاسفانه قابل استرداد نیست 

سلام ایا پدرم میتواند در دفترخانه قید کند بعداز فوتش سه دانگ از منزلش به من واگذارشود بابت بدهی اگر نه راه درست چیست؟

 • با سلام و احترام 

  اگر سه دانگ مذکور یک سوم دارایی ایشان باشد به عنوان وصیت قابل قبول است و اگر مازاد بر یک سوم دارایی باشد مستلزم رضایت باقی وراث می باشد. پیشنهاد می شود سه دانگ به صورت صلح عمری به شما منتقل شود.

با سلام شوهر خواهرم میخاد آبجیمو طلاق بده با هزار بهانه الکی و خواهرم از طریق خانواده اش خیلی مورد آزار اذیت روحی قرار گرفته و اصلا نمیتونه از حقش دفاع کنه و ما میخایم مهریه شو نقدا پرداخت کنه ولی میگه فقط میتونم ماهیانه قسط بندی کنم بهتون مهریه بدم الان یک ماهه آورده خونه ما گذاشته و رفته ولی یک زمین ارث پدری داره که فاقد سند می‌باشد آیا میتونم از طریق قانونی زمین را به عنوان مهریه خواهرم از طریق دادگاه بگیریم یا وسایل خونه رو به عنوان مهریه برداریم و مابقی را نقدا پرداخت کنه اولش گفت وسایل خونه میدم مابقی قسط بندی میدم ولی الان میگه وسایل خونه نمیدم و فقط قسط بندی لطفاً جوابم را بدهید ممنون

 • با سلام، هر چند به لحاظ عرفی استرداد جهیزیه بعد از طلاق یا همزمان با آن مطرح می شود اما مطابق قانون وسایل خانه حتی پیش از طلاق براساس سیاهه جهیزیه توسط دادخواست استرداد جهیزیه به دادگاه خانواده قابل استرداد است اما خارج از اقلام جهیزیه  به دلیل اینکه مستثنیات دین می باشد قابل توقیف نیست. در خصوص زمین به دلیل نداشتن سند بعد از تحقق شرایطی به نسبت سهم الارث همسر خواهرتان جهت مطالبه مهریه قابل توقیف می باشد. 

با سلام ؛ انفصال موقت که همراه با مجازات حبس و جریمه صادر شده آیا اجرای زمان انفصال موقت را از زمان اجرای حکم قابل محاسبه میباشد یا خیر؟

 • با سلام، از آنجا که در مورد انفصال موقت بیشتر امتیازات اداری که محکوم علیه از آن محروم می‌شود مدنظر است، همزمان با اجرای مجازات حبس قابل اعمال است.

  زمان شروع به اجرای حکم انفصال موقت زمان قطعیت رای صادره است. 

سلام و عرض خسته نباشید 

حدود یکماه پیش یک دستگاه کوییک فروختم طرف دلال بود و سرم را کلاه گذاشت و ماشینمو از چنگم درآورد قولنامه هم ننوشت و پول را کامل واریز نکرد و یک وکالت دو هفته جهت تعویش پلاک به شخصی که گفت دادم ولی ایشون تعویض پلاک نکرد و مرتب با شماره پلاک من تخلف میکنه واس ام اس میاد آیا میشه خودرو را پس بگیرم یا خیر

 

 

 

 • با سلام. در اسرع وقت الزام به فک پلاک کنید که جهت جلوگیری از مسئولیت بیشتر ضروری است. در ضمن الباقی ثمن قابل مطالبه می باشد.  

با سلام رای بدوی به صورت حکم به سود ما و رای تجدید نظر نقض رای بصورت قرار رد دعوی دو باره همان دعوی را طرح کردیم چون رای تجدید نظر قرار بود ولی قاضی امر مختومه داده آیا ری درسته و قرار رد دعوی مشمول امر مختو مه میشود دعوی تصرف عدوانی بود

 • با سلام، خیر  اعتبار امر مختومه ندارد  پیشنهاد میشود اعتراض کنید 

سلام خسته نباشید الان همسرم مهریه اش گذاشته اجرا من می تونم تمکین بزنم من الان چیکار کنم راهنمایم کنید مهریه قسطی میشه با تشکر

 • با سلام. پذیرش اقساط نیاز به تعیین شرایط مالی شما و پاسخ استعلام سه گانه دارد 

مادر بزرگ من تنها فرزند پدرش بوده اما بعد از فوت پدرش نامادری ایشون تمام اموال رو تصرف میکنه،الان نزدیک ۳۰ سال از فوت پدرشون گذشته و اموال تا چند ماه پیش هنوز به نام پدشون بود اما حالا نامادری تمام اموال رو به نام یک پسربچه ۸ ساله کرده،همچین کاری از لحاظ قانونی امکان پذیر هستش؟

البته ناباورانه دادگاه رای اولیه را به نفع انها صادر کرده میخواستم ببینم امیدی به اعتراض هست؟

 • با سلام، بله با توجه به اظهارات مطرح شده قابل بررسی می باشد.  

سلام خسته نباشید من خواهرم شوهرش اعتیاد داشته و حدود ۱۸سال پیش خواهرمو بچه رو گذاشته و جدا شده میخواستم بدونم الان اگه خواهرم شکایت کنه نفقه ی خواهرم و ارس بچه ی خواهرمو میشه گرفت 

 • با سلام بله نفقه قابل مطالبه است، سهم الارث فرزند هم بعد از فوت پدر قابل مطالبه است. 

سلام و تشکر از زحمات و سایت شما

اگر ملکی بین دونفر شراکت باشه بصورت مشاع... مثلا یک طبقه ساخته شده بصورت مشترک... یکی از شرکا ملک را بفرشد و شریک دوم راضی نباشد، آیا معامله درست است یا فسخ میشود بدلیل عدم رضایت شریک دوم.....؟خریدار هم میدانسته که ملک دو شریک دارد و هر دو باید امضا کنن...  

 • با سلام. اگر فقط سهم خود را فروخته باشد معامله صحیح واقع شده اما تسلیم ملک به خریدار نیاز به اجازه شریک دیگر دارد... تحت شرایطی اعمال حق شفعه نیز قابل بررسی می باشد. و در صورتی که کل ملک را فروخته باشد نسبت به سهم شریک مرتکب جرم فروش مال غیر شده و در صورت اطلاع خریدار، خریدار نیز شریک جرم می باشد. 

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با وکالت نامه ای که برای ارث و میراث داده شده کارهای دیگه ای هم انجام داد مثل پرینت گرفتن حساب بانکی بدون اجازه ی موکل ممنون میشم راهنماییم کنین

 • با سلام. صلاحیت تنها محدود به موارد تصریح شده در وکالتنامه می باشد.  

باعرض سلام من چند وقت پیش کارت عابربانکم گم کردم باز چند روز رفتم بانک گفت بایدبری پلیس فتاح  اصفهان الان ۲۰ ملیون جریمه آمد برام نمی‌دانم چکار بکنم 

 • با سلام شما باید بلافاصله اعلام مفقودی و درخواست ابطال کارت را میکردید که از آن تاریخ عواقب امر متوجه شما نباشد...در حال حاضر از طریق پلیس فتا پیگیر موضوع باشید، نگران نباشید در صورت اثبات تاریخ مفقودی کارت مسئولیتی متوجه شما نیست. 

سلام  من در شرکت اسید  به مدت  بیست سال  متوالی  مشغول به کار  هستم.  درخواست  سخت و زیان آور اقدام کردم.  اداره کار  تائید  کرده ولی در لیست بیمه کارگر ساده رد  شده برای من به مدت نه سال چه کار باید بکنم

 • با سلام جهت بررسی و اعمال ۹ سال از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری نمایید. 

سلام  من یک پرونده کلاهبرداری دارم قسط بندی کردام  ولی چون محکم به رد گوسفند هستم چطوری میشه این رو تبدیل به پول کرد پرونده ماله سال 93 بوده  4سال هم حبس دادن وحبس ش هم تمام شد الان این چطوری تبدیل به پول کنم مبلغ این 200 راس بره است

 • با سلام. چون محکوم به از اموال مثلی است و  قابل دسترسی می باشد شامل پرداخت قیمت نمی شود مگر با توافق با زیان دیده   

سلام و درود . دو ماه گذشته طی یک اتفاق مورد کلاهبرداری و تهدید به قتل قرار گرفته ام که با لطف خدا هم اتفاقی برام نیفتاد هم تونستم مدارک محکم علیه این افراد جمع آوری کنم و پرونده در دست رای هستش . حالا این افراد ادعا داشتن که من خودرو اینارو در شهر محل سکونتشون تخریب کردم و دادیار اون شعبه در همون شهر بدون هیچ خبر _ پیامکی و ... ماشینمو توقیف کرده . برای دفاع از خودم هم نمیتونم به اون شهر برم چون توسط اینا تهدید به قتل شدم . هیچ پیامکی هم نیومده بتونم دفاعیه خودم رو ارسال کنم.شماره پرونده هم هیچ جا ثبت نشده

نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 • سلام نیاز به مطالعه پرونده و بررسی جزئیات می باشد. مستلزم مراجعه خود یا وکیلتان به شعبه است. 

سلام من وقت طلاق ندارم برم بیام همیشه،  میشه وکیل بگیرم کارم انجام بده آیا باید با وجود وکیل خودم هم جایی برم؟

 • سلام. با انتخاب وکیل نیازی به حضور شما در محاکم نیست.. 

سلام کسی ک هپاتیت داره میتونند بدون مهریه فسخ نکاح کرد  وخانواده ش هم کمک نمیکنند  هزینه به عهده خودم هستش ازسال ۹۸ دوماه بعد عقد متوجه شدم الان چهکاری بایدانجامبدم؟

 • سلام. هپاتیت از جمله موارد فسخ نکاح که در قانون به صورت حصری بیان شده نمی باشد. اما میتوانید درخصوص طلاق و مطالبه مهریه دادخواست ارائه دهید. 

سلام وقت بخیر از شخصی تحت عنوان قذف شکایت کردم چون در پیام صوتی که در واتساپ برای پسرعموم ارسال کرده بود بنده رو مفعول خطاب کرده بود پرونده رو اول ارجاع دادن کلانتری بعد تعیین شعبه شد ابلاغیه اومد رفتیم شعبه دادیار ویس رو گوش داد شهادت شاهد روهم گرفت اما دوباره به کلانتری دستور داده علت این کارش چیه ما که کلانتری رفته بودیم ؟

و اینکه آیا امکان داره دادیار بنده رو جهت بررسی این امر  به پزشکی قانونی ارجاع بده ؟

ممنون

 • سلام 

  جهت تکمیل تحقیقات می باشد. 

سلام روزتون بخیر

ببخشید من میخوام خونه رو به همسرم بعد از مرگم بدم و کسی نتونه ادعای سهم از این خونه بکنه بعد از همسرمم هم فقط به بچه ها برسه 

چکار حقوقی باید انجام بدم؟

 • سلام 

  می توانید صلح عمری به همسرتان انتقال دهید. با این توضیح که تا زمان حیات شما در ملکیت شماست و پس از فوت به ملکیت همسرتان منتقل میشود.

سلام وقت بخیر خانوم هستم ۱۹ سالمه ایا درصورت درخواست طلاق حضانت فرزندم رو بهم میدن ؟ مهریه ام نمیخوام . در چه صورتی میتونم حضانت رو بگیرم؟ 

 •  سلام 

  حضانت فرزند تا ۷ سالگی با شماست و پس از آن دختر تا ۹ و پسر تا ۱۵ سالگی با پدر. اما در صورت اثبات صلاحیت خود و عدم صلاحیت پدر میتوانید دادخواست سلب حضانت ارائه دهید،لذا این موضوع منافاتی با مطالبه مهریه ازجانب شما ندارد. 

با سلام

اگر مرد به همسرش حق طلاق محضری بدهد زن برای طلاق گرفتن و مراجعه به مراجع قضایی باید وکیل اختیار کند و یا شخصا میتواند خودش اقدام نماید؟

 • سلام و احترام 

  زوجه باید توسط وکالت نامه محضری از جانب مرد وکیل مع الواسطه اختیار کند.  اما در مورد زوجه اجباری به انتخاب وکیل نیست و میتواند شخصا در دادگاه حاضر شود. 

مطالب منتشر شده: