درباره من:

وکالت در دعاوی حقوقی کیفری خانواده امور حسبی حقوق ملکی و ثبت

نام و نام خانوادگی:

یاسین مسعودی

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای اصفهان

سابقه کار:

5 سال

آدرس دفتر:

اصفهان-اصفهان- اصفهان چهارراه هشت بهشت

حوزه فعالیت ها:
ملکی
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
جرائم سایبری
امور ثبتی
سایر امور کیفری
قتل
دادگاه انقلاب
دادگاه روحانیت
سرقفلی و حق کسب و پیشه
خیانت در امانت
امور حسبی
تصادفات
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام وقتتون بخیر .من سه سال قبل زمینی خریدم و تو مبایعه نامه قید گردید اگر زمین مستحق للغیر درآیدفروشنده متعهد است سه برابر ثمن را به خریدار پرداخت نماید.الان بعد سه سال با حکم قطعی دادگاه للغیر درامد و من جاهل به موضوع بودم و خلع ید از من شد.الان با توجه با گذشت ۳ سال و تورم شدید وکاهش نجومی ارزش ثمن معامله حداقل ده برابر آیا میتونم علاوه بر وجه التزام قراردادی طبق ماده ۳۹۰ و ۳۹۱ مدنی که ذکر شده فروشنده باید از عهده غرامات برآید و  وحدت رویه جدید ۸۱۱ که تاکید دارد فروشنده زمین للغیرموظف است از عهده غرامات از جمله کاهش ارزش ثمن طبق عرف ملک مشابه برآید نسبت به کاهش ارزش ثمن اقدام کنم و بگیرم؟؟

  • سلام وقت بخیر 

    متاسفانه شما صرفا می توانید وجه التزام که همان خسارت ناشی از قرارداد هست را مطالبه کنید و رای وحدت رویه ۸۱۱ در صورتی است که توافقی فیمابین وجود نداشته باشد .

سلام خدمت وکلا عزیز و گرامی

بنده خودرویی با شخصی قولنامه کردم به صورت نقد و قسط الان موعد چک رسیده حالا سوال:

در قولنامه مبلغ کل ۹۰۰ تومن هست و مبلغ دادگی نقدی یک ۳۰۰ تومن در موقع نوشتن قولنامه یک ۳۰۰ تومن یک ماه بعد و یک ۳۰۰ تومن هم چک موقع تنظیم قولنامه رد و بدل شده تا به حال الان خریدار میگه سند بزن منم میگم اون ۶۰۰ تومن و به حساب من واریز نکردی اگه مدرکی داری بیار من سند میزنم.

این حرف رو به دلیلی میزنم که از این خریدار پولی میخام که مدرکی ندارم و اونم نمیده زده زیر حرفشو پولی که دادم بهش منم میخام از این فرصت استفاده کنم و پولمو اینجوری بگیرم ابا امکان دارد؟

  • سلام وقت بخیر 

    در صورتیکه مدرکی مانند قولنامه یا مبایعه نامه در اختیار ایشان هست ، طبیعتا دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی خودرو را علیه شما طرح می کند و اگر هیچ مدرکی فیمابین شما نیست ، شما می توانید دادخواست الزام به استرداد خودرو و توقیف آنرا مطرح کنید.

سلام.خانم بنده دو روز پیش به من فحاشی کرد و من هم متاسفانه سیلی به ایشان زدم.اما خانمم از منزل رفته و از پاسگاه با برادرش تماس گرفته و گفته من اورا از منزل بیرون کردم.در صورتی که اینگونه نبوده یه پسر 8 ساله هم دارم.آیا لازم هست من به دادگاه شکایت کنم؟

  • سلام وقت بخیر 

    اظهارنامه ای مبنی بر دعوت همسرتان به منزل برای ایشان ارسال کنید و پس از آن دادخواست الزام ایشان به تمکین را مطرح کنید . ارسال اظهارنامه و ارائه دادخواست از طریق دفاتر خدمات قضایی امکان پذیر است. 

مطالب منتشر شده: