درباره من:

نام و نام خانوادگی:

جواد رضائی

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  همدان

سابقه کار:

16 سال

آدرس دفتر:

همدان-همدان- همدان،آرامگاه بوعلی، خیابان خواجه رشید، جنب صرافی لعلی، ساختمان مشاور، واحد۶

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
امور بانکی
امور ثبتی
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
دادگاه انقلاب
سرقفلی و حق کسب و پیشه
کلاهبرداری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
امور حسبی
دیوان عدالت اداری
دیوان عالی کشور
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام من با همسرم به مشکل خوردیم.من به همسرم تو سند ازدواج حق کا ومسکن دادم الان خانومم محل کارش تو تهران و منزل ترک کرده رفته شهرستان.اقدام کرده برای مهریه ونفقه خودش وبچم.ما خونه ای که داریمو سه دانگ سه دانگ شریک هستیم که در گروی بانک هست.میخواستم ببینم اگه من اقدام کنم برای طلاق میتونه این سه دانگ خونرو از من بگیره یا جز مستثنیات دین به حساب میاد.ممنون میشم کمکم کنید خانومم داره بد جور اذیت میکنه منو تشکر

 • با سلام اگر تنها مالک همین سه دانگ منزل مسکونی هستید؛بدلیل اینکه جزء مستثنیات دین است،  قابل توقیف نیست.

سلام چند وقت پیش داشتم با ماشین از یک خیابان رد میشدم یه خودرو اومد پشت سرم و هی نور بالا میزد من راه نداشتم که کنار برم که سبقت بگیره بعد اومد با شیشه دلستر زد تو شیشه جلو ماشینم منم ترسیدم از دستشون فرار کردم حین فرار ماشینم خورد تو جدول و لاستیکش ترکید و کلی خسارت دید بعد هم پنج نفر از ماشین انها پیاده شدن و شیشه ماشینم شکستن و خودم رو مورد ضرب و جرح قرار دادند و گوشی و مدارک ماشین به سرقت بردند میخواستم بدونم؟

1_چون خودم خوردم به جدول خسارت ماشین طرفین که به دنبال من گذاشتند باید بدهند یا چون خودم خوردم با خودم هست و اینکه چجور باید ثابت کنم که مدارک و ماشین به سرقت بردند چون متهم قبول نکرده که اینکارا کرده 

 • سلام شما ضمن طرح شکایت کیفری در خصوص ایراد ضرب و جرح وسرقت  و درخواست بازبینی دوربین محل حادثه را خواستار شوید. 

سلام من ۴۵ سالمه و خونه رو با خانمم شریک هستیم یعنی سه دانگ سه دانگ هنوز هم سند خونه رو نزدیم و خانمم مهریه اش رو گذاشته بود اجرا ،سالی یک عد سکه قسط زدن برام و از طرفی خونه رو گذاشته برای فروش ،خواستم ببینم می تونه خونه رو از طریق دادگاه بفروشه و می تونه سهم منو هم بگیره؟

 • با سلام اگر همین ۳ دانگ منزل متعلق به شماست که جزء مستثنیات دین است و قابل توقیف نیست 

  اما در خصوص فروش، طی فرایند دستور فروش در دادگاه میتواند تقاضای دستور فروش را مطرح نماید.

با سلام.

یک باب مغازه تجاری سرقفلی دارم که میخواهم آن را به خریدار دیگری انتقال دهم. در انتهای بند 5-6 قرارداد انتقال سرقفلی قید شده که "هنگام تنظیم سند اجاره جدید، اجاره بها باید با توافق مستاجر و مالک وقت تعیین گردد". حال سوال این است که سند اجاره جدید، با چه عنوانی باید تنطیم گردد که ضمیمه سند انتقال سرقفلی شود و به تنهایی ارزش قانونی نداشته باشد تا مورد سوء استفاده مالک قرار نگیرد.

با تشکر

 • با سلام شما میبایستی جهت انتقال رضایت مالک را اخذ نمایید در غیر اینصورت دادخواست تجویز انتقال منافع را در دادگاه مطرح نمایید.

سلام بخشید شوهرم هنوز ثبت محضرم نکرده7ساله که ازدواج کردم همش امروز فردام می‌کنه چکار کنم 

 • با سلام شما میبایستی دادخواست ثبت واقعه ازدواج را به همراه شهود مطرح نمایید.

سلام میخواستم بدونم به خانمی که یک سال عقد کرده و هنوز به خونه بخت نرفتن چه حقوقی تعلق میگیره و اینکه راه اقدام کردنش چیست؟ 

 

 

 

 • سلام مهریه ونفقه به شما تعلق میگیره.

سلام

فرزند من به دلیل عدم پرداخت چک در زندان است و نصف مبلغ چک را به حساب دادگاه واریز نمود آیا دادگاه اعسار اورا می پذیرد‌ که مابقی مبلغ را تقسیط نماید؟

وآیا مبلغ چک شامل قانون تادیه در پرداخت می شود؟ ممنون میشوم راهنماییم کنید 

 

 • سلام برای معسر بودن فرزند شما نیازمند به شهود میباشد که آنها در خصوص اموال ودارایی ها ومیزان درامد شهادت دهند و دادگاه راساً در خصوص اموال استعلام سه گانه بانکها و ثبت و راهور را انجام میدهد و با جمیع جهات و سطح درامد حکم به اعسار میدهد.

سلام خدمت وکلای عزیز من یک پرونده ضرب وجرح  داشته ام از دادگاه بدوی برائت گرفتم اعتراض گذاشته رفته استان دوباره برگشته بدوی قاضی دستور نقطه زنی گوشی داده اولا بعد از ۱۵ماه امکان نقطه زنی وجود دارد؟ دوم هنگام درگیری من اونجا بودم  اگر تو نقطه زنی مشخص شود به نظرتان برائت که گرفتم نقض میشود؟

 • با سلام  به احتمال زیاد دادگاه تجدیدنظر در خصوص تحقیقات نقص گرفته وپرونده را برای ادامه رسیدگی ارجاع داده وصرف حضور شما در محل دلیل بر مجرم بودن شما تلقی نمیشه وباید ادله دیگر بررسی شود.

سلام بنده طی حکمی محکوم‌ به فسخ قرارداد و برگشت به اتومبیل بعنوان مال منقول غیرشدم ولی ماشین فرختم و سند هم خورداست ازطریق دادگاه چون سند قطی بنام شاکی من نبود باید چکار کنم

 • با سلام شما میتوانید قیمت آن را پرداخت نمایید.

سلام من سال ۸۴ که از خدمت سربازی برگشتم درپایان  رفتم دفترخدماتی ودرخواست یک کارت بیکاری کردم وبیکارهم بودم وآنهابه من یک کارت بیکاری زرد رتگ دادند وتابحال دارمش این کارت الان به چه درد من میخوره؟؟؟؟؟؟ ضمنأ الان ۳۸سالمه 

باتشــــــــــــــــکر 

 • با سلام سوال شما از موارد حقوقی محسوب نمیگردد.

باسلام وعرض ادب ضمن انتقال پرونده دختر۱۷ساله ام به مرکز استان چگونه دخترم تجاوز به عنف واکراه وارد شده به خود را اثبات کن بدون شواهد و مدارک کافی؟

 

 • با سلام   با توجه به اینکه مجازات این جرم اعدام است وزمان در مراجعه پزشکی قانونی خیلی اهمیت دارد میبایستی با دلایل ومدارک کافی شکایت خود را مطرح کنید.

سلام خسته نباشید

من کارم نصب کابینت هست جایی کار کردم کل مبلغ کار ۳۹ملیون شده از این مبلغ ۱۷ملیون دریافت کردم حالا این مجری ک طرف حساب من هستش الباقی حساب منو نمیده حتی چک هم ب اسم من نوشته ولی ن ثبت می‌کنه چک رو ن میده ب من باید چکارکنم ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام شما میبایستی با فاکتور فروش یا قرارداد فی مابین ، دادخواست حقوقی مطالبه وجه مطرح نمائید.

با سلام من ۳۶ ساله هستم ۱۰ سال جدا شدم به علت اعتیاد و بیکاری و دست بزن داشتن همسرم دو تا دختر ۱۸ و ۱۷ ساله دارم تو این ۱۰ سال ندیدمشون به دلایل های مختلف و جنگ و دعوا بین خانواده هامون. دو ساله همسر سابقم فوت کرده من باز از طریق دادگاه اقدام کردم ولی باز پدربزرگ بچه هام نزاشت و بچه ها را توی دادگاه آورد و گفتن با اجبار ک ما نمی‌خواهیم مادرمون را ببینیم از شما راهنمایی میخواهم ک بگید چیکار باید کنم ک بچه هام را ببینم.

در ضمن من ۶ ساله ازدواج مجدد کردم و بچه از همسر دوم ندارم.

 • سلام با توجه به اینکه فرزندان شما  در سنینی هستند که نمیتوان دادخواست ملاقات فرزند داد ، طرح چنین دعوایی مسموع نیست 

با سلام

یک روز بعد از مراجعه به دفتر خدمات قضایی ...در خصوص چک برگشتی ....یک پیامک در خصوص مراجعه به فلان شعبه حل اختلاف ارسال می‌گردد....الان باید به شعبه مراجعه کرد یا منتظر پیامک های دیگه باشیم....ممنون

 • سلام  نیازی به حضور در شعبه نیست ومنتظر بمانید تا ابلاغیه صادر گردد.

سلام وقتتون بخير 
ما يك خونه داريم كه از پدرم به ما به ارث رسيد ما ٤ خواهر و يه برادر هستيم كه مادرم و برادرم اين ملك رو به ما ٤ خواهر داده اند و توافق كرديم كه مادرم و برادرم از اين ملك سهميه اي نداشته باشند و و ملك هاي ديگه پدرم به نام اين دو هستن.
حالا ما ميخوايم اين خونه رو سند تك برگ بزنم وبايد به نام يكي از ما چهار خاهر بشه 
ولي هيچ كدوم به هم اعتماد نداريم ايا ميشه سند به نام يكي از خواهر ها بزنيم ولي از اون تهعد بگيريم كه حقي نداره روي اين ملك تا زمان فروش
اصلا اين تعهد قانوني هست؟؟ و اينكه متن تعهد چه چيزي رو متعهد بشه كه مشكل ساز نشه؟ 

 • با سلام در خصوص سند تک برگ اداره ثبت برای شما سند تک برگ به میزان سهم هریک جداگانه صادر میکنه 

  واین نیست که کل ۶ دانگ بنام یک نفر شود؛  پس شما به نسبت هریک از مالکین تقاضای سند تک برگ میکنید وبرای هر ۴ نفر شما سند جداگانه صادر میشود.

سلام من یک دانگ از شش دانگ ویلای دارم که قسمت ۵ دانگ حیاط در اختیار دارد  میخاستم ببینم میتوانم از حیاط بعنوان پارکینگ استفاده کنم بفرماید طرح شکایت بگین ممنون

 • با سلام با توجه به این که ملک مشاعی است برای چنین امری نیازمندرضایت مالک یا مالکین میباشد.

با سلام پدربزرگ بنده دو قطعه زمین کشاورزی داشتن جمعا حدود هفت هکتار بعد بین سال های شصت تا هفتاد زمین شهری سابق میاد این زمین ها رو تصرف می‌کنه و فقط در قبالش ۱۰۰۰ متر نصاب مالکانه داد که پول اون رو هم گرفته اما پولی بابت الباقی زمین ها ندادن و سندها رو ابطال کردن.میخواستم بدونم امکانش هست الان برای مبلغ اون زمین ها به نرخ روز شکایت کرد یا نه

 • با سلام سوال شما خیلی کلی است بهتر است که شما از طریق تماس تلفنی وبررسی اسناد ومدارک مشاوره دقیق تری دریافت نمائید.

سلام بنده باهمسرم نزدیک دوسال به مشکل برخوردیم ودرحال حاضر مسیرقانونی رو داریم طی میکنیم .سوالم اینکه من و همسرم ی خونه خریدیم که سه دنگ سه دنگ سهم داریم و قولنامه ی کارهایی دار بنده واس مطالبه مهرم سه دنگ از سهمش رو توقیف زدم که موافقت نشد و جزمستثنیات اعلام شد سوالم اینه قولنامه ک دست همسرم هست آیا میتونه سه دنگ از سهمش رو واگذار کنه به شخص دیگری 

 • سلام آن سهم خود که جزء مستثنیات دین است قابل فروش وانتقال است اما شما میتوانی پس از فروش ملک ثمن معامله را توقیف کنید.

سلام وقت بخیر

من ۴سال هست که ازدواج کردم ۲سال هم هست که عروسی کردم حدود۳ماه پیش شوهرم به بهانه خریدمسکن مهر منو به خونه پدرم آوردوخودش رفت الان ۳ماهه ازش هیچ خبری نیست .چکار بایدبکنم؟

 • با سلام شما میتوانید دادخواست مطالبه نفقه معوقه را مطرح کنید و ابتداً اظهارنامه رسما ارسال کنید و با تماس با پلیس ۱۱۰ موضوع را مطرح وگزارش دریافت نمائيد و چند نفر شهود داشته باشید وباتنظیم استشهادیه وگزارش ۱۱۰ و اظهارنامه طرح شکایت کیفری ترک انفاق نمایید.

سلام وقتتون بخیر. سال۹۵ یه قطعه زمین خریداری کردم بعد از یک سال معلوم شد مال غیر به من فروخته. بنده کیفری شکایت کردم سال۹۸ قاضی حکم داد ۴سال حبس. ردمال. وبه مبلغ ردمال جریمه به دولت.

سال ۱۴۰۰ بابت خسارتم شکایت حقوقی کردم کارشناس خسارت وتعیین کرد قاضی هم طبق نظرکارشناس حکم دادن.

الان از سال ۹۸ تا امروز این اقادنبال رضایت گرفتن از من نیستن هیچ پولی به من نداده الانم اخرای حبسش هست دادنش زندان باز.

اخر این پرونده چه اتفاقی میفته؟

 • با سلام همانطور که پرونده را پیگیری کردید از طریق اجرای احکام دنبال نمائید وتا هنگامی که رد مال مورد رای صادره انجام نپذیرد امکان آزادی ایشان نیست مگر با رضایت شما

سلام شخصی دو عدد لوستر را جهت تعمیر به من داد پس از تعمیر در هنگام عودت اظهار داشت که فروخته و باید در منزل شخص جدید نصب شود و هزینه‌ای بابت آن به من نداد من هم لوستر ها را تحویل ندادم حال فرد خریدار از من به عنوان خیانت در امانت شکایت کرده چه کنم؟

 • با سلام در جرم خیانت در امانت عنصر سپردن وجود دارد که در این موضوع به شما سپرده شده و چنانچه شما از تحویل آن خودداری کنید این فرضیه وجود دارد  ولی در دفاعیات خود میتوانید اذعان کنید که لوستر به دلیل عدم پرداخت اجرت تحویل داده نشده فلذا سوء نیت منتفی میشود اما بنظرم شما لوستر را تحویل دهید و برای اجرت خود مطالبه حقوقی نمائید تا جای هیچگونه اما واگری باقی نماند.

سلام.خسته نباشید. من واسه برادرم سند منزل رو گذاشتم.چون ۶ سال حکم زندانی واسش بریدن. در صورتی که خودشو معرفی نکنه ایا میتونن خونه ی منو ضبط کنن؟

 •  با سلام

  بله در صورتی که شما وثیقه گذاشته باشید اگر تا قبل از اجرای حکم معرفی نتوانید معرفی کنید وثیقه توقیف میگردد.

سلام وقتتون بخیر پدرم 7500 متر باع مرکبات دارد که یک پلاک 2000متری با خونه ی باغ درونش را به دو برادرم داده وبقیه پلاکها رو که 1000 و 3500 متری مانده رو بین ما دو خواهر ودو برادر تقسیم شود ایا این تقسیم درست است؟2تا پسر ویک خواهر.ایا این نسبت رعایت شده

 •  با سلام هر شخص در  زمان حیات خود  میتواند اموال خود را به هر صورتی که میخواهد تقسیم کند؛

  اما اگر این تقسیم نامه طی وصیتنامه صورت گرفته باشد تا ثلث آن صحیح میباشد. 

باسلام وقتتون بخیرمن حدودبیست روزپیش ماشینی راخریدم که فروشنده بابت مخارج انتقال سندمثل مالیات وعوارض که برعهدش بودگفت خودت بپرداز فیشش رابرام بفرست بهت میپردازم حالا بعداز 20روزمیگه نمیدم اگه میخای بیافسخ کنیم چطوری پول مالیات وعوارض راازش بگیرم پول ماشینم کامل پرداختم ممنون؟؟؟ 

 • با سلام شما با داشتن اسناد پرداختی خود میتوانید دادخواست حقوقی مطالبه وجه مطرح نمائید بشرطی که چنین توافقی در خصوص مخارج انتقال وغیره ... در مبایعه نامه خود داشته باشد و اگر شفاهی هم صورت گرفته با داشتن شهود میتوانید این مهم را انجام دهید.

با سلام؛ من شکایت کیفری کردم در دادگاه بدوی خوانده را به ۶ماه حبس و رفع تصرف محکوم کردم در دادگاه تجدیدنظر به استناد اینکه همسایه ملکی ماست وبه جمله بتصور مالکیت خویش محل را متصرف شده دادگاه بدون در نظر گرفتن رفع تصرف نام برده رو تبره کرده وبازهم ملک مار تخلیه نمیکند چه کاری باید انجام بدم؟

 • سلام میبایستی از طریق دعوای حقوقی خواسته رفع تصرف را اقدام نمایید و بعد از صدور رای این خواسته را اجرا کنید.

شعار مدیرعامل 
سلام و عرض ادب تعاونی مسکن فرهنگیان یک مجتمع 18 واحدی ساخته که 6 واحد کسری پارکینگ بعلت نساختن طبقه منفی یک  دارد ,   اخیرا" مالکین 6 واحد  فاقد پارکینگ شکایتی علیه تعاونی  مبنی بر مطالبه قیمت پارکینگ به نرخ روز  برای هر واحد 80 میلیون تومان داشته اند ( در این خصوص هیچ توافقی در قرارداد نداریم ) در صورت رأی قطعی از طرف اتاق تعاون پرداخت 480 میلیون تومان با کیست ؟ مدیرعامل محترم شعار می دهد تعاونی یعنی همه و هر خسارتی را بر دوش 12 نفر مشمول پارکینگ گذاشته , از جمله هزینه های دادرسی و وکالت , آیا شعار مدیر عامل درسته ؟  و نیز بفرمائید مهلت واریز هزینه داوری به حساب اتاق تعاون  چه مدت است ؟    با سپاس 

 • با سلام پرداخت متوجه تعاونی میباشد و در صورت عدم دارایی بعهدع موسسین میباشد.

با سلام دخترم دو سال عقد کرده پسره بعد شش ماه دیگع با دخترم نه زنگی زده نه خبری گرفته نه پولی داده تا الان هم ما شکایت نکردیم مهره اش هم ۱۴ تا سکه هست و دوشیزه هست. الان پسره میگه دخترتون رو نمیخوام بی علت الان ما بریم شکایت کنیم یا اون خودش بره بعد مهریه و نفقه چقد تعلق میگیره . با تشکر

 • با سلام نفقه و مهریه تعلق دارد  و چنانچه قصد طلاق دارد بهتر است که بصورت توافق جدا شوند در غیر اینصورت نصف مهریه تعلق میگیرد.

ببخشید من دخترم  را چند وقت پیش بردنند و داخل یه خونه ای زندانی کردند. به مدت چهار ماه  من خبری نداشتم  و تازه دخترم را اورده دوروز خانه من بوده  ان  اقا دخترم را از خانه بیرون کرده من الان شگایت دارم باید چیکار کنم 

 • با سلام سوال شما بدرستی مطرح نگردیده  است

سلام ایازنی که به طورتوافقی ازشوهرش جداشده وبایه فرددیگه ازدواج کرده میتونه ازشوهراول طلب مهریه کنه یاخیر

 • سلام درصورتی که در دادگاه  مهریه تعیین تکلیف نشده باشد و زوجه مهریه را ابراء ویابذل نکرده باشد میتواند مطالبه نماید

سلام ایا خانمم جهزیهاش روبرده ومن صورتجلسه کرده ام که راضی به زندگی کردن نیست چند نفر امضا کرده اند ایا نفقه به او تعلق میگیرد یانه ومنرو راهنمایی بفرمایید که برای اینکه نفقه تعلق نگیرد چکار بکنم

 • با سلام

  نفقه به ایشان تعلق میگیرد، فقط در صورتی تعلق پیدا نمیکند که شما دعوای حقوقی تمکین مطرح کنید و عدم تمکین همسرتون در دادگاه صادر شود وقطعیت یابد از آن زمان به بعد نفقه تعلق نمیگیرد.

مطالب منتشر شده: