درباره من:

کارشناس ارشد حقوق جزا

نام و نام خانوادگی:

علیرضا قدمیاری

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای خراسان رضوی

آدرس دفتر:

خراسان رضوی-مشهد- سجاد، بهارستان 17 بلوک 111

حوزه فعالیت ها:
خانواده
ارث
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
امور کارگر و کارفرما
جرائم سایبری
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
روابط موجر و مستاجر
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام میخواستم بدونم دیه دوعدد دامیه دست  چند میشه

 • سلام و عرض ادب چهار درصد دیه کامل

سلام من در سال ۹۶ یک قطعه زمین به مساحت یک هکتار شراکتی خریداری کردیم به مبلغ ۲۸۰ میلیون بیانیه اول را به مبلغ ۱۰۰ میلیون شریک بنده پرداخت کرد قرار بر این شد تا دو ماه دیگر موقع تنظیم سند پرداخت نمایم و بنده نیز به مبلغ ۱۴۰ میلیون از بابت خودم به فروشنده ها چک تحویل دادم ولی آنها به خاطر مشکلات سند نتوانستند تا دوماه سند بیاورند و سند را در سال ۹۸ آوردند و بنده در آن موقع در زندان بودم و بدون اطلاع بنده چک من را برگشت زدند و من نزد املاکی یک قولنامه سفید امضا داشتم و از نبود من سواستفاده کرده و قولنامه را پر کرده و به فروشنده ها گفته که زمین را طبق این مبایعه نامه به من واگذار کرده. از دادگاه کیفری ثابت شده.طبق نظریه کارشناسی ثابت شده که سفید امضا بوده. املاکی نیز خودش اقرار کرده که قولنامه سفید امضا بوده.ولی دادگاه کیفری قرار اناطه صادر کرده و پرونده را به دادگاه حقوقی ارجاع دادند .آیا میتوانم از حقوقی چیزی را ثابت کنم؟؟؟و املاکی نیز ادعا می‌کند که چون بنده چک امانتی داده بودم بخاطر آن قولنامه سفید امضا داده بود تا اگر پول را پرداخت نکنم املاکی پول را پرداخت کند و صاحب زمین شود .بنده نیز دو نفر شاهد دارم که بنده بخاطر معامله دیگری سفید امضا نزد املاکی گذاشته بودم .

 • البینته علی المدعی.دوست عزیز هرکسی امری  را مدعی شود باید با ادله و. مدارک ان را اثبات کند. ضمنا پرونده اظهارنظر در این خصوص نیاز به مطالعه پرونده و اشراف کامل بر پرونده دارد. 

در جلسه دادگاه به حضور شخص قاضی نوشتم  شهادت شهود طرف حکم دم روباه را دارند چرا ک ازقضیه اصلا خبر ندارند و قبلا هم در پرونده درگیری شهادت دروغ دادند.

حالا شکایت توهین کردند. میخاستم ببینم چی میشه تهش؟ رسیدگی میشه ب همچین موردی؟ در صورت رسیدگی حکم من چی میشه 

من چه دفاعی میتونم از خودم بکنم 

 • سلام بسته به عبارت و نظر قاضی رسیدگی کننده دارد و شما میتوانید دفاع کنید که سو نیت نداشتید و صرفا ضرب المثل بوده 

  نهایتا اگر قاضی رسیدگی کننده عبارت بکاربرده دشه را مصداق توهین قرار دهد به.مجازات درجه شش محکوم میشوید

سلام، من مدیر مجتمع مسکونی حدوداً ۵۰۰ واحدی در محدوده‌ مارلیک شهرستان ملارد هستم.

تعدادی از ساکنین مجتمع مسکونی با عدم پرداخت شارژ نگهبانی مجتمع باعث مشکلات و دردسرهای شده‌اند، از جمله موقع خروج از مجتمع مسکونی، باید با درگیری های لفظی و گاهاً با تماس با پلیس ۱۱۰ مجبور به کسر بخشی از حق خود شده و نهایتاً موضوع را خاتمه دهیم.

میخواستم بدانم، چطور میشه به شرایط سر و سامان داد، هزینه‌های متوسط پیگیری مواردحدوداً چقدر است؟

سپاسگزارم 

 • سلام و عرض ادب 

  دوست عزیز اگر شما به مدیر منتخب هیات مدیره هستید، میتوانید به نمایندگی اظهارنامه ارسال کنید ظرف ده روز و مبالغ بدهی را مطالبه فرمایید، پس از گذشت مدت ده روز میتوانید اقدام به قطع انشعابات اب و برق و. گازنمایید و در نهایت از طریق ثبت اقدام به دریافت اجراییه و وصول بدهی از اموال بدهکار نمایید.

   

سلام.خانه ای ازمادرم به ارث رسیده وانحصاروراثت انجام دادیم وبرای فروش اقدام نمودم ولی برادرم حق فروش نمیدهدباید چه کار کنم

 • سلام باید مورد توافق همه ی ورثه باشد در صورت اختلاف بین ورثه و عدم توافق از طریق ثبت تقاضای افراز ملک را بدهید و در صورت عدم افراز،دستور فروش از ژریق دادگاه  را مطابق با ماده ۴ قانون ثبت درخواست نمایید

من نزدیک 5 ماهه بدلیل اختلاف خونه ی پدرم هستم یدونه دختره یکساله و نیم دارم شوهرم تو این پنج ماه هیچ نوع نفقه ای ب منو دخترم نداده رفتم درخواست نفقه دادم آیا به من که خونه پدرم هستم نفقه تعلق میگیره؟

 • سلام تا زمانی که زوج(شوهر)دادخواست الزام به تمکین ارایه نداده باشن و اثبات نشود نفقه به شما تعلق خواهد گرفت.

مطالب منتشر شده: