درباره من:

نام و نام خانوادگی:

محسن ادیب پور

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

دکتری

کانون یا مرکز متبوع:

کانون وکلای  مرکز

آدرس دفتر:

تهران-تهران- یوسف آباد ابتدای خیابان چهارم پلاک ۳۸

حوزه فعالیت ها:
خانواده
ارث
امور شرکت ها
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
سایر امور حقوقی
تصرف عدوانی
نظرات:
پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام ، من در سال 96 به مدت 7 ماه در شرکتی شاغل بوده و وسایلی ازشرکت تحویل گرفته و به ایشان رسید دادم و همچنین بدون دریافت رسید،  سفته به شرکت تحویل داده بودم..شرکت اقدام به برگرداندن سفته ها در قبال وسایل تحویلی کرد اما من رسیدی بابت تحویل وسایل نگرفته و همچنین رسیدی بابت تحویل گرفتن سفته ها به شرکت نداده ام . بعد از این سال ها ،حالا که اقدام به پیگیری حق و حقوق خود در اداره کار کردم ، پس از رای اداره کار به نفع من ، وکیل شرکت تهدید کرد که در صورت پیگیری شکایت خود در اداره کار ، شرکت هم اقدام به شکایت حقوقی بر اساس رسید تحویل وسایل خواهد کرد و منکر دریافت آنها خواهد شد . آیا شرکت می تواند از من بر اساس رسید تحویلی که خط خوردگی دارد شکایت کند ؟ 

 • سلام، بله امکانش هست.

خیلی فوری ‌‌‌‌‌‌‌‌

سلام من اعاده دادرسی زدم یه بار قبل از اینکه رای دوم من قطعی بشه که  اثبات جعلی بودن امضا بود و رد شد.وقتی رای قطعی شد من دوباره اعاده دادرسی زدم و به دلیل اینکه قبلاً اعاده دادرسی از اون جهت  زده بودم رد شد.آیا راهی هست بجز ماده 477?

من که فقط رای قطعی رو اضافه کردم و اون دفعه اولی که اعاده دادرسی رد شد اصلا فرصت اعاده دادرسی شروع نشده بود،چون بعد از قطعیت رای دوم تازه فرصت اعاده دادرسی شروع میشه

دو روز دیگه فرصت بیست روزه من برای اعاده تموم میشه لطفاًااااااااااااراهنماییم کنید

 • با سلام،

  اصولا دادگاه نباید قبل از قطعیت اعاده شما رو مورد بررسی ماهوی قرار میداد، و می بایست به دلیل شکلی اعاده شما رد میشد ، اما در حال حاضر اعاده دادرسی رو بر اساس ماده ۱۴۷ بخواهید و اینبار در دادخواست ابطال رای تجدیدنظر رو بخواهید.

   

   

سلام من در سال ۹۶ یک قطعه زمین به مساحت یک هکتار شراکتی خریداری کردیم به مبلغ ۲۸۰ میلیون بیانیه اول را به مبلغ ۱۰۰ میلیون شریک بنده پرداخت کرد قرار بر این شد تا دو ماه دیگر موقع تنظیم سند پرداخت نمایم و بنده نیز به مبلغ ۱۴۰ میلیون از بابت خودم به فروشنده ها چک تحویل دادم ولی آنها به خاطر مشکلات سند نتوانستند تا دوماه سند بیاورند و سند را در سال ۹۸ آوردند و بنده در آن موقع در زندان بودم و بدون اطلاع بنده چک من را برگشت زدند و من نزد املاکی یک قولنامه سفید امضا داشتم و از نبود من سواستفاده کرده و قولنامه را پر کرده و به فروشنده ها گفته که زمین را طبق این مبایعه نامه به من واگذار کرده. از دادگاه کیفری ثابت شده.طبق نظریه کارشناسی ثابت شده که سفید امضا بوده. املاکی نیز خودش اقرار کرده که قولنامه سفید امضا بوده.ولی دادگاه کیفری قرار اناطه صادر کرده و پرونده را به دادگاه حقوقی ارجاع دادند .آیا میتوانم از حقوقی چیزی را ثابت کنم؟؟؟و املاکی نیز ادعا می‌کند که چون بنده چک امانتی داده بودم بخاطر آن قولنامه سفید امضا داده بود تا اگر پول را پرداخت نکنم املاکی پول را پرداخت کند و صاحب زمین شود .بنده نیز دو نفر شاهد دارم که بنده بخاطر معامله دیگری سفید امضا نزد املاکی گذاشته بودم .

 • با سلام،

  اگر دادگاه کیفری، حکم به اثبات قرارداد سفید امضا داده باشد، و شما نیز نوشته ای مبنی بر وکالت یا نمایندگی به فروش ملک به کسی نداده باشید، کسی نمیتواند آن ملک را بفروشد، مگر شرطی در قولنامه منعقده آمده باشد، بنابراین پیشنهاد میکنم با توجه به اینکه حکم در دادگاه کیفری به نفع شما صادر شده، شکایتی مبنی بر فروش مال غیر، و همچنین جعل مفادی قرارداد سفید امضا نمایید، البته شایان ذکر است می بایست پیش از این اقدام مدارک و اسناد شما کاملا به دقت بررسی شود.

سلام.من حدود سال۸۹ پنچ میلیون مضاربه گرفتماز  موسسه عسگریه الان شده ملل نتونستم باز پرداخت کنم که بعد چند وقت تبدیلش کردم به قسطی دو سه تا قسط دادم دیگه نتونستم بازپرداخت کنم دوباره برشکست شدم کلا پارسال رفتم بهشون گفتم سودشو نگیرید پولشو بدم گفتن نمیشه و از این حرفها

الان بیش از یازده سال میگذره اون پول الان نمیدونم ولی خیلی شده راهی نیست من سودشو ندم ممنون میشم راهنماییم کنید یه راهی بشه من تسویه کنم.

با تشکر

 • با سلام،

  چنانچه حکم ورشکستگی دارید، قرارداد مضاربه منفسخ شده است، اما تاریخ انفساخ تعیین کننده میزان تعهدات دو طرف به یکدیگر است، اگر هم حکم ورشکستگی ندارید، بهترین راه توافق با بانک است، اگر توافق نکنید باید مفاد قرارداد مضاربه را انجام دهید.

   

 

سلام. من حکم جلب یک محکوم علیه متواری را بابت چک بی محل هم از اجرای احکام کیفری دارم و هم از اجرای احکام شورای حل اختلاف. در شورای حل اختلاف حکم نهایی شده است. او شاکی های دیگری هم دارد که همه حکم جلب دارند. شماره موبایل فعال خودش و خانمش را هم دارم. من فقط می دانم که او در شهر اندیشه کرج مخفی شده. چگونه می توانم او را پیدا کنم؟

با تشکر

 • با سلام،

  اگر شماره همراه متعلق به ایشان است، ابتدا با شماره ناشناس تماس بگیرید، اگر روشن و فعال بود، از اجرای احکام کیفری درخواست تعیین نقطه اتصال به آنتن نمایید، اجرای احکام این کار را انجام داده و سپس نتیجه را اعلام مینماید که معمولا با حدود ۱۰۰ متر اختلاف مکان فرد را نشان خواهد داد.

  سپس به همراه مامور برای جلب اقدام نمایید.

سلام، من مدیر مجتمع مسکونی حدوداً ۵۰۰ واحدی در محدوده‌ مارلیک شهرستان ملارد هستم.

تعدادی از ساکنین مجتمع مسکونی با عدم پرداخت شارژ نگهبانی مجتمع باعث مشکلات و دردسرهای شده‌اند، از جمله موقع خروج از مجتمع مسکونی، باید با درگیری های لفظی و گاهاً با تماس با پلیس ۱۱۰ مجبور به کسر بخشی از حق خود شده و نهایتاً موضوع را خاتمه دهیم.

میخواستم بدانم، چطور میشه به شرایط سر و سامان داد، هزینه‌های متوسط پیگیری مواردحدوداً چقدر است؟

سپاسگزارم 

 • با سلام و احترام،

  در صورتیکه جنابعالی به عنوان مدیر منتخب هیات مدیره هستید، و از جانب هیات مدیره دارای اختیار نمایندگی هیات مدیره برای ارسال اظهارنامه هستید (عموما نمایندگی مفروض است، مگر شرط خلاف شده باشد) اقدام به ارسال اظهارنامه به نمایندگی هیات مدیره نمایید، و مبالغ بدهی را مطالبه فرمایید، پس از گذشت مدت مندرج در اظهارنامه میتوانید اقدام به قطع انشعابات اختصاصی نمایید و نهایتا از طریق ثبت اقدام به دریافت اجراییه و وصول بدهی از اموال بدهکار نمایید.

   

   

   

   

   

مطالب منتشر شده: