درباره من:

نام و نام خانوادگی:

فرهاد صادقیان

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  آذربایجان غربی

آدرس دفتر:

آذربایجان غربی-بوكان- آ.غ _ بوکان _ خ انقلاب چهارراه شهرداری _دفتر وکالت صادقیان

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
کلاهبرداری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
امور حسبی
تصادفات
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

باسلام 

من نزدیک به ۱۰سال پیش تعدادی چک داشتم بردم پول شو خرد خرد دادم ولی به خاطره یه بحث چک هامو برگشت زد وضع مالی خوبی ندارم که بخوام دوباره پاس کنم

حالا می‌خوام رفع اثر کنم ولی نمی‌دونم چطوری ممنون میشم راهنماییم کنین

 

 

 • با سلام، ابتدا با ارسال اظهار نامه خواستار استرداد لاشه چک شوید و در صورت عدم پاسخ دادخواست حقوقی استرداد لاشه چک با پیوست مدارک لازم واریزی به حساب و پرینت بانکی و ... اقدام فرمایید.

سلام بعضی از ناشران و نویسندگان در کتاب‌های چاپی خود این درخواست را از خوانندۀ کتاب دارند که بدون اجازه، تمام یا قسمتی از کتاب را کپی نکنند یا نشر ندهند. با توجه به اینکه فردی ممکن است قصد فروش این کتاب‌ها را  در فضای مجازی داشته باشد و بخواهد وضعیت ظاهری یا جلد یا فهرست کتاب را به خریددار نشان‌ دهد باز هم این اجازه لازم است؟ 

 • با سلام، در این خصوص محتاج به اذن نمی باشد.

باسلام و احترام

بنده ی آپارتمان قولنامه کردم که متعلق به دونفر شریک بود.ی نفرشون امضا کرد ولی نفردو نیومد و فرداش پیام داد که من قصد فروش ندارم...آپارتمان بدون سند است.سهم هر کدام هم معین نیست از کجای آپاتمان است. کلا شریک اند.بیعانه را روزمعامله نه و فردای انروز پرداخت کردم.قیمت کل پنج میلیار و بیعانه حدود دویست و پنجاه میلیون بود.منم میدونستم که اپارتمان متعلق به دونفر است.در ضمن ی نفر سومم هست که باید با اون هم هماهنگ میکردند که نکرده بودند. اونم راصی نیست برای فروش.

الان اونا میتونند فسخ کنند و آپارتمان را نفروشند؟ 

ایا من میتوانم شکایت کنم و آپارتمان را تحویل بگیرم و بقیه پول را بدهم؟ 

 • با سلام با توجه به اینکه قطعا شش دانگ را معامله نموده اید و شریک دوم هم راضی نیست که تنفیذ نمایید ، قطعا با مشکل بر می خورید، بهتر است نسبت به استرداد ثمن پرداختی اقدام نمایید.البته راهکار دیگری هم وجود دارد که بهتر است متن مبایعه نامه مطالعه گردد.

سلام من تصادف کردم و تامین دلیل ۵۰ درصد مقصر شدم ولی درهیچ کدام ازمراحل رسیدگی مورد قبول واقع نشد با این که ماشین بیمه بود همه رواز من نقد گرفتند ۱۳۰میلیون برای ۲۰۶ چه کاری باید انجام بدم؟

 • با سلام علی رغم ابهام در طرح سوال ولی با توجه به اینکه شما فرمودید محکوم شده اید و پول 130 میلیون تومانی را از من نقد دریافت کردند احتمالا پرونده در مرحله ی اجرای حکم بوده و حکم قطعیت یافته است و متاسفانه کاری نمیشه انجام داد و در غیر این صورت میبایست به حکم بدوی در فرجه مقرره معترض باشید.موفق باشید

سلاپ من در یکی از بازار های شیراز در حال جواب دادن به یک تماس تلفنی بودم که ناخواسته و بدون عمد به یکدستگاه برش قاب،قابسازی برخورد کردم و از آنجا که دستگاه در محدوده ی پیاده رو و بدون هیچ گونه حفاظ در کنار باغچه قرار گرفته بود،دستگاه به درون باغچه افتاد و سپس به ماشین مغازه دار نیز برخورد کرد.مغازه دار بابت خسارت دستگاه و ماشین شکایت کرده است.من از سد معبر سوال پرسیده ام و گفته اند که نامبرده دستگاه را در محدوده ی سد معبر قرار داده است و این کار او خلاف مقررات است. ضمن اینکه از مدیریت بازار نیز سوال کردم و طی بررسی دوربین های بازار، مدیریت بازار نیز اعلام کرده که نامبرده دستگاه خود را در محدوده ی شهرداری قرار داده است. حال با توجه به شواهد فوق آیا من در این دادگاه محکوم خواهم شد یا نه ؟

 • با سلام احتمال محکومیت شما ضعیف است،بایست مستند و مستدل دفاع نمایید

با سلام خدمت وکیل محترم می خواستم بدون درصورتی که معاون مدرسه یا معلم دانش آموز را تنبیه بکند ودانش آموز هم با معاون یا معلم درگیر شود چه اتفاقی واسه دانش آموز میفتد ؟

 • با سلام، قابل طرح شکایت از جانب هر دو طرف است. 

سلام و عرض ادب..

آقا بنده شغلم .ساخت کمد و کابینت هست...

یه کاری را واس ینفر انجام دادم خونه اش ک تکمیل شد ۱۰ درصد پول را داد و مابقی را نداده کار برج ۲ بوده ..

کارما فرستادم کارشناسی دادگستری  مبلغ زیادتر شده...

بنده پروانه ای کسب ندارم و آزاد کار میکنم

بدون پروانه..

آیا طرف بنده میتونه از این موضوع علیه بنده شکایت کنه و پوله من نپردازه

 • سلام، با توجه به موضوع طرح شده، خیر

باسلام  بنده از یک خانواده سفته به مبلغ 300میلیون که از هر کدام 100میلیون سفته. سفید امضا دارم اثر انگشت و امضا.و مشخصات هویتی .بقیه سفته تاریخ و ...همه سفید هستند....برای تعهد باز پس بدهی دیرینه  ازشون دارم.نه شاهد و نه قراردادی دارم .که اثبات طلب کنند. فقط و فقط سفته خالی سفید امضا از هر شخص 100میلیون سفته سفید  امضا کردن ‌....حالا اینا همه چی انکار کردن و میگن برو شکایت کن .چون نه شاهد نه قرار داد داری و حقی نداری ...سوالم اینجاست میگم اینا همین سفته ها حکم قرار داد ندارند...ایا شکایت بکنم میشه حکم جلبشون گرفت.لطفا توضیحی بفرمایید.تشکر.

 • با سلام ابتدا میبایست مندرجات سفته کامل باشد که شامل امضاء یا مهر متعهد و تاریخ صدور به روز و ماه و سال و گرنه سفته بی اعتبار است و ... و با توجه به اصل استقلال امضائات و اوصاف تجریدی سند تجاری شخص امضا کننده کە اینجا صادر کننده سفته بوده نمیتواند از زیر تعهد خود شانه خالی کند مگر شرایط خاص خود که بحث تخصصی است.

سلام من از یه نفر ۷۰ تومن سفته دارم و قرار بود ۶ ماهه پولمو بده ولی نداده الان دوساله که کارای مطالبه سفته رو انجام دادم و افتادم دنبالش بعد از چند جلسه دادگاهی که تو شیراز  انجام گرفت و طرف مقابلم به دادگاه نیومد دادگاه رای رو به نفع من داد و حکم جلب طرف رو بهم داده که فقط تو شیراز برم بگیرمش ولی من پیداش نکردم وطبق پرس و جو هایی که کردم تو استان های مختلف از جمله تهران و یاسوج در حال رفت آمد هستش و محل کارشم شیراز بود قبلا .حالا سوال من اینه که چجوری میتونم این طرف رو با حکم قضایی و چه نوع درخواستی رد گیری کنم و پیداش کنم و چجوری حکم جلب سیار بگیرم تا هر کجای کشور که بود بتونم دستگیرش کنم؟ممنونم میشم راهکار و راهنمایی لازم رو بهم بکنید🙏

 • با سلام ،جلب سیار به این معنا نیست که در هر نقطه از کشور بتونید ایشان را جلب کند، قبلاً میبایست در شهر و یا .... که احتمال آن می رود حضور داشته نیابت قضایی را درخواست نموده باشید.

سلام بهترین راه برای به اجرا گذاشتن چک چیه که زود تر به پولم برسم .چک برگه کردم تعدادش هم ۳تاست نزدیک به ۵۰۰میلون تشکر

 • با سلام با نظر همکاران کاملا موافق هستم.

سلام حدودا10سال پیش من چک برگشتی داشتم یعنی پول نقد دادم ولی طرف چک من برد برگشت زده والان چندتاچک برگشتی دارم

الانم هرچی  حساب بانکی کارت....دارم  باطل میشن 

میخواستم بدونم من میتونم کار کنم یا باید چک دوباره پاس کنم

 • با سلام

  با توجه به قانون صدور چک در مدت ۳ سال از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت،  اگر دارنده چک هیچ گونه دعوای حقوقی یا کیفری را علیه صادرکننده چک برگشتی، مطرح ننماید در این صورت، مسدودی حساب بانکی رفع خواهد شد.

سلام ی ماشین اقساطی فروختم طرف نمی توان اقساط پر کن  ماشینم از پارکینگ بیرون در نمیاره من چجوری ماشین ازش پس بگیریم

نه پول میده نه ماشینو

 • با سلام 

  میبایست قرارداد و مدارک مورد بررسی قرار گیرد.

سلام وقت بخیر،دوماه پیش درتاریخ ۳۰ ابان به وکیلم برای طرح شکایت وپیگیری کارم مراجعه نمودم،وجندروز بعد قراردادمن بامبلغ ده تومن بسته شد،البته قراردادبصورت الکترونیکی برای من فرستاده شد،بیعانه هم مبلغ پنج تومن پرداخت کردم،دراین مدت دوبارجلسه شورا حل اختلاف رفتن وکیلم چندبارهم درروبیکا بصورت کاملا مختصرجوابگو سوالات بنده بودن،پرونده بعدش به کلانتری ارجاع داده شد ووکیلم نه حضورداشت ونه جوابگو تماسای بنده،حالا من چطور میتونم قراردادمو فسخ کنم ومبلغی که دادم روپس بگیرم حتی پرینت پیامک روباید درپرونده میذاشتن ایشون اینکاروهم نکردن

 • با سلام

  فکر کنم بهترین کار مراجعه به دفتر کار ایشان باشد شاید در آن لحظه نتوانستند به تماس پاسخ دهند ولی با مراجعه حضوری قطعا پاسخگو خواهند بود.انشالله که مشکل مرتفع شود.

سلام بخشید شوهرم هنوز ثبت محضرم نکرده7ساله که ازدواج کردم همش امروز فردام می‌کنه چکار کنم 

 • با سلام، میبایست دادخواست الزام خوانده به ثبت واقعه ازدواج را مطرح نمایید و در صورت اثبات که میتواند با شهادت شهود ثابت شود حکم مبنی  بر محکومیت خوانده را اخذ و اقدام به ثبت نکاح بنمایید.

باسلام و خسته نباشید.. من از همسرم حق طلاق گرفتم بخاطر اعتیادی ک داشت،البته دوبار ترک کرد ولی گویا  دوباره سمتش رفته،ی دختر ۵ ساله دارم،باوجود حق طلاق اگر طلاق بگیرم حضانت دخترم با من نیست؟ چجور میتونم حضانتشو بگیرم؟ 

 • حضانت فرزند خواه پسر باشد و خواه دختر تا 7 سالگی با مادر است و بعد از آن هم می تواند حضانت را تحت شرایطی که احتیاج به اثبات دارد برای خود بگیرید.

باسلام و خسته نباشید، همسر من اصرار بر جدایی با من رو داره و تاکید میکنه که من توافقی ازش جداشم و باهم به توافق برسیم. من به عنوان خانم چه حق و حقوقی دارم و میتونم از بگیرم؟؟(فقط نصف خونه ای که الان داریم زندگی میکنیم رو داره و حقوقی که از کار کردن میگیره)

واینکه برای من صلاح کدومه ؟؟

توافق کنم برا جدا شدن؟؟ یا بزارم خودش بره شکایت کنه؟؟

چون من نمیخوام جدا شم.

و اینکه ما یه پسر۷ ساله داریم که میگه اونم پیش تو بمونه اما اگه من قبول نکنم اونم برا اونم یه فکری میکنه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • با سلام، حق و حقوق قانونی شما منجمله مهریه، نفقه، اجرت المثل می‌باشد.ولی آیا طلاق به درخواست زوج یا توافقی کدام به صلاح است این بستگی به شرایط شما دارد ولی در کل طلاق توافقی، جدایی کم هزینه تر است و در غیر این بزارید شوهرتان دادخواست طلاق را مطرح نمایید. حضانت فرزند پسر هم تا ۷ سالگی با مادر و تا ۱۵ با پدر است مگر بر آن توافقی صورت گیرد.

سلام . وقت بخیر . چند روز پیش ماشینم کنار خیابان پارک بود که خودرویی در حال بیرون امدن از پارک بوده و ماشین دیگری با سرعت زیاد از بغل به اون زد و ماشین دوم به ماشین من برخورد کرد و از ناحیه خطر عقب و صندوق و کمی هم سپر عقب سمت راننده اسیب دید که دیگر صندوق ماشینم باز نمیشود و اگه صندوق رو باز کنم دیگر بسته نمیشود ماشین اول فرار کرد و منتظر گشت راهنمایی شدم و چون تصادف منجر به فرار شده بود کلانتری اومد  و گزارش پر نمود با همون گزارش شکایت کردم . حال سوالم از شما اینه که به نظر شما نتیجه شکایت چی میشه و افت قیمت شامل چه ماشین هایی میشه مثلا سال ساخت در افت قیمت تاثیر داره .

 • با سلام، موضوع بستگی به مقدار قصوری دارد که مامور راهنمایی و رانندگی در برگه مشخص نموده است که امکان اعتراض به آن وجود دارد، و سال ساخت خودرو قطعا ملاک برای افت قیمت میباشد و نحوه محاسبه افت قیمت ماشین، با در نظر گرفتن سال ساخت خودرو، مدل آن، قیمت و مواردی از این دست بوده، اما در هر حال، تعیین نهایی مبلغ افت قیمت، کاملا، بسته به نظر کارشناس دادگستری خواهد داشت.فعلا بهترین تصمیم تامین دلیل است که میزان خسارات خودرو مشخص شود تا زمان حصول نتیجه از دادگستری.

سلام دادگاه جزائی حکم بر رفع تصرف عدوانی و اعاده به حالت قبل صادر کرده آیا اجرای احکام دیوار احداث شده توسط متهم را تخریب و ملک را همانند روز اول تحویل ما می دهد ؟ با تشکر

 • با سلام، با توجه به مفاد حکم که اعاده به وضع سابق می‌باشد توسط اجرای احکام مربوطه انجام خواهد شد.

   

   

سلام بنده شاکی پرونده(تصرف عدوانی) یک قطعه زمین هستم که باتوجه به نظریه کارشناس منتخب دادگستری ومحتویات پرونده وگزارش مرجع انتظامی ودفاعیات بلاوجه متهم پرونده، متشاکی به۹۱روزحبس تعزیری ورفع تصرف ازقطعه موردنظرمحکوم شده وقابل تجدیدنظرخواهی است آیااگرمتشاکی اعتراض کندحکم به نفع متشاکی میشودومنظوراز۹۱روزحبس چیست؟یعنی حبس داردیاجزای نقدی؟

 • با سلام، در خصوص موضوع پرونده شما اگر دفاعیات تجدید نظر خواه قابل قبول باشد این امکان وجود دارد که حکم صادر از دادگاه بدوی نقض شود و در غیر این، حکم تایید مگردد و پرونده نیز به اجرای احکام فرستاده خواهد شد.پس در خصوص حبس ۹۱ روزه بستگی به دفاعیات تجدیدنظرخواه در آن مرحله دارد.

مطالب منتشر شده: