درباره من:

تخصص در دعوي خانواده و وكيل مالياتي

نام و نام خانوادگی:

شاهین خمارلو

جنسیت:

مرد

سطح تحصیلات:

کارشناسی ارشد

کانون یا مرکز متبوع:

مرکز وکلای تهران

آدرس دفتر:

تهران-تهران- تهران تهرانپارس فلکه سوم ۱۹۶غربی پلاک ۴۶طبقه سوم واحد ۴

حوزه فعالیت ها:
ملکی
خانواده
ارث
امور قراردادها (دعاوی قرارداد ، تحریر قرارداد - همراهی در جلسه قرارداد)
سرقت
چک و سفته و اسناد تجاری
مطالبات و شورای حل اختلاف
امور کارگر و کارفرما
امور ثبتی
امور شهرداری ها
دادگاه انقلاب
سرقفلی و حق کسب و پیشه
داوری
کلاهبرداری
خیانت در امانت
تصرف عدوانی
امور حسبی
امور بیمه
امور مالیاتی
نظرات:
یعقوب آقایی
مشاوره تلفنی (خانواده)

" من بسیار راضی بودم ،لطفا مشاوره های بعدی هم با آقای خمارلو باشد ، "

راضیه منصوری
مشاوره تلفنی (خانواده)

" چه سایت خوبی بنده به همه ی سوالاتی که در این مدت بی پاسخ مانده بود رسیدم خیلی ازتون ممنونم آقای وکیل "

پاسخگویی به سوالات کاربران:

سلام من یه ساله پیش تصادف کردم الان بعد این مدت قاضی رای رو به نفع من داده ۲۰روز وقته تجدید نظر داده که من اعتراضی ندارم میخوام بدونم بعد ۲۰روز باید منتظره ابلاغیه باشم یا خودم باید برم دادگاه برای دادخواست اجرای حکم

 • اجرایه میباشد

سلام من یه ساله پیش تصادف کردم الان بعد این مدت قاضی رای رو به نفع من داده ۲۰روز وقته تجدید نظر داده که من اعتراضی ندارم میخوام بدونم بعد ۲۰روز باید منتظره ابلاغیه باشم یا خودم باید برم دادگاه برای دادخواست اجرای حکم

 • با سلا م درسته که تو رویه بیانات دوستان صحیح میباشد ولی در کیفری تو قانون مبنی بر در خواست 

سلام من یه ساله پیش تصادف کردم الان بعد این مدت قاضی رای رو به نفع من داده ۲۰روز وقته تجدید نظر داده که من اعتراضی ندارم میخوام بدونم بعد ۲۰روز باید منتظره ابلاغیه باشم یا خودم باید برم دادگاه برای دادخواست اجرای حکم

 • با سلا م درسته که تو رویه بیانات دوستان صحیح میباشد ولی در کیفری تو قانون مبنی بر در خواست 

سلام وقتتون بخیر سوالی که دارم اینه که اون خانومی که به دست همسرش کشته شد و فیلمش تو اینترنت پخش شده حکم و مجازات این آقا چی هست؟

 • با سلام در صورت رضایت وراث وی حبس تا ده سال 

سلام 

خانمم بدون دلیل خانه وبچه ها را رها کرده وبه خانه پدرش رفته الان من چه اقدامی باید انجام بدهم

 • با سلام بنا به اظهارات همکاران که کاملا صحیح میباشد ابتدا اظهار نامه مبنی بر برگشت به زندگی و در صورت عدم برگشت دادخوتست مبنی بر عدم زوجه 

   

سلام. خسته نباشید.
همسر بنده از طریق ثبت اسناد و املاک برای مهریه خود که ۵۰۰ عدد سکه است، اقدام نموده است. تنها دارایی بنده یک حقوق کارگری و یک واحد آپارتمانی ۸۰ متری با وام مهر مسکن است. به تازگی متوجه شدم که علاوه بر کسر یک چهارم از حقوق بنده در آینده، سند ملک بنده نزد ثبت بازداشت شده است، یعنی بعد از استعلام از ثبت متوجه شدم که ابتدا همسرم مازاد مبلغ در رهن بانک را بازداشت کرده و حالا با واریز ۱۷ میلیون باقی مانده وام مسکن در صندوق ثبت، از طریق ثبت با بانک تسویه شده است و حالا کل ملک بنده بازداشت است و به اصطلاح فک رهن و اداره ثبت حتی این موارد بازداشت را به بنده اطلاع نداده است و خودم اتفاقی متوجه شدم و حتی ارزیابی هم انجام داده اند و حدود ۱۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. رییس ثبت می گوید اولا چون منزل شما در رهن بانک بوده و با مشارکت بانک خریداری شده است، مستثنیات دین نیست و ثانیا به استناد ماده ۳۷ قابل توقیف است. ماده ۳۷: در مورد مالی که در مقابل مطالباتی وسیله اجرای ثبت توقیف شده باشد، بستانکار بازداشت کننده مازاد می تواند تمام دیون و هزینه های قانونی بازداشت کنندگان مقدم و حقوق دولتی را در صندوق ثبت تودیع و تقاضای توقیف مال و استیفای حقوق خود را بنماید. در این صورت از توقیف ها رفع اثر نموده و مال بابت کل یا قسمتی از طلب او و مجموع وجوه تودیع شده بلافاصله توقیف و از طریق مزایده به فروش می رسد.
مگر این منزل مسکونی که بنده ۳ سال مستاجر آن بودم و در ادامه به پیشنهاد صاحب خانه خریداری کردم و وام آن به نام بنده شد و اقساط را سر وقت پرداخت می کردم و در طول ۵ سال زندگی مشترک تنها سرپناه بوده است و تمام وسایل زندگی خودم و همسرم که تمکین نمی کند در آن قرار دارد، مستثنیات دین نیست؟ یعنی با این شرایط واقعا این ملک قابل توقیف است؟ البته به خاطر اعتراض بنده فعلا عملیات متوقف شده تا رییس ثبت به صورت کتبی پاسخ دهند و به هیئت نظارت شکایت کنیم.
خواهش می کنم راهنمایی کنید.

 • با سلام درصورت عدم اعتراض شما نسبت توقیف در موعد مقرر  درخواست توقف اجرا از دادگاه دشود

بنده اقدام به شکار غیر مجاز با اسلحه مجوزدار شکاری نمودم که قاضی علاوه بر جریمه نقدی، سلاح بنده را به نفع دولت ضبط کرد. آیا در مورداسلحه مجوزدار، اجازه دادن چنین حکمی دارد؟ درصورتی که در قوانین صید و شکار چنین مجازاتی تعیین نشده است.

 • بله  ولی میتواند به عنوان مجازات تکمیلی هم شما رو از حمل سلاح تا دو سال محروم کند هم دستور توقیف سلام به عمنوان مجازات تکممیلی صادر کنند استناد  به قانون مجازات اسلامی

سلام.

پدرم از خانه ای که کامل به نام خودشان است، نفری یک دانگ در مهریه عروس هایش قرار داده است. الان که خانه را ۲۸۰ میلیون قیمت کرده اند، با عروس ها توافق کردند که یک دانگ آن ها که هر کدام 46.600.000 تومان می شود را از آن ها بخرد و پولش را به آنها پرداخت کنند و این کار انجام شد و عروس ها برگه ای را امضا و اثر انگشت زدند که دیگر هیچ گونه ادعا و اعتراضی نسبت به این خانه ندارند. اکنون پدرم این خانه را می خواهد به قیمت ۲۹۰ میلیون به فردی بفروشد. آیا عروس ها می توانند شکایت کنند که یک دانگشان از مبلغ کمتری حساب شده است؟

 • با سلام خیر نمیتوانند چون حق اعتاراض را از خود سلب نموده اند

بنده 10 ماه حقوق و چهار سال عیدی از یک شرکت خصوصی طلب دارم. چون عضو هیئت مدیره شرکت بودم، در زمان استعفا از شرکت در صورتجلسه مجمع شرکت جهت خروج از هیئت مدیره شرکت، در برگه صورتجلسه درج شده بود که اینجانب دیگر هیچ گونه سهم، مسئولیت، سمت و حق و حقوقی در شرکت ندارم. ولیکن از اسناد بانکی می توانم ثابت کنم از 10 ماه قبل هیچ گونه واریز حقوق و دستمزدی انجام نشده است. آیا می توانم شکایت درخواست مطالبات داشته باشم؟

 • با سلام بله میتوانید با مراجعه اداره کار موضوع خودرا دمطرح کرده و تقاضای رسیدگی داشته باشید

با سلام
من دیروز خودرویی معامله کردم که پس از ثبت سند و تعویض پلاک متوجه شدم خودرو چپی هست و فروشنده از قبل در جریان این موضوع بوده و بنده را آگاه نکرده بود.
هنگام ثبت سند فروشنده صاحب سند نبوده و ادعا کرده ماشین را شرایطی خریده است ولی صاحب سند را با خودشاون آورده بودند.
بعد از این موضوع بنده چندین مرتبه با شماره فروشنده تماس گرفتم که ابتدا جواب نمی دادند که پس از چندین بار زنگ زدن، مجددا جواب بنده رو دادن .

میگفتن باید چند وقت بهم فرصت بدین تا حدود ۲ میلیون تومان بهتون برگردونم، در صورتی که بردم پیش کارشناس گفت نزدیک ۸ میلیون تومان خسارت هست. .
من یک چک تضمین شده به فروشنده دادم که عکس چکم رو دارم
به همراه ۹ میلیون تومان وجه نقد.
آیا میتونم از دست فروشنده و صاحب سند شکایت کنم؟

 • با سلام دادخواست فسخ بیع به استناد به خیار عیب و خیار تدلیس مطرح کرده ضمنا مبایعه نامه بایستی دقیق مطالعه گردد

سلام. آیا کسی میتونه به جای شاکی رضایت بده؟ تصادف صورت گرفته است. چون خود شاکیدبیمارستان هست مثلا خانمش میتونه بیاد کلانتری رضایت بده؟

 • خیر چون در دعوی یا باید ذینفع بود یا سی سمت یعنی وکالت داشته باشد

سلام. مالک یک واحد از مجتمعی ۸ واحدی هستم. ۴ واحد دارای پارکینگ هستند. به دو واحد هنگام خرید گفته شده که در حیاط میتوانند ماشین خود را پارک کنند. ظاهرا (طبق گفته آن ها) در سند آن ها حیاط به عنوان پارکینگ آمده ولی حدودی برای آن مشخص نشده است. دو واحد دیگر پارکینگی ندارند. در صورت جلسه تفکیکی کل مساحت حیاط به عنوان محوطه مشاعی ذکر شده و در گواهی پایان کار ساختمان فقط به دو واحد پارکینگ در فضای باز اشاره شده و نامی از حیاط برده نشده است. در بخش ملاحظات پایان کار آمده: (ساختمان در سه طبقه روی دو زیر زمین + ۵ متر مربع انبار جنب خرپشته و کلاً به صورت هشت واحد مسکونی اجرا گردیده است. دو واحد پارکینگ در فضای باز و چهار واحد در زیر زمین دوم تامین و جریمه کسری دو واحد پارکینگ  و ۱۴۳ متر اضافه بنا و ۲۲۴/۶۰ متر مربع مازاد تراکم طی فیش های ایکس و باقیمانده عوارض تبصره ۱۲ طی فیش ایگرگ و عوارض حق تشرف … پرداخت گردیده است.)  آیا این دو واحد حق استفاده از حیاط را به عنوان پارگینگ دارند؟ موارد ذکر شده در کدامیک از سند، صورت مجلس تفکیکی و گواهی پایان کارقابل استناد است؟
آیا بر فرض ذکر حیاط به عنوان پارکینک در سند این دو واحد آیا اشکالی در سند وجود دارد؟
با تشکر

 • حیاط جز مشاعات است و به صورت غیر قانونی به عنوان پارکینگ شخصی امده است 

  جهت مشاوره با موسسه هماهنگ باشید

باسلام و وقت بخیر
بنده کارشناس مشاور ایمنی و بهداشت یک کارخانه بودم. قرارداد بنده با کارفرما برای پیاده سازی الزامات ایمنی و بهداشت از خرداد ماه تا شهریور ماه بود. کارفرما بنا به کسری بودجه، به صورت یک طرفه شفاهاً اعلام کرد که قرارداد فسخ شود. الآن کار من در کارخانه نیمه تمام مانده و یک سری الزامات ایمنی صنعتی و بهداشت کار اجرایی نشده است. اگر احیاناً حادثه کاری احتمالی بخواهد برای یکی از کارگران این کارخانه پیش بیاید، چطور باید عمل کنم که پای من گیر نباشد و بازرسان اعلام نکنند که کارشناس کار را نیمه تمام گذاشته و مقصر بوده است؟ تاکید می کنم که فسخ قرارداد از طرف کارفرما شفاهی بوده و حاضر نیست آن را مکتوب کند.
باتشکر از وکلای محترم وکیل تیک

 • طی اظهار نامه از ایشان در خواست کنید مکتوب اعلام فسخ کنند یا از طریق اظهار نامه

سلام
شخصی عضو کانون بازنشستگان بوده است و به علت مشکلاتی که مشاهده می کند از عضویت کانون انصراف می دهد. آیا پس از انصراف، حق پرسش از عملکرد مسئولان کانون را دارد یا خیر؟ از کجا میتونم شکایت کنم لطفا منو راهنمایی بفرمایید 

ممنون از وکلای عزیز

 • بایستی ایین نامه کانون مطالعه شود و مرجع ذی صلاح در ان مشخص شده است

با مبلغ ودیعه‌ای که نزد موجر دارم، می توانم منزل دیگری اجاره کنم، اما با پایان مهلت اجاره، موجر از بازپرداخت مبلغ ودیعه امتناع می کند. دادخواست به مراجع قضایی هم مساوی است با تامین دلیل از طریق تخلیه، لکن پول دیگری برای اجاره مکان دیگر ندارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

ممنون.

 • فرماشی همکار گرامی کاملا صحیح میباشد جهت مشاوره با موسسه هماهنگ شوید

سلام ....من بابت یک مغازه که ملک پدری هست از وراث خریداری کرده کرده واقرارنامه دارم با یکی برادرم شریک گرفتیم که برادرم شکایت تصرف عدوانی کرد مغازه پلمپ شد من رضایت برادرم گرفتم با مبلغی پول ومحضر بردمش رضایت نامه محضری که احدی از ورثه رضایت کامل خود را به من داده حالا بعد ۶سال گذشته شکایت اجرت المثل کرده آیا من از ایشان رضایت کامل محضری دارم اجرت المثل تعلق به او میگیرد با نه ....رضایت نامه تا چه حدی در دادگاه کارساز هست برش دارد..البته برادرم به اندازه خرید از وراث دارد و داخل ملک هستش و زندگی میکند با زن بچه ....

 • با سلام اولا اینکه اقراد نامه رسمی دلیل محکمی میباشد و اینکه نمیتواند اجرت المثل ایام تصرف از شما طلب کند

سلام  اینجانب یک شرکت ساختمانی دارم که رئیس هیئت مدیره با حق امضا به صورت منفرد هستم و یک دستگاه تراک میکشد دارم که توسط برادرم که مدیر عامل شرکت نیز می باشد و صاحب امضا به صورت منفرد در اختیار یک شرکت دیگر قرار داده است که در همان روز دستگاه توسط راننده شرکت فوق واژگون گردیده که بعداز یک سال با پیگیری های فراوان خسارت تعمیر و ده روز خواب تعمیر طبق نظریه کارشناسی پرداخت گردیده و از پرداخت خواب یک سال دستگاه خودداری نموده است و بعد از مدت یکسال اینجانب چون مدارک مالکیت به نامم بوده شکایت نامه ای به نام خودم تنظیم نموده ام و الان دادگاه اعلام نموده چون طرف شرکت بوده و مدیر عامل با مهر شرکت اقرار نامه امضا نموده دعوی شما قابل استماع نیست. لطفا راهنمایی کنید لازم به ذکر اینکه با توجه به سمت اینجانب در شرکت می توانم لایحه ای به نام شرکت تنظیم نمایم و به پرونده اضافه نمایم؟

 • با سلام باید اساسنامه شرکت بررسی گردد و نظر داد

سلام  اینجانب یک شرکت ساختمانی دارم که رئیس هیئت مدیره با حق امضا به صورت منفرد هستم و یک دستگاه تراک میکشد دارم که توسط برادرم که مدیر عامل شرکت نیز می باشد و صاحب امضا به صورت منفرد در اختیار یک شرکت دیگر قرار داده است که در همان روز دستگاه توسط راننده شرکت فوق واژگون گردیده که بعداز یک سال با پیگیری های فراوان خسارت تعمیر و ده روز خواب تعمیر طبق نظریه کارشناسی پرداخت گردیده و از پرداخت خواب یک سال دستگاه خودداری نموده است و بعد از مدت یکسال اینجانب چون مدارک مالکیت به نامم بوده شکایت نامه ای به نام خودم تنظیم نموده ام و الان دادگاه اعلام نموده چون طرف شرکت بوده و مدیر عامل با مهر شرکت اقرار نامه امضا نموده دعوی شما قابل استماع نیست. لطفا راهنمایی کنید لازم به ذکر اینکه با توجه به سمت اینجانب در شرکت می توانم لایحه ای به نام شرکت تنظیم نمایم و به پرونده اضافه نمایم؟

 • باید اساسنامه ئ شرکت برسی گردد 

سلام ارسال پیام های عاشقانه در واتساپ رابطه نامشروع یا جرم هست؟ پدر خانم میتونن از من شکایت کنن؟ خود دختر خانم شکایتی ندارن ولی پدرشون تهدیدبه شکایت کردن

 • با سلام معمولا رابطه نامشوع نمیدانند مگر متن پیام مستهجن باشد و اگر دختر زیر 18 سال باشد پدر میتواند شکایت طرح کند

آیا برای گرفتن مهریه فقط باید به اجرای ثبت برم ؟ زاهی نیست مستقیم دادگاه برم ؟ رفتم دادخواست بدم گفت اول اجرای ثبت باید رفت

 • سلام 

  خير طبق بخشنامه اول به اجراي ثبت مراجعه بايد كرد در صورت عدم وجود مال دادخواست خود را به دادگاه اريه دهيد

دختری هستم بیست ساله که پنج سال پیش با یکی از اقوام به صورت سنتی عقد کردم . بعداز عقد یکبار به دین من آمدند و به بهانه عقدنامه را از من گرفتند و بعد از آن هرگز برای ملاقات یا عروسی نیامدند . مدت سه سال از که در خارج از کشور زندگی میکنم و با یکسال در ایران، چهارسال میشود که با ایشان هیچ ملاقات و رابطه ای نداشته ام، درضمن هیچ رابطه زناشویی با ایشان نداشته ام.

درتمام طول نامزدی مرا اذیت کرده اند و در تمام طول پنج سال هیچ نفقه ای از ایشان دریافت نکرده ام.بسیار شکاک بوده و من را حتی در صورت صحبت با محارم مورد تهمت و توهین قرار میدادن.و با تمام فحاشی ها و توهین و تهمت هایشان را تحمل کردم. بعد از دوسال تصمیم به طلاق گرفته به دادگاه شکایت کردم، ب دلیل نداشتن عقدنامه نتوانستم وکیل بگیرم وقتی نامه دادگاه به ایشان رسید به افغانستان متواری شدند .

ما بعد از حدود یکماه از دادگاه به خارج از کشور مهاجرت کرده تمام مدارک دادگاه حین مهاجرت مفقود شده اند . اکنون که چهارسال میگذرد هیچ خبری از ایشان ندارم. با راهنمایی یکی از اقوام از محضر ایت الله مکارم اجازه طلاق غیابی را گرفته ام اما آیا می توانم با دادن وکالت نامه به یکی از اقوام از ایران اقدام به طلاق غیابی کنم ؟ و وکالت نامه چگونه باید باشد ؟ عقد ما در هیچ جا در ایران ثبت نشده یا در این صورت گرفتن طلاق شرعی کافیست ؟

 • دقيقا نياز به مشاوره ميباشد

سلام

وقت شما بخیر

در صورتی که زن و شوهر با توافق از هم  طلاق بگیرند و مرد حق حضانت  فرزندان را به زن واگذار کند آیا  مرد بعد از مدتی می تواند  تقاضای سلب حضانت فرزندان را از زن بنماید؟

 • با سلام

  همكار گرامي كامل و جامع پاسخ شما رو دادن و بنده اگر سخني داشتم تكرار مكررات ميبود

سلام ،سوال من این است از وکلای محترم همسر سابق من محکوم به پرداخت نفقه ماهیانه در حق فرزندان شده است.ولی با وجود صدور اجرائیه و مراجعه مکرر و ارسال اخطاریه تا کنون به هیچ طریقی نتوانسته ام این مبلغی از وی دریافت کنم.بجز یکبار آنهم با برگه جلب که در دادگاه توانستم او را گیر بیاورم.چکاری میتوانم کنم تحت فشار قرار بگیرد و نفقه فزرندان درست پرداخت کند؟

 • شكايت تركه نفقه رد خواهد شد احتمالا ولي دادخواست مطالبه نفقه مطرح كنيد 

در صورتی که مرد به دلایلی مانند سفرهای کاری یا بهانه های دیگر به مدت طولانی با زن همبستر نشود زن میتواند طلاق بگیرد ؟
برای این کار چگونه باید عدم رابطه را اثبات کند ؟

 • با سلام 

  اين موضوع ميتواند از مصاديق عسر و حرج باشد براي تقاضاي طلاق

باسلام

بنده شرکت ثبت کردم و موضوع فعالیت شرکتم فروش اهن الات و تراشکاری و جوشکاری و خرید و فروش ابزرا آلات و... هستش

سوالم اینکه اگر بخوام در همه زمینه ها فعالیت داشته باشم باید واسه همشون پروانه کسب بگیرم یا اینکه چون داخل اساسنامه هستش همون کفایت میکنه.آیا میتونم بدون گرفتن پروانه کسب فاکتور صادر کنم؟

در ضمن ما دفتر فروش هستیم

انبار یا کارگاه نداریم 

سپاس از وقتی که میگذارید و پاسخ سوال منو میدید

 • سلام جواز كسب صادره از اصناف مشخص است و نيازي نيس براي همه مجوز جداگانه داشته باشي در مورد فاكتور بايد مشاوره بگيريد حتما

سلام
اینجانب  واحد آپارتمانی را سال گذشته به صورت وکالتی فروختم و قولنامه ای حتی ننوشتیم فقط ی وکالت بلاعزل دادم ،این واحد دارای وام بانکی میباشد که خریدار قرار شد سند قطعی ملک را به نام خود بزند ،متاسفانه خریدار هنوز نقل و انتقال وام را انجام نداده و واحد قسط معوقه نیز دارد که هفته پیش بانک مسکن حساب بنده را مسدود کرده چون وام هنوز به نام بنده میباشد
لطفا راهنمایی کنید چگونه میتوانم از راه حقوقی این مشکل را حل کنم
با تشکر

 • اگر مبايعه نامه نداريد با وكالت فروش و دو شاهد الزام به تنظيم مبايعه نامه كنيد و مابقي ماجرا تخصصي است

سلام

اپارتمانی در سال 90 خریدم سندش در رهن بانک پارسیان بود  مبلغ 35میلیون درسال 84 بابتش وام دریافت کرده بودن  وام مدت باز پرداختش 4 ساله بوده توی سند نوشته شده در رهن بانک بابت 74میلیون سال نود و یک که مطلع شدم سند در رهنه رفتم بانک پارسیان گفتن اجراییش صادر شده ولی الان سال نود و شش هست و هنوز اپارتمان مصادره نشده و مبلغ بدهی به بانک شده 240 میلیون و ارزش اپارتمان 150میلیون  الان من باید چه کاری بکنم ایا بانک میتونه قبل از مصادره وثیقه که اپارتمتن هست جلب وام گیرنده رو بگیره ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید تا مشکلم حل بشه و در صورت نیاز وکیل بگیرم برای این کارم

 • با سلام در صورت وجود مال نيازي به جلب وجود ندارد بعد از مزايده اگر مال كفاف بدهي را نداد اقدام به استعلامات ديگر و بعد از آن جلب صادر ميشود

  حتما با وكيل مشورت كنيد

گوشی من سرقت شده لطفا راهنمایی بفرمایید چه کاری باید انجام دهم ؟ فیلم های مغازه هم که سارق اومد و گوشی را برد دارم

 • با سلام نظرات دوستان خوب است ولي بنده هم نظر با خانم نوري هستم كه كامل و جامع فرمودن

شخصی محکوم ب سرقت در زندان است ودر اعترافاتش نام من را بدروغ یا بعنوان همکاری در سرقت یا دزد اصلی گفته است تا اینکه بعد یک هفته اگاهی بدن هیچ ابلاغی اومدن در منزل پدری دنبال من که من خونه نبودم بعد گفتن فردا خودمو برم اگاهی معرفی کنم.

ایا فقط اعتراف (افترا) ان متهم برای محکوم کردن من کافیه؟

نمیدونم چیکار باید بکنم.لطفا راه حل بدبد ممنونم

 • با سلام و تحيت

  خير اقرار سارق جان كافي نيس و از شما يه سري سوالات پرسيده خواهد شد و مشخص خواهد شد برادران آگاهي كاملا تخصص دارن نسبت به اين امور 

باسلام خدمت وکلای عزیز
سوالی داشتم از محضر شما

ممنون میشم وقت گرانبهای خودتون صرف مطالعه این سوال و پاسخ به آن کنید


بنده چند سال قبل بدلیل بی تجربگی اشتباها به شخصی در مورد یک ملک وکالت بلاعزل دادم و اصلا تفاوت این نوع وکالت با وکالت کاری را نمی دانستم. قرار بر این بود این شخص کارهای ملک از جمله اجاره ملک، مراجعه به ادارات برای فروش و نقل و انتقال و پرداخت اقساط بانکرا انجام دهند. ایشان با سو استفاده از بی تجربگی من اقدام به اجاره ملک نموده و هر مبلغی گرفته به من پرداخت نکرده است. ایشان به بهانه اینکه ملک مشتری ندارد یا کسی که اجاره نشسته اصلا وضع مالی خوبی ندارد و غیره چند سال ملک را اجاره داده و الان مدعی مالکیت آن است.

بنده سند المثنی گرفتم و ملک را بطور قطعی به نام شخص دیگری انتقال دادم. ایشان از من شکایت حقوقی کرده که ملک متعلق به ایشان است . برای اثبات ادعای خودش هم چند شاهد که من نمی شناسم آورده و اسناد اجاره ملک و پرداختی به بانک که با نام خودش بوده را ارائه کرده است. بنظر شما صرف ارائه مدارک فوق و وکالت بلاعزل می تواند دلیل بر مالکیت ملک باشد؟ در ضمن ایشان هیچ سندی مبنی بر واریز وجه به بنده ندارد و مبایعه نامه هم نداشتیم

 • بله ميتواند ادعاي مالكيت كند ولي شما هم ميتوانيد دعوي متقابل طرح كنيد 

  حتما حتما با وكيل مشورت كنيد

با سلام خدمت وکلای محترم 

من مالک ملکی هستم قرارداد مشارکت با دو سازنده نوشته ام ولی با گذشت یک سال عنوز هیچ اقدام عملی نکرده اند و مدت قرارداد دوسال است حتی در این یک سال جواز ساخت همنگرفته اند آیا من میتوانم قرارداد فسخ کنم ؟

 • با سلام 

  با توجه به اينكه قرداد شما دو ساله است بايد دقت شود كه آيا تاريخ شروع قرداد هست يا نه؟ بعد از آن الزام به ايفاي تعهد طي اظهارنامه و بعد از آن طبق قرارداد و مدارك موجود فسخ قرارداد و تاديه خسارت ناشي از عدم ايفاي تعهد

با سلام و عرض ادب، همسایه آپارتمان ما خود را وارد کننده قطعات خودرو معرفی کرد و گفت ۵۰ روزه جنس وارد میکنه و ۳۰ درصد سود میده هیچ قراردادی ننوشتیم ۵۷۰ میلیون از من پول گرفت و کلا متواری شد و اصلا خانه هم نمیاد آیا من میتوانم کلاهبرداری شکایت کنم؟ هیچ مدرکی ندارم
 • صرف دروغ گويي كلاهبرداري نيس ثانيا ميتوانيد دعوي حقوقي مطالبه وجه مطرح كنيد و ثالثا براي اثبات دعوي كيفري راه سختي در پيش خواهيد داشت

سلام 

من مبالغی بابت خرید گل به صورت عمده به یکی از دوستان پرداخت کردیم ادعا میکرده تولید کننده عمده گل هست ولی بعدا فهمیدم در گلخانه فقط کارگر بوده است و فقط کپی رسید پول را دارم و کلا متواری شده آیا میتوانم به عنوان کلاهبرداری شکایت کنم؟؟؟

 • با سلام 

  امكان طرح دعوي حقوقي و كيفري براي شما وجود دارد ولي از باب كلاهبرداري بايد تمام عناصر جرم وجود داشته باشد

سلام 

من مبالغی بابت خرید گل به صورت عمده به یکی از دوستان پرداخت کردیم ادعا میکرده تولید کننده عمده گل هست ولی بعدا فهمیدم در گلخانه فقط کارگر بوده است و فقط کپی رسید پول را دارم و کلا متواری شده آیا میتوانم به عنوان کلاهبرداری شکایت کنم؟؟؟

 • با سلام 

  امكان طرح دعوي حقوقي و كيفري براي شما وجود دارد ولي از باب كلاهبرداري بايد تمام عناصر جرم وجود داشته باشد

با سلام

من سازنده هستم به کابینت ساز تعدادی چک جهت سفارش نصب کابینت دادم متاسفانه پول نقدی دادم و چک را پس نداده و الان علیه من دادخواست داده چه کاری میتوانم انجام دهم

 • دادخواست متقابل در صورت داشتن شاهد و ديگر مستندات اگر كه وجود دارد

با سلام

برادر مرحوم من دوتا همسر داشته یکیش صیغه موقت بوده الان که فوت شده خانم دوم آمده و باردار هست و درخواست ارث بچه را کرده آیا به فرزند ایشان ارث میرسد ؟ از کجا باید بفهمیم اصلا بچه متعلق به برادر مرحومم بوده ؟ لطفا بفرمایید از کجا باید شکایت کنیم ؟

 • نيازي به دادخواست شما نيس مدعي بايد دادخواست اثبات نصب مطرح كند و ...

سلام

من زمینی در شمیران دارم به صورت باغ است این باغ طبق اسناد قدیمی که در دست من است توسط جد مادری من به عنوان مهریه از یکی از شاهزاده های قاجار دریافت کرده است و به پدر بزرگ من فروخته و آثار تصرف ما در آن وجود دارد و برق قدیمی به نام پدر بزرگ من است ولی ما سهل انگاری کردیم ثبت نکردیم و ی نفر رفته زودتر ثبت کرده و سند گرفته با این مدارک و اسناد من میتونم سند ایشون باطل کنم؟ملک هم در تصرف من است

 • مدارك و مستندات بايستي بررسي شود و اظهار نظر كرد به علت پيچيدگي هاي پرونده هاي اينچنيني

سلام

 آیا می‌شود روی پرونده ای که مختومه شده و دیه دریافت شده، اعتراض زد؟ چون خسارات بیمارستان بیش از دیه دریافتی بوده و پرونده را مجدد به جریان انداخت؟

 • دقيقا فرمايشات خانم نوري صحيح ميباشد و بايد دادخواست ارايه بدهيد 

با عرض ادب خدمت وکلای محترم 

من صاحب رستوران هستم و کارگران داخل رستوران شب میخوابند قبلا کلید داشتن ولی یکی از کارگرها دزدی کرد کلید را گرفتم ،من شب ها در را خودم قفل کنم آیا ا صبح اتفاقی برای کارگر ها بیوفتد برای من جرمی است؟

 • به واسطه بسته بود درب و قاعده تسبيب شما مسول خواهي بود 

سلام

من کلاهبرداری محکوم شدم به مبلغ 15 میلیون تومان که از طرف قرض گرفته بودم و جاش چک مشتری را داده بودم ولی کپی چک ها رو نداشتم که پس دادم این مبلغ به شاکی، الان کپی چک ها و شهادت شهود بدست اوردم آیا میتونم کاری کنم حکم شکسته بشه و دوباره رسیدگی انجام بشه >؟

 • بله شما ميتوانيد اعاده دادرسي كنيد و مجدد رسيدگي شود

سلام علیکم خدمت وکلای عزیز و محترم

در توافقنامه داوری ذکر شده رای داور با دو امضا صادر بشه داور ها سه نفر بودن که یکی از اینها پسر من بوده اصلا به جلسه داوری دعوت نشد و دوتا داور دیگه خودشون رای دادن چون این یکی داور نبوده من میتونم رای باطل کنم ؟ چه کاری باید انجام بدم لطفا منو راهنمایی بنمایید با تشکر از وکیل تیک

 • با سلام

  با توجه به توافق ايجاد شده امكان عدول از آن نمي باشد مگر ابطال راي دارو در موارد تصريح شده در قانون

همسرم به من خیانت کرد و حتی برای اون خانم عقدنامه ازدواج صیغه گرفته که کپی ازاش یه دست من رسیده آقا هیچ مشکل اعتیادی ندارد و خرجی هم کامل میده و مشکل دیگه ای نداره آیا من با همین کپی صیغه نامه اون خانم میتونم درخواست طلاق بدم لطفا من راهنمایی کنید ممنون از وکیل های محترم
 • سلام 

  راهنمايي خانم نگار محمدي بسيار عالي و كاربردي ميباشد 

  در قدم اول شكايت كيفري مبني بر رابطه نامشروع و ارايه صيغه نامه به دادگاه و استفاده شما از آن در دادگاه حقوقي به همين راحتي

با سلام من نامزد کردم ولی با آقا به منزل مشترک نرفتیم و متاسفانه ۶ ماه است که هیچ سری به من نزده من دختر هستم و شاید کلا توی موت عقد دو سه بار آقا رو دیدم آقا من میتونم درخواست کنم خرجی منو بده؟ آیا مهریه ام که ۱۴ تا سکه است میتونم از آقا بگیرم؟ لطف منو راهنمایی کنید
 • سلام ابتدا ارسال اظهارنامه مبني تمكين و بعد دادخواست نفقه و مهريه 

  با وكيل خود مشورت بيشتري نماييد

سلام به عنوان زوج که با همسرم که هر دو در خارج از ایران بودیم وکالت طلاق توافقی را گرفته ام حال می خواهم بدونم این وکالت شامل چه چیزهایی که باشه که من در حین طی شدن پروسه طلاق به مشکل برنخورم آیا با همین وکالت طلاق میتوانم در دفترخانه طلاق را انجام دهم و همسرم نیاد؟
 • سلام 

  نياز به برسي وكالت نامه و اختيارات حاصله مندرج در آن ميباشد

با سلام من نمایشگاه اتوموبیل دارم، خودرویی را فروختم و تمام مبلغ آن را دریافت کردم و وکالت تعویض پلاک و قطعی به خریدار دادم ولی بعد از یکسال هنوز اقدام به فک پلاک نکرده و با پلاک من در حال تردد و جریمه شدن است. آیا می توانم از ایشان شکایت کنم که پلاک من را بدهد و پلاک خود را نصب کند
 • سلام

  دعوي الزام به فك پلاك و توقيف خودرو مطرح كنيد 

  ولي علاج قبل از واقعه كنيد و حتما وكيل داشته باشيد

با سلام من نمایشگاه اتوموبیل دارم، خودرویی را فروختم و تمام مبلغ آن را دریافت کردم و وکالت تعویض پلاک و قطعی به خریدار دادم ولی بعد از یکسال هنوز اقدام به فک پلاک نکرده و با پلاک من در حال تردد و جریمه شدن است. آیا می توانم از ایشان شکایت کنم که پلاک من را بدهد و پلاک خود را نصب کند
 • سلام

  دعوي الزام به فك پلاك و توقيف خودرو مطرح كنيد 

  ولي علاج قبل از واقعه كنيد و حتما وكيل داشته باشيد

سلام وقت بخیر،  من به تازگی ماشین از خواهرم خریدم‌و هزینه آنرا کامل نقدی پرداخت کردم و قصد ندارم  به نامم کنم و با همان سند و پلاک استفاده میکنم اگر بخوام بعد چند سال هنگام فروش به نام خریدار جدید بکنم چه کارایی باید انجام بدهم ؟ ممنون از راهنمایی اساتید محترم

 • سلام 

  مبايعه نامه تنظيم شود و وكالت در فروش محضري ضمن عقد لازم از خواهر گرامي تنظيم گردد

سلام

من یک سوناتا وای اف خریدم و فقط تعویض پلاک کردم ولی فروشنده سند قطعی میگه لازم نیست ولی من میترسم بعدا مشکل ایجاد بشه آیا میتونم از دادگاه بخوام مجبور بشه یند قطعی دفترخونه ای بزنه ؟

 • سلام 

  با توجه و استناد به وحدت رويه جديد الصدور برگ سبز خودرو سند رسمي محسوب ميشود

باغی دارم در چهارباغ هشتگرد ، همسایه باغ حدود سی سانت دیوار خود را به داخل باغ من آورده ، آثا دیوار قدیمی هنوز هست هیچ نقشه ای برای ابعاد باغ ندارم چه شکایتی باید انجام دهم؟ اگر داهنمایی کنید ممنون میشم از شما تشکر از وکیل تیک
 • دقيقا حرف همكار عزيز صحيح ميباشد و فقط با طرح دعوي تصرف بدون وكيل نتيجه نخواهيد گرفت 

در قرارداد ما ذکر شده طرفین اول حق مراجعه به داوری یا مرجع قضایی را دارن ، من دادخواست دادم دادگاه قرار عدم استماع زد گفت باید برید داوری به نظرتون چون در قرارداد نوشته داوری یا مرجع قضایی ، تجدیدنظرخواهی انجام بدهم یا خیر ؟

 • در وهله اول بايد به داوري رجوع كرد و راي داور صحيح ميباشد

سلام

وکاای عزیز من مبلغی از کسی طلبکلر بودم هیچ رسیدی از ایشان نداشتم نهایتا با پیگیری های بسیار توانستم از ایشان رسید بگیرم در داخل رسید نوشتم مبلغ را به صورت امانت از من گرفته و  تاریخ گذاشتم که پرداخت کنه باز هم پرداخت نکرد آیا میتوانم خیانت در امانت علیه ایشان شکایت کنم؟ لطفا بنده راهنمایی بفرمایید

 • سلام

  بله ميتوانيد با توجه به رسيد حاكي از امانت بودن وجه پرداختي نزد وي نه قرض شكايت خيانت در امانت مطرح كنيد چون اهرم فشاري است براي پرداخت وليكن در خصوص رد مال دادگاه كيفري تصميم گيري نميكند

سلام

وکاای عزیز من مبلغی از کسی طلبکلر بودم هیچ رسیدی از ایشان نداشتم نهایتا با پیگیری های بسیار توانستم از ایشان رسید بگیرم در داخل رسید نوشتم مبلغ را به صورت امانت از من گرفته و  تاریخ گذاشتم که پرداخت کنه باز هم پرداخت نکرد آیا میتوانم خیانت در امانت علیه ایشان شکایت کنم؟ لطفا بنده راهنمایی بفرمایید

 • سلام

  بله ميتوانيد با توجه به رسيد حاكي از امانت بودن وجه پرداختي نزد وي نه قرض شكايت خيانت در امانت مطرح كنيد چون اهرم فشاري است براي پرداخت وليكن در خصوص رد مال دادگاه كيفري تصميم گيري نميكند

چون کارمزد صرافی برای حواله زیاد است به دفتری مراجعه کردم که ادعا میکرد کار حواله دلار به چین انجام میدهد من جهت واردات کالا مبالغی به حساب دختر ایشان واریز کردم و حواله را انجام داد ولی در مرحله آخر مبلغ حدود دو میلیارد تومان به همان حساب واریز کردم ولی دفتر جمع کرده و رفته آیا با توجه به اینکه جواز صرافی نداشته میتوانم کلاهبرداری شکایت کنم ؟ یا فقط میتونم درخواست حقوقی بدهم؟ به جز رسید واری  بانک مدرکی ندارم البته کسی که ایشان را به من معرفی کرده حاضر له شهادت است و از ایشان هم مبالغی را برده

 • شكايت كيفري مبني بر كلاهبرداري و اثبات آن با توجه به واريزي و همچنين استناد به شعادت شهود در صورت امكان

  با وكيل مشورت كنيد حتما

سلام و احترام

بنده پزشک هستم اداره دارایی روی کارت خوان های سال ۹۶ مالیات سنگین قرار داده آیا این امر قابل اعتراص هست چون ۴ تفر پزشک بودی و همه در کارت خوان من استفاده میکردن و واقعا در آمد من اینقدر نبوده، از مرجعی باید پیگیری نماییم و آیا وکیل میتواند کمک موثری نماید

 • سلام

  تخصص بنده در امور مالياتي ميباشد 

  لذا در قدم اول بايد ديد آيا فرصت و مهلتي براي اعتراض داريد يا نه؟؟؟

  در قدم دوم بايد مدارك و مستدات خود رو مبني بر استفاده مشترك از كارت خوان ارايه گردد

  با تشكر

من ملکی قولنامه ای پیش خریدم کردم از کسی که خودش قبلا از سازنده پیش خرید کرده بود، متاسفانه مالک و سازنده باهم مشکل پیدا کردن و به تازگی قرارداد مشارکت را فسخ کردن و سازنده را از پروژه بیرون انداختن ، آیا مالک ملک را به من باید تحویل دهد؟ آیا با فسخ قرارداد مشارکت پیش خرید من هم تحت تاثر قرار میگیرد و حق من از بین میرود. از
 • سلام

  دعوي الزام به ايفاي تهعد عليه سازنده و مالك مطرح كنيد و تحويل مبيع را درخواست نماييد با اراييه دادخواست

با سلام و عرض ادب

در مورد قولنامه صوری سوالی دارم. 

اینکه بنا به دلایلی اگر مجبور به تنظیم قولنامه صوری باشیم، مربوط به تاریخ گذشته، و البته هم فروشنده و هم خریدار رضایت کامل داشته باشند بر این امر، آیا شخص ثالث میتونه در مورد صوری بودن این قولنامه مدعی بشه؟

اصل موضوع هم اینه که به علت پراکندگی وراث در کشورهای مختلف (ورثه در ورثه)، امکان تهیه انحصار وراثت همه وراث ممکن نیست.

فرد ثالثی از این موقعیت سوء استفاده کرده و ملک ما را متصرف شده. 

سند به نام مورث اصلی است. 

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. 

 • سلام

  اخذ گواهي انحصار وراثت توسط ذينفع يا احدي از وراث توسط سازمان ثبت احوال وبه دستور شوراي حل اختلاف آخرين اقامتگاه متوفي و دادخواست خلع يد متصرف مطرح گردد

مطالب منتشر شده: