درباره من:

نام و نام خانوادگی:

امید امینی دشتی

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای اصفهان

آدرس دفتر:

اصفهان-اصفهان- اصفهان خيابان وحید مجتمع عزیز خانی طبقه۴ واحد۴۳ دفتر وکالت امينی

حوزه فعالیت ها:
خانواده
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
چک و سفته و اسناد تجاری
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام بنده واسه شخصی کار موریانه زدایی انجام دادم قرارداد باهاش نداشتم از انجایی که موریانه زدایی نیاز به تخریب یک ردیف سرامیک را از اصول کار هست بنده فقط یک ردیف را تخریب کردم کار من که قرار شد دو روز تموم بشه ۵روز به تاخیر افتاد خانومش درحظور کارگزها و حظور شوهرش با من بحثش شد که به دلیل اهانتهاش به بنده از سوی من پاسخی کوبنده ولی  منطقی وغیر اهانت امیز از من دریافت کرد که ازعصابنیتش گریه و تشنج کرد جالب اینجاست از من فیلم هم میگرفتن رفتن دادگاه شکایتم کردن بدون حظور من پرونده مختومه شد اعتراض زدن اعتراض شون رد شد دوباره به موضوع جدید شکایت کردن مجدد شکایتشون بی نتیجه ماند الی چهار مرتبه هیچ حقی بهشون ندادن خلاصه دست مزدم رو نداد اضهار نامه دادم بهش رفته کارشناس اورد مدعی شد که من سرامیکهاش رو خراب کردم درخواست تعیین خسارت داد کارشناس از دنیا بیخبر واسش خسارت تعیین زده غافل از اینکه بنده در تمام این روزها در حظور انها کار میکردم و به غیر از محدوده کاری خودم هیچگونه خسارتی دیگری وارد نکردم به طوری که خودش حتی جهت ترمیم سرامیک قبل از شروع کارم سرامیک هم تهیه کرده بود واز این موضوع مطلع وامادگی ترمیم کاری را هم داشته حالا به نظر شما اگر من ازش شکایت کنم به نتیجه مطلوبی میرسم؟شکایتم رو دایر بر چه موضوعی مطرح کنم؟

 • سلام وقت بخیر

  در مهلت و فرجه قانوني به نظریه کارشناسی از طریق دفاتر خدمات قضایی اعتراض نموده و در لايحه دفاعيه ذکر کنید که تخریب سرامیک برای موریانه لازم و ضروری  بوده و این تخریب با اطلاع و اذن مالک صورت پذیرفته است. ضمنا بابت مطالبات خود دادخواستی به طرفیت مالک ( کارفرما) تقدیم و مستندات و مدارک خود را ضميمه دادخواست تقديمی نمایید .

سلام 

آیا شماره حسابی که جهت یارانه ارائه شده قابل تعویض شدن است ؟ 

 • سلام و عرض ادب 

  بلی امکانش هست. 

من ۱ ساله وکیل گرفتم شکایت کردم ولی هنوز وکیل میگه انجام نشده آیا شکایت بیشتر از ۱ سال طول میکشه.؟؟؟

 • سلام و عرض ادب 

  طولانی شدن  روند رسيدگي پرونده در دادگاه ارتباطی به وکیل ندارد ولی در هر صورت می توانید روند رسيدگي به پرونده را از طریق ثنا پیگیری و همچنين از وکیل محترمتان علت طولانی شدن رسیدگی را جويا شوید .

سلام، خسته نباشید، خدمت شما , همسرم سه سال پیش دو تا چک به صورت امانت به یکی از دوستانش داده که باید دوستش پرداخت میکرده که پرداخت نکرد وچک برگشت خورد الان بعد از دو سال طرفی که چک دستش بوده چک رو به دیگری واگذار کرده وطرف اومده شکایت کرده ودرخواست پرداخت کرده، اول که ما از دوست همسرم شکایت کردیم، خیانت در امانت با دو شاهد که به جایی نرسید وگفتن که بعد ازیک سال نمیتونی شکایت بکنی، که اابته خود چک رو کس دیگه برگشت زده ولی شاکی نفر دیگری  که به اون واگذار شده آیا میتونیم راه دیگری برای اثبات امانت و یا دفاع داریم لطفا راهنمایی بفرمایید 

 • با سلام و احترام 

  در صورت اثبات امانی بودن چک می توانید مانع وصول آن شوید در غیر این صورت با توجه به اصل تجریدی بودن چک محکوم به پرداخت خواهید شد.

سلام ، اگه توافقی درجلسه شورای حل.اختلاف صورت بگیرد وبعداز یک.ساعت درشورا بروم وبگویم این توافق را قبول ندارم ودرخواست ابطال بنمایم ایا این توافق‌ باطل است.

 • با سلام و احترام 

  با توجه به توافق کتبی بین دو طرف دعوی که  منجر به صدور گزارش اصلاحي می  گردد ابطال آن امکان پذیر نیست ولی اگر توافق به صورت شفاهی باشد و منجر به صدور گزارش اصلاحي نگردد قابلیت ابطال را دارد. 

سلام و عرض ادب .بنده ۳۰ سالمه و ۹سال ازدواج کردم.من مشکل اعتیاد داشتم والان متادون مصرف میکنم تا کم کم کمترش کنم و به امید خدا همین متادون هم کنار بذارم .خانمم منوترک کردورفت به خونه پدرش الآنم دیدم حسابام مسدود شده که فهمیدم مهریه اجراگذاشته .بنده چند ماهه پیش یه خونه خریدم که هنوز سندش نیومده وخریدش به صورت محضری هست تا پس از پایان کار سند صادر بشه.من خونه رو به نام خانمم کردم .حال میخواستم ببینم. باید چکار کنم آیامیتونه ازم جدابشه؟ ❤️🌹 

 • با سلام و احترام 

  زوجه محترم می بایست عسر و حرج خود را با توجه به مضر بودن  اعتیاد شما و سلب آسایش و امنیت در زندگی مشترک با توجه به اعتیاد شما اثبات کند و اگر شما اثبات کنید که اعتیاد خود راترک کرده اید دادگاه درخواست طلاق را رد می کند .

سلام ، وقت بخیر ، علیه شخصی دادخواست ابطال سند داده ام ، ولیکن متاسفانه در ستون خواسته شماره چاپی سندی را که می خواهم باطل شود اشتباه نوشته ام ، حالا باید چی کار کنم ؟ آیا دادخواست من رد می شود ؟

 • سلام و عرض ادب 

  مستندا به قانون آیین دادرسی مدنی در جلسه اول رسيدگي خواسته خود را اصلاح نمایید 

وقت بخیر

بنده توسط یک زن که همسایه طبقه بالای مجتمع ماست مورد ضرب و شتم قرار گرفتم و با توجه دوربین مدار بسته که قسمتیش رو ضبط کرده شکایت کردم. این زن رفته متقابلا بعد از دریافت پیام شکایت بنده شکایت کرده که من چندین بار به قصد تعرض به منزلش مراجعه کردم و دو شاهد زن معرفی کرده، بازپرس ادعای او را وارد دونسته..آیا همینطور با دو شاهد کذب اوردن قاضی هم تایید خواهد کرد!؟چکار باید بکنم؟

 • با سلام 

  سوال شما دارای ابهام می باشد مشخص نیست که شاکیه مدعي گرديده که شما داخل منزل شدید یا نشدید و چه اتهاماتي به شما نسبت داده شده است ولی در حال حاضر با توجه به اطلاعاتی که دادید 

  باید شهود را جرح کنید و با شهود معارض اثبات کنید که ادعاي شاکیه بر خلاف واقع است.  در هر صورت بهترین راه حل این‌می باشد که از طریق سایت  با وکلای محترم در ارتباط باشید تا با مطلع شدن از جزئیات پرونده مشاوره و راهنمایی بهتری ارائه دهند.

وقت بخیر

بنده در یک آپارتمان زندگی میکنم که یه همسایه ای دربلوک ما هست که دقیقا بالای واحد مسکونی ما زندگی میکنه. این شخص برای ساکنین  درگیری و مزاحمت های زیادی ایجاد کرده که بیشترین مزاحمت شامل حال بنده شده از نگهداری سگ و سر وصدای بیش از حد و توهین و تهدید افراد گرفته تا چند وقت پیش که به بنده و همسرم در آسانسور حمله کرد و مورد ضرب و شتم قرار داد.

 سوالی که داشتم این هست: این شخص ازشوهر قبلیش یک بچه داره 14-15 ساله.و آپارتمان را وکالتی به نام بچه زده شوهر سابق.(الان هم شوهر داره یکساله) آیا قانونی هست که با توجه به مطالب گفته شده به استناد به اون منع ورود برای این زن اعمال بشه و این فرد را از مجتمع بیرون کنه ....

 • با سلام 

  برای منع ورود باید مفاد قرارداد بررسی گردد . بابت ضرب و شتم نیز از طریق دفاتر خدمات قضایی شکوائیه تنظيم و به همراه مستندات و مدارک خود به دادسراي محل وقوع جرم ارسال کنید. 

باسلام و درود فراوان 

شخصی را در حال سرقت از اموال خود دستگیر کردم و تحویل کلانتری محل دادم ، حالا از من به جرم ادم ربایی و ضرب شتم شکایت کرده و هنوز نوبت دادگاهمون نرسیده ، وقتی در سامانه عدل ایران قسمت اطلاع رسانی پرونده وارد میشم نوشته که نامه وارده به شماره فلان تاریخ فلان از طرف فلان وکیل با موضوع وصول لایحه واصل و به شماره فلان ثبت گردید. اسم یک وکیل هم نیست ۳ مورد مثل همین متن نوشته ک تو هر کدوم اسم یه وکیل هست ، این به چه معناست؟؟

 • سلام 

  طرف دعوی با وکیل قرارداد منعقد نموده و وکیل مشاراليه اعلام وکالت نموده و لايحه نیز ارسال کرده است. شما نیز بهتر خودتان یا توسط وکیل پرونده را مطالعه کنید تا از مفاد لايحه دفاعيه مطلع گرديد.

با عرض سلام و وقت بخیر، آیا در خصوص بخشش مهریه می توان شرط کرد که در صورت فوت قبل از همسر مهریه ام را می بخشم و کسی حق درخواست مهریه را از ایشان ندارد؟؟ ( منظور پدر خانم می باشد که می تواند مهریه دختر را پس از مرگ از داماد بگیرد ) 

 • سلام مهریه دینی است که بر عهده‌ی مرد میباشد و تا زمانی که پرداخت نشده باشد، جزء بدهی مرد باقی میماند . بنابراین با فوت زن از بین نمیرود و قابل انتقال به وراث است.پس زوجه می تواند در زمان حیات خود دین همسر را ابراء یا مهريه را بذل نماید. 

مطالب منتشر شده: