درباره من:

وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه شهید بهشتی

نام و نام خانوادگی:

محمدهادی پورسینا

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  مرکز

آدرس دفتر:

تهران-تهران- خیابان کریمخان زند، خیابان استاد نجات الهی، خیابان شهید لباف، پلاک 11، ساختمان پزشکان 21، طبقه اول، واحد جنوبی

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور شرکت ها
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
چک و سفته و اسناد تجاری
امور ثبتی
سایر امور کیفری
سایر امور حقوقی
دادگاه انقلاب
سرقفلی و حق کسب و پیشه
داوری
کلاهبرداری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
نظرات:
پناهی
مشاوره تلفنی

" سلام با نهایت صبوری صحبتهای من رو گوش دادن و راهنمایی کردند. "

لادن احمدوند
مشاوره متنی

" راهنمایی خوب و منطقی کردن، ممنون ازشون "

ندا نجف پور
مشاوره تلفنی

" اقای پورسینا بسیار عالی منو راهنمایی کردن ..تسلط کامل داشتن و بسیار با حوصله گوش دادان .. از هر نظر بسیار بسیار عالی .. به همه توصیه میکنم از اطلاعات ایشون استفاده کنند ..یک وکیل تمام و کمال . با تشکر از جناب پورسینا "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

با سلام. به صورت خیلی خلاصه مادرم از شهرداری به خاطر تصرف در ملک و ایجاد خیابان (ملک دارای سند شش دانگ ) شکایت کردند ولی بعد از 5 سال، قیمتی که دادگاه مشخص کرده برای پرداخت  بسیار ناچیز و مربوط به همان 5 سال قبل است، میخواستم ببینم برای اینکه به حقمان برسیم می‌توان به دیوان عدالت شکایت کرد؟ چقدر زمان می‌برد؟ و آیا اصلا فایده ای دارد یا نه؟

با تشکر

 • با سلام

  موضوع در صلاحیت دیوان عدالت اداری نیست. دادگاه بر مبنای نظریه کارشناس قیمت ملک را مشخص می‌کند. اگر قیمت پایین تعیین شده بایستی در مهلت قانونی به نظریه کارشناس اعتراض شود.

شکایت چک برگشتی که کیفری بوده و زندان دارد ،آیا با رضایت شاکی پرونده مختومه و بخشیده میشود؟

 • بله هرگاه پس از صدور حکم قطعی شاکی گذشت کند و یا اینکه محکوم‌علیه موجبات پرداخت وجه چک و خسارات تأخیر تأدیه و سایر خسارات مندرج در حکم را فراهم نماید اجرای حکم موقوف می‌شود.

سلام من ماشینمو فاقد گواهینامه گرفتن ومنو ب شورای حل اختلاف شهر معرفی کردن اما ب تاریخ دادگاه نرفتم الان باید چکار کنم

 • با سلام چنانچه حکمی صادر شود به شما ابلاغ و در صورت لزوم، امکان اعتراض به آن برای شما وجود دارد.

سلام

من پرستار طرحی هستم که خرداد۱۴۰۰ تمدید طرح شدم و آذر۱۴۰۰پایان طرح خوردم،فرزنده ایثارگر هستم،درحال حاضر شاغل نیستم،۴/۵ سال سابقه کاری در بیمارستان،۲ سال سابقه کاری در بخش خصوصی(آزمایشگاه)دارم

بنا بر قانون بند و تبصره۲۰ ،تبدیل وضعیت باید بشم،طبق بخشنامه تبدیل وضعیت تهران شامل میشم ولی طبق بخشنامه ای که استان میگه شامل نمیشم،آیا از طریق دیوان عدالت پیگیری کنم نتیجه ای میگیرم؟

 • سلام اگر بخشنامه استان برخلاف قانون باشد امکان ابطال آن در دیوان عدالت اداری وجود دارد.

سلام وقت بخیر....مردی که فوت شده باشه زن میتونه بعد فوت شوهرش مهریه شو از وراث بگیره؟در صورتی که تنها ارث شوهر فقط پولی ست که توسپرده ست.

 • سلام وقت بخیر

  دعوی شما باید به طرفیت ورثه اقامه شود ولی مادامی که‌ ترکه به دست ورثه نرسیده است مسئول اداء دیون نخواهند بود.

سلام.وقت بخیر.من ۲۹خرداد درخواست اجرا گذاشتن مهریه‌مو دادم،و دوبار بدلیل ناخوانا بودن رد شد.و ۲۹خرداد فرم توقیف ماشین همسرم راهم پر کردم.همسرم۱۵تیر ماشینش را به نام مادرش زده،بدلیل ندادن مهریه.بنام زدنش باطله؟؟؟دادگاه میتونه رد کنه بنام زدنش رو؟بدلیل فرار از دِین؟؟؟

 • سلام وقت بخیر

  در صورت اثبات صوری بودن، معامله باطل است و می‌توان از دادگاه تقاضای اعلام بطلان آن را نمود. 

سلام وقت بخیر

والدینی که هر دو شاغل هستند وبعد مادر فوت کند ودختر هم طلاق بگیردوبا پدر زندگی کند وپدر هم بازنشسته هستش دختر می‌تواند حقوق مادرش را داشته باشد؟ یا باید پدر هم فوت کرده باشد تا حقوقی بهش برسد ؟

 • سلام فرزندان دختر فاقد شغل و شوهر می‌توانند مستمری بازنشستگی پدر یا مادر را دریافت نمایند.

سلام و وقت بخير 

من سال ۹۱ عقد کردم، یکی از صفحات سند ازدواج متنی به این عبارت دارد: بعد نکاح/عقد خارج لازم، زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل غیر داد که در امور مشروعه زیر یا رجوع به دادگاه و اخذ مجوز از دادگاه پس از انتخاب نوع طلاق خود را مطلقه نماید و نیز زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل غیرعادی تا در صورت بذل از طرف او قبول نماید. و هر جفتمون امضا کردیم، میخواستم بدونم که این متن و امضاها همان حق طلاق است که زوج به زوجه داده یا نه؟ اگر حق طلاق است، من باید برای طلاق غیابی به سریعترین و راحت ترین روش به چه صورت اقدام کنم؟ ضمن اینکه همسرم از فروردین ۹۶ تا این لحظه هیچ خبری ازش به دست نیوردم، و طی مذاکرات تلفنی با خانواده اش هم که در این چند سال داشتم هربار جمله ما هم خبری ازش نداریم تو برو طلاقتو غیابی بگیر رو شنیدم. 

 • سلام شما به استناد وکالتی که از همسرتان دارید و با توجه به حدود اختیارات آن باید به وکیل دادگستری مراجعه کنید و برای ایشان وکیل انتخاب نمایید. وکیل انتخابی به وکالت از زوج، اقدام خواهد کرد.

در جلسه دادگاه به حضور شخص قاضی نوشتم  شهادت شهود طرف حکم دم روباه را دارند چرا ک ازقضیه اصلا خبر ندارند و قبلا هم در پرونده درگیری شهادت دروغ دادند.

حالا شکایت توهین کردند. میخاستم ببینم چی میشه تهش؟ رسیدگی میشه ب همچین موردی؟ در صورت رسیدگی حکم من چی میشه 

من چه دفاعی میتونم از خودم بکنم 

 • سلام عبارت به کار برده شده توسط شما می‌تواند مصداق توهین باشد ولی همه چیز بستگی به نظر قاضی دارد.‌ 

سلام من باغ دارم باغ کروکی دارد ویک نفر مدعی است قسمت بالای باغ که فنس نکشیدم می گوید مال من است و همسایه ها به اون شاهد می آیند وهیچ گونه سندی ندارد فقط کارشناس به طرف اون مایل شده چکار کنم

 • سلام باید ابتدا اسناد و مدارک طرفین و محتویات پرونده بررسی و سپس اظهارنظر شود. ولی در هر حال شما امکان اعتراض به نظریه کارشناسی را خواهید داشت.

باسلام زمینی در رودهن. خریداری کردم سال 82 الاان بررای تفکیک مراجعه کردم دیدم الباقیه خریداارا تصاحب. کردن در ضمن سندمنگوله ددار مشاع دارم راهنمایی و وکالت میخاستم

 • با سلام شما می‌توانید اقدام به طرح دعوای خلع ید علیه متصرفین کنید.

مطالب منتشر شده: